Yengeç burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini anlattım. Gönül isterdi ki bu yazıyı Mart sonunda yazmış olayım ama malesef, ay tutulmasının gündemi benim hayatımı da ele geçirmiş durumda 🙂 Aylardır süren bir çalışmam bitmek üzere, Pazartesi bitiyor inşallah ve gece gündüz çalışıyorum. Nisan yazısını ancak bugün yazıyorum, konu ay tutulması ve ay tutulması da oldu zaten 🙂 E daha niye yazıyorum, siz de niye okuyasınız ki? Aman sakın, durum hiç öyle değil 🙂 Ay tutulması 9-10 Nisanda kendini gösterecek tam olarak, yani gündem birkaç gün içinde hızlanacaktır, aklınızda olsun. Bu arada konuya girmeden önce, güzel bir haber vereyim: 8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor, ki muhteşem bir haber, aylardır beklediğimiz güzel enerji geliyor..İyi yorulduk cidden, hep birlikte! Nisan 2015 astroloji gündeminizde şu konular var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının yengeç burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulması 4 Nisan gündüz saatinde oldu, bu nedenle bizler göremedik ama etkilerini yaşamaya başladık aslında ve 9-10 Nisanda ne olacaksa olacak. Hayırlısı diyelim. Tutulma terazi burcunda oldu, yani Ay terazide, güneş koçtaydı. Ayrıca, Pluto ve Uranüs de işin içindeydi, ona da değineceğim ama öncesinde, ay tutulması neden önemli olduğunu, bizleri nasıl etkilediğini anlatmak istiyorum:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tanımdan anlaşılacağı üzere, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına neden olur. Peki ne olacak, nasıl bir gündemin sonuçlandığını göreceksiniz? Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. ailenizden biriyle (kardeş/anne/baba) aranızda bir mesele varsa, tamamlanacak
 2. ailenizden birinin (kardeş/anne/baba) gündemi sonuçlanacak, sizi de etkiliyor olmalı
 3. evliyseniz, eşinizle/çocuklarınızla alakalı mesele sonuçlanacak, bir haber çıkacak
 4. evinizle ilgili bir gündem varsa, ev almak/satmak/taşınmak gibi, adım atılacak
 5. geleceğinizi daha sağlam yapacak bir konu varsa, yatırım/yeni iş gibi, sonuçlanacak
 6. geçmişte yaşanan ancak peşinizi bırakmayan bir mesele varsa, artık bitecek
 7. kariyerinizle ilgili meselede karar vereceksiniz, sonucu öğreneceksiniz
 8. itibarınızı artıracak, başarı sayılacak konu her neyse, o konu netleşecek
 9. anne/baba olmakla ilgili beklentiniz varsa, gündem aydınlanacak
 10. hayatınızın yönünü değiştirecek güçte bir gelişme yaşanıyor mu? o zaman hazır olun!
 11. sağlığınız veya görüntünüzle alakalı bir adım atacaksanız, karar/sonuç alacaksınız
Dediğim gibi, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Bu nedenle, acaba ne olacak diye düşünüyorsanız, zaten bir gündeminiz yoktur. Eğer saydıklarımdan biri veya benzeri bir süredir yaşanıyorsa,  o zaman bir sonuç çıkacaktır. Diğer yandan, ay tutulmasının çok ama çok önemli bir yönü var aslında. 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak, kalıcı sonuçlara vesile olacak. Bu günler önemli günler değerli dostlar 🙂 Bir düşünün, hayatınızda 2012 yılında başlayan değişim süreci, bir sonuca bağlanmak üzere olabilir mi? Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılından bu yana hayatımızda, birçok şeyi değiştirdi bile ama asıl büyük sonuç bu hafta gelmek üzere veya en azından önemli bir “ara sonuç” geliyor. Ay tutulmasıyla ilgili iyimser olmamın bir nedeni var: Jüpiter 8 Nisanda güzel enerjisini getiriyor ve hemen ardından, 9-10 Nisan gibi, tutulma sonuçlanıyor. Yani dostlar, tutulma sırasında beklediğiniz sonucu (en güzel şekliyle) alamasanız bile, hayal kırıklığı yaşamayın, sonrasında işler hızla düzelecektir. Özellikle iş hayatınız, gelir ve kazanç konularında.. Biliyorum ki bazı okurlarım Nisan-Ağustos arasında çok güzel sonuçlar elde edecek. Gönlünüze göre olur inşallah; hepinize başar, sağlık ve mutluluk diliyorum 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>