Yengeç burcu, Kasım ayında mutlu olmak, aşık olmak, aşkını doyasıya yaşamak istiyor..Aşkın/sevginin en güzel ürünü çocuklar da gündeminizde. Kasım ayları, yengeç burcu için çok güzeldir çünkü konu güzel, gündem harika..Tabi ki her yengeç harika zamanlar yaşamıyor ancak genel olarak atmosfer romantizm ve heyecan dolu. Geçtiğimiz ay hep birlikte güneş ve ay tutulmaları yaşadık, ki güneş tutulmalarının etkileri/sonuçları kalıcıdır ve ortaya çıkan yeni durum uzunca süre devam eder. Umarım ki, kötü görünen/hissettiren olaylar dahi yaşamış olsanız da, sonuç lehinize olur.. Kasım ayı gündeminde neler var:

 1. Boğa burcunda dolunay (7 Kasım)
 2. Merkür’ün akrep burcuna geçişi (9 Kasım)
 3. Venüs’ün yay burcuna geçişi ( 16 Kasım)
 4. Neptün gerilemesinin sona ermesi (16 Kasım)
 5. Yay burcunda Yeni Ay (22 Kasım)
 6. Merkür’ün yay burcuna geçişi (28 Kasım)
Bu yazının konusu, sadece boğa burcundaki dolunay olacak. Kasım ayındaki ikinci yazımda Neptün etkisinden bahsedeceğim. Neptün, özellikle 27-30 Haziran tarihlerinde doğan yengeçler için Şubat ayından bu yana devam eden etkisini 2015 Mart ayına kadar üçüncü ve son kez hissettirecek, sonrasında ise yaklaşık bir yıl boyunca 1 Temmuz – 4 Temmuz tarihlerinde doğan yengeç burçlarını etkisi altına almaya başlayacak. Önemli bir konu, mutlaka değineceğim.

YENGEÇ BURCU: 7 KASIM DOLUNAYI

Yengeç burcu, önemli bir dolunay süreci yaşayacak, 12 Kasım’da etkisini zirveye taşıyacak olan dolunayın getireceği enerji, daha iyi/mutlu bir hayat için pek çok fırsat sunacak. Dolunay enerjisi; isteklerimizi ve hedeflerimizi şekillendiren Güneş ile duygularımızı ve ihtiyaçlarımızı belirleyen Ay arasında yaşanan bir çekişmenin/karşıtlığın sonucudur. Dolunay sırasında, Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek bizleri isteklerimiz ile ihtiyaçlarımız arasında tercih yapmaya zorlar. Bu nedenle, her Dolunay bir seçim/tercih zamanıdır ve bu yönüyle bir dönemim bitişini temsil eder çünkü yaptığımız seçim ile seçeneklerden birini kabul ederken diğeri reddetmiş oluruz, yani bir şeyden vazgeçeriz. Yengeç burcuna göre 7 Kasım’da boğa burcunda yaşanan dolunay sırasında:
 • Güneş 5. evinizde : sizi mutlu eden, zevk veren, vücudunuzda dopamin hormonu (tatmin/zevk/mutluluk) salgılanmasına neden olan her olay bu evin kapsamındadır: cinsellik, spor, eğlence, romantizm gibi..Beşinci ev, birey olarak dahil olduğunuz eylemlerden oluşur.
 • Ay 11. evinizde: beşinci evin aksine, 11. evin kapsamında birey olarak değil üye/katılımcı olarak yer alırız. Arkadaşlarınız, onlarla birlikte oluşturduğunuz takım, geniş anlamda çevreniz (derneğe/kulübe katılarak edindiğiniz üye kimliğiniz gibi), yani sizin birey kimliğinizin üstünde yer alan kimliğiniz, bu evin alanındadır.  Diğer yandan, dahil olduğunuz grubun içinde size yardımcı olacak, hedeflerinize/hayallerinize ulaşmanızda size destek olacak kişiler ve sizin bu kişiler aracılığıyla ulaştığınız hedefler de 11. eve dahildir.
Yengeç burcu, dolunayın etkisini zirveye taşıyacağı 12 Kasıma kadar, 5. evin alanındaki istekleri ile 11. evin alanındaki ihtiyaçları arasında bir tercih yapacak, bir gelişme yaşayacak. Olası gündeme dair birkaç örnek sıralayalım:
 1. bir arkadaşınızla aranızda süregelen mesele sonuçlanacak
 2. sosyal yaşamınızın getirdiklerinin, götürdüklerinden fazla olduğunu fark edeceksiniz
 3. yetenekleriniz sayesinde bir ortamda ön plana çıkacaksınız
 4. önemli bir hedefinize ulaşmak için gereken yardımı/çıkış yolunu bulacaksınız
 5. birinin sizin hayatınızdaki rolü/yeri veya sizin bir başkasının hayatındaki rolünüz değişecek
 6. bir sağlık meseleniz varsa, çözüm bulacak
 7. çocuk sahibi olma isteğiniz sonuçlanacak
 8. uzun süredir aşk hayatınızdaki sorunlarda bir gelişme olacak
 9. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki ilişki, bir şekilde değişecek
 10. insanların isteklerinin, sizin mutluluğunuzdan önemli olmadığına karar  verip tutum değiştireceksiniz
 11. bir arkadaşınızın yardım ihtiyacına karşılık verecek veya vermekten kaçınacaksınız
 12. yeni/yabancısı olduğunuz bir ortama girmeniz gerekecek ve burada kendinizi özel hissetmeyeceksiniz
Dolunay, devam eden bir sürecin, yapılan tercihle birlikte yeni bir hal almasına neden olduğu için, yukarıdaki olasılıkları okuduğunuzda gündeminizde hangisinin olacağını tahmin etmişsinizdir. Diğer gezegenlerin dolunay üzerindeki etkileri olumsuz olmayacağı için bu süreci doğru değerlendirme ihtimaliniz yüksek. En doğru kararı vermeniz dileğimle, sevgiler :)]]>