koç burcunda ay tutulması etkisini güçlü yaşayacak burçlardan birisi. Her ay tutulması esasen bir dolunaydır ve dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Yengeç burcu, bugün (8 Ekim) yaşadığımız ay tutulmasında, bu yönüyle güçlü bir dolunay enerjisi hissetmeye başlayacak ve bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duyguların devamını niteliğinde yeni bir süreç yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayında, evliyseniz eşiniz ve kendi aileniz, değilseniz aile büyüklerinizle ilgili bir konu sonuçlanmıştı. O günden bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler, sizi bugünlere taşıdı ve artık yeni bir dönemece daha yaklaştınız.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Yengeç burcu, ay tutulmasında bu sefer kariyeri veya toplumdaki yerini değiştiren ve eşini/ailesini de ilgilendiren bir konuda sonuca ulaşacak. Bu nedenle, iç dünyasında duygusal çalkantı/coşku yaşayacak. Bu durum, 13 Ekimde ay tutulmasının enerjisini zirve taşımasıyla bir dönemim tamamen son bulmasına neden olacak ve yeni düzenin kapılarını aralayacak. Eminim ki konunun ne olduğunu biliyorsunuz çünkü ay tutulması/dolunay süregelen bir gündemle alakalıdır, bu nedenle zaten birkaç aydır gündeminizde olan bir meselede bir sonuca varacaksınız. Hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız çünkü ay tutulmaları, güneş tutulmalarının aksine, çoğunlukla iç dünyamızda olur. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ YENGEÇ BURCUNA ETKİSİ

Yengeç burcu, Ekim ayında dikkatini ailesine/eşi ile ilişkilerine ve evine verdi. Bu ay, belki evlendiniz, belki çocuk sahibi oldunuz/olmaya karar verdiniz belki de ev değişikliği yapmak için adımlar atmaya başladınız; sonuçta eşiniz veya aileniz bu durumdan etkilendi. Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: toplumdaki imajınız/yeriniz bir sebepten değişecek.. dediğim gibi, siz zaten gündemi biliyorsunuz, ben yine de bazı olasılıkları yazmak istiyorum. Yengeç burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
  1. kariyerinizde bir değişim yaşayacaksınız
  2. ev satın alacak veya satacaksınız, yeni eve taşınacaksınız
  3. aile büyüklerinizle aranızdaki mesele sonuçlanacak
  4. kendinizi güvende/güvensiz hissetmenize neden olan konu sonuçlanacak
  5. aile kuracaksınız ya da tersine sorunlarınız varsa, evliliğiniz bitecek
  6. ailenize yeni bir birey katılacak ya da güzel haberi alacaksınız: çocuk sahibi olacaksınız 🙂
  7. çocuk sahibi olmak için tedavi olmanız gerektiğini öğreneceksiniz
Yengeç burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>