Yengeç burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların yengeç burcuna özel etkilerini içeriyor. Değer verdiğiniz, yanınızda olmasından mutluluk duyduğunuz veya uzakta olsa dahi sesini duyduğunuzda huzur bulduğunuz herkesle birlikte güzelliklerle dolu bir yıl geçirmenizi diliyorum değerli dostlar. 2017 yılı hepimize hayırlı olsun. 🍀 🍀 🏃🏼 Ocak 2017 yorumunuza, Ocak ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayarak başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Zamanın bir işleyiş tarzı, öngörülebilir bir döngüsü var kıymetli okurlarım. Bu döngü çerçevesinde Ocak ayına dair bazı temel bilgiler vereyim. Ocak’ta Pluto’nun yıllık döngüsü başlıyor, Jüpiter’in yıllık döngüsü hızlanarak ikinci aşamasına geçiyor, Uranüs döngüsü ise sona ermek üzere şekilleniyor. Tabi diğer yandan Güneş/Ay döngüleri Yeniay ve Dolunay şeklinde tekrarlanıyor, ki bunlar aylık döngülerdir, yıllık değil.. Ocaktaki gelişmelerin yanı sıra, önümüzdeki 4 ayda önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu nedenle sadece Ocak ayına değil aynı zamanda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara değiniyoruz aslında. Hadi başlayalım. Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi yengeç burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim. Bu gündem çerçevesinde şansınız bol olacak çünkü olayları Mars/Venüs tetikliyor. 🍀🍀
 1. hayatınızın çeperi genişleyebilir: yeni iş/yer/insanlar
 2. yurt dışında eğitim/çalışma için şartlar uygun
 3. zaten yurt dışındaysanız, istediğiniz bir şeyler gerçekleşebilir
 4. yabancı şirkette çalışmak, dış ticaret gibi niyetler desteklenecektir
 5. dil eğitimi vb. kurslara başlayabilirsiniz, bilmekten kim zarar görmüş?
 6. çok okuyan mı çok gezegen mi demişler: tatil için doğru zamanlar
 7. yazar olacağım, sosyal medya üzerinden etkili olacağım diyen var mı? durmayın harekete geçin☀️
 8. akademik kariyer gündemi olanlar da şanslı olacaklar
Lütfen unutmayın! Gündemi 2 olay şekillendiriyor demiştik, birincisi Ocakta Venüs/Mars, ikincisi ise 26 Şubat güneş tutulması… Bahsettiğimiz bu konular çerçevesinde Ocak’ta yaşanan gelişmeler, güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize değinelim! İkinci gündem aslında Temmuz 2016’da gerçekleşen Güneş-Uranüs etkileşimi sonrasında hızlanmıştı. Temmuz 2016, ülkemiz için olduğu kadar bireysel anlamda sizin hayatınızda da önemli bir yer tutuyor olsa gerek… Sonrasında Ekim 2016 önemli bir dönüm noktası olmuştu. Ekimde aldığınız kararlar ve attığınız adımlar ile Ocak-Nisan 2017 sürecinde yaşanacaklar arasında doğrudan bağlantı olacak. Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demiştik:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Bu noktada bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum: Yanlış anlaşılmasın, Ekim-Mart arasında bağlantı var derken, aynı konuların yeniden ve yeniden önümüze geleceğini söylemiyorum! Zaten öyle söylemek hayatın dinamiklerini anlamamış olmak olurdu, değil mi?Devam eden bir süreç var ve zaman içinde attığımız adımlarla bu süreç olgunlaşarak farklı bir aşamaya geliyor! Temmuz 2016 da başlayan süreç, Ekimde hepimizi bir yol ayrıma götürmüştü. Nisan’da Venüs gerilemesi sona erdiğinde artık büyük ölçüde sonuçlanmış olacak. 👍 Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız aslında uzunca süredir devam eden önemli konular… Konular mı?
 1. işe girmek, iş değiştirmek veya terfi etmek için uğraşıyor olabilirsiniz
 2. iş ortamında bazı değişiklikler yaşandı ve alışmaya çalışıyorsunuz
 3. yeni bir ünvanınız var: yönetici, müdür gibi mesela
 4. özel hayatınızda bir ünvan edinmiş olabilirsiniz: eş olmak, anne/baba olmak gibi
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçasıydı değerli okurlarım. Geçmişte Uranüs başlığında defalarca konuştuk. Geçmişte bu konularda sorunlar yaşadıysanız bile, bu yıl işlerin olumlu yönde seyredeceğine yürekten inanıyorum. 2017 yılı, bu uzun sürecin sonuçlarının alınacağı bir yıl olacak. Uranüs’ün Mayıs 2018’de burç değiştireceğini de göz önüne alınca, bu öngörüm sağlam bir zemine oturuyor diyebilirim. Hayırlısıyla sonuçlansın..🍀 🍀 Sebeplerini bu yazıda daha detaylı anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada henüz okumayanlar varsa yıllık yorumu mutlaka okumalı: Yengeç Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Arka planda sürekli bu konular var olsa dahi, her ay odaklandığımız farklı konular oluyor. Dolunay ve Yeniay, işte bu konuları anlamamızı sağlıyor. Yeniay/Dolunay yaklaşık 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: Yengeç burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta sizin burcunda gerçekleşiyor. Her Dolunay zamanı olduğu gibi bir konuda sonuç alınacak, mesele netleşecek; bu sefer tahmini olarak 17 Ocakta.. Peki Dolunay etkileri çerçevesinde gündem ne olabilir? Aralıktaki Dolunayın etkileri olumlu değildi ama bu sefer durum farklı.
 1. geleceğinizi şekillendirecek önemli kararlar alırsınız
 2. sağlık, iş hayatı, ilişkiler, eğitim gibi geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz
Dolunay burcunuzda olduğunda, haritanızda Güneş burcunuzun hangi evde olduğunu anlamak, sonucu tahmin etmek açısında önemlidir. Yine de bir genelleme yapacak olursak, temel olarak ilişkiler odaklı sonuçları olacağını söyleyebiliriz. Aslında Dolunay sırasında gökyüzü çok ama çok hareketli olacak, bu nedenle birçok farklı konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Yeni yıla hareketli bir giriş yapıyoruz değerli dostlar. 10 Ocakla itibarı ile belirgin hale gelmeye başlayacak.

28 Ocak Yeniay: Yengeç burcuna etkileri

28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay, finansal çağrışımlar yapıyor değerli okurlarım. Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. parasal ihtiyaçlar açığa çıkar, belki kredi çekersiniz
 2. bir şey satın almaya niyetlenirsiniz
 3. iş değişikliği, işten ayrılma gerçekleşebilir
 4. bir dava süreci başlayabilir, farklı bir aşamaya geçebilir
 5. daha çok kazanmak için girişimleriniz olur
 6. stratejik işbirlikleri yapabilirsiniz
Maddi konulardan bahsettim sadece fakat aslında özel hayata yönelik etkileri de vardır. Mesela sahiplenme duygusu artabilir, bu kıskançlık krizlerine neden olabilir. Diğer yandan, ilişkiniz yoksa öyle biriyle tanışırsınız ki büyülenmiş gibi hissedersiniz. Cinsellikle ilgili konular da bu kapsamda yer, tıbbı operasyonlar da.. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle… Yengeç burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>