Yengeç burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Son derece hareketli bir ay sizi bekliyor, gündeminizde ne var merak ettim doğrusu 🙂 Geçtiğimiz günlerin garip enerjisi de yakında sona eriyor. Sorumlusu Venüs gerilemesiydi ve hepimizi derinden etkiledi. “Bitse de önümüze baksak artık” dediniz mi siz de benim gibi? Bitmek de bitmedi, 45 gün az bir süre değil, dile kolay. Neyse ki 6 Eylülde sona erecek, 7 Eylülden itibaren Venüs normal seyrine dönüyor. Öte yandan, gerilemenin son haftasına girdiğimiz için kritik bir dönemece doğru ilerliyoruz! Henüz ilişkiler ve finans konularında düzen değiştirici olaylara/kararlara sebep vermediyse, bu hafta son olacak. Bu hafta da bir gelişme olmazsa atlattınız demektir. Yani hayatınızda değişiklik gerektiren bir konu yokmuş, yani işler yolundaymış. Ohh ne güzel 🙂 Venüs gerilemesi iş değişimi, iş yerinde pozisyon değişimi, sosyal/ticari ilişkilerde ayrılıklar ve birçok konuda şartların yeniden düzenlenmesi gibi düzeni değiştiren bir süreçtir. Mesela benim düzenim değişmek üzere… Dilerseniz ne yaşadığımı da paylaşayım, Venüs gerilemesinin etkileri hakkında farklı bir perspektif/fikir olur: bugün önemli bir sınava girdim, iş yerimde (Venüs yönetir) pozisyonum değişecek aksilik olmazsa. Bu sayede aylardır süren yoğunluğum da sona erecek. Benim deneyimim üzerinden, Eylülün ilk haftası aklınızda şöyle kalsın istiyorum: 7 Eylül’den itibaren Venüs normal seyrine dönüyor, artık düzen bozucu günler sona eriyor, yeniden düzen kurucu günlere dönüyoruz. Peki Eylül 2015 gündemi ana hatları ile nasıl? Merak edenler için önemli başlıklar şunlar:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması
Gördüğünüz gibi dostlar, Eylülde hem Güneş hem de Ay tutulması yaşayacağız. Her ikisi de yoğun enerjili dönemlere işaret ediyor.

Güneş tutulmasının yengeç burcuna etkileri

Güneş tutulmasının etkileri çok güzel olacak, yani haberler iyi. Güneş tutulması gibi önemli olaylar sırasında olumsuz gezegen etkilerinin olması olumsuz gelişmelerin habercisidir, bu sefer öyle olmayacak, etkiler gayet güzel. Aynısını bir yıl sonra gerçekleşecek 1 Eylül 2016 tutulması için söylemek mümkün değil mesela. Neyse ona daha çok var 🙂 Güneş tutulmaları yepyeni bilgiler, gelişmeler ve bazen de farkındalık getirir. Şöyle ki, ya sizin dışınızda bir olay gerçekleşir, ya sizin attığınız adımlar sonuç verir ve hayatınızda yeni bir dönem başlar ya da düşünceleriniz/bakış açınız değişir. Her halükarda, Güneş tutulmaları yılın en önemli astroloji olayları arasındadır, hayatımızı kalıcı olarak etkiler, yeni bir dönemi başlatır. Peki yengeç burcu için 13 Eylül güneş tutulmasının olası sonuçları neler olacak?
 1. hareket/ulaşım kabiliyetinizi etkileyecek yeni bir dönem başlıyor
 2. seyahatler dönemi de diyebiliriz, gezmeli tozmalı
 3. eğitim ve öğrenme ile ilgili bir gelişme olabilir
 4. hayatınıza yoğunluğunu değiştirecek bir gelişme/karar olabilir
 5. iş hayatınızda değişiklik, şehir/ev değişikliği gibi bir gerekçe ile yeni bir çevreye gidiyorsunuz
 6. iletişimle ilgili bir karar alacaksınız, üslubunuz ve tavrınız değişecek
 7. kardeşiniz/kuzeniniz gibi akrabanız veya çok yakın bir arkadaşınızla ilgili bir gelişme olabilir
 8. sesinizi daha etkili şekilde, geniş bir kitleye duyurmanız mümkün
 9. yurtdışı bağlantılı bir gelişme yaşayabilirsiniz
Yengeç burcu için Eylülde şanslı ve hareketli alanın Venüs ve Mars’ın da katkısıyla iş hayatı bağlantılı konular olacağını düşünüyorum. Yani yukarıda saydığım gelişmelerin kazancınız, iş hayatınız ve eviniz gibi mülklerinizle ilgili olma ihtimali yüksek. Son olarak ekleyeyim: Güneş tutulmasında yaşanan gelişmeler kalıcıdır, geri dönülemez değişiklikler olur. 13 Eylül tutulmasının etkileri iyi olduğu için, önümüzdeki 1 yıl -yukarıda saydığım konularda- iyimser olmaya değer 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Burcuna Göre okurları olarak Merkür gerilemesinin etkilerini çok iyi bildiğiniz için, izninizle yeniden anlatmıyorum, önemli gördüğüm bir konuya değineceğim sadece. 13 Eylül’deki Güneş tutulması ve takip eden günlerde içinizde yükselen enerjiyi fark edeceksiniz. Şimdi öyle hissetmediğinize bakmayın, Güneş tutulması yoğun enerjili dönemlerin habercisidir. Tutulmanın etkisiyle hemen harekete geçmek isteyeceksiniz çünkü coşku ve istek dolu olacaksınız. Ne var ki, Merkür gerilemesi nedeniyle gecikmeler, ertelemeler ve aksamalar olabilir. Kesin konuşmuyorum, olabilir diyorum. Eğer Güneş tutulması gündeminizle ilişkili gecikme/aksaklık olursa, sakın ola şartları zorlamayın! Basit bir örnek vereyim: kardeşinizden sizin için çok önemli olan bir şey istediniz ama o bir sebepten mümkün olmadığını söyledi, daha sonra halledelim dedi.  Zorlamayın mesela, illa sizin istediğiniz sürede olsun diye baskı yapmayın, ısrar etmeyin. Merkür gerilemesinde acele etmek, hemen olsun diye zorlamak, yeterince araştırmadan karar vermek iyi sonuç vermez. Zamana bırakın! Peki Merkür hangi süreçte etkin? 10 Eylülden itibaren yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında gerileyecek. Bu durumda Güneş tutulmasının olumlu etkilerini yaşayamayacak mısınız? Tabi ki yaşayacaksınız ama Eylülde olmayacak gibiyse bilin ki Ekimde olacak. Bu nedenle, gerileme kaynaklı gecikmelere ve aksaklıklara zihnen hazırlıklı olun, böylece güzel enerjiyi kendi ellerinizle olumsuz bir gündeme dönüştürmekten kaçınmış olursunuz. Üstelik şu da var: Jüpiter de tutulmanın etkilediği alanda olduğu için, rahat olun, sonuç lehinize olacak. Hem zamana bırakmak bazen çok iyi sonuçlar verir 🙂 Bu ayki gecikmeye istinaden -artık bolca vaktimin olacağına da güvenerek- yengeç burcu eylül yorumunun birinci bölümünü müsadenizle burada bitiriyorum. İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil önemli konuları yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>