Yengeç burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. 2016 yılına girdiğimiz günlerde, eşzamanlı olarak başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleri nedeniyle tadımız kaçmıştı. Umarım ki hayatınızda kalıcı sonuçlar doğurmadan geçip gitmiştir. Evet Merkür normale döndü, Jüpiter gerilemesi hala devam ediyor fakat bu ayın baskın enerjisi tamamen farklı. Canlı/agresif bir enerji tarafından sarmalanmış durumdayız: Mars! Hissediyorsunuz değil mi? Ocak ve Şubat birbirinden ne kadar da farklı. Ne oldu ki? Mars geldi! Zaten 2016 yılının en önemli olayları arasında Mars gerilemesi var. Nisanda başlayacak, Eylüle kadar uzanacak. Şubatta ise Güneşle temas ederek bir gündem oluşturuyor, aslında Mars gerilemesi başladığında gündemde olacak konular kendini gösteriyor yavaş yavaş. Bu günlerde yaşanan gelişmeler, Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacak.

8 Şubat Yeniay yengeç burcunu nasıl etkiler?

Yeniay 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor. Açığa çıkacak enerji ise 8-14 Şubat aralığında yeni bir dönemin başlayacağını işaret ediyor. Peki yengeç burcu için gündem ne olacak?
 1. sevgilinizle hayatınızı birleştirme kararı almak
 2. güçlü bir güven ilişkisi kurmak, ortak iş yapmak
 3. bir çatışmanın içinde yer almak
 4. korku/endişe oluşturan bir gündemin belirmesi
 5. harcama yapmak, önemli bir alım/satım
 6. kredi veya borç/alacak ilişkisine girmek
Yeniay sırasında olumlu enerjileri ile Mars, Satürn ve Uranüs de olacaklar. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Dilerseniz şimdi Mars’ın hem Yeniay gündeminize (aslında 2016 yılının büyük bölümüne) ne şekilde entegre olabileceğini detaylı olarak inceleyelim.

Şubatta Mars yengeçleri nasıl etkiler?

Başlıca konuları şöyle sıralamak mümkün:
 1. fark edilmek, değer/saygı görmek
 2. içsel enerjiyi dışa vurmak
 3. çocuklarınız
“Fark edilmek, değer görmek” konu başlığını iki bölümde inceleyelim. Birincisi, sosyal/profesyonel hayatınızda yaptıklarınızın farkına varılması, beğenilmek, takdir edilmek ve saygı görmek. İkinicisi ise aşk hayatınızda, sevdiğiniz tarafından arzu edilmeyi, sevgi ve ilgi gösterileri ile mutlu olmayı kapsar. İçsel enerjiyi dışa vurmak ise, yukarıdakinin tersine, edilgen/bekleyen taraf olmadığınız durumdur. Yani siz aktif olarak sevginizi, aşkınızı ve tutkunuzu göstermek istersiniz. İşin içinde cinsellik de vardır, romantizm ve sevgi gösterileri de.. Ayrıca, içimizdeki tek enerji aşk/cinsellik değil. Sportif, sanatsal veya ticari faaliyetlerde sizin imzanızı taşıyan her şey bu kapsamda yer alır. Sizin içindeki enerjinin başkalarına/dışa vurumudur. “Çocuklar” ise adı üstünde. 😊 Tabi ki başta sizin çocuklarınız. Belki artık anne/baba olma isteği, varsa çocuklarınızın güvenliği, mutluluğu ve geleceğiyle ilgili konular.. Şubat 2016, bu saydığım konularda son derece dinamik, atılgan ve de agresif olabilen Mars enerjisiyle bezeli.. Halihazırda Şubatın ilk haftasının içinde olduğumuza göre, şimdiden birçok gelişme yaşanmıştır diye düşünüyorum. İnşallah sizi çok beğenen, beğendiğini belli eden biri vardır ve ona aşık olmuşsunuzdur. 👍 Belki de çocuk sahibi olmanın hayallerini kuruyorsunuzdur.. En güzeli olsun.

22 Şubat Dolunay yengeç burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor! İletişim, ulaşım ve eğitim konularında gündemde yer alan bir konu, bilin ki 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Başak burcunda Dolunay yaşandığında, sizler için “genel olarak” şöyle oluyor: Yoğun bir temponun içindeyseniz eğer, tempo bir şekilde azalıyor çünkü artık çabalarınız sonuç veriyor, iş tamamlanıyor. Tersine bir bekleyiş içindeyseniz, zamanı geliyor ve hareket başlıyor. Artık kendinizi bir koşturmaca içinde buluyorsunuz. Seyahatler, eğitimler, yeni ortamlar, iş arkadaşları vs.. Bu sefer de farklı olmayacak. 😊 Bir dönem sona ererek yerini hareketli veya sakin bir döneme bırakacak.
 1. taşınma, ev/iş değişikliği
 2. seyahat, tatil, bir sevdiğinize ziyaret
 3. eşinizle/sevgilinizle mutlu ve keyifli zamanlar
 4. çocuklarınızın peşinde koşturma hali
 5. eğitiminizle ilgili yoğunluk (sınavların bitmesi gibi)
Diğer yandan, Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacak. Neptün, 2011 yılından bu yana “bunlar/buralar bana yetmiyor, fazlası lazım” demenize neden oluyor, bilmiyorum farkında mısınız? Fazlası kim/ne/nerede olur? Başka şehirde/ülkede olur, farklı kültürlerden insanlar olur, henüz deneyimlediğiniz mutluluklar/maceralar olur tabi ki. 😊 İşte bu nedenle aslında bir süredir tek düze yaşam tarzı size hiç iyi gelmiyor. Bir anlamda macera, yenilik ve farklılık peşindesiniz.
 1. yurt dışında yaşam/iş
 2. yabancı/farklı eş seçimi
 3. sıradan/tanıdık olandan uzaklaşma
 4. kendinizi aşan yeni bir anlam bulma (en iyi örnek çocuk sahibi olmak)
Dolunayla birlikte sonuçlanan gündem, bir şekilde bu isteğinizi de tetikleyecektir. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Yengeç burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>