Yengeç burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Yeni dönem yeni fırsatlarla başlıyor kıymetli dostlar, bavulunuzu hazırlamaya başlayın en iyisi.😊 Jüpiter artık terazi burcunda ve hayatınızda önemli değişiklikleri tetikleyeceğine kuşku yok! Üstelik doğum haritanızda terazi burcunda gezegenler varsa, çift kat olumlu etkisi olacaktır. Mesela Ay/Venüs terazideyse, terazi burcunun haritanızda yönettiği alana bağlı yeni fırsatlar belirecektir. Bu kapsamda, Eylül’ün son haftasında ve Ekimin ilk haftasında oluşan her türlü gündemi ve fikri önemseyin çünkü bu günlerde gündeme gelenler, ileride önemli sonuçlar doğuracaktır. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Yengeç Burcu Ekim 2016 Yorumu

Jüpiter ve Satürn gibi uzak gezegenlerin yıllık döngüleri vardır ve Burcuna Göre’de bu döngüyü takip ederek olan biteni anlamlandırmaya çalışıyoruz. Elbette hepimizin özgün bir doğum haritası var ve fakat şartlar gereği sadece Güneş burcunu referans alarak yorumlar yapabiliyoruz. Bu çerçevede bakınca, Jüpiter’in geçen ay burç değiştirip yeni bir yıllık döngü başlattığını ve bundan böyle yeni bir durum oluşacağını söylemeliyiz. Yengeç burcu için değişen ne oluyor? Konu başlıklarını vereyim:
 1. yaşadığınız evin/şehrin ve hatta ülkenin değişmesi
 2. evlilik
 3. ailenize yeni bir bebeğin katılması
 4. aile büyüklerinizin hayatında güzel gelişmeler
 5. aile büyüklerinizle ilişkilerinizin canlanması
 6. çocukluk arkadaşlarınızla bir araya gelme imkanı
 7. sevildiğinizi hissetme, her anlamda destek görme
 8. yatırım ve birikim yapma imkanı, geleceğinizi inşa etme fırsatları
Bu arada, Jüpiter son olarak Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında terazideydi. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim ayının baskın gündemini oluşturacak diğer 2 gezegene: Uranüs ve Pluto. Bu gezegenler Ekim’in ilk yarısında Güneş’le temas edecekler, son haftasında ise Mars’la… Diğer yandan Ekim’de Güneş ve Jüpiter terazide, Mars ve Pluto oğlakta, Uranüs ise koçta bulunuyor. Şunu belirtmek lazım: Terazi, oğlak ve koç burcunda bulunan gezegenler birbirleri ile etkileşime girdiklerinde değişimi ve engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacını tetiklerler. Kısacası Ekim ayının ilk günleri hariç yumuşak bir enerji olmayacak, daha çok coşkulu ve gergin bir enerji hakim olacak diyebiliriz. Peki Uranüs ve Pluto yengeç burcunu hangi konularda etkiliyor? Öncelikle Uranüs konularından bahsedelim, ki zaten 16 Ekim Dolunayı da bu konular etrafında gündem oluşturacak:
 1. iş hayatınızda önemli gelişmeler
 2. yeni bir kariyer inşa etme niyeti
 3. işinizde beklenmedik gelişmeler
 4. başarma azmi ile harekete geçme
 5. statünüzün/konumunuzun değişmesi
Bu arada eklemeden geçmeyelim: Uranüs sizi 2011 yılından beri bu saydığım konularda etkiliyor. Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır dostlar: Olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı izlemekle yetiniriz. Elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz, sanki yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir. Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu kabullenemeyiz. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar ve coşkuyla ileri atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve aklımızda olanı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Bu nedenle; Uranüs enerjisini güçlü, kararlı, heyecan verici olarak tanımlamak mümkündür. Her zaman kapasitemizi artırır, yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Pluto etkisine gelince, 2008’den bu yana sizi şu konularda etkiliyor:
 1. ilişkiler
 2. eşiniz/sevgilinizin tavrı: yaşadıkları ve yaşattıkları
 3. profesyonel/sosyal ağınızdaki arkadaşlarla ilişkiler
 4. ticari ortaklıklar, birlikte hareket etme
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Özetle; Ekim 2016, Uranüs ve Pluto etkilerinin aktif olacağı hırslı ve coşkulu bir zaman aralığı olacak.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; Aile büyüklerinizle ilgili bir süreç varsa, güzel haberler alabilirsiniz. Kardeşinizin işe girmesi/evlenmesi veya anne/babanızın beklediği güzel bir haberin gelmesi mümkündür. Ev veya şehir değişimi için planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda, belki işiniz gereği veya iş değişimi nedeniyle yaşam alanınız değişebilir. Eğer eşiniz/sevgilinizle sorunlarınız varsa, bu süreçte ortak paydada buluşmak için uygun zemin bulabilirsiniz. 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    İlişkinizde var olan sorunları çözmek için bir fırsatınız olacak. Eğer saygı/güven sarsıldıysa, bu süreçte bağınızı güçlendirmek iyi bir fikir.. Her seviyede sosyal ilişkide gergin ve kontrolcü hissedebilirsiniz. Oluşabilecek kuşku ve kızgınlık, zamanın ruhunun doğal parçası. Olası çatışmaları kalıcı sorunlara dönüşmeden çözümlemek emin olun sizin elinizde. Bir ortak proje varsa, bu süreçte kararlı ve istikrarlı davranmak, güven inşa etmek ve ortak fayda aramak herkesi rahatlatacaktır. Aksi halde, çatışma ihtimalini güçlendirmiş olursunuz. 13-19 Ekim ve Ekim sonu Kariyer anlamında hayatınızın önemli süreçlerinden birinde olabilirsiniz çünkü gezegenlerin konumu sizi bu noktaya getiriyor. Doğru seçimi yapmak, daha iyi kazanmak ve sonuçta başarmak için gereken enerji, Uranüs’ten gelecektir. Uranüs kaynaklı olaylar, sürprizlerle dolu olabiliyor ve her zaman güzel bir sürpriz olacak diyemiyoruz. Ekim ayında iş hayatınızı ve ayrıca itibarınızı etkileyecek sürpriz gelişmeler olabilir. Öngörmek de mümkün değildir doğrusu. Sonu olmadığı belli olan, sürdürülemez bir ilişkiniz varsa, sona erdirme kararının Ekimde alınması tesadüf olmaz.

1 Ekim Yeniayın Yengeç Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın Yengeç Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! Ekim ayının ilk haftası güzel/yumuşak bir enerjiyle başlayacak olsa da, günler geçtikçe Pluto ve Uranüs etkisiyle birlikte enerji sertleşecektir. 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla tamamen aynı.. Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca; terazideki Jüpiter, Mart ayında koçtaki Uranüs ile karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekim 2016’da aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yani, yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Eylül/Ekim 2016 ile Mart/Nisan 2017 arasında doğrudan bağlantılar olduğunu söylemek mümkündür. Önümüzde 6 aylık kıymetli bir zaman aralığı var ve doğru yönetirsek hayatımızda çok güzel şeyler olabilir. Gündem ise kuşkusuz Jüpiter/Uranüs kaynaklı olacaktır. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>