Yengeç Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Zamanın Ruhunu Anlamak

Yazar 

Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını yengeç burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor.

Mayıs ayına geldiğimize göre yılın üçte birini sağ salim geride bıraktık demektir. Çok şükür! Evet 2016 yılı rahat yıllardan biri değil. Bazılarımız olumlu bir gündeme sahip ama şöyle bir geriye yaslanayım da diyemiyor.

Bazılarımız ise olumsuz gelişmeler nedeniyle sürekli bir hareket/devinim içinde…Özellikle Nisan ayının ikinci yarısından itibaren hareketlenme artmış olmalı. Her yıl Nisan-Temmuz arasındaki Pluto gerilemesinin olağan sonuçlarından birisi..

Sükuneti ve kontrolü elden bırakmadan, kararlı ve sakin bir şekilde yola devam. ☮️ Neden?

4 önemli gezegen gerileme sürecine girdi ve bütün gerilemeler bize “sakin ol” derler. Bu konuya değinmek istiyorum, daha önce konuşmadık sanırım.

Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir.

Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu görmekte zorlanırsınız, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz.

Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan.

Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumu, ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularını (yol ayrımı) da bulacaksınız.

Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Yengeç Burcuna Etkileri

Son derece hareketli ve yoğun bir süreç yaşadığınızı düşünüyorum. Tatlı bir telaş diyebilir miyiz buna?

Geçen yıl Ağustos ayında başak burcuna geçen Jüpiter, yengeç burcu için hareketli bir dönemi de başlatmış oldu. Evet Ocak ayından bu yana gerileme sürecinde olduğu için motivasyon bir ölçüde değişti, bu nedenle daha çok yoruluyor olabilirsiniz ama olsun, emeğinize değecektir!

Üstelik 9 Mayıs’ta Jüpiter gerilemesi de sona eriyor.‼️ Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter  Mayıs-Eylül arasında normal seyrinde olacak. Kısacası, Jüpiter tüm güzel etkileriyle birlikte yeniden sizinle!

Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:

 1. eğitim ve öğrenme
 2. hareketli iletişim, yeni insanlar ve ortamlar
 3. iş/sosyal hayatta hızlanma
 4. olumlu sonuçları olan ama son derece yoğun bir tempo
 5. seyahat ve ulaşım alanında yeni fırsatlar
 6. yakın akraba ile iyi ilişkiler

Eminim ki bazılarınız bu etkinin sonuçlarını çoktan yaşamaya başladı. Eğer ki siz onlardan değilseniz, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay boyunca şans sizden yana olacak. Bu sürecin tadını çıkarmanızı diliyorum.

Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!

Mayıs ayı gündeminize dönelim.

Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden?

Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:

 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor

22 Mayısta Dolunay yay burcunda yaşanacak. Ayrıca gerileme evresinde olan Mars ile Güneş arasında çok önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Jüpiter ile temas edecek olan Satürn de yay burcunda.

Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler, Mayıs’ın son günlerinde bir sonuç doğuracaktır.

Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi de paylaşmak istiyorum: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu durum, tekrarlanan bir gündeme neden olacaktır.

Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim.

Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (yengeç burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayını önemli kılan gelişmeler gördüğünüz üzere yay burcunda. 2016 yılında yay deyince aklınıza <Mars/Satürn kaynaklı gelişmeler> gelsin.

Bu gezegenlerin etkisini Nisan yazınızda detaylıca anlattığım için bu yazıda anlatmıyorum izninizle fakat siz hemen okuyun ki devam edebilelim.

Okudunuz mu? Öyleyse devam edebiliriz.

Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var:

Birincisi, Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor çünkü atmosfere Jüpiter etkisi hakim. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum.

İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır.

Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim.

Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür.

Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek.

Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️

İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim.

Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin.

Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin!

Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil.

Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Yengeç Burcuna Etkileri

Ay dünya etrafında hareket ederken (her turunda bir kez) Güneşle aynı hizaya/burca gelir. İşte bu duruma Yeniay diyoruz.

Adı üstünde Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Onun enerjisi sayesinde odaklanmak, yeni hedefler seçmek ve harekete geçmek mümkün olur. Dolunay ise tam tersidir çünkü Güneş ve Ay karşıt burçlarda yer alır.

Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz.

Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay yengeç burcunu hangi alanlarda etkiliyor?

 1. profesyonel hedeflerinize yönelik girişimler, atılımlar
 2. arkadaş ortamınızda veya bir arkadaşınızla aranızda yaşanan gelişme
 3. profesyonel hizmet alımı gereksinimi, sağlık/hukuk/teknoloji vs.
 4. bir dosta destek olma veya ondan destek alma ihtiyacı
 5. yaşanılan şehrin/ülkenin değişimi gibi radikal kararlar

Mayıs ayında <zamanın ruhunu> görmezden gelecek olursak, Yeniay için “kusursuz/harika bir enerji getirecek” diyebiliriz. Süper bir enerjisi var gerçekten.

Fakat zamanın ruhu diye tanımladığımız bir gerçek var, görmezden gelemeyiz. Zamanın ruhu, yeni adımlar atmak, güzel açılımlar yapmak için elverişli değil maalesef. Peki neden?

Gerilemeyi tarif ederken -yazının başında- bahsettiğim <gece yol alma> durumu var çünkü.

Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, mesela daha önce davet edildiğiniz bir kulübe üye olmak istiyorsanız, endişeye gerek yok. Kararınızı uygulayın.

Mayıs ayının ilk 10 gününü bu çerçevede değerlendirebilirsiniz, yeter ki sürecin/enerjinin farkında olun ve kendinizden emin olun.

Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Yengeç Burcuna Etkileri

Dolunay için bir dönemi sona erdirir demiştik. Mayıs sonunda, bir süredir zihninizi/gündeminizi meşgul eden konu netleşecektir.

Peki olası Dolunay gündeminizde neler var?

Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi?

Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı.

Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün.

Son bir hatırlatma yapayım:

Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir.

Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

En güzelini yaşamanız dileğimle..

Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

26 Yorum

 1. demet

  03/05/2016

  Yani bi tek ikizler mi kaldı yarına ? Yetişmedi mi? 😀

 2. miren

  03/05/2016

  Yaşasın bu saate kalmama değmiş

 3. Seda

  03/05/2016

  Ceyhun Bey nasıl bekliyordum yorumlarınızı bu ay benim için çok kıymetli değerli çünkü..Her zamanki gibi yorumlarınız harika..Elllerinize sağlık..Nisan ayının son ikinci haftasında evlenme teklifi aldım..Ve 14-15 Mayısta isteme söz olayı var.Bu durum bizi olumsuz etkiler mi?Nişan için mayıs son hafta ya da haziranın ilk haftaları olabilir..Yeni bir karar almayın demişsiniz ama bu kararı nisan ayında almıştık sadece araya başka özel durumlar girince mayıs ayının o haftasına kaldı..Sıkıntı olmaz deyin lütfen?

  • Seda

   08/05/2016

   Bu arada ilişkimizin başlangıcı Mart ayıydı.. başladığı zamanı size bahsetmiştim zaten..O zaman diliminde konuşmaya başlamıştık söz,isteme tarihini..İki ay öncesinden alınan bir karar.;söz,isteme tarihi de aslında..Rahatlatacak mutlu güzel haberler almak dileğiyle..

   • Seda

    24/05/2016

    Ceyhun Bey ilişkim bitti bugün..Bir cevap lütfen yeniden başlama olasılığı var mı,söz atıldı..İkimiz de böyle severken hem de..Dolunay dibe vurdurdu bizi..Aynı konu Haziranda yeniden ortaya çıkacak demişsiniz,çok çok kötüyüm..14 Mayısta sözüm olmuştu..Mart ayı başından başlaysn bir ilişkiydi..Noldu bize böyle?

 4. Begi

  03/05/2016

  Merhaba ceyhun bey,aslinda Merkür gerilemesini nedense cok iyi geçiriyorum…genel olarak hersey yolunda…sürekli bir seyahat ve kosuşturma icindeyim.cevrem genişliyor.ve bir senedir bir arkadasim var.2 defa vazgectigim.kendisinin bundan hberi yoktu tabi.24 nisanda onunda beni düşündüğünü ve onceden ayni zmnlarda onunda vazgectigini ogrendim bir arkadaşımzdan.ama her karşılaştığımzda yine aklima giriyor.ve bu sefer o da bunu belli eden davranislar icine girdi.sanirim ikimizde aramizdaki bu guzel arkadasligin bitmesinden korktugumuz icin acilamioz.simdi sanki artik acilacakmis gibi davraniyor ama Merkür gerilemeside basladi ne yapmaliyim iliskiye baslamak icin uygun zmnlar nedir

 5. Gs

  03/05/2016

  Harikasınız. Gönlünüze kaleminize saglık

 6. Ayşe

  03/05/2016

  Ceyhun bey iyi ki varsınız.
  7yılı dolacak olan bir ilişkim var. İkimiz de yengeciz. 28nisanda ikimiz de kötü (görünürde) haberler aldık. Ben yaklaşık bir yıldır çalıştığım sınavı kıl payı kaçırdım ki bizim yaşayacağımız şehri belirleyecekti. O ise mecburi hizmete son tercihi olan hakkariye yerleşti. Şimdi ya evlenmeliyiz ya yolları ayırmalıyız. Çok seviyoruz. Ama aileler, özellikle benim ailem sıkıntılı. Ne zaman ailemle konuşmalı? Baskı var üzerimde yıllardır, artık satürn mü, pluto mu bilmiyorum. İş hayatı da yok. Verilen emekler karşılık bulmuyor, olacak derken herşey kıl payı kaçırılıyor. Ne yapmalıyım. Kötü enerjiler mi var üzerimde yoksa, o kadar çıkmazdayım ki bu bile aklımı kurcalıyor

  • Ayşe

   03/05/2016

   Bana birşeyler yazarsanız, karanlık virajlı yoldaki birine ışık tutmuş olursunuz. Eminim ki bir aracım bile yok altımda

 7. esra

  03/05/2016

  Neden ikizler mayıs yorumu yok..anlamadım. mayıs biticek nerdeyse ..

 8. Duygu

  04/05/2016

  Ceyhun bey selamlar,

  Geçen Haziran’dan bu yana ev bakıyordum, şu anda buldum.. Almalı mıyım ?
  Ve Aralık’ta Yaptığım iş görüşmem den Şubat’ta olumsuz dönüş aldım.. Ama vazgeçmek yok artık Türkiye’de yaşamak istemiyorum, bana yeniden dönebilecebklerini düşünüyorum . Mayıs-Eylül arası bunlardan biri mi ?
  Bu ay tanıştığım kişilere şans vermeli miyim.
  Iyi ki varsın Ceyhuncum

 9. Didem

  05/05/2016

  Benim is hayatım. Ne olur ki. 2014 mayıstan beri büyük sıkıntılar yaşamaktayız.bu sene mayis 25 tekrar ise dönüş var. İyi ki tanimisim sizi de

 10. Kübra

  05/05/2016

  Merhaba Ceyhun Bey… 2014 den bu yana aşk hayatımda hiçbir düzen tutturamadım bu gerilemeler bana yaramaz oldu:) Bu gidişle artık kimseye güvenemeyip hayatıma alamıcam ve sanırım evde kalıcamBu yengeçlerin aşk hayatları ne zaman düzene girecek acaba ? 🙂 Tüm güzel yorumlarınız için teşekkürler iyi ki varsınız:)

 11. Kahon

  05/05/2016

  Merhaba Ceyhun bey, yükseleni yengeç ay burcu ikizler olan bir yengeç burcuyum içimde bir his çok güzel haberler alacağımı söylüyor, işimi ,evimi değiştirmek istiyorum ancak bir türlü beklediğim haberler gelmiyor ne zaman bu bekleyiş bitecek benim için güzel bir tarih var mı acaba teşekkürler şimdiden.

 12. Simsim

  05/05/2016

  Merhabalar zafer bey , yazılarınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle.
  Bnm yükselenim de yengeç ay burcum da.2008’den beri çok zorlandım duygusal anlamda.2013 den beri de mezun olup işe başladım ancak onda da çok haksızlıklar yaşadım malesef. Neyse ki artık kendi işimi kurmak istiyorum, işten ayrıldım ve ofis arıyorum ama olacak gibi olan yer olmuyo aksilikler devam ediyor, merküre yoruyorum şimdilik ama gelecek için merak ediyorum bu sene gerçekten iş alanında şanslı mı yengeçler? Başlangıcı be zaman yapmalıyım bilmiyorum Mesleğimi sorarsanız da mimarım cevap verirseniz çok sevinirim ☺

 13. dilek

  06/05/2016

  Zafer Bey Merhaba
  Haziran da tüp bebek yapılacak ama Merkür gerilemesinden çok korkuyorum siz ne dersiniz?
  2 Temmuz 1981 izmir doğumluyum 09:30 doğum saati yükselenim başak mı Aslan mı ?
  Teşekkürler

 14. Gülin

  09/05/2016

  Bugun yasanan merkür transiti, merkur gerilemesiyle ayni sey mi? Bugun twitterda bir suru sey gordum. Dua edin, kapilar acildi filan nedir bunlar ?

 15. Asyaİpek

  09/05/2016

  Merhaba Zafer bey
  Yazdıklarınızı yaşıyorum resmen şu an eşimle ayrilmak üzereyim eşim boğa burcu sizce boşanma gerceklesecek mi umudumu yitirmekadar üzereyim 26 haziran 1985 doğumluyum eşim 21 Mayıs 1986 doğumlu yorumlarsaniz çok sevinirim

 16. Karaca

  11/05/2016

  Ceyhun bey beklemedigim birsey yasadim. yasadigim sey nisan da alinmis bir kararmi yoksa mayis ayinami ait cozmus degilim. bekletilerimin disinda alinan kararlar oldu hersey cok guzel giderken departman kapandi ve baska bir pozisyon olmadigi icin ayrildim 1 senedir calistigim yerden. simdi dusunuyorum acaba is bulmakda zorlanirmiyim bana nasil bir yol sunarsiniz. yukselenim terazi yengec burcuyum.ve 10 seneden beri askta yuzum gulmuyor.

 17. Karaca

  11/05/2016

  Ve 2 senedir takip ediyorum sizi yazilariniz harika tesekkur ederim coguda tutuyor ve yasiyorum. mesela gecen subatta tasindim ailece cok sevindik
  Allahim bi care bu kuluna:(

 18. birsen

  15/05/2016

  Merhabalar,
  16/07/1987 15:40 istanbul doğumlu bir ay kızıyım 🙂 nişanlım ise 19/04/1986 tam emin olmamakla birlikte 22:00 edirne doğumlu.06/08/2015 tarihinde görüşmeye başladık ve 30/01/2016 tarihinde nişanlandık.bunca gerilemenin arasında kaldık nikah tarihi alamadık bir türlü.ben astrolojiye fazlasıyla inanıyorum,hayatımda inanmadığım dönemlerde çok acı sonuçlarla karşılaştım çünkü.lütfen yardım edin bize nikah tarihi konusunda acil yardımınıza ihtiyacımız var.ortak yaşantımızın başlangıcında gezegenler bizimle olsun istiyorum.çok uzun yazdım özür dilerim.eminim sizden benim gibi cevap bekleyen binlerce kişi vardır fakat sizden cevap gelene kadar bizim evlilik askıda kalacak.şimdiden çok çok teşekkür ederim.

 19. irem

  15/05/2016

  ceyhun abi senin yazlarını ilkez okuyorum ve bana çoook mantıklı geldi…. buraya bir sürü içten ve gerçekten olan duygular bırakmak istiyorum … sizi çok sevdimm. allah yardımcınız olsun …

  • Zafer Ceyhun

   17/05/2016

   aramıza hoş geldiniz İrem hanım 🙂 🙂 her zaman bekliyorum, içten yorumları da..
   sevgilerimle, Ceyhun

 20. Birsen

  23/05/2016

  Bizde cevap bekliyorduk…bende hos buldum…icten yorumlarimi da birakiyorum…burali da olacak misiniz bakalim :/

 21. elif

  31/05/2016

  Ceyhun bey merak ettim sizi, iyi misiniz?
  Hiç bu kadar yorumsuz bırakmamıştınız bizi, özledik

 22. elif

  31/05/2016

  Ceyhun beey merak ettim sizi, iyi misiniz?
  Hiç bu kadar yorumsuz bırakmamıştınız bizi, özledik..

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *