Yengeç Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor. Kasım ayı sonunda geldi değerli dostlar, geçtiğimiz 5 ay oldukça hareketli olmuştu, artık daha istikrarlı günlerdeyiz. Aylar süren değişim enerjisi sona eriyor, artık hayatın düzenini yeniden kurma aşamasındayız. Gerçi Ekim ayında da olumlu gelişmeler yaşandı ama biliyorum ki Ekimde istikrardan bahsetmek, “sakin bir dönemdi” demek mümkün değildi. Kasım için, geçtiğimiz aylarda yaşananlar sonucunda şekillenen yeni döneme uyum sağlama süreci diyebiliriz. Kasımı değerlendirme ve anlamaya başlayalım.

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Astrolojik olarak Kasım, sonbaharın ikinci ayıdır ve istikrarı temsil eder. Bu ayda doğanlar akrep burcu oluyor biliyorsunuz, akrepler istikrarlı ve kontrollü insanlardır. Kasımın ruhu onların karakterine yansır. Akrep burcuna şekil veren enerji, Kasımda bir şekilde sizi de etkisi altına alacak. Bu ayın ruhu, 3 kere düşünüp tek bir adım atmak ama güçlü bir adım atmak olarak değerlendirilebilir. Kasım ayları hep böyledir ama Kasım 2015 nasıl olacak? Bu sorunun cevabını, Venüs ve Mars’ı izleyerek bulabiliriz çünkü bu ay – geçen ay olduğu gibi- bu gezegenler birlikte hareket ediyor. Her ikisi de olumlu enerji taşıyan Venüs ve Mars, Kasımın ilk 8 günü başak burcunda olacak ve 3 Kasımda aynı noktada bir araya gelecek. Bu nedenle, Kasımın ilk haftasını değerlendirirken şu olasılıklardan bahsetmek mümkün:
 1. araba satın almak, satmak
 2. ev/iş taşıma, ortam değişimi yapmak
 3. seyahate çıkmak
 4. yeni bir öğrenme sürecine girişmek
 5. son derece hareketli bir döneme adım atmak
Venüs ve Mars Ekimde de başak burcunda oldukları için, zaten bu saydığım konular Ekimde başlayan bir sürecin devamı niteliğinde gerçekleşiyor. Ekimde her ne olduysa, şimdi süreç devam ediyor, yeni bir safhaya geçiyor, önemli bir adım daha atılıyor. Gündeminizde ne var? Eminim ki Ekimden bu yana epey hareketli bir süreç başladı sizler için. Üstelik geçen ay Jüpiter de işin içindeydi, bu nedenle yaşadıklarınızı olumlu gelişmeler olarak sınıflandırmak mümkün. Hayatınıza keyifli bir hareketlilik gelmiş olmalı, sizi mutlu eden türden bir şeyler 🙂 Diğer yandan, 8 Kasım sonrasında Venüs terazi burcuna geçiyor, 13 Kasımda da Mars terazi burcuna geçecek. 2015 yılının kalan günlerinde, ta ki Ocak ayına kadar, ev ve aile hayatınıza yönelik gelişmeleri tetikleyecekler. Belki aile kurma, evli olanlarınız için yeni bir eve taşınma/ev tadilatı, belki de ailenize yeni katılan bir bebek. Diğer taraftan, kazancınızı değerlendirmeye yönelik yatırımlar için de ideal bir dönem olacak. Venüs ve Mars desteği bu saydığım alanlarda sizle olacak. 2016 yılında Mars gerilemeye başlayacak, o dönem uzun ve değerli olacak, gündeminizde ise çocuk sahibi olma, varsa çocuklarınız, yalnız yengeçler içinse hayatının aşkıyla karşılaşma..Seçenekler gayet güzel görünüyor 🙂 Zamanı geldiğinde yazacağım zaten, siz şimdilik Kasım ortasından Aralık sonuna kadar aile ve ev meselelerinin gündeminizde olacağını hesap edin, planlarınızı buna göre yapın.

11 Kasım YeniAy yengeç burcunu nasıl etkiler?

Biliyorsunuz değil mi, Yeniay demek başlangıçlar demektir. Her Yeniay, beraberinde harekete geçme isteği de getirir. 11 Kasımda akrep burcunda gerçekleşecek Yeniay için, yılın en iyilerinden biri diyebiliriz. 11 Kasım civarında doğan bebekler, 2 yaşındayken bile ne kadar karizmatik olduklarını hissettirecek 🙂 Yeniay etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:
 1. aşk ve mutluluk arayışı, hareketli bir cinsel hayat
 2. aşık olacağınız biriyle tanışma, yıldırım çarpması gibi aniden olabilir 🙂
 3. çocuk sahibi olma veya onların geleceğiyle ilgili girişimler
 4. spora/dansa başlama, daha canlı bir döneme giriş
 5. gösterişli bir araba almak da mümkün 🙂
11-16 Kasım Yeniay enerjisinin yılın en iyilerinden biri olarak anlatmamın, övmemin nedeni, Jüpiter’in de etkin olması. Fırsatların ve şansın gezegeni Jüpiter, Yeniay sırasında Güneş ve Ay ile temas edecek. Epey hareketli bir dönem başlayacak sizler için, muhtemelen sosyal/aile hayatınızda yerinizde oturmaya pek fırsat bulamayacaksınız 🙂 Keyifli olacaktır ama!

26 Kasım Dolunay yengeç burcunu nasıl etkiler?

26 Kasım Dolunay etkileri, Yeniay kadar ferah olmayacaktır, hatta tersine sorumluluklarınızı da artıracaktır. Daha önceki yazılarımda Satürn etkisinden bahsetmiştim, işte o etkiler Kasım sonu Aralık başı gibi kendini gösterecek. 2 yıllık Satürn süreci de böylece Aralık ayında başlamış oluyor. Dolunay ikizler burcunda gerçekleşiyor, ki ikizlerdeki gelişmeler sizler için fedakarlıkları, yorgunluğu, hastalıklarla uğraşmayı ve bazen de ayrılıkları/kayıpları temsil eder. Öyle görünüyor ki, Aralık ayından itibaren görev ve sorumluluklarınız çok artacak ve takip eden 2 yıl işleri yoluna koymak, yeni düzene uyum sağlamak için çaba sarf etmeniz gerekecek. “Yeni düzen” tabirini özellikle kullandım, eminim ki birçoğunuzun hayatında yeni bir dönem başladı ve beraberinde yeni bir düzen de geldi. Bu düzenin kusursuz olması, sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı olması için size yeni görevler düşecektir. Sorumluluklar artacağa benziyor, gündeminiz buna uyuyor mu? Dolunay gündeminiz netleştiğinde, 1 Aralık gibi, aile ve/veya profesyonel hayatınıza ilişkin yeni sorumluluklar şunlar olabilir:
 1. sağlıkla ilgili konulara odaklanmak
 2. ailenize daha iyi koşullar sağlamak, birlikte sorunlardan uzak yaşayacağınız bir düzen kurmak
 3. iş hayatınızdaki sorunları aşmak, belki iş değiştirme zorunluluğu
 4. iş arkadaşlarınızla ilişkilerdeki pürüzleri aşmak
Yukarıda saydıklarım, Dolunayın sonucunda oluşacak yeni döneme dair gelişmelerdi. Yeni dönem 2 yıl kadar sürecek, 2017 sonunda bitecek. Peki yengeç burcuna göre Dolunayda neler yaşanabilir, gündem ne olabilir? Gündemi 2 farklı alanda inceleyelim: aile ve profesyonel hayat. Öncelikli olarak aile/özel hayata dair olasılıklardan bahsedeyim:
 1. ailenizde birisinin ve sizin sağlık sorunu yaşamanız
 2. bir sevdiğinizden uzaklaşmak zorunda kalmanız (başka şehre gidebilir)
 3. gizli bir şeylerin/sırların ortaya çıkması
Profesyonel ortama dair olasılıklar ise şöyle:
 1. işten ayrılma
 2. iş yerinde pozisyonunuzu/itibarınızı sarsan bir gelişme
 3. iş arkadaşınızın veya üstlerinizden birinin agresif tavrına muhatap olma
 4. sizi zorlayacak, yapmak istemeyeceğiniz bir taleple karşılaşma
İkizler burcundaki Dolunay, yengeç için her zaman yılın en olumsuz Dolunayı olur. Neyse ki Dolunay kısa süreli etkiler getiriyor, keyfiniz kaçarsa geçici olduğunu bilin. Hayırlısı olsun diyelim 🙂 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Ceyhun]]>