Birincisi, her ayın önemli astrolojik olaylarını video ile bizzat ben anlatmaya başlayacağım, yani yakında kim olduğumu öğreneceksiniz. Yeni Ay = yeni başlangıç 😉 İkincisi, çooook önemli bir isteğim olacak, mutlaka yapmanızı istediğim bir istek: Facebook’ta, Burcuna Göre ya da Yengeç Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden mi? Facebook gönderilerimi sadece 5.000 okurum görebiliyor, diğer 20.000 okurumun haberi dahi olmuyor. Bu olmamalı, tam zamanında yazılarımdan haberdar olmanızı çok önemsiyorum.

EYLÜL YORUMU

Eylül enerjisi dinlenme ve sükunet enerjisi olsa da, size farklı bir önerim olacak. Eylülün sakin enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bitirin çünkü Ekim ayında işlerimiz çok yolunda gitmeyebilir, pek çok değişim enerjisi bir arada olacak. Size özel Eylül 2014 yazımda, burç değiştirecek olan Merkür, Venüs ve Marstan bahsedeceğim. Bu ayki ikinci yazımda ise sona erecek olan Pluto gerilemesi/retrosunu detaylı olarak inceleyeceğim, ileriki günlere bırakıyorum. Şimdi detaylar 🙂

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Merkür terazi burcunda iken yengeç burcu azıcık huzursuz olabilir çünkü kendini güvende hissetme ihtiyacı, ki bu yengeç burcunun en temel karakter özelliğidir, Merkür etkisi altında girecek. 2 Eylülde başlayan Merkür etkisiyle, zihniniz ailenize ve evinize odaklanacak, kendinizi güvende hissetmenize engel olan şeyler dikkatinizi çekmeye başlayacak. Eviniz konusunda daha hassas, eşiniz/sevgiliniz ve aile bütünlüğünüz konusunda daha dikkatli olacaksınız. Zaten sürekli yaptığınız bir şey olduğu için alışıksınız, sorunları ortadan kaldırmak için çok yaratıcı çözümler üretebilirsiniz, haberiniz olsun, buna odaklanın mutlaka. Ayrıca, ev değişimi veya ev içinde bir düzen değişimi planlıyorsanız, bu ay kimse elinize su dökemez, Eylülde bu işin uzmanı sizsiniz. Bir iyi bir de kötü haber vereyim, önce kötüsü: 10 Ekimde Merkür gerilemesi/retrosu var. İyi haber de şu: 10 Ekime 40 gün var 🙂 Bu süreçte, önemli işlerinizi yapın, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs diplomasinin gezegenidir. Venüs varken rahat ve neşeli oluruz; işler güzel olsun, herkes birbirini sevsin isteriz. Eylül ayının büyük bölümünde; Venüs etkisi, iletişim alanında kendinizi rahat hissetmenize neden olacak. Arkadaşlarla neşeli sohbetler etmek için harika zaman, hiç evde durmayın 🙂 Bazı öneriler:
 1. bir konuda görüşe ihtiyacınız varsa, yakınlarınıza sorun, çözüm onlardan gelecek
 2. fikirleriniz çok beğenilecek, hatta ses tonunuz bile çok çekici olacak
 3. fikir alışverişi bu ayın en önemli konusu, unutmayın
 4. kardeşlerinize zaman ayırın, mutlu olacaksınız
 5. görüşmediğiniz dostlarınızla görüşme ayarlayın
 6. bol bol okuyun

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Balık burcu dolunayı, size yeni kapılar açmaya aday…özellikle yeni yerler keşfetmek ve yeni insanlarla tanışmak için çok ideal, hem Venüs de sizi iletişim alanında destekliyor, daha ne olsun. Dolunay enerjisi, hayatınızın sıradan yönlerini değiştirmenizi isteyecek, direnmeyin, tadını çıkarın 🙂 Yengeç burcuna dolunay önerileri:
 1. fırsatınız varsa, hiç gitmediğiniz bir şehre gidin
 2. hep aklınızdan geçen pilates, salsa ya da tenis kursuna başlayın, sizinki her ne ise artık
 3. hobiler edinmek için harika bir dönem
 4. film izleyin, belki Sin City 2 yetişir Eylül ayına
 5. dil öğrenmek mi istiyorsunuz, neden şimdi olmasın?
 6. ufkunuzu genişletmek, size mutluluk getirecek, bir şeyler yapın
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Yengeç burcu, Mars yay burcuna geçtiğinde, Ekim sonuna kadar, enerjisini üretken olmaya yöneltecek. Örneğin,
 1. dolunayda başladığınız yeni kurs veya hobiye dört elle sarılacaksınız
 2. her gününüz daha yoğun olacak çünkü ders/iş çıkışı dil kursuna gideceksiniz
 3. sorumluluklarınızı yerine getirmek önceliğiniz olacak, bu çok iyi, 10 Ekime kadar ne varsa halledin
 4. iş yerinde en çalışan siz olacaksınız, her işe yetişeceksiniz
 5. dolunayda spora başladıysanız, ne iyi yapmışım diyeceksiniz, sağlıklı hissetmek önceliğiniz olacak
 6. kilo sorununuz varsa çözmek için gücünüz ve enerjiniz olacak
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, agresif enerjiniz işlerinizi sorunsuz halletmeye yönelik olacak. Özellikle işini doğru dürüst yapmayan kişilere, her kim olursa, tahammülünüz azalacak, sert tepkiler verme ihtimaliniz artacak. Aklınızda olsun 🙂 Sevgilerimle.]]>