Yengeç burcu, Ekim ayında evine ve ailesine yöneldiği, huzurlu bir ortam aradığı ancak Merkür gerilemesi nedeniyle bir miktar zorlandığı bir dönemden geçiyor. 24 Ekim gidişatı değiştirmeye aday çünkü astrolojide en önemli olaylardan birisi yaşanacak: bir güneş tutulması! 24 Ekimin ilk saatlerinde, akrep burcunda güneş tutulması yaşayacağız. Yengeç burcu için harika bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz çünkü akrep burcundaki olumlu gelişmeler yengeçler için her zaman harika sonuçlar getirir, güneş tutulması da olumlu ve olumlu olduğu kadar güçlü olacak. Güneş tutulması özel bir olaydır çünkü yaşanan değişim beraberinde bir kaos/belirsizlik getirir, ki belirsizlik ortamı mutlaka yeni fırsatlar açığa çıkarır. Güzel bir haber: yengeç burcu için değişim enerjisi aşkla ve mutlulukla ilgili olacak. 23 Ekimi 24 Ekime bağlayan gece saat 1 civarında yaşayacağımız güneş tutulmasının bir özelliği var: Güneş, terazi burcundan akrep burcuna geçiş yaptıktan sadece saatler sonra tutulma olacak. Bu nedenle, güneş tutulmasının enerjisi, her iki burcun enerjisini ve etkiledikleri olayları birbirine bağlayacak ve hepimizi çift yönlü (astrolojideki 2 ev birden) etkileyecek.

GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş tutulması, ay tutulmalarının aksine, hayatımızda gözle görülür değişimler yaratır. Örneğin, geçtiğimiz aylar boyunca aklımızda/gündemimizde olan, çözüm bekleyen bir konu/sorun, güneş tutulmasında açığa çıkan enerjiyle birlikte gündemimizin ana konusu olur, ya isteyerek olur ya da mecburen.. Ayrıca, hiç gündemimizde olmayan bir konu birden bire gündemimizin merkezine yerleşebilir. Güneş tutulması enerjisiyle birlikte, tıpkı Uranüs enerjisinde olduğu gibi, yeni bir bilgi açığa çıkar. Yeni bilgi/durum, kesinlikle oyunun kurallarını, hayatımızın dinamiklerini değiştirecek güçtedir, bu nedenle sonrasında hayatımıza eskisi gibi devam edemeyiz- etmek istesek dahi edemeyiz. Bu yüzden en iyisi, oluşan yeni duruma ayak uydurmaktır.
Önemli Hatırlatma: Güneş tutulması ile birlikte hayatımıza giren konularda vereceğimiz kararlar geri dönülemeyecek şekilde hayatımızı değiştirecektir. Bu nedenle yeni durumu iyi anlayıp, doğru değerlendirmek ve en iyi kararı vermek, hayatımızda çok olumlu -ve kesinlikle kalıcı- değişimler getirecektir.  

GÜNEŞ TUTULMASININ YENGEÇ BURCUNA ETKİSİ

Güneş tutulmaları aslında bir yeni aydır..BurcunaGöre okurları, yeni ayın ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorlar, sürekli olarak “Her yeni ay bir yeni başlangıç, bir değişimdir” diyorum, ki tutulmalar yeni ay enerjisini katlayarak artırır. 24 Ekimin ilk saatlerinde yaşanacak olan güneş tutulması enerjisinin getireceği yumuşak değişim, stresten uzak olacak ama yine de önemli bir değişim olacağı kesin. Önümüzdeki 1 ay boyunca gündeminize gelecek konulara dair bazı örnekler verelim:
 1. aile kuracaksınız, ya da ailenize yeni bir birey katılacak, anne/baba olacaksınız..tebrikler 🙂
 2. evinizde iyileştirme yapacaksınız, belki de evinizi değiştireceksiniz, mutluluğunuz gözünüzden okunacak
 3. aile ortamınızda yaşanan bir gelişme, sizin insiyatifi ele almanızı zorunlu hale getirecek
 4. kendi ayaklarınızın üzerinde durmanın, kendinizi göstermenin, özel olduğunuzu hissetmenin yollarını arayacaksınız
 5. kendinize olan güveniniz artacak, güçlü adımlar atmak isteyeceksiniz
 6. cesur girişimler yapmaya hazırsınız, hayatınızı daha mutlu yaşamanın zamanı geldi
 7. daha iyi bir gelecek, kolayca sarsılmayan bir ekonomik düzen için daha fazla risk almanız gerektiğini fark edeceksiniz
 8. kısaca, ev/aile/huzur ortamınızda yaşanacak gelişme, sorumluluğu sizin almanıza, cesur adımlar atmanıza neden olacak, daha mutlu olmak için gerekeni yapmaktan çekinmeyeceksiniz ve her ne yaparsanız yapın, etkisi kalıcı olacak
Bahsettiğim olasılıkların tamamı, geçmişten gelen meselelerin sonucu olarak yaşanacak. Diğer taraftan, yengeç burcuna göre güneş tutulması etkisi tamamen yeni bir gündem olarak da oluşabilir. Önümüzdeki günlerde yaşayacağınız bir olay, kararlarınızı yeniden gözden geçirmenize ya da dış etkenler nedeniyle hayatınızın değişmesine neden olabilir. Örneğin:
 1. hayatınızın aşkıyla tanışabilirsiniz
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizin mutluluk seviyesinde büyük bir sıçrama olabilir
 3. çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz, tıbbi tedavi görüyorsanız sonuç alacaksınız
 4. sosyal/kalabalık bir hayat yaşamak isteyebilirsiniz
 5. neşeli ve mutlu olmak, heyecan dolu bir cinsel hayat yaşamak isteyebilirsiniz
 6. coşkuyla dolacağınız bir tutulma sizi bekliyor 🙂
24 Ekim güneş tutulması, Venüs, Mars ve Neptün’ün olumlu etkileşimleri ile hayatımızda yumuşak ama etkili bir geçiş yapmak istiyor. Bu süreçte tek olumsuz enerji, değişen koşullara aceleci/yanlış bir karar vermemiz halinde, imajımızda/kariyerimizde bir gerileme olma ihtimali, ki doğru kararlar verdiğimizde tersine harika etkiler yaşayacağız. Sevgiler.]]>