Yükselen YengeçYengeç Burcu Haziran 2014

Mayıs 27, 2014by Zafer Ceyhun0

Yengeç burcu haziran 2014 yorumunda; modern astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak, yengeç burcuna göre haziran ayında nasıl bir gündem olacağını anlatacağım…

Yeni Ay 

Haziran ayına birkaç gün kala, 28 Mayıs çarşamba akşamı, ikizler burcunda yeni ay gerçekleşecek ve 4 gün boyunca Yeni Ay’ın getirdiği enerji birikecek,  1 Haziran günü zirve yapacak ve sonraki gün kaybolacak. Haziran ay sizin için hareketsiz bir ay olacak, öyle de olmalı, yengeç kabuğuna geri çekilmeli.
Yeni ay 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev her zaman yorgun ve durağan dönemleri işaret eder. Geçtiğimiz aylarda yaşadığınız yoğun dönem sonrasında hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var aslında ama evren bu ayrıcalığı sizi tanıyor. Önümüzdeki ay sizin ayınız, yengeç yeni yılının başlangıcı…yeni yılın coşkusunu dinlenmiş olarak karşılamalısınız.
Yengeç burcu için çok ideal olan “kabuğuna çekilme” sözünü  burada söylemeliyim…Yengeç burcu “ev hayatımızı” temsil eder, bu nedenle kabuğunu evi olarak kullanan yengeç, burcunuzun temsilcisidir. 12. ev dönemleri, ruhsal içe dönüşün ve/veya ilahi arayışın en uygun olduğu dönemlerdir. Kendimizi dünyanın somut kavramlarından uzak hissederiz, geçmişimizin bir değerlendirmesini yaparız, bazen hatalarımızdan pişmanlıklar duyarız, kendimize kızarız. Yeni Ay’ın enerjisi, 11 aydır farklı alanlarında mücadele ettiğiniz yaşantınızın bir sağlamasını yapma imkanı verecek, sizi kalabalıklardan uzak durmaya, kendinizle baş başa kalmaya ikna edecek. “Yengeç burcuna göre güneş astrolojisi: mayıs ve haziran” yazımda belirttiğim gibi kahvenizi alın, geçmişin hesabını çıkarın. Yeni yılınıza az kaldı, zihninizde çözülmemiş mesele kalmamalı.

Yengeç burcu Yeni Ay’da bunu yapsın

Sizden yardım bekleyen bir yakınınız var mı? Belki anneniz/babanız/kardeşiniz geçtiğimiz günlerde yardımınza ihtiyaç duymuştu ama siz fırsat bulamamıştınız. İşte şimdi tam zamanı, 28 Mayıs – 1 Haziran arasında sevdiklerinize yardım ettikçe mutlu olacaksınız.
Bu dönem, geçtiğimiz yılın son ayı, 21 Haziran itibarı ile yeni yılınız başlayacak. Sahip olduğunuz her şey için şükretmek ve hatta buna karşılık bir bedel ödemek için ideal bir dönem. İmkanınız varsa, tanıdığınız muhtaç insanlara para yardımı yapın. Biliyorsunuz, tüm medeniyetlerde, Yaratan’a şükür için bir çeşit adak/kurban töreni vardır. İşte bu törenlerin ruhu ve anlamı, 12. evin ruhunu temsil eder. Bu nedenle, yeni yıla girmeden önce, geçtiğimiz yıl için, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmak ve/veya bir miktar para vermekten büyük mutluluk duyacaksınız, ayrıca Yeni Ay’ın enerjisine uygun davranmış olacaksınız.

Yengeç burcu Yeni Ay’da bunu yapmasın

Spor yapmaktan hoşlanan veya işi gereği spor yapmak zorunda olan biriyseniz, bu ay temponuzu azaltın. Sakatlanmalara karşı her zamankinden daha yatkın olacaksınız. Fiziksel enerjiniz düşük, eski tempoda devam etmeyin.
Bulunduğunuz iş veya arkadaş ortamında yaşanan her türlü mücadeleye karşı direnciniz düşük, bu nedenle olası karşılaşmaları mümkünse bir sonraki aya erteleyin. Yeni Ay enerjisi, size dinlenin, enerjini toplayın diyor. Zamanınızı yakınlarınıza yardım etmek için ayırmak varken, sakın güç mücadelelerine girmeyin. Kaybetme olasılığınız çok daha yüksek. Mars 20 Mayıs’tan bu yana terazi burcunda. Yeni Ay’da oluşacak enerjiyle, Mars’ın ev/aile hayatınıza yönelen kızgın enerjisi ve hayatınızın anlamına odaklı bulanık Neptün etkisi birleşecek. Geçmişte yaşadıklarınızı değerlendirirken, pişman olduğunuz, kendinize veya başkalarına kızdığınız konular aklınıza gelebilir. Bu kızgınlığın veya alınganlığınızın sebebini net olarak anlayamayabilirsiniz. Bu hisleri yaşarsanız, sakın suçu ailenizden birinin üzerine yıkmayın, tersine onların varlığından destek alarak gelecek güzel günlerin planını yapın. Temmuz ayını takip eden 1 yıl boyunca, maddi hayatınızda büyük gelişmeler yaşayacaksınız. Ailenizin desteğini alarak harika sıçramalar yapabilirsiniz.

Dolunay 

Haziran ayında Dolunay, 13 Haziran tarihinde yay burcunda olacak.
Yay burcunda Dolunay’ın enerjisi, Merkür ile yapacağı olumsuz etkileşim nedeniyle zorlu bir Dolunay enerjisi olacak. Zaten her Dolunay, doğası gereği çatışma enerjisi getirir. Ayrıca, Merkür olumsuz bir etkileşim yapmıyor olsaydı bile, 7 Haziran itibarıyla gerileme yapacağı içim, iletişimde sorunlar yaşanacak. Dolunay’da iki enerji birbiriyle çarpışacak: Hayatımızın somut/gerçekçi tarafına sahip çıkma isteğiniz (yani sorumluluklarınız, görevleriniz ve işleriniz)  ve hayatınızın tüm gerçek sorumluluklarından ve yüklerinden uzaklaşma isteğiniz. Buna Merkür’ün iletişimi, ulaşımı ve tüm elektronik cihazları olumsuz etkileyen gerileme dönemini de eklersek, isteksiz bir şekilde görevlerinizi yerine getirirken karşılaşacağınız sorunlara karşı tahammülünüz çok az olacak. Tartışmaya yatkın olacaksınız. Özellikle, iş arkadaşlarınızla geçmişte çözülememiş sinir bozucu meseleler varsa, birden gün yüzüne çıkabilir. Tıpkı Yeni Ay bölümünde dediğim gibi, sorunlarla ve sorunlu insanlarla yaşanması muhtemelen çatışmaları ertelemeye çalışın. Bir sonraki ay, enerjiniz buna daha müsait olacak.

Haziran ayında önemli günler

Hırslı: 12-16 Haziran arası Başarılı: 17, 18 Haziran
Hareketli/riskli:  22-27 Haziran arası
Romantik: 5, 9, 23, 24 ve 30 Haziran
Party time/eğlenceli: 17, 18 Haziran
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin