Yükselen YengeçYengeç Burcu Nisan 2016 Yorumu: Çalışma Hayatı ve Sorumluluklar

Nisan 3, 2016by Zafer Ceyhun49

Yengeç burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları yengeç burcuna göre anlatıyor. Değerli dostlar, biliyorsunuz 2016 yıllık yorumunuzdan itibaren, Nisan’da başlayacak Mars/Satürn gerilemelerinin önemini işaret ediyorum. Geçen ay yaşadığımız tutulmalardan sonra, beklenen an geldi. 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesinin, Satürn gerilemesiyle eş zamanlı olarak gerçekleşmesi, 2016 yılının bir geçiş süreci olacağını gösteriyor. Nisan ayı yorumunuzda, sadece Nisan 2016 gündemiyle değil, bu geçiş ve hazırlık süreciyle ilgili konulara da değineceğim. Öyleyse yengeç burcu Nisan 2016 yorumuna başlayabiliriz. 😊

7 Nisan Yeniay Yengeç Burcunu Nasıl Etkiler

Biliyorsunuz değil mi değerli okurlarım, her Yeniay, Güneş ve Ay’ın aynı burçta ve aynı derecede buluşmasıyla gerçekleşir. 7 Nisanda Güneş ve Ay koç burcunda bir araya geliyor. Fakat Nisan 2016 Yeniayı sırasında sadece Güneş ve Ay etkin değil. Aynı zamanda Satürn, Uranüs ve Pluto da güçlü enerjileriyle etkin olacaklar. Bu durum, çok boyutlu etkiler oluşturacağı için, birden çok konu gündeminizi meşgul edecektir. Öyleyse birinden başlayalım: Uranüs etkisi! Güneş ve Ay koç burcunda buluştuklarında, Uranüs de hemen hemen aynı noktada bulunuyor olacak. Bu nedenle, Yeniay gündemine doğrudan müdahil olacağını söyleyebiliriz. Yengeç burcuna özel konu başlıklarını da şöyle sıralayabiliriz:
 1. iş hayatınızda bir gelişme, sonucunda verilen kararla atılan adımlar
 2. kariyer ve başarı hedeflerinize yönelik gelişmeler
 3. evlilik/boşanma, çocuk sahibi olma gibi olaylarla insanların gözündeki yerinizin değişmesi
Yeniay sonrasında yaşanacak gelişmelerin beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşmesi mümkündür. Sonuçta, yaşadıklarınız size daha fazla özgürlük alanı oluşturabilir veya tersine iradeniz dışında gerçekleşerek sizi bir süre kısıtlayabilir. Fakat işin içinde Uranüs olduğu için, yaşananlar ilk başta hoşunuza gitmese dahi uzun vadede lehte sonuçlanma potansiyeli taşıyacaktır. Bu nedenle, eğer ki şaşırtıcı gelişmeler olursa, ilk tepkiniz meseleyi doğru anlayıp öngörüler yapmak olmalı. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına uygun hareket etmenizi, direnç göstermemenizi öneriyorum. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken zamana/akışa bırakmak en iyisidir. Pluto etkisiyle devam edelim. Yengeç burcuna özel Pluto kaynaklı konular şunlar:
 1. eşinizle/sevgilinizle aranızda bir mesele oluşabilir
 2. evliliğinizde halledilmesi gereken konular oluşabilir
 3. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki gelişmelerle ilgilenmeniz, ona destek olmanız gerekebilir
 4. güven bunalımına veya tersine birbirine kenetlenmeye neden olacak gelişmeler mümkün
Pluto etkilerini doğru anlamlandırmak için, öncelikle bu önemli gezegenin yıllık döngüsünden bahsetmek istiyorum. Öncelikli olarak, Ocak ayında yıllık döngü başlamıştı; bu saydığım konular kapsamında gelişmeler yaşadınız mı Ocakta? Pluto 18 Nisan’da gerilemeye başladığında, Temmuz ayına kadar sürecek bir gündem oluşturacaktır. Bu zaman aralığında odağınızda evliliğiniz, evlilik girişimleriniz veya ilişkiniz/sevgiliniz olabilir. Ayrıca, her türden sosyal iletişim de yine Pluto kapsamında değerlendirilmeli. Yani iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, onlara tavrınız, onlardan beklentileriniz de dahil. Gerileme başladıktan sonra, ilişkilerinizde her şeyin yolunda ve tam olarak sizin istediğiniz gibi/kontrolünüzde gitmesine yönelik motivasyon oluşacaktır. Gerektiğinde çatışmak, sorunlu insanlarla yüzleşmek istemeniz gayet doğal. Zaten çatışmaya daha yatkın olduğunuz dönemler, birkaç yıl daha Nisan-Temmuz aralığı olacak. 7 Nisan’da ise Temmuza kadar sürecek gelişmelerin ilk kıvılcımı görülecek. Çok kalmadı zaten, birkaç gün sonra ne demek istediğimi göreceksiniz. Evlilik hazırlıkları yapmak gibi olumlu gündemi olanlar için önerim, Temmuzun ortasına kadar şartları istediğiniz noktaya getirmek için çabalamanız. Olumsuz bir gündeminiz olursa, öfkeli/kontrolcü yanınızı bir miktar dizginlemenizde fayda var. Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz. Satürn etkisine gelince… 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. Bu konu hakkında zamanında uzun uzun konuştuk fakat bahsetmeden geçmek olmaz. Bu arada, hatırlıyor musunuz, Aralıkta ne olmuştu? Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. çalışma ortamını iyileştirme çabası veya engellerin oluşması
 2. iş değişikliği, işe girme girişimleri, işten ayrılma
 3. sosyal/iş arkadaşlarıyla (üstler dahil) ilgili sorunlar, oluşan baskı
 4. sağlık sorunları veya sağlığı/bedeni iyileştirme ve güzelleştirme isteği
 5. artan sorumluluklar, yorgunlukla mücadele
 6. yeni planlar doğrultusunda zaman yönetimi ve düzen kurma arayışı
Satürn etkisi hayatımızı değiştirmeden geçip giden bir etki olmadığı için, geçtiğimiz 1 yılda bu saydığım alanlarda çeşitli konular gündeminize dahil olmuştur mutlaka. Beklentileriniz ve hayatınız ne yönde değişiyor kıymetli dostlar? Çok mu çalışıyorsunuz yoksa işten mi çıkarıldınız? Sorumluluklarınız ve iş yükünüz nedeniyle uyuyamaz mı oldunuz? Belki de daha fazla kazanç elde etmek, yetenek ve kapasitenizi artırmak için yeni girişimleriniz olmuştur. Umarım ki bu süreçte sağlıkla ilgili sorunlar kapınızı hiç çalmaz! Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi Yengeç Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. iş ortamı, çalışma arkadaşları
 2. yeteneklerin geliştirilmesi, iş yapma kapasitesinin artırılması
 3. yeni görev ve sorumluluklar
 4. tempoya ayak uydurma, zamanı yönetme ihtiyacı
 5. bu süreçte sağlıklı kalabilme, yorgunluğa direnç oluşturma
Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor olsa da, gündeme dair ilk belirtiler Şubatın ilk haftasında görülmüştü. İkinci gelişmeyi ise 26 Marttaki Güneş/Mars etkileşimi tetikledi. Her iki dönemde yaşadığınız veya zihninizi meşgul eden konular, önümüzdeki 6 ay boyunca -birbiriyle ilişkili şekilde- 2016 yılı gündeminizin omurgasını oluşturacak. Özellikle 26 – 30 Mart arasında Mars’ın oluşturduğu heyecan dalgası sonrasında bir konu/fikir canlandı ise, o konunun peşinden gitmenin akılcı olacağını söylemek mümkün. Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Tabi sorunlu bir ortam da oluşmuş olabilir, düşük bir ihtimal sayılmaz. Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars gerilemeye başladığında, atak ve cesur Mars enerjisi durgunlaşarak içe dönük bir enerji oluverir. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Fakat bu içe dönük süreç sonunda bir karar verilir ve sonrasında o karar doğrultusunda dikkatli bir çalışma başlar. İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız. Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın Yengeç Burcuna Etkileri

Her Dolunayda olduğu gibi, 22 Nisan Dolunayı da bir dönemin sona ermesine vesile olacaktır değerli dostlar. 20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek ve sonucu 27 – 29 Nisan arasında ortaya çıkacak. Sonuçtan kasıt, yönünüzü belirleyen son kararı vermek de olabilir, beklediğiniz bir haberin gelmesi de. Dolunay nihayetinde bir yol ayrımı gibidir, gideceğiniz yolu seçip diğerinden vazgeçmek kaçınılmazdır. İşin ilginç yanı, ne kadar plan yaparsak yapalım, şartlar öyle gelişiyor ki, hayatımızda verdiğimiz kararlar veya aldığımız kararlar hep Dolunay dönemlerine denk geliyor. Elbette tesadüf değil 😄 Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, yengeç burcuna özel olarak şunlar:
 1. çocuklarınızla ilgili konunun netleşmesi, kararın verilmesi
 2. çocuk sahibi olma girişimlerinizin (tıbbi çabalar vb) sonuca ulaşması
 3. bir ticari/sosyal girişime yönelik adımların olgunlaşması
 4. eşinizle/sevgilinizle bir dönemin bitmesiyle yeni döneme kapı aralanması
Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı 😊 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Yengeç burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

49 comments

 • Dila

  Nisan 3, 2016 at 12:17 am

  Tam bugün ayrıldık acaba kalıcı mıdır

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 3, 2016 at 12:32 am

   Dila hanım merhaba,
   gerileme başladığında yeni gelişmeler olacaktır diyebilirim, eğer artık bitti/bitsin demiyorsanız ve hatta diyorsanız bile, görüşler birkaç haftaya şekil değiştirebilir.
   sevgiler, Ceyhun

 • miren

  Nisan 3, 2016 at 12:21 am

  Oleyyy! yazmışsınız

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 3, 2016 at 12:33 am

   🙂 🙂 sağ olun ilginiz için Miren 🙂

  • sevmek

   Nisan 5, 2016 at 1:05 pm

   Cok tesekkurler ceyhun bey 19 aydir cocuk problemimiz vardi bu bizi cok yordu benim 5.evim pluto akrep esiminse 7.evi pluto akrep buay bu konu netlesir mi acaba bununla ilgili zihinsel calismalar yaptim cok takiktim bu konuya daha farkli dusunmeye yoneldim sevgiler cok tesekkur ederim.

 • Selen

  Nisan 3, 2016 at 12:29 am

  Merhaba zafer bey yazılarınızı sürekli heyecanla takip ediyorum 02.07.84 dogumluyum saatim 21.50.bu yıl içerisinde evlilik ihtimalim var mı ve otelciyim halkla ilişkiler müdürüyüm fakat uzun zamandır issizim size şimdiden çok tesekkür ederim

 • Bonnie

  Nisan 3, 2016 at 12:29 am

  Merhaba. Burcum yengeç yukselen başak.Şu iş hayatı çalkantısından bunaldım. Herkes çok iyisin aranılan elemansın deyip, üzerimden prim kazanıyolar benim kazandığım koskoca bir hiç. Ne ünvan ne maddi kazanç. Mücadele etmekten sıkıldm. Hayatımın hangi alanına yoğunlaşsam nefes alamıyorum. Bir hayatı yaşamak bu kadar zor olmamalıydı.

 • Özgür

  Nisan 3, 2016 at 12:31 am

  Merhaba, Çok değerli bir arkadaşımın tavsiyesi ile yeni yeni takibe başladım. Ve o kadar birebir ki yaşadıklarım sanki günlüğümü okur gibiyim:) Teşekkürler:)

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 3, 2016 at 12:34 am

   aramıza hoş geldiniz 🙂 arkadaşınız sizi çok seviyormuş 🙂
   her yazınıza bekliyorum mutlaka.
   sevgiler, Ceyhun

 • miren

  Nisan 3, 2016 at 12:36 am

  Ceyhun bey,teşekkür ederim.26 Mart tan beri içe dönmüştüm.İş konusu kafamda donup duruyor,bebek de bu gündemde yazdığınız gibi.Dolunayı zor geçirdim,arkadaşlarımla aramda sorunlar var,iş hayatım belirsiz.Umarım dediğiniz gibi karar alabilirim.Karar verme mekanızmam çalışmıyor gibi.Mars gerilemesinde iş kurmak yanlış bir zaman mı dersiniz haziranı mı beklemeli?

 • sedef

  Nisan 3, 2016 at 12:40 am

  sonunda yengeç…tam da bu dönemde 23 yıllık esimle ayrılık rüzgarları esiyor kendisi kova ve sebebi bana ihanet etmesi hayırlısı ne diyeyim

 • Meeal

  Nisan 3, 2016 at 1:26 am

  Merhaba, yine oldukça doyurucu bir yazı, telekkürler. Benim takıldığım bir kısım varki 2 yıldır nisan ortalarından ağustos ayına kadar eşimle enerjimizin bir türlü uyuşamaması ve iyilieştirme çabasında olsam dahi elimde olmayan sebeplerle kendimi çatışma içerisinde buluyo olmam. Şimdilik herşey çok iyi ama çok ani değişmler olacak demişsiniz bu sene de sanki nisan- temmuz arası pek iyi gözükmüyo şimdiden panik yapmalı mıyım? bu arada eşim akrep

 • Seda

  Nisan 3, 2016 at 2:34 am

  Ve beklenen ay yorumlarımız sonunda geldi.Çok teşekkür ederiz Ceyhun Bey..İyi ki varsınız,iyi ki bizimlesiniz…Gönlünüzden geçirdiğiniz ne dileğiniz varsa Allah’ım onu size yaşamayı nasip etsin..
  Geçen ay hayatımın mutluluk tomurcukları atılmıştı..Mart ayı son günlerinde her şey çok güzel ilerlerken bir sarsıntı yaşadık…Hatta ayrılma aşamasının yakınından döndük,problemleri çözdük çok şükür…Ama yüreğim deli gibi kaybetme korkusu yaşadı…Ve hala yaşıyorum bunu…İkimiz de yengeç burcuyuz..Bu durum hem çok mükemmel sonuçlara yol açıyor hem de aynı duygusallıktan dolayı birinin daha verici ve rahatlatıcı olmasına yol açıyor.İlişkimizde evlilik kararı aldık,aileler tanıştı,her şey çok güzel ilerliyor ama karşı tarafın ailesi bu kararı emin adımlarla verip Temmuzdan sonrasına bırakma taraftarı..Çünkü artık aileler çok yakın sürede boşanmalar olunca korkuyorlar bir nebzede…Benim ailem de aynı düşüncede ama çok da fazla uzatma niyetinde değiller…Çünkü bir insanı tam olarak tanımak çok da mümkün değil malesef…Ve 10 Nisan’dan sonra bir karar vereceğiz ilişkimizle ilgili…Ailemize artık her kararın bizde olduğunu ve bize göre şekilleneceğini ifade ettik..Sorunumuz vardı(maddi durum konusundaki korkular evliliğe dair) çözdük çok şükür ama yine de deli gibi kaybetmekten ve bu süreç ve zaman konusunda üzücü şeylere sebep olmaktan korkuyorum…22 Mayısta ve 24 Temmuz’da sınavım var…Ve ben bu sınavdan önce isteme söz işini halletme düşüncesindeyim…Ama ikimizde aşıkken ve birbirimizi çok seviyorken her şeyin tepetaklak olup mutluluğumun bozulmasından çok korkuyorum…Defalarca aynı şeyi yaşadığım için artık mutlu olmak ve kaygı duymamak istiyorum..Her gün deli gibi kalp atışları yaşar oldum…Erkek arkadaşım sorunumuzu çözdüğümüzü ve evlilik konusundaki endişesini kafasında bitirdiğini söylüyor ama bu aralar onda da sanki çok istemesine rağmen evlilik korkusu oluşmaya başladı…Kendimi ne kadar rahatlatsam da o malum tarihe yaklaştıkça korkularım artmıyor değil…Bu süreçte ne yapmalıyız?…Nisan,Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustosta evlilige adım atma(söz,nişan) gerilemelerden dolayı olumlu güzel giden şeyleri olumsuzluğa çevirir mi?22 Nisan’daki gerilemeden dolayı isteme durumunun o tarihten önce olmasını çok istiyorum,sonrası tarih olumsuz etkiler diye…Bu konuda engin bilgi ve yorumlarınıza muhtacım…Çok mutlu edersiniz beni…Sevgilerimle ve saygılarımla

  • Kevser

   Nisan 18, 2016 at 3:41 am

   Seda sana tavsiyem once korkularindan arinmalisin yoksa korkularini yasarsin.sonrasinda ikiniz de evlenmek icin baski ve mecburiyet hissetmeden,guzel seyler yasayarak birbirinizi ve ne beklediginizi anlayin. Hersey oturmadan aceleyle alinmis kararlar ,sonrasinda pismanlik dogurur. Okul hayatin varsa onu tamamla. içine sinmeyen hicbir adimi atma. Ailelerin dusuncesi onemli ama oncelik ikinizin ne hissettigi ve nasil mutlu oldugu.En azindan Eylul den once bi hareket yapma derim! Sevgiler…

  • Seda

   Nisan 28, 2016 at 2:25 pm

   Merhaba Kevser Hanım..Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim…Görücü usulü bir tanışma oldu;ama ikimizde aşk evliliği yapmak istiyorduk,birbirimize aşık olduk..Sıkıntılarımızı çözdük çok şükür..Geçen hafta sonu hatta evlenme teklifi etti,ben de kabul ettim..İsteme Mayıs ayının ortalarında olacak bir aksilik olmazsa..Düğünü Eylül sonu Ekim ayı içinde düşünüyoruz..Araya zaman girince korkuların yerini sevgi ve güven aldı..İkimiz de çok mutluyuz ve birbirimizin yarısı olduğumuzu artık biliyoruz..Okul hayatım çoktan bitti..Ama senelerdir(8-9 yıl)mesleğimle ilgili devlet sektöründe işe girmek için çabalıyorum..Ve bu sınav benim hayatımdaki her şeyi çok etkiledi..O yüzden sınavla ilgili artık bir çıtayı ve onu geçmeyi geride bırakıp mutluluğuma yönümü dönmek istiyorum..Mutluluk süreci yaşarken belki de senelerdir çabaladığım sınavım da beni mutlu edecek bir sonuçla taçlandırır beni..Biz bazı kapıları ısrarla çok zorluyoruz..Bazen açılan hayırlı başka kapıları görmüyoruz..Allah yuva kuranın yardımcısıdır..Sevgilerimle..

 • selda

  Nisan 3, 2016 at 5:49 am

  Slm ismim selda dogum tarihim 1 temmuz 1987 saat 05 59 konyada dogmusum sabaha karsi esim mehmet 13 ocak 1988 yilinda saat 11 30 konyada dunyayaya gelmis biz uyumlumuyuz acaba kim kimin ödulu veya imtahani cvp verirseniz mutlu olurum 🙂

  • Gulay

   Nisan 3, 2016 at 9:45 pm

   Ben baktım uyumlusunuz:) Ancak siz ev hayatına tıkalı kalmayın, kariyerinizde girişimci özelliklerini ortaya çıkarın. Eşiniz de iç dünyasındaki öfkeyi biriktirdiği enerjiyi bıraksın daha çok iç huzura, tevekküle, müziğe vs yönelsin.

 • dilek

  Nisan 3, 2016 at 10:39 am

  “Çok kalmadı zaten, birkaç gün sonra ne demek istediğimi göreceksiniz.”
  ICIMI ÜRPERTTINIZ CEYHUN BEY

 • Yaren

  Nisan 3, 2016 at 10:56 am

  Ben tesadüfen bugün okumaya başkadım ve harika buldum yani birebir tutuyo geçmiş aylarda anlattığınız şeyler 🙂 Benim sormak istediğim iki şey var bu yıl 3 tane önemli sınavım var 9-11-13 Mayısta onlar nasıl geçicek ve de aşk hayatım nasıl olabilir ilerleyen aylarda? Cevaplarsanız çok sevirim. Şimdiden teşekkürler bu arada Almanyada yaşıyorum ve 17 yaşındayım.

 • Arzu

  Nisan 3, 2016 at 12:16 pm

  Merhaba ceyhun bey… Oncelikle kaleminize ve gonlunuze saglik ben 12 temmuz 74 dogumluyum su sira isyerimde huzursuzluklarim var nadil davranmaliyim sizce? Tesekkurler sevgiler…

 • BANU

  Nisan 3, 2016 at 9:03 pm

  Merhaba Ceyhun bey, her zaman ki gibi harikasınız. Yorumlarınıza çok değer veriyorum. Başarılar dilerim. Sevgiler,

 • Damla

  Nisan 5, 2016 at 8:10 pm

  1 bucuk senelik iliskim yine calkantida. Yeniden olmaz cok zor dedigimiz bi donemdeyiz. Verilen sozlerde durulmamasi ailesel durumlar. Sevgimizden eminiz ve ondan eminim ama artik ikimiz icinde cok zor geliyor hersey. Esim ikizler ve bi sekilde yari yolda kalmis hissediyorum kendimi yarim yamalak ne olacagini bilmeyen. Yaziniz umarim gelismeler getirir beraberinde. Bu ay nedense herkeste bir ayrilik ruzgarlari esiyor. Umarim dediginiz gibi duzelir hersey.. en azindan artik yara almadan sonuca ulasmak en buyuk temennim.

 • Derya

  Nisan 5, 2016 at 10:03 pm

  Ceyhun bey,22/07/1987 doğumlu yengec burcuyum.nisan’a grdgmzden beri sıkıntılıyım,sebebi de yok,mart da iyi gecmemişti.7 nisandaki yeni ay olumlu gelebilir mi acaba,coook sıkıldım sıkılmaktan :)) yükselenim boğa,ay burcum ikizler.

 • Seçil

  Nisan 6, 2016 at 8:20 pm

  23.06.82 doğumluyum. iş, aile durumum hakkında bilgi verebilirmisiniz.esim boğa..Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 7, 2016 at 12:15 pm

   Seçil hanım merhaba,
   Doğum tarihini bildiğim insanların hayatını okuma yeteneğim yok maalesef 🙂 sizin “iş/aile durumunuzu” ben önce sizden dinlerim, sonra astrolojik etkiler çerçevesinde birlikte yorumlarız. Doğrusu budur, ben nereden bileyim sizin hayatınızı, henüz medyum olamadım 🙂
   Şaka bir yana, uzun uzun olasılıkları yazıyorum her ay, okuduğunuzda detaylı bilgiler bulacaksınız.
   Sizin beklentinizi astroloji karşılamaz, karşılayabilseydi emin olun ki bende cevaplar olurdu 🙂
   Size medyum lazım 🙂

 • Tugba

  Nisan 7, 2016 at 2:04 pm

  Ceyhun bey hemsire yim. Servisinden memnun değilim acaba değişir mi.çok bunaldim çok mutsuzum.değirmı sizce servisim ve bu değişim beni mutlu eder mi

 • Gamze SEZİ

  Nisan 8, 2016 at 9:38 am

  Merhaba
  İş başvurusu yaptım.Bazı yerlere sanırım bu ay dönüş olur.Gelecek kaygım çok fazla.Olcak mı? Olmayacak mı? diye bitiriyorum kendimi

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 8, 2016 at 12:14 pm

   Başarılar dilerim Gamze hanım,
   zamanın ruhuna uygun olan, birkaç ay içinde “çalışıyor olmanız”dır..
   gönlünüze göre olan gerçekleşir inşallah.
   Ceyhun

 • Burcak

  Nisan 8, 2016 at 12:08 pm

  Yaziniz icin tesekkurler. Belki çok alakasız olabilir ama tavsiyenize ihtiyacim var. Yeni bir telefon ve elektronik eşya almayı planlıyorum. Bunlardan da hiç anlamam. Doğru bir tarih var mi? Yoksa gidip pat diye alacağım.

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 8, 2016 at 12:12 pm

   Yerinizde olsam önümüzdeki 1 hafta içinde araştırır ve alırdım, sonrasında Merkür gerilemesinin etkileri başlayacak çünkü.
   şimdiden hayırlı olsun.

 • ayşenur

  Nisan 8, 2016 at 4:18 pm

  yazınız için tekrar teşekkürler ceyhun bey..patronla tartışma sonrası sayfanızı açıp tekrar okumak ritüel halini aldı..işverenim oğlak ben yengeç sürekli çatışma halindeyiz.bir de üstüne eski evraklar hatalar sürekli önüme geliyor,sınıfta tahta önünde tek ayağı üstünde bekleyen çocuklar gibiyim..daha çok çalışıp hatalarımı telafi etmem gerekiyor fakat bir yandan öyle bir bıkkınlık hissi geliyor ki yazınızı defalarca okumama rağmen kalemi kağıdı bırakıp çıkmamak için zor tutuyorum kendimi,böyle zamanlarda yönümü kaybetmiş gibi oluyorum..daha bide merkür gerilemesi var:(

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 8, 2016 at 4:21 pm

   Ayşenur hanım merhaba,
   en çok böyle zamanlarda gerekiyor zaten Burcuna Göre 🙂
   Haziran geldiğinde bu hissiyat da sona erer, sorunlar da..
   sevgiler, Ceyhun

 • Begi

  Nisan 8, 2016 at 7:29 pm

  Ceyhun bey ocak ayindada Merkür gerilemesi vardi ve kötüydü yinemi ayni olucak şimdiden bu beni korkuttu

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 9, 2016 at 12:07 am

   Evet her Merkür gerilemesi hemen hemen aynı etkileri getiriyor. Bu sefer Mars, Satürn ve Pluto da geriliyor olacak.
   Sevgiler, Ceyhun

  • Begi

   Nisan 9, 2016 at 9:33 pm

   Aman Allah’ım daha mı kötü yani

 • tendril

  Nisan 9, 2016 at 12:45 am

  Mrb Zafer bey
  Yazılarınız yine harika . Özel doğum haritası yorumluyomusunuz bilgi verirsiniz sevinirim. Iyi çalışmalar basarilar

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 9, 2016 at 2:49 am

   Merhaba Tendril, yüzüklerin efendisi veya hobbit geldi aklıma kullandığınız isimden dolayı, “middle earth” isimlerinden gibi 🙂 🙂
   bir proje üzerinde çalışıyorum, bu nedenle ara verdim kişisel analizlere çünkü zaman ayırmam imkansız hale geldi.
   yeniden başladığımda duyuracağım inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

  • tendril

   Nisan 9, 2016 at 1:31 pm

   :)) fantastik filmler en sevdiğim tarzdir farkında olmadan yansitiyorum da sanırım. Başladığınız zaman analizlere muhakkak bilgilendirin bizleri de. Iyi çalışmalar

 • Ferdi Kara

  Nisan 15, 2016 at 8:22 am

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Ben size geçen ay yine yazmıştım ama cevap vermemiştiniz. Neyse olsun artık…
  Bir süredir düşmanlarım biraz sakinleşmişti, ama ben ayın 18 den sonra saldırıların tekrar başlayacağını düşünüyorum. Özellikle mayıs ayından çok endişeliyim. çünkü gezegenler geri transitteyken aynı zamanda mars benim mars-merkür kavuşumumla karelenecek. Tabiki bu da etrafımdaki akrepler için bulunmaz bir fırsat. Aynı zamanda Mars bu konumda benim akrep 29 daki uranüsümle birleşecek, bence bu savaş engellenemez. Akrep te olacak dolunayın çok güçlü enerjiler çıkaracağına eminim. Söylemiştim size ben yengeç yükselenli tam bir kovayım. Kovanın enerjisi açıldı, ama neden çevre hala bana destek vermiyor? Tek başıma bu savaştan galip gelmem zor görünüyor, ama bilirsiniz geri adım da atamıyorum. Kovaların ne kadar dik başlı ve inatçı olduğunu siz daha iyi bilirsiniz…
  Uzun zamanda kazanacağımı biliyorum ama tam tarihi kestiremiyorum! Ne zaman saldıya geçmeliyim acaba. Saldırı anı için tahmin yeteneğim hala kayıp. Son tutulmalar iyi geldi, görüntüler netleşti. Patlama gücüm neden hala gelmedi? Biliyorum Jüpiterin teraziye geçtiği gün zaten benim zafer çanlarım çalacak. İşte o gün akrepleri zulüm bekliyor olacak. İnşallah yengeç yeniayına kadar dayanabilirim. Zaten eminim bu yıl herşey bitecek. 15 Hazirana kadar beni bitiremezlerse bundan sonra yükselişimi ve intikamımı kimse engelleyemez. Ama o topal bacaklı satürne küfür mü yoksa teşekkür mü etmeliyim bilemiyorum, beni mahvetti ama gerçekten öğretti herşeyi.
  Benim gezegenimi 3 yıl boyunca akrepler bana karşı kullandı. Eylülden sonra tekrar benim olacak. Ayrıca plutoyu da iyi tanıdım. Kaç yıldır karşımdan geçiyor ya her halini gösteriyor bana. Bu enerji gerçekten çok tehlikeli… Satürn ile ortaklık kurması bile 3 yıldır ne kadar kararttı dünyayı.. 2. Dünya savaşının neden çıktığını da anladım. Allah’a şükür ki plutonun aslanda yükseldiği günleri görmemişim..
  Neyse yine çok yazdım. Kısacası şunu sorup bitireyim, 15 Hazirana kadar ne yapıcam?

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 15, 2016 at 4:18 pm

   Ferdi bey merhaba, öncelikle katkınız için çok teşekkür ediyorum.
   net olarak görülüyor, enerjinize yansıyor cidden, siz Pluto etkisini doyasıya yaşıyorsunuz! 🙂
   “uzun zamanda kazanacağımı biliyorum” demişsiniz, aslında durum o kadar da iç açıcı olmasa gerek çünkü Satürn (kovanın yöneticisi Uranüstür bu arada) süreci açısından zorlayıcı bir dönemece doğru ilerliyorsunuz. siz en iyisi, “insanları kaybetmeden”, yalnızlaşmadan, düşman kazanmadan yola devam edin.
   Kapıları kapatmak için doğru zaman değil diye düşünüyorum.
   Elbette hayatınızın şartlarını bilemem ama yine de genel olarak bunları söyleyebilirim.
   Yolunuz açık, dostunuz çok, düşmanınız az olsun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Ferdi Kara

  Nisan 16, 2016 at 7:16 am

  Cevap verdiğiniz için teşekkürler Ceyhun Bey.
  Bir şey ilave etmek istiyorum. Bende astroloji ile uzun zamandır ilgilenirim. Astrolog değilim, ama kendi çapımda biraz anlarım işte. Kova burcunun yönetici gezegenleri konusunda astrologlar neden hala tam bir karara varamadılar? Okuduğum eski astroloji kitaplarından edindiğim bilgilere göre Satürn kova enerjisini yönetir. Eski yunan ve mısır astrolojisinde de böyle kabul edilir. Uranüs keşfedildikten sonra Uranüsün kova enerjinin asıl yöneticisi olduğu konusunda karara varıldı. Ben de böyle düşünüyorum ama ben kova enerjisinin iki yöneticisi olduğuna inanıyorum. Birinci yönetici Uranüs, ikinci yönetici Satürn. Ama hala bazı astrologlar Uranüsü kabul etmiyor. Mesela geçen yıl Hakan Kırkoğlu Milliyet gazetesinin internet sitesinde bir makale yayınladı. Çok net hatırlıyorum kendisi Uranüsün yöneticiliğini kabul etmediğini ve Kova enerjisinin (onun deyimiyle Saka) asıl yöneticisinin Satürn olduğunu yazmıştı. Bu konu çok enteresan!
  Ayrıca birçok astrolog Merkür’ün Başak enerjisini yönettiğini söylüyor ama ben Merkür’ün Başağı yönettiğine inanmıyorum. Bence Başak enerjisini Chiron yönetiyor. Merkür ise İkizler enerjisini yönetiyor.
  Son olarak Ceyhun Bey, ben hayatımdaki kırılma noktasının Haziran ortasında olacağını düşünüyorum. Çünkü Haziran ortasında Jüpiter, Satürn den kurtulacak. Sonra yengeç yeniayı çok şey değiştirecek. Esas vuruş Jüpiter den geliyor. Teraziye geçen Jüpiter Akrepleri yumuşatacak diye düşünüyorum. Ayrıca Jüpiterin döngüsünü yaşayacağım. Benim Jüpiterimde Terazide. Zaten olayın önemi burda. Ceyhun Bey, benim Jüpiterim ve Satürnüm 9 derece plutonum ise 24 derece Terazi de. Terazi ise 4. evimdir. Terazim çok güçlü olduğu için Plutonlularla anlaşmakta hep zorluk çekerim. Ayrıca jüpiter, satürn ve pluto 4. evimde güçlü olduklarından bu gezegenlerin yediği naneler her zaman bana sıkıntı yaratır. Vünüsüm Kovada ve 7. evimdedir, bunun için ilişkilerim iyi sayılır. Ketu ile kuvuşumu biraz sorun çıkarıyor. Benim en büyük problemim Güneş enerjisini kullanamamamdır. Güneş’im Kova’da zarar görüyor ve Akrebin evinde işkence çekiyor. Neyse yine çok ağrıttım kafanızı kusura bakmayın artık. Son olarak en büyük dileğim, 2024 ün en kısa zamanda gelmesidir. Pluto’nun düştüğü günleri görmek için sabırsızlanıyorum.
  Ben 10 yıldır astrolojiyle ilgilenirim. Şimdiye kadar yüzlerce astroloğun makalelerini okudum ve web sitelerini takip ederim. (Ayrıca asıl mesleğim bilgisayar programcılığıdır.) Şimdiye kadar gördüğüm en mütevazi astroloji sitesi sizinkisidir. Yazılarınızı 1 yıldır takip ediyorum Yorumlarınız gayet güzel. Ben sizin Türkiyenin en başarılı astrologlarından biri olduğunuza inanıyorum.
  Size çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.
  Bana katlandığınız için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 16, 2016 at 1:37 pm

   Kova kesin olarak Uranüs..
   Bunu anlamak da kolay aslında Ferdi bey. Şöyle izah edeyim:
   Burcu ne olursa olsun, Güneş-Uranüs etkileşimi varken doğanlar, kovaların benliğini oluşturan Uranüs enerjisini net olarak yansıtırlar. Yani onlar kova burcuna benzerler.
   Fakat Güneş-Satürn etkileşimi varken doğanlar, kesinlikle kova burcu özelliği göstermezler. Buradan anlamak çok kolay aslında.
   İlginiz ve beğeniniz için ayrıca tşk ediyorum, her zaman beklerim.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ferdi Kara

  Nisan 16, 2016 at 5:04 pm

  Evet haklısınız bende Uranüs’ün Kova’nın yöneticisi olduğuna inanıyorum. Hakan Kırkoğlu’nun Uranüs’ü tamamen saf dışı bırakması bana çok mantıksız gelmişti. Plüto – Uranüs karasinden olsa gerek Hakan Kırkoğlu son yıllarda çok garip astroloji yorumlarına imza attı. 🙂
  Benim Satürn’ün Kova’nın ikinci yöneticisi olduğunu düşünme sebebim şundan ileri gelir. Koba Burcu Özelliklerinden bazıları pozitif ve negatif karışık: Diplomatik davranışlar, Mesafeli tutumlar, Dikdatörlük yapabilmesi, Dar görüşlülük gösterebilme, Sabit fikir, Küçümseme, Pratik olamama, Sistem kurabilme
  Bu saydığım özellikler Satürn’den biraz etki almıyor mu? Bence tam olarak Satürn değil ama Satürn’ün etkilerine maruz kalıyor gibi…
  İyi günler dilerim.

 • Sunay aracı

  Nisan 18, 2016 at 1:52 am

  Açıklamalar ve aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim astroloji ye geç yaşta merak salıp yeni takip ettiğim için çok şeyler kaybetmiş olabilirim.. tedbir tedbirdir sonuçta. Şimdi sayın zafer bey doğum tarihimi ve saatimi versem bana bir doğum haritası çıkarıp yardımcı olabilir misiniz doğduğum zamanda ki retrolar hangi evimde hangi gezegen var bunlarda önemliymiş.buna gerçekten ihtiyacım var çünkü ben çok çekmiş bor yengeç burcuyum… teşekkürler… saygılar..

 • Ferdi Kara

  Nisan 18, 2016 at 9:37 am

  Çok gergin olduğum için bu bazen yazılarıma yansıyor, kusura bakmayın artık. Umarım anlayış gösterirsiniz.
  DOLUNAY’a DİKKAT!
  14 Nisan’daki Ay-Güneş karesinden beri çok güçlü enerjiler hissediyorum.
  Bir kaç saat önce Ay, Jüpiter ile buluştu. Her şey daha net görünüyor.
  Bu dolunay gerçekten çok güçlü. Bunun sebebi Satürn Akrep’ten çıktıktan sonra yaşadığımız ilk Akrep Dolunayı olması.Şimdi Akrebimin nelere kadir olduğuna gözlerimle şahit oluyorum.3 Yıldan buyana dünyayı ilk defa bu kadar net görüyorum. Akrep benim 5. evimdir, şimdi 5. evin neyi temsil ettiğini alenen şahit olarak görmüş ve anlamış bulunuyorum. 3 yıldır dünyayı gözlerimde kara bir perde ile görüyormuşum, şimdi eskisi gibi hayatıma güneş doğuyor. Duyularım keskinleşiyor. 5. Evin neden yaşam gücü evi olduğunu görüyorum. Dört gün sonra enerji tamamen oturacak ve bütün dünyada akrep enerjisi 2013 ten önceki günlere dönecek.
  Benim şöyle bir özelliğim var. İster inanın ister inanmayın. Ben enerjilerin geçiş anlarını her hangi bir yere bakmadan ve her hangi birinden duymadan anlayabiliyorum. Yani astroloji ile ilgilenen bazı insanlar gibi sadece yazılanları okuyup ve bilgisayardaki astroloji programı ile gökyüzünü takip etmekten ibaret değilim. Enerjileri hissediyorum. Sanki bazen görüyorum. Emin değilim bunun sebebi nerden kaynaklanıyor! Şahsi düşünceme göre Kovadan çok enerji almam, Uranüs’ümün güçlü olması ve yükselenimin yengeç olması. Ayrıca balıkta konumlanan Mars-Merkür kavuşumumda güçlü Uranüsümle etkileşim halinde ve bence bu da bu olaya katkı sağlıyor. Söylediğim gibi tam olarak emin değilim ama bu sebeplerden olduğunu düşünüyorum. Ben zaten astroloji ile ilgili bir okul okumadım, profesyonel bir eğitim de almadım. Bildiğim herşey okuduğum birkaç kitap ve bazı makaleler, kendi gözlemlerim ve deneyimlerimdir. Ayrıca 10 yıldan beri gökyüzünü takip ederim. Gökyüzünde ne zaman bir değişim ve etkileşim olsa ben bunu beyin aktivitelerimden anlıyorum. Bütün etkileşimler benim beyin aktivitelerimde ve düşüncelerimde yeni akımlar ortaya çıkarıyor. Beynimdeki hücrelerin gökyüzü etkileşimlerine göre konum değiştirip işleri birbirlerine teslim ettiklerine şahit oluyorum. Bu yanıltıcı bir his değil. Ben bunu çok uzun yıllardır yaşıyorum. Bu özellik doğumdan gelen bir Tanrı vergisi. Bazen kendimi Matrix filmindeki NEO gibi hissediyorum. Hani filmde enerjinin matematiksel akımını sadece Neo görüyordu ya, hiçbir insan farkedemiyordu. Ben de diğer insanlara şaşıyorum yıllardır, nasıl oluyor da alenen gözlerinin önünde akan enerjiyi göremiyorlar! Ben bundan ne zaman bahsetsem diğer insanlar beni deli zannediyor. Bu yüzden artık kimseyle bu konuları konuşmuyorum. Zaten insanlar çok ilginçler, 2016 yılına gelmişiz dünya nüfüsunun büyük çoğunluğu hala astroljiyi basit bir fal gibi kullanıyor. Hala insanlar bu kader çemberinin gerçekliğini farkedemedi. Halbuki ilk ve ortaçağlarda İmparatorlar savaş stratejilerini ve yönetim şekillerini astrolojiyr göre belirlerlerdi. İnsanlar gittikçe geriye mi gidiyor ileriye mi anlamadım. Barrack Obama’nın danışmanlarından birinin astrolog olduğunu duymuştum o kadar! İşte bu da Kova enerjisini her zaman diğer enerjilerden 1 adım önde tutan üstünlüğü olacaktır. Bir de Kova’ya Deccal derler! Bilginin gücünü ve önemini farkedemeyenler yenilgiye muhtaçtır, güç her zaman hak edenin yanında olacaktır.
  Bu gün babamda da çok büyük değişiklikler görüyorum. O da son yıllarda çok acı çekti. Onun yükseleni kova, akrep 10. evde. Sanırım tekrar yükselişe geçecek. Sabahtan beri çok mutlu görünüyor. 3 yıldır onu bu kadar mutlu görmemiştim. Bence kısa zamanda o da eski haline dönecek. Umarım o da bu yeni dönemde düşmanlarından intikamını alır.
  Beşinci evimde ki bu açılış büyük olayları müjdeliyor. Eski gücüm dönüyor. Beşimci evimde konumlanan kendi gezegenimi 3 yıldır kullanamıyordum. Bence 4 gün sonra Uranüs’üm tüm hızıyla uçuşa geçecek. Düşmanlarımı patlatıcam hepsini yok edeceğim.
  Kısa zaman sonra oluşacak Yengeç yeniayı ve Oğlak dolunayı da kozlarını bana oynayacaklar. Eski gücüme kavuşmak için sabırsızlanıyorum. Bu yıl Yengeçlerin ve Kovaların çektiği acılar bitiyor. Şimdi intikam zamanı! Bundan sonra herkes ayağını denk alsın. Geri sayım başladı, önümüzdeki son 6 ay plutonlular için rahat olabilecekleri son zamanlardır. 6 ay sonra enerji çok değişmiş olacak ve yine 2013 ten önceki gibi başlar ayak ayaklar baş olacak. Plutonlular’ın 3 yıllık vahşi baskılı tutumlarına ve yönetimlerine son vereceğiz! Ben hayatımda bir gün olsun bir plutonlunun önünde eğilmedim. Asla plutonlulara köle olmadım ve olmayacağım. Allah şahidim olsun intikamımı almak için elimden geleni yapacağım. Onlar son 3 yılda yaptıkları faşitliklerin farkında bile değildiler; çünkü platonlular gerçeği göremez, mantıklı düşünemez, basit planlar yaparlar ve bütün davranışlarını Pluto gezegeninin onları güdülemesi dahilinde yaşarlar. Güdülenme ile yaşayan plutonlu benim gördüklerimi göremez. Onlar yaptıklarını unutacaklar; ama ben asla bana yapılanları hiçbir şeyi unutmayacağım! Enerji eski akımına kavuştuğunda son 3 yılda bana acı çektiren bütün plutonlulardan intikamımı alacağıma şerefim ve haysiyetim üzerine söz veriyorum.
  Şimdilik benden bukadar. Sayfanıza çok fazla yazı yazıp diğer insanların kafalarını karıştırmak istemem. Belki daha sonra ki dönemlerde önemli olaylar olursa tekrar yazarım. Size işlerinizde kolaylıklar ve başarılar dilerim Ceyhun Bey. Eğer size zarar verici veya rahatsız edici bir şeyler yazdıysam özürlerimi kabul ediniz.

 • Ferdi Kara

  Nisan 18, 2016 at 1:48 pm

  Son yorumum biraz kafa karıştırıcı olmuş gergin bir an da yazdım. Eğer dilerseniz sert söylem gibi gördüğünüz yorumlarımı siliniz. Çünkü düşündüm de sizin bu sayfanızı okuyanlar benim sert söylemli yorumlarımı görünce rahatsız olabilirler. Hem sözlerimin yanlış anlaşılmasını hem de sizin sayfanızda böyle söylemleri gören diğer insanların rahatsız olmalarını istemem. Sayfanıza biraz içimi döktüm ve bu beni biraz rahatlattı. Ama çok sert yazdığım bazı cümleler de sizi rahatsız ettiğimi düşündürdü ve beni rahatsız etti. Eğer rahatsız olduysanız son yazdığım yorumları silebilirsiniz.
  Ben biraz daha rahatlayıncaya kadar sayfanıza astrolojik yorum yazmayacağım. Çünkü yazdığım yorumlar plutonik görünüyor.
  İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.

 • ipek

  Nisan 30, 2016 at 4:41 pm

  18 temmuz 1970 dogumluyum ıs sıkıntısı yasıyorum bır turlu ısım olmuyor..yıldızlar ne dıyor ..kendımı bunalım dan edeta eve kapattım

 • Pingback: Yengeç Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Zamanın Ruhunu Anlamak

 • Çidolik

  Mayıs 4, 2016 at 6:04 pm

  Güneş Yengec asc akrep yorumlarınizda bir isimler eksik!…cok basarili ne enteresan yetersiz kaldi…bilginizi yorumlamanıza saglık

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin