Yengeç burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz yengeç olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz başak ise, başak burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum, mutlu sağlıklı başarılı bir yıl geçirmenizi dilerim. ❤️

Ekim 2017 Yengeç Burcu Yorumu

Zamanın karanlık ve baskı oluşturan enerjisi dağılmaya başlıyor değerli okurlarım. 2017 yılının zorlu şartlarını atlattınız, yılın sonuna kadar yaşanacaklar ile emeklerinizin karşılığını alma imkanı bulacaksınız. Eğer yükselen burcunuz 0-15 derece arasında ise, Ekim biterken enerji seviyeniz yükselecek. Hayata daha güzel bir pencereden bakmaya başlayacaksınız diyebiliriz. Ekimle de sınırlı kalmayacak, bir yıllık Jüpiter döngüsü Ekimde başlıyor. Ne gibi etkileri ve sonuçları olur? En önemlisi, hayattan daha fazlasını almak isteyeceksiniz. Neşeli, mutlu ve hareketli olacaksınız, fiziksel enerjiniz yükselecek. Diğer yandan, eğer hayatınızda biri yoksa, harika bir ilişkiyi başlatabilecek bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Enerji dolu, aşk dolu, cinsel enerjinin yüksek olduğu bir ilişki.. Evlisiniz ya da bir ilişkiniz var diyelim. Bu durumda sizin enerjiniz etrafınızdakileri etkileyecektir ve sonuçta hayattan ve insanlardan aldıklarınız artacaktır. Eğer iş odaklı biriyseniz, yeni projelere girmek için harika bir zaman diyebiliriz. “Hep aklımda ama bir türlü başlayamadım” dediğiniz bir projeniz varsa, yıl bitmeden önce başlamanızı öneriyorum. Çocuk ihtimalini de güçlendiren bir zaman aralığına giriyorsunuz (1 yıl), onu da eklemeden geçmeyelim. Yükselen burcunuz 16-29 derece arasında ise, yukarıda söylediklerim 1 yıllık vadede geçerli olmakla birlikte, Ekimdeki olaylar farklı olacaktır. Eğer geçtiğimiz yılda yuva kurmak, ev almak/değiştirmek, şehir/ülke değiştirmek için çabaladıysanız, şimdi sonuç alma ihtimaliniz yüksek. Zaten belli olmuştur, eğer olmadıysa Ekimde netleşir ve yolunuza devam edersiniz. Tabi ki olumlu şekilde olacağını söyleyebiliriz.

5 Ekim Dolunay

Biliyorsunuz her Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur. 5 Ekimdeki Dolunay, en geç 11 Ekimde bir dönemi/durumu sona erdirecek veya netleştirecektir. Dolunaydan hemen önce, Ekimin ilk günlerinde harika bir enerji olacak bu arada. Eğer yükselen burcunuz 0-17 derece arasında ise, ilişkilerinizi etkileyecektir. Hayatınızda biri yoksa tanışma, tanıştıysanız ilk ciddi görüşme, 2 ileri bir geri ilişkide normalleşme vb. Ekimin ilk haftasında olur. Evli/ilişkide olup da kıskançlık, çatışma vb şeyler yaşayanlar da rahatlayacaktır. Eğer 18 derece sonrası ise, bu durumda çalışma hayatınızda şanslı gelişmeler eşliğinde Ekim ayına giriyorsunuz diyebiliriz. Dolunaya dönelim. Olasılıklar şunlar:
 1. iş hayatınızda beklenen haber varsa gelir
 2. aileden birine destek olmanız gerekebilir
 3. ciddiye aldığınız, güzel hissettiğiniz bir ilişki başlar
 4. ilişkiniz aleni hal alır, aileler öğrenir vb.
 5. evlilik hazırlıkları/düğün yapılır
Benim gündemi farklı diyorsanız değerli dostlar, Dolunayın kapsamında sorumluluk alacağınız ve ciddiyetle yaklaşacağınız her şey girer, haberiniz olsun. Ben doğum haritanızın durumuna bakarak birkaç alternatif veriyorum fakat ihtimaller -sorumluluk ve statü artıran olaylar olmak şartıyla- sınırsız. Evlilik, çocuk, işe girmek, terfi etmek, özel hayatta/işte kritik bir görev üstlenmek, birkaç günlüğüne anne/baba veya kardeşin yanında olmak gibi olasılıklar fazladan sorumluluk ve disiplin gerektirir, değil mi? Mantık bu.. Dolunay gündeminin sonuçlanacağı günleri 10-11 Ekim olarak işaret ediyoruz. Aynı günlerde masada Venüs, Mars, Satürn ve Pluto da oturuyor olacak. Hem de birbirleri ile hararetli sohbetler edecekler. Son derece canlı ve dinamik günler olacağını söyleyebiliriz. Aylar süren baskıdan sonra Ekimdeki olaylar hepimizi kendimize getirecektir.

19 Ekim Yeniay

Bir konudan bahsetmek istiyorum: geçen yılın sonundan bu yana devam eden, Hazirana kadar hareketsiz olan, Haziran-Eylül boyunca belli ilerleme kaydeden fakat sonuçlanmamış olan bir konu. Yazının başında şöyle demiştik:
Eğer geçtiğimiz yılda yuva kurmak, ev almak/değiştirmek, şehir/ülke değiştirmek için çabaladıysanız, şimdi sonuç alma ihtimaliniz yüksek.
Yeniay işte bu dönemi işaret ediyor değerli okurlarım. Eğer ki yükselen burcunuz 0-9 derece arasında ise, siz zaten sonucu aldınız bile, şimdi tadını çıkarmaya başlıyorsunuz. Kısacası, Yeniay ile birlikte tetiklenecek konular şunlar:
 1. evlilik, evlilik sürecini başlatan olaylar
 2. ev almak, değiştirmek, konforu artırmak
 3. şehir/ülke değiştirmek
 4. çocuk sahibi olmak
 5. aile ile ilişkilerin keyifli hale gelmesi
 6. sevildiğini hissettiren bir ortamda bulunmak
 7. yalnızlık hissinin kaybolması
Diyorsanız ki, “ben eski bir arkadaşımla karşılaştım, hayırdır inşallah”, hepten hayırlıdır diyorum. Ya da “eski sevgilim/eşim benimle görüşmek istiyormuş” gibi gibi durumlar olursa, olsun tabi ki diyorum. Diğer yandan, yukarıda saydığım maddeler ile iş/kariyer arasında bağlantı olabilir. Eğer çalışma hayatınızda birkaç aydır sıkışmış hissediyorsanız, bu durum Yeniay ile birlikte değişecektir mutlaka. Yengeç burcu Ekim 2017 yorumu bu noktada sona eriyor. Güzellikler diliyorum, hep mutlu olun. Kasımda görüşmek üzere. ☀️ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>