Yengeç  burcuna göre Neptün Retrosunu anlatmadan önce, burçların tamamını 168 yılda bir gezen Neptün’ün, balık burcunda olduğu önceki dönemlerde doğanlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum, böylece 2011-2025 yılları arasında çocuk sahibi olursanız, potansiyellerini anlamış olursunuz.

  1. Bilim adamları, fizoloflar: Freud, Tesla, Cicero, Roosevelt, Diesel (dizel motorun mucidi), Montesquieu, Alan Leo (modern astrolojinin en  önemli ismi)
  2. Yazarlar: Oscar Wilde, Voltaire (favorimdir), Maupassant ve Çehov (öykü anlatımın iki büyük ustası),  Montaigne, Conan Doyle (Sherlock Holmes’un yazarı)
  3. Müzisyenler: Bach, Mahler
  4. Ressamlar: Van Gogh, Rimbaud, Gauguin

Bilenler bilir, bu saydığım isimlerin tamamı, bulundukları alanda çığır açan insanlardır. Neptün etkisini anlatırken, sınırların çözülmesi demiştim ya, işte bu insanlar yaşadıkları çağın sınırlarını aşabilen insanlar olmuştur. Bu nedenle, yaşadıkları çağda anlaşılamamışlardır, öyle aşmışlar :) Örneğin Frued, psikolojinin temel kavramsal alt yapısını neredeyse tek başına oluşturmuştur.

YENGEÇ BURCU NEPTÜN RETROSU

Yengeç burcu, Neptün Retrosu sırasında, bugüne kadar oluşturduğu dünya görüşünün sınırlarının yavaş yavaş kaybolduğuna şahit olacak. Bu harika bir etki çünkü yengeç burcu, hayata çok daha geniş bir pencereden, hem de daha iyimser bir şekilde bakabilme imkanı bulacak. Neptün Retrosu sırasında, farklı coğrafyalarda yaşama, değişik kültürlerden gelen insanlarla sohbet etme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Dünyanızı genişletmek için tanımadığınız insanların yepyeni fikirlerine ilgi duyabilirsiniz. Yengeç burcu, Neptün Retrosunun etkisini en mutlu şekilde yaşamak için, hayatında yenilikler denemeli. Örneğin, daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gitmek, Neptün’ün oluşturacağı açlığı hafifletecek, sizi mutlu edecektir. Açlık demişken, hiç tatmadığınız yeni yemekler yiyebileceğiniz restoranlara gidin ve hatta siz kendiniz farklı yemekler yapmayı deneyin. Bunun yanında, dini inançlarınızın gereğini yerine getirirken, her zamankinden daha fazla doygunluk hissi yaşayabilir, ilahi güce yaklaşmaktan çok daha fazla keyif alabilirsiniz. Bununla birlikte, farklı inançları -Japon halkının dini inancı dahil 🙂 -okumak ve öğrenmek, yeni bakış açıları keşfetmek sizi mutlu edecektir. Neptün, sınırları ortadan kaldırıp bizi okyanusun derin ve uçsuz bucaksız sularına bıraktığı için, hikayedeki yunusu biliyorsunuz, kendimizi belli kalıplara sokmak istemeyiz ve bizi sınırlayan şeylerden hoşlanmayız. Bu nedenle, yengeç burcu hayatının anlamını bulmak için, kendi bilgi/deneyimlerinin sınırlarının ötesine geçmek, bilmediklerini keşfetmek, tanımadığı insanları tanımak, görmediği yerleri görmek isteyecek. Harika değil mi 🙂 Yengeç burcu, 2025 yılına kadar sürecek Neptün enerjisi sayesinde, yakınlarına/tüm insanlara doğru yolu gösterme konusunda bambaşka bir yetenek edinecek. Siz yeniyi keşfettikçe, öğrendiklerinizi sevdiklerinize de öğretmek ihtiyacı hissedecek, çıkmaza düşmüş insanlara yol göstererek yardımcı olacaksınız. Bunu yaptığınızda, hayat kalitenizin arttığını göreceksiniz. Yengeç burcu, Neptün Retrosuyla harika birer öğrenci ve öğretmen olacak, öğrenecek ve öğretecek. Neptün Retrosunun olumsuz tek bir etkisi olabilir: kendi görüşlerinizin doğruluğuna kesin olarak inanıp, biraz fanatikleşme ihtimaliniz olabilir. Bu konuya dikkat edin yeter. Neptün size yarayacak :)]]>