Temmuz 2015 yılın en önemli dönemlerinden biri olacak. Yengeç burcuna özel Temmuz yorumu, benzersiz anlatımı ile sizi bekliyor. Değerli okurlarım, öncelikle doğum gününüzü kutluyorum, iyi ki doğdunuz 🙂 Var olmanın mucizevi nimetlerinin tadını çıkarın! Çoğu zaman önemsiz olaylara takılıp bu güzel dünyaya ikinci kez gelmeyeceğimizi unutuyoruz. Ben yine de önemli önemsiz demeden her şeyi anlatacağım tabi ki, ayrımını yapmak ise size düşüyor 🙂 Temmuz ayında birçok astrolojik olay yaşayacağız, hepimizin gündeminde iç içe geçmiş konular olacak. Temmuz astroloji gündemi şöyle:

  1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
  2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
  3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
  4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
  5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
  6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
  7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
  8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
  9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Aslında gündem daha kalabalık ama en önemli olanları yazdım ve etkilerini de anlaşılır bir şekilde anlatacağım, ayrıca bazı önerilerim olacak. Hadi başlayalım.

Yengeç Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Dedim ya, Temmuz karmaşık bir ay olacak. Aynı anda birçok şeyle ilgilenmeniz gerekecek. Gündeminizin ana konusunu, akrep burcuna geri dönen Satürn’ün tesiri altındaki aşk hayatınız, mutluluk ve eğlence isteğiniz veya çocuklarınız oluşturacak. Bu etkinin neler getireceğini çok iyi biliyorsunuz çünkü 2013 ve 2014 yıllarında Satürn etkisini aynı alanda yaşamıştınız. Bir düşünün, yukarıda saydıklarımdan hangisi hayatınızın merkezinde yer aldı? Aşk mı, çocuk mu, bitmek bilmeyen mutluluk/heyecan arayışı mı? Zaten 1 haftadır gündeminiz bu yönde değişmeye başlamış olmalı çünkü Satürn geri döndüğünü her zaman belli eder, onun etkisini hissetmemek mümkün değildir. Satürn etkisini nasıl hissediyor olursanız olun, Temmuz sizin ayınız olduğu için, gündeminizde mutlaka ilişkileriniz de olacaktır. Bunun bir nedeni Pluto, diğer nedeni ise 2 Temmuzdaki Dolunay; birazdan anlatacağım. Bir şey daha var: 24 Haziran’da Mars burcunuza geçti. Temmuz ayı boyunca kendinizi dinamik ve canlı hissedeceksiniz, Temmuz kesinlikle Haziran’a benzemeyecek. Yorgunluk ve dalgınlık bitecek, hayat dolu olacaksınız. Ancak bir de risk var! Denizde dikkatli olun, ayaklarınızın yere değdiğinden emin olun, açılmayın ve sevdiklerinizi de bu yönde uyarın. Mars enerjisi, cesareti artırdığı için kaza riskini artırır. Ayrıca, denizleri temsil eden Neptün, tatili temsil eden 9. evinizde ve gerileme sürecinde. Bu ikisi bir arada olunca, “denizde dikkatli olun” diye uyarmam şart oldu.

1 – 17 Temmuz

Temmuz’un hemen başında Dolunay yaşanacak, etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay, ilişkilerinizi temsil eden oğlak burcunda gerçekleşiyor. Her zaman olduğu gibi, gündemdeki bir konunun sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay sırasında belirgin etkiler, Neptün ve Pluto’dan geliyor. Neler olabileceğini anlamanız için, sizi birkaç ay öncesine, Nisan ayına götürmek istiyorum. Nisan’da Pluto gerilemeye başladı. Pluto, eşiniz/sevgiliniz ve ayrca iş/sosyal arkadaşlarınızı temsil eden alanda bulunuyor. Yani, yakın-uzak tüm ilişkileriniz, evlilikten tutun da iş yerindeki oda arkadaşınıza kadar her türden ilişkiniz bu gezegenin etkisi altında, 2008’den beri. Pluto gerilemeye başladığında, etkilediği alana takıntı derecesinde odaklanırız. Bunun 2 farklı nedeni olur: Birincisi ele geçirmektir, ikincisi ise kaybetmemek… Birincisini yaşayanların bir hedefi vardır ve ona ulaşmak için hırs yaparlar, başarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar. Bu durum bazen sorunlara neden olur. İkincisini yaşayanların zaten bir sorunu vardır çünkü yaşanan bir olay nedeniyle kaybetme korkusu yaşamışlardır. Var olanı kaybetmemek ve düzeni korumak için çabalarlar. Şimdi Nisan’dan bu yana geçen 3 aylık dönemi düşünün çünkü Dolunay, yaşananların bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacak. Eğer Pluto etkisi, eşiniz/sevgilinizle alakalı bir gündem oluşturduysa, ya ilişkiniz sarsıldı ve toparlamaya çalışıyorsunuz, ya da istediğinizi yapmasını bekliyorsunuz. Eğer gündem arkadaşlarlarınızla ilgiliyse (belki bir çatışma ortamı oluştu) benzer şekilde konunun sonuçlanmasını bekliyorsunuz. Her iki durumda da, 6-7 Temmuz civarında gündem sonuçlanacaktır. Ancak, işin içinde Neptün olacağı için, sessiz sedasız bir şekilde olabilir, ya da yanıltıcı olabilir. Bu nedenle her söylenene inanmayın. Tabi sizin sözleriniz de yanıltıcı olabilir. Eğer birilerini bir şeye zorlayacaksanız, bunu açıktan yapmayın, stratejik davranın. Zaten şöyle bir durum var: gündeminiz Dolunay’da sonuçlanacak ama 15-17 Temmuz gibi yeniden gündeme gelecek. Bu sefer atacağınız adımlar, imajınızı ve kariyerinizi etkileme potansiyeli taşıyor. Gündem ilişkilerse, belki evlilik/ayrılık nedeniyle belki de olayların herkes tarafından duyulması nedeniyle imajınız veya toplumdaki rolünüz etkilenebilir. Gündem iş yerindeki ilişkilerinizse, profesyonel itibarınızı etkileyebilir. “Olumlu mu olumsuz mu” diye soracak olursanız, cevabım her zamanki gibi olur: Onu sizin atacağınız adımlar belirleyecek.

18 – 31 Temmuz

21 – 22 Temmuz’da, yazının başında bahsettiğim Satürn etkisi, sizi bir adım atmaya zorlayacak. Hatırlatayım: aşk hayatınız, çocuklarınız/çocuk sahibi olma isteğiniz, mutluluk/heyecan arayışınızla alakalı olacak. Lafı da hiç uzatmamayım: 20 Temmuzu takip eden günlerde “negatif kararlar” vermeyin. Negatif karar dediğim, ayrılmak/boşanmak, işten ayrılmak gibi şeyler. Peki neden? Birincisi Satürn baskısı yanlış kararlar almaya zemin oluşturur. İkincisi, 25 Temmuz’da Venüs gerilemesi başlıyor. Venüs’ün güzel etkileri 19 Temmuz’dan itibaren azalacak. Bunun anlamı şu: ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşacak ve belki yeterince sevilmediğimizi hissedeceğiz, çoğu zaman sebepsiz yere! Üstelik “ben de onu sevmiyorum galiba” gibi düşünceler açığa çıkabilir, buna da kanmayın. Sizde veya onda sorun yok, Venüs geriliyorken bunlar olur. Tabi bir de eski sevgili arayabilir, klasiktir! Hem Satürn hem de Venüs Eylül ayında normal seyrine dönüyor ancak o zamana kadar geçmişte kalmış konularla ilgilenmemiz gerekecek gibi görünüyor. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye de yazdım bunları 🙂 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım, bu yazı epey uzun oldu. Sevgilerimle, Ceyhun]]>