Yengeç burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Değerli dostlar, zorlu geçen aylardan sonra Kasım 2016 hepimize iyi gelecek. Zaten buna ihtiyacımız vardı, geçtiğimiz aylar boyunca belirsizlik ve değişim hepimizi zorlamıştı. Yengeç burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Yengeç Burcu Yorumu

Kasım ayına Venüs’ün getireceği güzel/keyifli enerji hakim olacak. Bu nedenle yaşayacağımız gelişmeler de güzel olmaya meyilli olacaktır. Sonuçta Venüs varsa rahatlık vardır, işlerin yolunda gitme olasılığı yüksektir. 🍀🍀 Diğer yandan , Kasım’ın ilk gününden Aralık’ın ikinci haftasına kadar Neptün de etkin. Özellikle 15-25 Kasım arasında gerçekleşecek duraklama safhasını önemle işaretliyorum. Nedenini izah edeceğim birazdan. Venüsle devam edelim. Kasım’a girerken gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumu, son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında sayılabilir. Kasım keyifli bir enerji ve güzel olaylar ile başlıyor. Geçen aylar boyunca aşağıda saydığım alanlarda yaşadığınız baskı ve sorunları aşmak için iyi bir fırsat olacak Venüs/Satürn kavuşumu. İnsiyatif alma imkanınız varsa, Kasımın başına planlar yapmanızı öneriyorum.
 1. iş hayatınız
 2. çalışma ortamınızın huzuru/düzeni
 3. birlikte çalıştığınız insanlarla ilişkiler
 4. sağlıkla ilgili konular
 5. tıbbi tedaviler, ilaç ve bitkisel çözümler
 6. beslenme, spor, diyet vb sağlığı iyileştirme girişimleri
Satürn 2015 yılıyla birlikte yay burcuna geçtiğinde, bu saydığım konularda baskılar yaşamış olmanız, zamanın ruhunun klasik birer ürünüydü. 2016 yılında Mars da bu alanda gerileyerek işleri iyiden iyiye zorlaştırmış olmalı. 30 Ekimde Venüs geliyor ve geçmişte attığınız adımların sonuçlarını almanıza imkan veriyor. Bu nedenle Kasım’ın ilk haftası oldukça değerli, enerji olumlu olacak; iyi kullanmak lazım diyebiliriz. 👍 Maalesef Venüs uzun süre kalmayacak ve 12 Kasım’da oğlak burcuna geçerek farklı bir alanda etkisini gösterecek. Olsun varsın, oğlak burcundaki etkisi de son derece olumlu: ilişkiler! Üstelik 2008 yılından bu yana oğlak burcunda bulunarak ilişkilere yönelik güçlü gündem yaratan, ihtiras ve kontrol duygularını tetikleyen Pluto ile 25 Kasım’da temas edecek. 25 Kasım civarında Venüs sadece Pluto ile temas etmiyor, ayrıca Jüpiter ve Uranüs ile de temas edecek. Bu nedenle güzel Venüs enerjisini çok boyutlu olarak hissedeceğiz. Olası etkilerin hissedileceği konu başlıkları ise şunlar:
 1. ilişkiler (eş, sevgili)
 2. evlilik, nişan vb gelişmeler
 3. yaşam alanınız (ev, şehir, ülke gibi)
 4. aile büyüklerinizle ilgili konular
 5. kariyerinize ilişkin gelişmeler
Bu noktada bir hatırlatma yapmam gerekiyor: Aslında bu konular Ekim ayında da etkindi fakat Mars enerjisi nedeniyle hareketli/agresif bir gündem oluşturmuştu. Şimdi Venüs enerjisi olacağı için, Ekim’de gündeminizi meşgul eden konu ve gelişmelerin, Kasım sonunda olumlu bir noktaya gelmesini bekleyebilirsiniz.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.
Neptün’e gelecek olursak.. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆ Peki Neptün yengeç burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. yurt dışı kaynaklı konular
 2. eğitim hayatınız
 3. kendinize ve geleceğe olan inancınız
 4. hayatınızın gerçek anlamı
 5. yayıncılık, öğretmenlik gibi bilginizi aktarma imkanı veren konular
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: Yengeç Burcuna Etkileri

Yeniay demek başlangıç demektir çünkü yeni bir dönem başlatır. Güçlü/atak bir enerjidir: Karar vermeyi, yola koyulmayı ve hedefe odaklanmayı sağlar. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn ve Güneş/Neptün etkileşimleri de olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Yengeç burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. daha keyifli ve rahat bir dönem başlıyor, aşk gelebilir
 2. kendinizi göstermek isteyeceksiniz, iş/ilişki vesile olabilir
 3. değer görme, takdir edilme, fark edilme ihtiyacı oluşacak
 4. fiziksel enerjiniz ve neşeniz artacak
 5. çocuk sahibi olacak veya buna karar vereceksiniz
 6. çocuklarınızla ilgili bazı adımlar atacaksınız
 7. spora/dansa başlamak için doğru zamanlar
 8. bir ilişki başlayabilir, yeni tanıştığınız insanlara bu gözle bakın 😍
 9. tatil için, romantizm/cinsellik için olumlu atmosfer

14 Kasım Dolunay: Yengeç Burcuna Etkileri

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor: Dolunay ile bir dönem sona erer çünkü gündemdeki bir konu olgunlaşarak gündemden düşer. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin belli olacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay sonrası netlik kazanacak olası konular:
 1. bir arkadaş/tanıdık ile ilişkili konu netleşir
 2. birinden destek almanız gerekebilir
 3. profesyonel hizmete ihtiyacınız olabilir (astrolog, doktor, eğitmen, bakıcı vb)
 4. yeni bir ortama/sosyal çevreye girebilirsiniz (iş/şehir değişikliği vb)
 5. üyesi/parçası olduğunuz sosyal/ticari grupla ilgili gelişme sonuçlanır
Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün başlığında konuştuğumuz konular da Dolunay gündemine dahil olabilir.

29 Kasım Yeniay: Yengeç Burcuna Etkileri

Kasım ayının başrol oyuncu Venüs, Kasım sonunda da etkin olacağı için Yeniay olumlu bir atmosferde gerçekleşiyor olacak. 29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, 2017 yılı Satürn kaynaklı gündeminizi de tetikleyecek. Olasılıklar ve konu başlıkları, Kasım başındaki Venüs etkisinin gerçekleştiği alan ile aynı. Yani,
 1. iş hayatınız
 2. çalışma ortamınızın huzuru/düzeni
 3. birlikte çalıştığınız insanlarla ilişkiler
 4. sağlıkla ilgili konular
 5. tıbbi tedaviler, ilaç ve bitkisel çözümler
 6. beslenme, spor, diyet vb sağlığı iyileştirme girişimleri
Şimdiden en güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Yengeç burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>