Yengeç Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Öncelikle sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ediyorum, hala düzenim eski haline gelmiş değil. Sitem etmeyen tek burç sanırım yengeç 🙂 Anlayış ve sabır, yengeç burcuna özgü özelliklerden/güzelliklerden biri. İyi ki varsınız. Bu yazıda güzel haberler vereceğim, şimdiden söyleyeyim 🙂 Birinci nedeni, Jüpiter’in Aralık ayında çıktığı yolculuktan geri dönmesi. Artık yeniden destek göreceğiz, şans ve bolluk bizlerle olacak. Nisan’ın güzel bir ay olmasının bir diğer nedeni, 3 yıldır hepimizi sarsan, dengemizi bozan, istikrarı engelleyen Uranüs-Pluto etkileşiminin enerjisinin giderek azalmaya başlaması. Bundan sonra, geçmiş 3 yıldaki çabalarımızın karşılığını almamız kolaylaşacak. Bu nedenle, kaldığımız yerden yola devam edelim, geçmişe değil geleceğe odaklanalım. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Yengeç Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Yengeç Burcuna Etkisi

Yeni Ay yaklaşık 24 saat önce, 18 Nisanda yaşandı ama etkilerini 23 Nisan’a kadar hissettirecek, yani bugünü saymazsak 4 günümüz var. İyi de nedir kardeşim bu Yeni Ay? Neden önemlidir? sorularına cevap vereyim. Aslında hafife alınan ama çok önemli bir olaydır, şu yazıda net olarak açıkladım: Yeni Ay Nasıl Etkiler Arada sırada bu tür yazılarımı Facebook ve Twitter sayfalarından paylaşıyorum, takip edin mutlaka, sohbet de güzel oluyor 🙂 Koç burcunun enerjisini taşıyan Yeni Ay, kariyer ve imajınız konularında etkiler getirecektir. İşte bazı olasılıklar:
 1. yeni bir iş/görev için gündem oluşabilir
 2. önemli bir başarı elde edebilirsiniz
 3. görüntü/imaj değişimine karar verebilirsiniz
 4. terfi edebilirsiniz ya da itibarınız çok artabilir
 5. nişan/evlilik nedeniyle toplumdaki konumunuz değişebilir
 6. bebek haberi alıp anne/baba olacağınızı öğrenebilirsiniz
 7. itibarınızı zedeleyen bir mesele varsa çözmek için harekete geçebilirsiniz
 8. saygısızlığa tahammülünüz alacağı için gergin olabilir, insanlara nerede durmaları gerektiğini hatırlatabilirsiniz
Yeni Ay enerjisi dün başladığı için, 2 gündür gergin olabileceğinizi düşünüyorum. Eğer başarı/itibar veya evlilik/çocuk gibi konular gündeminizde yoksa, içinizde yükselen kızgınlık gayet normal. “Herkes haddini bilsin”, “Sen de kim oluyorsun” veya “Benimle doğru konuş” tarzındaki düşünce ve hisleriniz, tam bu dönemin karizmatik duruşuna uygun. Bu süreçte anahtar kelimeler “saygınlık ve itibar” olduğu için, sınırlarını bilmeyenlere karşı kibar olmakta zorlanabilirsiniz. Tersine, eğer hedef odaklı bir gündeminiz varsa, enerji ve kararlılıkla başarı için çoktan yola çıktığınızı düşünüyorum.

Jüpiter’in Yengeç Burcuna Etkisi

Jüpiter geçtiğimiz yıl sizin burcunuzda olduğu halde, güzel etkisinden doyasıya fayda görmediniz çünkü Uranüs-Pluto-Mars etkileşimleri hep engel oldu. Neyse ki artık işler değişiyor, Jüpiter etkisi bazılarınızın iş hayatında/gelirinde önemli değişimler yaratmış olmalı. Dahası da yakında geliyor. 8 Aralık – 8 Nisan arasında enerjisini bizlerden esirgeyen Jüpiter geri döndü, mutlaka güzelleştirici etkilerini hissedeceksiniz. Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca sizi şu konularda destekleyecek:
 1. işe gireceksiniz/iş kuracaksınız
 2. daha iyi bir iş ortamı ve yüksek gelir için işinizi değiştireceksiniz
 3. iş hayatınızda harika gelişmeler olacak, rahatlama gelecektir
 4. anne/baba olma ihtimaliniz yükselecek
 5. iş hayatınız özel hayatınıza engel olmayacak, olaylar lehinize gelişecek
 6. rahat ve ferahlamış hissedeceksiniz, sebebi herkeste farklı olabilir
 7. yatırım yapmak için fırsatlarınız olacak
 8. geçmiş yatırımlarınız kazandıracak
 9. araba/gayrimenkul alım-satım işi olursa, şans yanınızda olacak
Jüpiter, bolluk/bereket ve şans getirir, bu nedenle önümüzdeki 4 ay boyunca rahat ve konfor anlamında hayat yüzünüze gülecektir. Yazılarımda artık yeni bir bölüm olacak değerli dostlar, fırsat buldukça hayatınızı güzelleştirecek önerilerde bulunacağım. Bu yazının gündemiyle alakalı önerilerim önümüzdeki 4 ay için geçerli ve şu şekilde:
 1. işinizden memnun değilseniz ve değiştireceksiniz, gecikmeden araştırmaya başlayın, başvurularınızı yapın ve çok miktarda başvuru yapın, sakın ola “bu iş yeri beni almaz” demeyin
 2. gelir artışı için bir planınız varsa, iş kurmak gibi, hiç durmayın, 4 ay var
 3. harcama yaparken aşırıya gitmemeye özen gösterin, harcama isteğiniz artmış olmalı
 4. istemekten çekinmeyin, daha fazlasını talep edin, konu ne olursa olsun
Ağustos 2015 sonrasında, Jüpiter burç değiştireceği için etkilediği alan değişecek. Eğer gündeminizde iş/para varsa, dediğim gibi, 4 ay içinde gerekeni yapın. Yengeç burcu Nisan 2015 yorumu, bu yılın en güzel yazısı oldu, haberler hep güzel çok şükür 🙂 Bu yazı, önümüzdeki aylarda oluşabilecek potansiyel gündeme dair gerçekçi bir yazıdır, olumsuz gündeme alıştığınız için garipsemiş olabilirsiniz diye söylüyorum, rahatlayın artık 🙂 Umarım hep en iyisini yaşarsınız, her şey gönlünüze göre olsun. Sevgilerimle, Ceyhun]]>