Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:

 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olur.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Yengeç Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Yengeç burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda bahsettiğim gibi, mayıs ayında gündeminizi meşgul eden konu çevrenizdeki eski ve yeni insanlarla iletişiminiz..Bu ay şunlarla ilgilendiniz:
 1. arkadaşlarınızla zaman geçirdiniz ve onlardan destek almak istediniz.
 2. yeni ortamlara katılmanız gerektiğini düşündünüz.
 3. yeni insanlarla tanışmak, çevrenizi genişletmek istediniz.
 4. yeni insanların beraberinde yeni umutlar getirmesini dilediniz.
Bu konularda yaşanan gelişmeler sonrasında şu konular gündeme geldi:
 1. aşık oldunuz, hayatınıza biri girdi
 2. yeni bir aşk nedeniyle hayatınızdan birini çıkardınız
 3. bir projeye başladınız, kendinizi ona adadınız.
 4. yaratıcılığınızı keşfettiniz, yeni işlere yöneldiniz.
 5. çocuk sahibi olmaya karar verdiniz (veya yeni doktorunuz yeni umut getirdi)
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisini yaşıyorsanız, bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Özellikle arkadaş çevrenize yeni giren veya bir arkadaşınızın tanıştırdığı birisiyle aşk yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Unutmayın, bu dönemde karşınıza çıkan kişinin, hayatınızın aşkı olma ihtimali çok yüksek. Evrenin enerjisi, büyük bir tufanı andırıyor, düzeni allak bullak ederek kaos yaratıyor. Biliyorsunuz, ünlü bir söz vardır: Her kaos fırsatlar getirir.
]]>