Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını yengeç burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. Mayıs ayına geldiğimize göre yılın üçte birini sağ salim geride bıraktık demektir. Çok şükür! Evet 2016 yılı rahat yıllardan biri değil. Bazılarımız olumlu bir gündeme sahip ama şöyle bir geriye yaslanayım da diyemiyor. Bazılarımız ise olumsuz gelişmeler nedeniyle sürekli bir hareket/devinim içinde…Özellikle Nisan ayının ikinci yarısından itibaren hareketlenme artmış olmalı. Her yıl Nisan-Temmuz arasındaki Pluto gerilemesinin olağan sonuçlarından birisi.. Sükuneti ve kontrolü elden bırakmadan, kararlı ve sakin bir şekilde yola devam. ☮️ Neden? 4 önemli gezegen gerileme sürecine girdi ve bütün gerilemeler bize “sakin ol” derler. Bu konuya değinmek istiyorum, daha önce konuşmadık sanırım. Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir. Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu görmekte zorlanırsınız, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz. Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan. Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumu, ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularını (yol ayrımı) da bulacaksınız. Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Yengeç Burcuna Etkileri

Son derece hareketli ve yoğun bir süreç yaşadığınızı düşünüyorum. Tatlı bir telaş diyebilir miyiz buna? Geçen yıl Ağustos ayında başak burcuna geçen Jüpiter, yengeç burcu için hareketli bir dönemi de başlatmış oldu. Evet Ocak ayından bu yana gerileme sürecinde olduğu için motivasyon bir ölçüde değişti, bu nedenle daha çok yoruluyor olabilirsiniz ama olsun, emeğinize değecektir! Üstelik 9 Mayıs’ta Jüpiter gerilemesi de sona eriyor.‼️ Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter  Mayıs-Eylül arasında normal seyrinde olacak. Kısacası, Jüpiter tüm güzel etkileriyle birlikte yeniden sizinle! Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:
 1. eğitim ve öğrenme
 2. hareketli iletişim, yeni insanlar ve ortamlar
 3. iş/sosyal hayatta hızlanma
 4. olumlu sonuçları olan ama son derece yoğun bir tempo
 5. seyahat ve ulaşım alanında yeni fırsatlar
 6. yakın akraba ile iyi ilişkiler
Eminim ki bazılarınız bu etkinin sonuçlarını çoktan yaşamaya başladı. Eğer ki siz onlardan değilseniz, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay boyunca şans sizden yana olacak. Bu sürecin tadını çıkarmanızı diliyorum.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!
Mayıs ayı gündeminize dönelim. Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden? Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
22 Mayısta Dolunay yay burcunda yaşanacak. Ayrıca gerileme evresinde olan Mars ile Güneş arasında çok önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Jüpiter ile temas edecek olan Satürn de yay burcunda. Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler, Mayıs’ın son günlerinde bir sonuç doğuracaktır. Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi de paylaşmak istiyorum: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu durum, tekrarlanan bir gündeme neden olacaktır. Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim. Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (yengeç burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayını önemli kılan gelişmeler gördüğünüz üzere yay burcunda. 2016 yılında yay deyince aklınıza <Mars/Satürn kaynaklı gelişmeler> gelsin. Bu gezegenlerin etkisini Nisan yazınızda detaylıca anlattığım için bu yazıda anlatmıyorum izninizle fakat siz hemen okuyun ki devam edebilelim. Okudunuz mu? Öyleyse devam edebiliriz. Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var: Birincisi, Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor çünkü atmosfere Jüpiter etkisi hakim. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim. Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️ İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin. Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin! Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil. Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Yengeç Burcuna Etkileri

Ay dünya etrafında hareket ederken (her turunda bir kez) Güneşle aynı hizaya/burca gelir. İşte bu duruma Yeniay diyoruz. Adı üstünde Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Onun enerjisi sayesinde odaklanmak, yeni hedefler seçmek ve harekete geçmek mümkün olur. Dolunay ise tam tersidir çünkü Güneş ve Ay karşıt burçlarda yer alır. Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz. Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay yengeç burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. profesyonel hedeflerinize yönelik girişimler, atılımlar
 2. arkadaş ortamınızda veya bir arkadaşınızla aranızda yaşanan gelişme
 3. profesyonel hizmet alımı gereksinimi, sağlık/hukuk/teknoloji vs.
 4. bir dosta destek olma veya ondan destek alma ihtiyacı
 5. yaşanılan şehrin/ülkenin değişimi gibi radikal kararlar
Mayıs ayında <zamanın ruhunu> görmezden gelecek olursak, Yeniay için “kusursuz/harika bir enerji getirecek” diyebiliriz. Süper bir enerjisi var gerçekten. Fakat zamanın ruhu diye tanımladığımız bir gerçek var, görmezden gelemeyiz. Zamanın ruhu, yeni adımlar atmak, güzel açılımlar yapmak için elverişli değil maalesef. Peki neden? Gerilemeyi tarif ederken -yazının başında- bahsettiğim <gece yol alma> durumu var çünkü. Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, mesela daha önce davet edildiğiniz bir kulübe üye olmak istiyorsanız, endişeye gerek yok. Kararınızı uygulayın. Mayıs ayının ilk 10 gününü bu çerçevede değerlendirebilirsiniz, yeter ki sürecin/enerjinin farkında olun ve kendinizden emin olun. Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Yengeç Burcuna Etkileri

Dolunay için bir dönemi sona erdirir demiştik. Mayıs sonunda, bir süredir zihninizi/gündeminizi meşgul eden konu netleşecektir. Peki olası Dolunay gündeminizde neler var? Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi? Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı. Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün. Son bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir. Yengeç burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>