Nisan 2017 yengeç burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Artık çok iyi biliyorsunuz değerli okurlarım, zamanın ruhu değişkendir. Bazı aylar olur ki hayat pembe görünür, her şey daha keyiflidir. Bazı aylarda ise tepemizde kara bulutlar dolanır, sanki hiç gitmeyeceklermiş gibi hissederiz. Nisan ayına kadar zamanın ruhu güzeldi, geçmiş aylara göre daha fazla huzur ve netlik vardı. Bunun nedeni Venüs enerjisinin atmosfere hakim olmasıydı. Nisanla birlikte bu durum değişiyor çünkü değişime ve gelişime zorlanacağız. Gelişim öyle kolay değil maalesef, bedelini ödemeden olmuyor. Önümüzdeki aylarda zamanının ruhunu Satürn enerjisi oluşturacak. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Yengeç Burcu Gündemi

Nisan ayında birçok etki var fakat hepsinin detaylıca değinip kafa karıştırmak istemiyorum. Burada konuşmasak dahi etkilerini yaşayacaksınız, orası bir gerçek. Belli başlı etkiler üzerinden gidelim, zamanın ruhunu sade ve yalın bir halde anlamaya çalışalım. Satürn kaynaklı gündem yine başrolde olacak, her zamanki gibi.. Yengeç burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddelerini sıralayalım öncelikle, sonra devam ederiz:
 1. iş hayatınızda huzur ve üretkenlik
 2. yeni görevler, yeni çalışma ortamı
 3. iş arkadaşlarınızın değişmesi, yeni insanlarla çalışma zorunluluğu
 4. bedensel olarak sağlıklı olabilmek, spor/diyet vb
 5. sağlıkla ilgili konular, tıbbi/bitkisel ilaçlar
Geçen Aralık yorumunuzda bu konulara değinmiş ve yeni hedefler seçeceğinizi, kazanımlar elde etmek için harekete geçeceğinizi konuşmuştuk. Aradan aylar geçti, birçok yeni gelişme yaşandı. Nisan’dan itibaren, Aralıkta attığınız adımların beklenmedik sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Diğer yandan, çözüm bulduğunuzu düşündüğünüz konularda yeni engeller/sorunlar da çıkabilir. Sonuç olarak yeni yükler üstlenecek, yeni kararlar verecek ve değişen şartlara uyum sağlamaya çalışacaksınız. Muhtemeldir ki Aralıktaki planı güncellemek elzem olacak. Biliyorum ki planı değiştirmek keyifsizdir, değişim hepimizi geriyor, belirsizlik baskı yaratıyor. Hele ki bir şey yapamadan beklemek en zoru olsa gerek. Eylülde süreç sona erecektir, o zamana kadar sabır, kabullenme ve direnç!! Sonuçta ne zaman ne ile karşılaşacağımız kadersel dinamiklere bağlı olsa da, sonucun zafer mi yenilgi mi olacağı bizim tavrımıza bağlı..
Yükselen burcunuz yengeç olduğu için mi bu yazıyı okuyorsanız? Size özel bazı bilgiler vermek istiyorum fakat yükselenin kaç derece yengeç olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer yükselen 1- 10 derece arasında ise, zaten yaklaşık 2 yıldır gündem bu konular olmuştu fakat bu yıl son! Seneye farklı bir gündem var, zamanı geldiğinde konuşacağız. Eğer ikinci 11 – 20 derecede arasında ise gündeme 2016 yılından aşinasınız. Bu yıl ve 2018 boyunca iş hayatı, çalışma ortamı, iş arkadaşlarıyla ilişkiler ve sağlıkla ilgili konular gündem olacaktır. Eğer yengecin son 10 derecesi ise, yukarıda bahsettiğim ihtimalleri ilk defa bu yıl yaşamaya başlayacaksınız ve yaklaşık 2,5 yıl gündem devam edecek. Özetle, gündeminizi net olarak anlamak istiyorsanız, doğum haritanızdaki dereceleri biliyor olmanız gerekiyor. Herkes benzer şeyleri yaşıyor ama farklı zamanlarda..
Pluto etkisini değerlendirelim, bazılarınız için Satürn’den çok daha etkili çünkü. Öncelikle tanımlayalım. Pluto enerjisi, canlılığın en temel içgüdüsünü temsil eder değerli dostlar: cinsellik. Sadece insanoğluna özgü de bir şey değil cinsellik, anlatmaya dahi gerek yok, bütün canlı türleri yeni nesiller oluşturmak için türe özgü üreme yöntemine sahiptir. Fakat cinsellik işin içinde olduğunda bazı ortak noktalar vardır: hemcinslerine karşı üstün olmaya çalışmak, karşı cinsi etkilemeye çalışmak, çocukları büyütebilmek için kaynaklara sahip olmak (para gibi), iyi/güvenilir bir eş olacağına dair mesajlar vermek gibi.. Pluto 2008 yılında oğlak burcuna geçtiğinde, yengeç burcunun evlilik alanına gelmiş oldu, uzunca yıllar orada kalacak. Plutonun şöyle etkileri olur:
 1. güçlü ve güvenilir bir eş seçimi
 2. eş seçerken birincil kriter: “ondan iyi anne/baba olur mu”
 3. ekonomik imkanları iyi olan biriyle evlilik
 4. yalnızlıktan nefret etmek
 5. bağları güçlendirmesi açısından cinsel uyum
 6. Pluto kriterlerine uymayan eşe tahammül edememek
 7. güven vermeyen, bağlı olmayan eş/sevgili ile mücadele etmek
Yengeç burcu için Pluto enerjisi doğrudan eşe/sevgiliye yönelik olduğu için, birlikte çocuklarını büyütebileceği en doğru eşi seçmek önemli bir odak noktası..
Yükselen yengeçlere hitaben eklemeler yapalım yine. Eğer yengecin 15 derecesi ise, siz bu süreci 2008-2015 arasında yaşadınız, nasıl bir etki olduğunu biliyorsunuz. Haritasında güçlü Pluto etkisi (akrep) olan biriyle evlenmiş olabilirsiniz mesela. Eğer 15-20 derece ise, bir süredir gündeminiz tamamen eşiniz/sevgiliniz veya başlamasını istediğiniz birliktelik. Eğer beklediğiniz karşılığı alamadıysanız zorlanıyor olmalısınız. Eğer son 10 derece ise, yükselen burcunuzun derecesine göre 2018 – 2023 arasında bir yerde bu süreci yaşayacaksınız.
Peki Pluto etkisi nasıl çalışıyor? Gerileme başladığında sert ve agresif bir enerji oluşuyor, bazen takıntı seviyesinde. Mesela eşinize karşı fazlaca şüpheci olabilirsiniz, sebebi kaybetme korkusu, yani onun başka birine gitmesi ihtimalinin benliğinizde yankılanması.. Belki de eşinize karşı hisleriniz buz gibi olur çünkü güçlü/güvenilir biri olmaktan çıkmıştır veya hiç öyle olmamıştır zaten. Bu durumda aklınızda başka birisi olabilir, kesinlikle Pluto enerjisi yayan biri.. Son ihtimal ise aşık olursunuz fakat karşılık bulamazsınız, bu durumla nasıl çıkmanız gerektiğini planlarsınız çünkü Pluto siyah beyazdır, aşık olduğunuz kişinin aklınızdan çıkması neredeyse imkansızdır. Nisanda gerçekleşecek Pluto-Güneş etkileşimiyle perde açılacak. Sonra Nisan sonunda gerilemenin başlaması ve Mayısın başındaki Güneş etkileşimiyle zirve yapacak. Oluşacak gündem, Temmuz ortasına kadar devam edecek ve bir sonuca ulaşacaktır. Gerileme Ekime kadar devam edecek, zaman içinde konuşmaya devam edeceğiz. Jüpiter etkisine gelelim mi? En sevdiğim 😊😊 Jüpiterin Eylül 2016’da terazi burcuna geçtikten sonra, Şubatta gerileme başlayıncaya kadar dolu dizgin ilerlemiş ve herkesin hayatında bir açılım başlatmıştı. Şubatta bu durum değişmişti çünkü gerileme ile birlikte duraksama ihtiyacı hissettik, karamsar bir hava oluştu. 2 aydır bu safhanın içindeyiz. Şubatın ilk günü konuşmuştuk, hatta bir video hazırlamıştım. Bir yavru kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini anlattığım videoyu izlemeyenler için paylaşıyorum. Peki yengeç burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. ev ortamınızı güzelleştirme girişimleri
 2. ev satın alma, ev değiştirme
 3. güzel bir sebeple şehir değişimi
 4. yurt dışına yerleşme, iş/eğitim gerekçesiyle..
 5. evlenme
 6. birlikte büyüdüğünüz insanlarla bir araya gelme imkanı
 7. aile büyüklerinizin ve kardeşlerinizin desteğini alma
Bu konularda geçen Eylül 2016 – Şubat 2017 arasında açılımlar yaptınız veya bir fikir oluştu, planlar yapmaya başladınız. Fakat Şubatta duraksamanız gerekti, planlarınızı askıya aldınız. Bir olasılık da harekete geçtiniz fakat meyveleri toplamanız için zamana ihtiyaç olduğunu gördünüz, emek etmeniz ve beklemeniz gerekti. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından mola bitiyor, karamsar hava da dağılacak. Artık yönünüzü seçmeye hazırsınız, gelişmeler olacaktır. Jüpiter gerilemesi Haziranda sona erdikten sonra her şey çok daha hızlı sonuçlanacaktır, iyimser kalabilirsiniz. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Yengeç Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: eviniz, yaşam alanınız, aileniz. 8 Nisandaki Jüpiter etkileşimi takip eden günlerde, muhtemelen 16 Nisan gibi bir karar/haber alırsınız.

26 Nisan Yeniay: Yengeç Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde, Satürn ve Pluto kaynaklı enerjinin yoğunluğu nedeniyle üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar. Ayrıca Merkür gerilemesi devam ediyor olacak, iki ayağımız bir pabuca girecek yine. Bu aşamada bir boğa burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yengeç burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. profesyonel destek almanız gerekecek (avukat, doktor, öğretmen, bakıcı vb)
 2. yeni bir ortama girecekseniz, yeni insanlar/çevre
 3. bir arkadaşınızdan destek almanız, ona destek olmanız gerekebilir
 4. bir kulüp üyeliği de mümkündür, spor/dans vb.
Bu noktada yine yükseleni yengeç olduğu için bu yazıyı okuyan dostlara ilave ihtimaller vermem gerekiyor. Eğer yükselen ilk 15 derece yengeçse, yukarıdaki konular geçerlidir. Fakat 15-29 derece yengeçlerin gündemi iş hayatındaki gelişmeler olacaktır. Kariyerinizde bazı gelişmeler mi yaşanıyor? Belki iş başvuruları yaptınız belki terfi bekliyorsunuz. Nisan sonundaki Yeniay ile birlikte şunlar olabilir:
 1. işe girmek, iş değiştirmek
 2. görev tanımızda ve ünvanda değişiklik
 3. yönetim kadrosunun veya şirketin çalışma koşullarının değişmesi
 4. işten ayrılmak
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Öte yandan, Nisanda gelişmeler peş peşe yaşanacak gibi görünüyor değerli okurlarım, hayatlarımız hızlanacaktır. Bu kadar çok astrolojik olay bir ayın içine sıkışınca kaçınılmaz olarak bir şeyler olur. Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, bahsetmemiş olsak da Nisanda da etkin olacak. Yengeç burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>