Yengeç burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Eylül ile birlikte, geçmiş ayların ağırlığı azalıyor değerli dostlar, artık zorlu sürecin sonuna geldik. Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor çünkü geçmiş aylarda sürekli konuştuk: 2016 yılında oluşan baskı Mayıs-Haziran’da şiddetlenecek, Eylül’de ise sona erecek, dedik. Kolay olmayan aylardan sonra nihayet sona geldik. Zaten Ağustostan itibaren rahatlama olmaya başladı bir ölçüde. “Her şeyin bir zamanı var” denilir ya bazen, cidden bazı şeyler zamanı gelmeden mümkün olamıyor. Eylül 2016 nasıl bir ay olacak? Öncelikle, Eylül’de Güneş ve Ay tutulması gerçekleşiyor: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması, 16 Eylülde ise balık burcunda Ay tutulması.. 1 Eylülde başaktaki tutulma ile balık-başak Güneş tutulmaları serisi sona eriyor. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. Güneş tutulması serisi sizin burcunuza doğru geliyor! Gelelim günümüze! 1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, 1997 Eylülde ne olmuştu? Ayrıca, başak burcunda gerçekleşen önceki tutulmalar da 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında tabi. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵 Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Yengeç Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayının ilk günü Güneş tutulması yaşanacak kıymetli okurlarım, bu önemli haberdir! Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler alırız, bazı şeyler netleşir
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli bir şeyler olur. Öte yandan, Burcuna Göre’de etkilerini sürekli olarak takip ettiğimiz Satürn ve Neptün de tutulmanın ertesi günü Güneş ile temas edecekler. Öncelikle bu etkilerin sonuçlarına dair konu başlıkları üzerinden genel bir çerçeve çizelim, sonra da olasılıklardan bahsedelim:
 1. bir öğrenme sürecinin başlaması
 2. ev/iş taşıma, ortam değişimi hamlesi
 3. kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkili kararların alınması
 4. seyahat, iletişim ve çalışma üzerinden bir yoğunluk oluşması
 5. gelir artırıcı değer üretme kararı alınması: yeni bir işe girmek gibi
 6. birlikte iş yapma motivasyonu ve iş arkadaşlarıyla iletişim üzerine kararlar
 7. sağlıkla ilgili süregelen konuda önemli adımlar
 8. hayatın mevcut sınırları genişletme isteği, yurt dışı bağlantılı gelişmeler
 9. ithalat ihracat konulu girişimler
 10. bilgi ve imkanları kullanarak etki alanını artırma vizyonu
Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım. Olasılık 1 İş ortamınızda birlikte çalıştığınız insanlarla sorunlarınız varsa, sorunları aşmak ve yeni bir denge oluşturmak için şimdiye kadar vermediğiniz mesajı verme zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Kimin nerede durması gerektiğini net olarak ifade edersiniz. Kartlar yeniden karılmış olur, ilişkilerdeki denge değişir, herkesin artık yeni bir yeri/statüsü vardır ve herkes yerini bilir. Böylece, sizle nasıl iletişim kurmaları gerektiğini anlatmış olursunuz. Olasılık 2 Bir sağlık sorunuyla mücadele ediyorsanız, yeni bir bilgi edinirsiniz, yeni biriyle tanışırsınız veya kardeşiniz/akrabanızdan bir öneri gelir. Artık farklı yollar/imkanlar vardır. Yeni durumda, belki daha fazla araştırma yapmanız, bol bol okumanız, konuyla ilgili insanlarla konuşmanız, bazı ziyaretler yapmanız ve konuyu derinlemesine anlamanız gerekecektir. Olasılık 3 Yeni bir işe girişiyor olabilirsiniz. İşin içinde kardeşiniz, yakın akrabanız veya sevdiğiniz bir dostunuz olabilir. Gelirinizi artırmak, değer üretmek için yeni ve hareketli bir süreç başlatmış olursunuz. Bu durumda yeni bilgiler edinmek, araştırmak ve seyahat etmek gerekecektir. Olasılık 4 Henüz çalışma yaşında değilseniz; kardeşleriniz, akraba veya okul arkadaşlarınızla ilişkilerinizi düzenlemek için üslubunuzda değişime gitmek isteyebilirsiniz. Belki de yeni insanları hayatınıza dahil etmek daha mantıklı gelecektir. Bu durumda sosyal anlamda bir keşif süreci de başlamış olur. Hayatınızın sınırlarını genişletmek, temas halinde olduğunuz insanların sayısını artırmak ve uğraşlarınıza zenginlik katmak iyi gelecektir. Olasılık 5 Hayatınıza yepyeni bir boyut katmak için bir süredir planladığınız süreci başlatma kararı alırsınız. Örneğin yüksek lisans/doktora yaparak bir konuda uzmanlaşmak isteyebilirsiniz. Diğer yandan, bilginizi kullanarak gelir/değer üretmenin zamanının geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Belki yurt dışı bağlantılı işlere girişirsiniz, belki de danışmanlık yapmaya başlarsınız. Her koşulda, Eylülün başındaki Güneş tutulmasıyla birlikte gelecek enerji; hayatınıza zenginlik ve heyecan katmak, sosyalleşmek, varsa sağlık sorunlarını aşmak ve üretmek/değer yaratmak için yeni bir motivasyon oluşturacaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapayım:
Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.
Yukarıda saydığım konulardan bağımsız olabileceği alakalı da olabilecek bir konudan bahsetmek istiyorum değerli okurlarım. Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için uzun tutmayacağım. Bundan sonraki 1 yıl boyunca Jüpiter’in açılımlar getiren etkisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. yaşadığınız şehir/ülkede mutlu olmak
 2. şu anda yaşadığınız yerde mutlu değilseniz değiştirmek
 3. ev almak, evinizi güzelleştirmek
 4. aile büyüklerinizle ilgili meseleler varsa lehte sonuçlanması
 5. ailenize yeni bireylerin katılması
 6. aile içi ilişkilerinizin güçlenmesi
 7. ailenize güvenli bir gelecek yaratmak için yatırımlar yapmak
 8. geçmişte yaptığınız yatırımlardan bu dönemde gelir/kar elde etmek
Biraz önce bahsetmiştim, Eylül sonu ideal zaman diye… 26 Eylül’de yaşanacak Güneş-Jüpiter kavuşumu, Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji getirecektir. Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen hareketlilik artacaktır. Bu nedenle, yukarıda bu süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse sorun yok. Eylülde bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün güzel enerjisi varken olacak. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok. 😊 Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Yengeç Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasını takip eden günlerde gerçekleşen Ay tutulması elbette önemlidir, her Ay tutulması önemlidir zaten. Biliyorsunuz değil mi, Ay tutulması aslında bir Dolunaydır. Bu nedenle, bir gündemin sonuçlanması veya netleşmesi, kararın verilmesi veya beklenen haberin alınması ile sonuçlanır. Böylece bir konu gündemden düşer, bir dönem kapanır ve önümüze bakarız. 16 Eylüldeki Ay tutulmasını da bu gözle görmek mümkün! Öte yandan, tutulmadan birkaç gün önce, 13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş-Mars karesi de son derece önemli bir olay. Neden mi? 2016 yılının ana gündemi Eylülde sona eriyor demiştik ya, işte bunu sağlayan etki Güneş-Mars karesi olacak: Son dokunuş, son temas ve artık gündem netleşir, yol haritası belli olur. Konu başlıkları ise Mars/Satürn kaynaklı gündeme dair yıl boyunca bahsettiğimiz konular olacak: Yani iş ortamı, çalışma arkadaşları, birlikte iş yapabilme, değer üretme, geliri artırma, sağlık konuları, hayatı daha iyi organize edebilme.. 2016 yılı boyunca demlenen konu, nihayet olgunlaşarak yeni bir yol olacak. Bu nedenle, 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesini takip eden günlerde son bir adım gerekecektir. Bu adımınız ile birlikte süreç netleşecek diyebiliriz. Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Son olarak, Ay tutulmasının etkilerinden ayrıca bahsedelim:
 1. alacağınız kararla, hayatınızın şeklinin/boyutunun değişmesi
 2. hayatınızın mevcut dinamiklerini aşan yeni bir uğraş/gelişme
 3. üniversite/eğitim ile ilgili sürecin sonuçlanması
 4. yurt dışı kaynaklı bir meselenin netleşmesi
 5. etki alanınızı genişletmek üzere harekete geçme kararı almak
 6. bilgi ve imkanlarınızı etkin kullanabileceğiniz girişim
Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Yengeç burcu Eylül 2016 yorumunu, yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍 En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>