Yengeç burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar yengeç burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz yengeç ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor. Takip eden 5-6 gün içinde etkilediği konularda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. Dolunayda size özgü konu başlıkları şunlar olacak, özellikle 11-29 derece yengeç için geçerlidir:
 1. iş hayatınızdan fırsat bulup ailenize zaman ayırırsınız
 2. aileden birinin yanında olmanız gerekebilir, belki bir sağlık sorunu nedeniyle
 3. evinizle ilgilenmeniz gerekebilir
 4. işte yaşanan heyecan verici gelişmeler rahatlamanızı sağlar
 5. evliyseniz evdeki huzur ortamı bir nedenle bozulabilir
Eğer yükselen burcunuz 0-10 derece yengeçse, bu yıl ilk defa ilişkileriniz Satürn baskısına maruz kalıyor. Bunun birkaç sonucu vardır:
 1. ilişkiniz varsa ve onunla evlilik hayaliniz varsa artık hazır hissedersiniz
 2. ilişkiniz varsa ve onunla evlilik olmayacaksa, ona karşı soğursunuz
 3. ilişkiniz yoksa, artık ciddi bir ilişkiniz olması gerektiğine karar verirsiniz, evlilik anlamlı görünür
 4. evliyseniz, Satürn baskı nedeniyle evliliğiniz sabır testine girer
Bu nedenle, eğer yükselen burcunuz 0-10 derece yengeçse, Dolunayda ve devam eden haftalarda eş/sevgili ile ilişkinizin seyri, her şeyden öncelikli konu olmaya aday.. Bu arada Dolunay günlerinde Venüs/Uranüs kavuşumu da yaşanıyor ki, işleri daha karmaşık hale getiriyor. Yeni başlayan ilişkiler için biçilmiş kaftan, heyecansız/uyumsuz ilişkiler içinse ciddi bir risk.. Fakat iş hayatında bazı gelişmeler bekleyen okurlarım için fırsat getirecektir.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu olacak değerli okurlarım. Konu başlıklarını görelim öncelikle:
 1. iş hayatınız
 2. ilişkiler, eşiniz/sevgiliniz
 3. ticari ortaklık
Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-10 arasında ise, az önce bahsettiğim gibi çok güçlü bir Satürn etkisi yaşıyorsunuz.  Gündeminiz ikinci madde veya üçüncü madde olacaktır. Eğer 11-29 arasında ise birinci madde.. 2 Nisandaki Mars/Satürn kavuşumu sert bir astrolojik olaydır. Çok çaba sarf etmemiz gerekebilir, bazılarımız savaşmak zorunda kalabilir, bazılarımızın ise cesareti kırılabilir çünkü aşılamaz gibi görünen engeller çıkar. Endişe, agresiflik ve huzursuzluk oluşturabilen bir etkidir. Bazı ihtimaller verelim:
 1. devam eden ilişkide soğuk rüzgarlar eser
 2. biten bir ilişkide taraflar arasında sertlik olabilir (agresif eski eşe/sevgiliye dikkat)
 3. iş hayatında yorucu bir süreç başlar
 4. çalışma arkadaşları (özellikle üstler) ile uyum sorunu yaşarsınız
Nisanın ilk yarısında atacağınız pozitif adımlar hemen sonuçlanmayabilir veya yorucu olabilir, gayet normaldir. Negatif olaylar ise endişe ve huzursuzluk yaratabilir. Elbette baskı oluşturan bu günler de geçecek. Atalarımız <zaman her şeyin ilacı> derken tıpkı benim gibi konuşmuş. 😊 İçiniz rahat olsun, kararlı ve riskten uzak kalarak yola edin yeter..

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Öncelikle hangi konularda etkin olacağını konuşalım.
 1. başarılı/önemli biri olma arzunuz
 2. çocuk sahibi olma isteğiniz veya çocuklarınız
 3. hayattan zevk alma ihtiyacınız
9 Martta başlayan Jüpiter gerilemesi devam ediyor kıymetli dostlar. 11 Nisanda gerçekleşecek Güneş/Jüpiter etkileşimi, gerileme sürecinin seyri açısından önemli bir olay.. Bazı olaylar planladığımız hızda/şekilde sonuçlanmayacak gibi görünebilir mesela. Bu durumu aşmak için çözümler bulmamaz gerekebilir. Fakat nasıl yapabileceğimizi anlamak için de emek etmemiz gerekir. Sizin için bazı olasılıklar vereyim:
 1. işiniz sizi mutlu etmiyorsa, mutlu olabileceğiniz yeni iş olanaklarını değerlendirirsiniz
 2. mevcut çalışma temponuz, bir süre zevklerinizi bir kenara bırakmanıza neden olabilir
 3. ilişkinize devam etmekle, çocuk sahibi olmak/çocuklarınız arasında kalabilirsiniz
Tüm bu ikilemler zaman içinde çözülecek elbette. Jüpiter gerilemesi bittikten hemen sonra, Temmuzdan itibaren, emeklerinizin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koçta gerçekleşiyor. Hangi konuda etkili olduğuna değinelim hemen:
 1. iş hayatınız
 2. duygulardan arındırılmış zorunlu kararlar
 3. profesyonel hizmet
 4. arkadaşlar/sosyal çevre
Yeniay oluştuğunda değerli dostlar, duygularımız tetikleniyor. Duygular deyince aklınıza duygusallık gelmesin, ben daha çok mutluluk, üzüntü, korku gibi temel duygulardan bahsediyorum. Duygular öyle güçlü dürtüler ki, bizleri harekete geçmeye teşvik eder. Bazen de yaşanan olaylar, duyguları ayaklandırır. Bu sayede kararlar alır, adımlar atarız. Yeniay gerçekleştiği sırada, Uranüs de işin içinde olacak. Ayrıca Satürn de gerilemeye başlayacak. Bunların her biri ayrı ayrı önemli olaylardır. Sonuçlarını somut olaylar ile hayatımızda veya düşüncelerimizdeki yoğunlaşma ile zihnimizde yaşayacağız. Peki 16 Nisandaki Yeniay sırasında neler beklemeli?
 1. işle ilgili gelişmeler heyecanlı şekilde başlar
 2. üzerinizdeki yük ve sorumluluk aynı ölçüde büyük olur
 3. bazı sert kararlar almanız gerekebilir, adımlarınız dışarıdan soğuk/duygusuz görünebilir
 4. eskiden tanıdığınız biriyle bir ilişkinin temelleri atılabilir
 5. profesyonel hizmet almanız gerekebilir, mesela çocuk öncesinde kontrol için doktora gidersiniz..
 6. çevrenizdeki insanlar değişir, yeni bir ortama girersiniz
Bu yazıyı yükselen burcuna göre okuyan okurlarım, 0-10 derece için 4-5-6. maddeleri referans almalı. Eğer yükseleniniz 11-29 derece arasında ise 1-2-3. maddeleri referans almalılar.

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz bu yıl Jüpiter de akrep burcunda.. Dolunay esnasında Pluto gerilemesi başlıyor ve Mars/Pluto kavuşumu yaşanıyor. Bu olayın pozitif sonuçları harika iken, negatif sonuçları yıkıcı olabiliyor değerli okurlarım. Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, olabildiğince güzel olanlardan:
 1. ilişkiler ya çok gergin ya da fazlasıyla çekici/heyecanlı olur
 2. çocuk sahibi olmak isteyenler önemli haberler alabilirler
 3. evinizle/ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir
Zamanın ruhu Nisan boyunca gelgitli.. Bazı alanlarda ve anlarda güzelken, bazılarında değil.. Atılım/engel ikilemi Mayısla birlikte sona erecek. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar gerçeğiniz olur. 🍀🍀 Yengeç burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor kıymetli dostlar, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>