Yengeç Burcu: Mars-Uranüs Karşıtlığı

Yazar 

Yengeç burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığında, Uranüs 10. evinizde, Mars ise 4. evinizde olacak. Yengeç burcu, hayatının en güzel 1 yılını yaşayabileceği Jüpiter yengeç burcunda iken, işte bu Mars, Uranüs ve bir de Pluto’nun 4-10-7 evlerinde olması nedeniyle bir türlü rahat yaşayamadı, bu gezegenleri hep birlikte kınıyoruz  🙂 yengeç burcu olmayanları da lanet enerjileriyle sarstılar da sarstılar, “gezegen misiniz düşman mısınız bilelim” diyesi geliyor temiz yürekli her insanın 🙂

Yengeç burcu, Uranüs enerjisini kariyer ve imajında yaşıyor. 2011 yılı Mart ayından bu yana Uranüs koç burcunda ve 2018’e kadar koç burcunda kalacak. Yengeç burcu, Uranüs’ün eskiyi, işe yaramayanı silip atan enerjisi nedeniyle (çalışıyorsa) kariyerinde önemli değişiklikler yaşıyor, yaşamaya devam edecek. Henüz bir işi/kariyeri olmayan yengeç burcu ise, görüntüsünde büyük ve keskin değişimler yaşıyor. 2011 sonrasının marjinalleri yengeç burcudur, burası kesin. Sıradan bir görüntüye tahammül edemeyeceksiniz, bu nedenle görüntünüzle fark yaratmak isteyecek, sizi sıradanlaştıran her türlü özelliğinizi atıp yenileneceksiniz. Bununla birlikte, öğrenciyseniz öğretmene/müdüre, çalışıyorsanız müdüre/patrona karşı tavrınız değişecek, “sen kimsin laaan” havası yani 🙂

Mars ise 4. evinizde ki yengeç burcunun evidir, ev, aile ve kökeni (etnik kimlik vb) temsil eder. Bu süreçte, güvende hissetmenizi engelleyen her şeye ve herkese karşı tahammülsüz olacaksınız. Örneğin, arkadaşlarınızın size tehditkar davrandığını düşünmeye başlayıp her zamankinden daha sert tepkiler verebilirsiniz. Bu dönem, defansif döneminiz, çuvaldız elinizde “havalı” insanların havasını alıyorsunuz bir anlamda:) Bununla birlikte, evinizle veya odanızla ilgilenmek için bitmek bilmeyen bir enerjiniz var, her yer tertemiz ve derli toplu olabilir. Ne güzel. Aile büyüklerinize karşı saygılı olun ama, sık sık kavga ettiğiniz kulağımıza geliyor! Ellerini öpün ve gönüllerini alın, onlar bizim canımız değil mi?

Yengeç burcu, yarın sabah enerjisinin zirvesine çıkacak olan Mars-Uranüs karşıtlığını 2 ay arayla ikinci defa yaşayacak. 23 Nisan’da Mars ile Uranüs, yine koç burcu-terazi burcunda karşı karşıya gelmişti, nasıl bir etkisi olduğunu biliyorsunuz artık, bir düşünün ne olmuştu 23 Nisan’da ?

Yengeç burcu, Mars-Uranüs karşıtlığında çalışıyorsa kariyerinde eski tarzını geride bırakmak üzere, artık yöneticilerinize karşı eskisi gibi davranmak istemeyeceksiniz. Özellikle yeterince değer verilmediğinizi düşünüyorsanız, bir adım atmak, mevcut düzeni değiştirmek isteyeceksiniz. Uranüs yıldırıma benzer, önce parlaklığıyla geçici olarak kör eden bir aydınlanma yaşarız ve sonrasında sarsan bir enerjiye/akıma maruz kalırız. Artık eskisi gibi olmak imkansızdır, değişim şart!!

Yengeç burcu, kariyerinde farklı bir konumda olmak isteği de yaşayabilir, artık mevcut işine tahammül edemeyebilir ve sebebi kendini yeterince güvende hissedememek olacaktır, hem parasal hem de saygı/ilgi anlamında. İşinizi de kendinizi de değersiz hissedebilirsiniz, ayrıca hayatınızı daha ileri götürmeyeceğine, size güvenli bir gelecek sağlamadığına karar verebilirsiniz.

Son olarak, evli olan yengeç burcu, ailesinde bir takım keskin değişimler yaşayabilir, öyle ki evliliği temelinden sarsacak bir enerjiyle dolup taşabilir, kızgın bir enerji damarlarındaki kanı kaynama noktasına taşıyabilir. Uranüs varken tersi de olabilir, Uranüs keskin ve yoğun enerjisidir, iyi veya kötü değildir, iyiyi-kötüyü sizin geçmişte yaptıklarınız belirler.

Umarım her şey dilediğiniz gibi olur, yolunuz açık aydınlık olsun.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı