Boğa burcunda güneş tutulması Yengeç burcu, 2013 yılında ilki yaşanan boğa burcu güneş tutulması ile arkadaş ortamlarını, yaşadıkları şehri, hatta ülkeyi değiştirmek zorunda kaldı.Bazı yengeçlerin gündeminde ise, çocukları veya çocuk sahibi olma niyetleri vardı. Ayrıca, yeni projeler başlattılar, projelerini büyütmek için uğraştılar. Kimi blog yazmaya başladı, kimi instagram’da hesabını büyütmeye, kendini göstermeye çalıştı. Tüm burçlara olduğu gibi, yengeç burcu için de 2014 kolay bir yıl olmayacak. Çalkantılı bir denizde tekneyi devirmeden yol almaya çalışıyoruz.

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen ikinci güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
  1. duygusal bağı olmayan arkadaşlıklarınız 
  2. umutla gerçekleşmesini beklediğiniz olaylar
  3. varsa çocuğunuz
  4. çocuğunuz yoksa yapma niyetiniz
  5. peşinden gittiğiniz projeleriniz 
Gündeminizi net olarak bilmiyorum elbette ancak saydığım konulardan birisinin gündeminizde olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa veya gündeminize girdiyse, o konuya yönelmek durumunda kaldınız.Güneş tutulması sonrasında hayatımız hangi alanda etkilendiyse, o alanda hayatımız kesinlikle öncesinden farklı olur. Hayatımızdaki değişimin illa ki dışımızda gelişen bir şeyden kaynaklandığını düşünmeyin, pek çok zaman biz değişiriz. Örneğin, bir arkadaşınızın başka şehre gitmek durumunda kaldığını, ayrılmak zorunda kalacağınızı da öğrenebilirsiniz ve yahut arkadaşlarınıza çok taviz verdiğinize karar verip tavırlarınızı değiştirebilirsiniz. Birincisi dışınızda gelişir, ikincisi ise tamamen iç dünyanızın ürünüdür. Hatırlatayım, güneş tutulmaları, yepyeni bilgiler, yeni farkındalık ve bilinç seviyesi oluşturur. Bu nedenle, eğer iç sesinizi yeterince dinliyorsanız, zihninizde olan bitenin farkındaysanız, her güneş tutulmasının etkisini çok güçlü yaşarsınız, getirdiği fırsatları değerlendirir, hayatınızı bir adım ileriye taşırsınız.
Benim gündeminizle ilgili öncelikli tahminim, (varsa) çocuğunuzla ilgili olduğu. Çocuğunuz hakkında yepyeni bir şey öğrenebilir, gündeminizi bu yönde değiştirirsiniz. Umarım hepiniz için çok güzel haberler olur.Bu arada, zaten anneyseniz ve gündeminizde çocuğunuzla ilgili bir şey yoksa, yeni bir bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Bir süredir çocuk sahibi olmayı deniyor ve sizin/eşinizin sağlık sorunları nedeniyle başarılı olamıyorsanız, bu dönem yine gündeminize yeni bir şey taşıyabilir. Örneğin, yeni tedavinin varlığını öğrenebilir veya mevcut tedavinin olumlu/olumsuz cevabını alabilirsiniz. İkinci ihtimal, aşk konusunda bir gündem yaşama ihtimaliniz. Aşık olduğunuz kişi, eşiniz  veya sevgilinizle ilgili önemli bir gelişme olabilir ve bu gelişme sizin hayatınızı da etkiler. Unutmayın, güneş tutulmaları dönüm noktalarıdır, bu süreçte yaşadıklarımız ve kararlarımız hayatımızı kalıcı olarak değiştirir. Bu nedenle, gözleri dört açmakta, olayları dikkatle takip etmekte fayda var.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan DOLUNAY.Dolunay, güneş tutulmasının yarattığı gündemi değiştirmez diye düşünüyorum, hatta muhtemelen o konuda bir sonuca varacaksınız. Örneğin, ilgilendiğiniz projenizde hayatınızı değiştirecek ölçüde büyük bir gelişme yaşandı ve çevrenizde birden yepyeni insanlar buldunuz, artık yeni arkadaşlarınız, görüşlerine başvurabileceğiniz bilgili insanlar tanıyorsunuz, gibi!
Şunu hatırlatayım, dolunayla birlikte satürn’de akrep burcunda. Bu nedenle gündeminiz bir sorunla ilgiliyse, çözüm bulmakta zorlanabilir, ağır bir yükün altında hissedebilirsiniz. Ancak jupiter’in etkisiyle, sonuçta sizi rahatlatacak bir çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Huzurlu, güvende hissedeceğiniz bir döneme doğru, mutluluk dilerim 🙂
]]>