Yengeç Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, yengeç burcunun kabuğuna çekilmesi ve dinlenmesi için en ideal dönemdir. Haziran ayında sağlık sorunlarınızı çözmeye odaklanın, biriken yorgunluğuzu giderin ve iç sesinizi her zamankinden daha fazla dinleyin. Haziran, yengecin yorgun ve içe kapalı olduğu dönemdir. Bu ay bedeninizi ve şartları zorlamayın. Her burç için her ayın farklı bir anlamı ve önemi vardır. Geriye dönüp baktığınızda, Haziran aylarını iyi hatırlamanız pek muhtemel değil mesela. Peki Haziran 2015 neler getirecek, kendine özgü/farklı bir dönem mi olacak? Bu yazı, 2015 Haziran’da yengeç burcunun olası gündemini bazı örneklerle anlatıyor, ayrıca büyük resmi görmenize yardımcı olmak için zamanın ruhundan bahsediyor. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran ikizler burcunda Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Haziran 2015 Astroloji Görünümü

Haziran ayını genel hatları ile tarif eden kelimeler “canlı, dinamik, cesur, girişken ve neşeli” olmalı. Ancak bu enerji, diğer burçlara yaradığı kadar size yaramayabilir çünkü yazının başında dediğim gibi, Haziran sizin için “içe dönük enerji” demektir. Haziran 2015 ise tamamen dışa dönük, hareketli bir enerji getiriyor. Peki ne olabilir? Mars, hepimizde farklı bir “elektrik” oluşur, bu elektriğin yaydığı enerji genelde pozitiftir ve net olarak hissedilir. Diğer taraftan, eski astrologlar Mars’ı tarif ederken savaşları, kaza ve hastalıkları da işin içine dahil etmişler. Bunun anlamı, Haziran “kötü geçecek” değil kesinlikle ancak şunu söyleyebilirim: yengecin Haziran’da pozitif değil negatif bir gündem yaşama ihtimali diğer burçlardan daha fazla..Negatif gündem ne demek peki? Şöyle ki, ikizler burcu bir arkadaşınız işe girmek için çabalarken (pozitif), siz bir sağlık sorununu aşmak için hastaneye (negatif) gidip geliyor olabilirsiniz. Sonuçta yıllardır mücadele ettiğiniz sağlık sorunundan belki de Temmuz ayında kurtulmuş olacaksınız ancak Haziran’da pozitif/keyifli bir gündeminiz olmamış olacak. Negatif gündem dediğim bu…Sanırım verdiğim örnek ile mesele anlaşıldı, yanlış anlaşılsın istemiyorum.. Haziran herkes için yorgun ve keyifsiz başladı, hatta çok kötü başlangıç yapanlar da oldu çünkü Güneş-Neptün sert etkileşimi vardı. Ancak Haziranın ilk haftası bittiğinde diğer burçların gündemi pozitife dönecek, sizin gündeminiz ise negatif kalacak gibi görünüyor. Gündeminiz harika olmasa da, 14 Haziran‘da Güneş-Mars kavuşumu yaşandığında, ortaya çıkacak güçlü enerji hissedeceksiniz. Bu günlerde hayatınızda önemli bazı gelişmeler olacaktır. Ne olacağını tahmin etmek zor çünkü doğum haritanıza bağlı. Artık zaman gösterecek diyelim. Eğer 12 – 16 Temmuz arasında doğduysanız, Mars etkisini daha yoğun hissedeceksiniz.   Haziran ayında size bir reçete yazmak istiyorum: özellikle 12-20 Haziran arasında bol bol dinlenin, riskli işlere girişmeyin, sorunlu olduğunuz insanlardan ve beladan uzak durun, önemli kararlar almayın… Yani pozitif bir gündeme yönelmeyin, negatif gündem çerçevesinde kalın. Mesela, hayatınızda kimin/neyin size yük olduğunu düşünün, elinize bir kalem alıp geçmişte hangi konularda hata yaptığınızı yazın, sağlık sorunlarınızı çözün, yardıma ihtiyacı olan sevdiklerinize yardım edin gibi…Bu dönem, kalabalıklar arasında olmaktansa kendinizle baş başa kalmayı tercih edin.

Yengeç burcuna göre 2 Haziran Dolunay etkileri

Dolunay 2 Haziran’da gerçekleşecek ancak gündeminiz 1 Haziran gibi belli olmuştur ve sonuçlanacağı tarih 7 – 8 Haziran olacak. Haziran 2015 Dolunayı yengeç burcunu şu konular çerçevesinde etkileyecektir:
 1. iş arkadaşlarınızla aranızdaki konu netleşecek
 2. iş yerinde bir değişiklik gündemdeyse sonuçlanacak
 3. sağlığınızla ilgili bir mesele varsa tedavi başlayacak/bitecek
 4. beslenme düzeninizle ilgili bir gelişme olacak
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. Yukarıda saydığım alanlardan hangisinde bir gelişme yaşanırsa, bilin ki 7 -8 Haziran gibi o konu netleşecektir. Önceki bölümde bahsettiğim gibi, Dolunay sırasında Neptün etkisi de olacak. Bu nedenle, Dolunay gündeminizde yer alan konunun beklediğiniz gibi olmayabileceği ihtimalini de göz önüne alın. Kısacası, nasıl olsa çözülür demeyin; dikkatli olun ve özen gösterin. Ayrıca, Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse (bazen gerekir), karar vermeden önce güvendiğiniz birkaç kişiye danışmanızı öneriyorum. Neptün etkisi yanılgıya düşmeye neden olabilir. Hatalı kararlar almamak için en iyi yol, sanırım ki, bu olacak. Son olarak, Dolunay gündeminize ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya buna mecbur kalabilirsiniz. Tarih yüksek ihtimalle 21 Haziran olacaktır ve bu tarihte atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli, Dolunaya göre daha yüksek olacak. Eğer Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, sonuçları yeniden gözden geçirmek veya düzeltme yapmak için 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Yengeç burcuna göre 16 Haziran Yeni Ay etkileri

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… Yeni Ay, 16 Haziran’da gerçekleşecek. Yeni Ay’ın etkileri ve sonuçlarını yazarken çok iyimser konuştum ancak dediğim gibi sizin durumunuz farklı. 14 Haziran’da Güneş-Mars kesişimi yaşayacağız. Yengeç burcunun etkilendiği alan ise kayıpları, hastalıkları ve sorunları temsil eden 12. ev.. Bu nedenle zaten iyimser konuşmuyorum. Hele ki Mars’ın enerjisi varken, ben ihtiyatlı olmayı tercih ederdim. Sonuçta Mars güzel enerjiyi temsil ettiği kadar kazaları, savaşları ve kronik hastalıkları da işaret eder. Ne olur ne olmaz deyip riskli işlere girişmemek en iyisi.   Peki 16 Haziran’da gerçekleşecek Yeni Ay neler getirecek? Gündeminiz şu konular etrafında gelişecek:
 1. bir sevdiğinize yardım etmeniz gerekebilir
 2. sizin yardım almanız da gerekebilir
 3. bir sağlık meselesiyle ilgilenebilirsiniz
 4. bir konuyu gizleyebilirsiniz veya gizli konu açığa çıkabilir
 5. sizden bir şey gizlendiği ortaya çıkabilir
 6. biri zarar vermeye çalışabilir, iftira atabilir, suçlayabilir
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım konular üzerine olacaktır. Özellikle 14 Haziran ile başlayıp 16 Haziran’da zirve yapacak olan Mars enerjisinden sakının. Eminim ki Mars enerjisi bazılarınıza çok iyi gelecek ama ben genelleme yapmak zorundayım, doğum haritanızı veya gündeminizi bilmiyorum. Bu nedenle ne olur ne olmaz diyerek hatırlatıyorum.
Bir Hatırlatma Daha: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars burç değiştireceği için bu enerji sona erecek, rahatlayabilirsiniz 🙂 Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, ne olacağını tahmin edemiyorsanız 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okumanızı öneriyorum. Yengeç burcu için her yıl olduğu gibi 2015 yılında da Haziran en güzel dönem olmayacaktır. Diğer taraftan, artık yeni yılınız başlamak üzere…sizi için Temmuz, yılın en önemli dönemi sonuçta 🙂 Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>