Yengeç burcu için 2015 Mart hassas bir ay olacak, detayları bu yazıda bulacaksınız. Yengeç burcu da diğer kardinal burçlar gibi zor yıllardan geçti, büyük çoğunluk için mücadele bitmedi, doğru adımlar atanlar çok yol aldı ama bazılarınızın hayatı bir türlü yoluna girmedi. Bu süreç yeni değil, ilk olarak 2008 yılında başladı aslında, 2011 yılından sonra şiddetlendi ve 2014 yılında zirve yaptı. İlginç denilebilecek yıllar yaşadınız, çok az insanın gençlik yıllarına denk gelecek bir süreçten geçtiniz ve hala da devam ediyor. Değişim enerjisi, tıpkı bir nehir gibi, hayatınızın bazı alanlarında erozyona neden oluyor, her şeyi yeniden şekillendiriyor. Gelelim Mart ayına! “Önemli bir ay olacak, değişim rüzgarları esecek” yazdım diğer burçlar için, sizin için de farklı olmayacak, değişim rüzgarını hissedeceksiniz. İyi veya kötü, bir şeyler olacaktır. Mart’ın önemi, 2 yılı aşkın süreden bu yana devam eden Uranüs-Pluto etkileşiminin son bulacak olması. Yani son değişim rüzgarıyla birlikte, hasat zamanı da geliyor. 2012 yılından bu yana gündeminizi meşgul eden meselede yeni bir perde açılacak ve artık sonuca yaklaşacaksınız. Mart ayında bir çok astroloji olayı var ama ben sadece ikisi hakkında yazacağım:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Haberleri takip ettiniz mi bilmiyorum, bugün önemli bir açıklama yapıldı ve barış sürecinde çok önemli bir adım atıldı. Bu açıklamanın bugünlere denk gelmesi elbette tesadüf değil, 2012 yılından bu yana hararetli bir şekilde tartışılan konuda artık hasat zamanı geldi. Sizin hayatınızda da benzer olaylar olacaktır çünkü ülkemizin kaderini şekillendiren bu güçlü enerji bireysel dünyalarımızı da etkiyor. Peki bu değişimden yengeç burcu nasıl etkilenecek? En kestirmeden cevap vereyim: Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Hatırlanacak kadar önemli bir şeyler yaşanmış olmalı, düşünün. Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. iş hayatınızda çok önemli bir gelişme oldu
 2. eşiniz/sevgilinizle alakalı bir olay oldu, büyük bir olay
 3. ilişkileriniz sorunlu bir hal aldı
 4. eşiniz/sevgiliniz ve işiniz/kariyeriniz arasında kaldınız, denge aradınız
 5. hayatınızın yönünü değiştirecek güçte bir kariyer adımı attınız
 6. statünüz değişti: sebebi evlilik/çocuk olabilir, önemli bir başarı olabilir
 7. yakın bir arkadaşınızın yaptığı/yaşadığı şey, sizi de çok etkiledi
 8. değerinizi bilmeyen insanlarla ilişkinizi bitirdiniz
 9. insanların üstünlük taslamasına izin vermemeye karar verdiniz
 10. ailenizden biriyle alakalı bir sorun yaşandı
 11. görüntünüzü veya itibarınızı etkileyen bir olay oldu, gerildiniz
 12. saygınlığa çok dikkat ediyorsunuz, birilerinin bunu anlamasını istediniz
 13. sağlık sorunları yaşadınız
Bu saydıklarımdan en az birisi, 2012 yılından bu yana sizin hayatınızın en büyük konusu olmuş olmalı, tabi hangisi olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Yukarıda saydıklarımın ötesinde bir çok ihtimal var elbette, onları da genel hatları ile yazayım: Uranüs etkisiyle birlikte, kariyerinizde büyük bir hareketlilik yaşandı. Başarılı olmak, daha iyi bir konumda olmak, saygı görmek istiyorsunuz. İnsanların sizi nasıl gördüğünü çok önemsiyorsunuz, siz de kendi görüntünüze/itibarınıza önem veriyorsunuz Ayrıca, 2011 yılından sonra anne/baba oldunuz ve hayattaki rolünüz birden değişti. Diğer yandan, bazılarınız evliliklerini/sevgilileri ile ilişkilerini bitirdiler çünkü hak ettiğiniz değeri görmemek gibi bir olasılığa kapılarınız tamamen kapandı. Pluto etkisiyle birlikte, evlilik hayatınız önemli bir sarsıntı yaşadı. Evli olmayan yengeçler ise bir türlü istediğini bulamadı, ilişkilerden yana işler yolunda gitmedi. Bazılarınız ise tersine çok şanslıydı çünkü eşi/sevgilisi sayesinde çok daha konforlu ve rahat bir hayat yaşamaya başladı. Pluto varken korku, kontrol, kıskançlık, mücadele ve kriz bitmez. İlişkileriniz nedeniyle (sosyal/iş hayatındakiler dahil) kendinizi bir savaşın içinde gibi hissediyorsunuz. Kaybetmeye de tahammülünüz yok. Mart ayının konusu yine bunlar olacak: ilişkiniz ve/veya statünüz. Peki nasıl gelişmeler olabilir?

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak. Yukarıda saydığım konularda adım atmak istiyorsanız, bu süreçte atın. Ortamın enerjisi ideal olacak. Venüs zaten eş/sevgili demek, hayatınızdaki insanlarla ilişkilere odaklanmak demek..Bu nedenle eğer gündeminiz zaten buysa, hele ki sorunlar varsa, iyi değerlendirip çözün. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Martın ilk 10 gününü fırsat olarak görmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında tamamen farklı bir senaryo olacak çünkü Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Marsın enerjisi sinirlidir, istediğini hemen elde etmek ister ve hesaplı davranmaz. Kısaca agresiftir, kavgadan yanadır. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Bundan en az siz etkileneceksiniz diye düşünüyorum ama diğer insanlar sizin gibi olmayacak. Bu nedenle kavga gürültü artabilir. Siz sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>