Yengeç Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubat ayının önemli günlerini ve olaylarını yengeç burcuna göre anlattım. Yengeç burcu için Şubat ayı gergin bir aydır desek yanlış olmaz, değil mi? Kendinizi hırslı ve kavgacı hissediyorsanız, “bana ne oldu böyle” demeyin, Şubatın doğasında var 🙂 Yazılarımı düzenli takip eden okurlarım biliyor ki, her ayın farklı bir enerjisi vardır. Bazı aylarda sebepsiz mutlu hissederiz, bazılarında ise yok yere stresli oluruz. Siz stresli ayınızı yaşıyorsunuz. Diğer yandan, 2015 Şubat farklı bir ay çünkü normalde aynı burçta 1 kere Yeni Ay yaşıyorken, bu ay kova burcunda 2 kere Yeni Ay yaşayacağız. Geçen ayın 20’sinde bir Yeni Ay yaşadık, o zaman finansal meselelerle ilgilenmeniz gerekmiş olabilir. 19 Şubattaki Yeni Ay da benzer bir etkiye sahip, ana konu aynı: para ihtiyacı, ihtiraslı ruh hali, güç mücadeleleri, cinsellik, kıskançlık, şüphe ve korku.. Son yılların şaşmaz dizi konularını anlatıyor gibi hissettim şimdi 🙂 Diğer yandan, dolunay gündeminiz tamamen farklı olacak: iş ve kazanç. Hadi detaylara geçelim.

1 – 10 Şubat 2015

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Hem dolunay hem de Jüpiter aslan burcunda olduğu için gündeminiz şöyle olacak: nerede çalışıyorum, ne kadar kazanıyorum, ne harcıyorum, neye sahip oldum. Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Bu soruyu sordum çünkü 4 Şubat dolunayı ile 6 Şubat Jüpiter etkileşimi bir araya geldiği için, bu tarihlerde mutlaka bir şeyler olacaktır/değişecektir. Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay, Güneş ve Ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, o alanda bir süredir yaşanan gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Yengeç burcuna göre dolunay; iş hayatınızı ve kazancınızı temsil eden 2. evde gerçekleşiyor. Aslında 2. evde güzel gelişmeler yaşadınız geçtiğimiz aylarda, ama daha çok Temmuz-Kasım arasında. Aralık ayından bu yana işler ya aksıyor ya da keyifsiz, belki bazı sorunlar yaşıyorsunuz. Düzenli okurlarım sebebini biliyor: Jüpiter gerilemesi.. Jüpiter gerilemesine devam ediyor ama dolunaydan sadece 2 gün sonra, 6 Şubatta, önemli bir olay yaşanacak: Jüpiter ile Güneş arasında bir karşıtlık olacak. 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakan Jüpiter, uykusundan uyanmak üzere olduğunu belli edecek, yatağında kıpırdanmaya başlayacak. Kıpırdanmayı hissedeceğimiz de kesin çünkü bir şeyler olacaktır. Hadi bazı olasılıklardan bahsederek 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize ışık tutalım:
  1. işinizi değiştirmeye mi çalışıyorsunuz? bir gelişme olabilir
  2. gelirinizi etkileyecek önemli bir atılım yapabilirsiniz
  3. bir harcama yapmanız gerekebilir ama karşılığında istediğinize kavuşacaksınız, belki ev belki de hayalinizdeki araba
  4. iş yerinde konum değişikliği olabilir, terfi edebilirsiniz
  5. iş arkadaşlarınızla aranızdaki mesele çözülebilir, ortama yeniden huzur gelir
Bahsettiğim gündem, temel olarak gelirinizi, giderinizi ve sonuçta sahip olduklarınızı etkileyecektir. Muhtemelen iş hayatınızda belirgin bir değişim olur. Bunun yanında, bazılarınız için gündem tamamen farklı olacak: çocuk sahibi olmak isteyen okurlarım için büyük haber yakında diye düşünüyorum. Diğer yandan, hayatınızı etkileyen başka bir enerji daha olacak: Merkür gerilemesi devam ediyor. İşleriniz planladığınız gibi sorunsuz gitmeyebilir, Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz. Mesela; beklediğiniz terfi haberini alırsınız ama tam istediğiniz gibi olmayabilir, ya da size 2 ay sonra yürürlüğe gireceğini söyleyebilirler. Bu anlattıklarım temel olarak Dolunay gündemi olduğu için, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olacaktır. Bu nedenle gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde huzursuz olmanıza yol açacaktır.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

19 Şubatta kova burcunda ikinci Yeni Ay yaşanacak. Yeni Ay gündeminiz, yazının başında bahsettiğim ihtiras, güç meseleleri veya finansal ihtiyaçlarınız olacaktır. 19 Şubat günü yaşanacak Yeni Ay, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar hırs, cesaret ve inanç getirecek. 20-25 Ocak arsında yaşadıklarınızı düşünerek gündeminizi ve ruh halinizi tahmin edebilirsiniz. Yeni Ay zamanında hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Ay’dan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi; finansal ihtiyaçlarınızı, para meselelerini, güç mücadelelerini, çatışmaları, hırslarınızı, korku ve kıskançlığı temsil eden 8. evi kapsamında olacak. İkincisi; daha ferah bir hayatı, yeni insanlara, fikir ve görüşlere kapıları açmayı, öğrenmeyi, öğretmeyi ve keşfetmeyi temsil eden 9. evin kapsamında olacak. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Eşinizle/sevgilinizle aranızda mücadele/kavga nedeniyle zorlanacaksınız (8. ev) ve sorunları aşmak için farklı davranmak, yeni bir üslup bulmak zorunda kalacaksınız (9. ev). İş ortamında yaşadığınız mücadelelerde (8. ev) kendi görüşlerinizi haklı çıkarmanın yollarını arayacaksınız (9. ev). Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, Yeni Ay gündemi kapsamındaki hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars koç burcunda olacak. Mars’ın bu konumu yüksek voltaj enerjiye tutulmak gibidir, kendinizi hem dinamik hem de gergin hissedeceksiniz. İyi yanı, imajınızı ve statünüzü güçlendirmek için çabalayacaksınız ancak riskli yanı, bu yönde önünüze çıkanlara tahammül etmekte zorlanacaksınız. Saygısızlık yapanı boş geçmeyeceksiniz yani 🙂 Yengeç Burcu Şubat 2015 te gündemin merkezinde iş ve para olacak. Yazılarımda sürekli Nisan ayında güzel günlerin geleceğini söylüyorum ama Şubat ayı da fırsatlar içeriyor. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>