Yengeç burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor. Zorlu geçen bir yılı tamamlamak üzereyiz kıymetli dostlar, “yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik” demiş ya atalarımız. Gerçi yengeç burcu yeni yılı Temmuzda başlıyor, şimdi yılınızın ortasında sayılırız. 😊 Aralık 2016, önümüzdeki 1 yılda yaşayacağınız ana gündemin başladığı bir ay olacak. Bu nedenle önemli bir zaman dilimi olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla. Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Yengeç Burcu Aralık 2016 Yorumu

Son birkaç yılda yengeç burcu olmanın bir maliyeti vardı kıymetli okurlarım: Önemsediğiniz her konuda işlerin yolunda gitmesi ve sevdiğiniz herkesin sağlığının yerinde olması için çabalamak! Yorucu bir süreç olduğunu söyleyebiliriz, değil mi? Bahsettiğim bu maliyet, Satürn kaynaklı ve 1 yıl daha katlanmanız gerekecek. Sonrasında kaygıların azalacağı zamanlara gireceksiniz. Elbette her dönemin kendine has sorunları oluyor fakat işin içinde sağlık gibi hassas bir konunun olması bambaşka! 29 Kasımda gerçekleşen Yeniay ile birlikte, 2016 yılında benzerini atlattığınız bir süreç başlıyor. Fakat özellikle 10 Aralıktaki Güneş-Satürn kavuşumu başlangıç fişeğini ateşleyecek. Kavuşum enerjisinin kapsama alanı 17 Aralık’ı da içine alıyor. Bu nedenle, 29 Kasım – 17 Aralık arasındaki gelişmeleri Satürn kaynaklı gündemi başlatan olaylar olarak görebilirsiniz. Sonuçlarının kapsam alanı çok daha geniş: 2017 sonuna kadar farklı boyutlar kazanarak hayatınızı şekillendirecek. Peki yengeç burcunun gündemi hangi konularda yaşanıyor, detaylıca anlayalım:
 1. sağlıkla ilişkili hassasiyet: mevcut sorunları aşmak için harekete geçme isteği
 2. iş hayatınızda atılımlar: daha iyi çalışma koşulları beklentisi
 3. çalışma arkadaşlarınızla ilgili değişiklikler, uyum sağlama ihtiyacı
 4. zamanı daha iyi yönetmek, yaşamaya daha fazla zaman ayırmak için hayat tarzı değişiklikleri
 5. artan görev ve sorumluluklar, hepsiyle başa çıkmak için sürekli çalışma motivasyonu
Aralık ayının ilk 2 haftasında oluşacak gündem olumlu bir motivasyonla, hayatı daha iyi hale getirme girişimlerinizin sonucunda olacaktır. Ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için, bahsettiğim konular çerçevesinde Aralık 2015’te neler yaşadığınızı hatırlayın lütfen. Devamında Mayıs-Haziran 2016 epey yorulmuştunuz, zorlayıcı olaylarla baş etmeniz gerekmişti. Aklınızda bir tarih aralığı kalması bakımından tekrar etmek istiyorum: 29 Kasım – 17 Aralık arasındaki gelişmeler  bir yıl sürecek Satürn kaynaklı gündemini başlatıyor. Doğum haritanıza göre farklı konularda da gündem oluşabilir, gayet doğaldır; bu tarih aralığında gerçekleştiği sürece Satürn kaynaklıdır. Bu noktada karanlık bir hissiyat oluşturmamak için bir bilgi vermek istiyorum: Satürn enerjisi pozitif bir enerjidir. Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir! Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü biz birşeylerin peşinde koşarken, türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz. Özellikle kilo vermek, sağlıkla ilişkili sorunları aşmak, hayatınızın düzenini değiştirmek, çalışma ortamındaki huzuru sağlamak için aklınızdaki plana hayata geçirebilirsiniz. Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ayın “ilerleme zamanları” olduğunu bilerek hızla ileri atılmanızı öneriyorum. Şubat-Nisan 2017 arasında zaten detaylıca konuşacağız olasılıkları. Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesini okuyor olmanız, bir fark yaratmalı değil mi? ❤️❤️ Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs parasal konularda harekete geçme isteği oluşturacaktır. Gündeminizde gayrimenkul satın almak, fazladan paraya ihtiyaç duymak, borç/alacak ilişkine girmek gibi maddi konular olabilir. Olsun varsın, bu gündem olumlu etkiler varken gerçekleşiyor. Diğer yandan, ilişkilerde gergin/kontrolcü olma ihtimalinizi de artıran bir etkidir, bu nedenle agresif ve hatta korumacı ruh haline geçip kıskançlık da yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat, üzerine titrediğiniz insanlarla ilişkilerinize zarar verme potansiyeli yüksektir! Fakat önerim, mutlaka bir milli piyango bileti alın. Bu yıl büyük ikramiye bir yengece çıkacak gibi görünüyor. 💰 Tahmin ediyorum ki bazılarınızın hayatında önemli değişiklikler oluyor, şehir/ülke değiştirmek gibi mesela. Aralık ayında düzeni toptan değiştirecek bu gibi önemli adımları atmak zamanın ruhuna gayet uygun! Yolunuz açık olsun! 🙏

14 Aralık Dolunay: Yengeç Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor ve doğrusu ikizlerdeki Dolunay sizi pek de iyi gelmez. Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecektir, gündemin netleşmesi ise 19-20 Aralık gibi mümkün olur. Gündem maddeleri şunlar:
 1. sağlıkla ilgili sorunlarla uğraşmak, ilaç kullanma gereği
 2. bir yerden/birinden mecburen ayrılma zamanın gelmesi
 3. bir ilişkinin bitmesi
 4. birilerinin hoşunuza gitmeyecek işler çevirdiğini görmek
 5. dolandırıcılık, iftira vb kötü niyetli olaylara maruz kalma ihtimali
 6. gizli bir meselenin açığa çıkması
 7. çatışmacı insanlarla muhatap olma durumunda kalmak
Neyse ki Dolunay sırasında ana aktör olan Ay, Mars ve Jüpiterle olumlu etkileşim içinde olacak. Fakat yine de Dolunay haftası temkinli olmak iyidir. Bazen sadece grip olarak atlattığınız bir süreçler olsa da, ikizler burcundaki Dolunaylar maalesef olumsuz enerji taşıyor. Umuyorum ki nane limonla geçiştirilecek hafif bir durum olur.🙏 Her Aralık yengeç için benzer bir enerji taşıyor, geçmişteki örneklerini düşünüp anlayabilirsiniz.

29 Aralık Yeniay: Yengeç Burcuna Etkisi

Aralık ayının son haftasına gelindiğinde enerji olumlu yönde seyrediyor olacak fakat bu sefer de Merkür gerilemesi başlamış olacak. Kötü bir yanı yok, en büyük meselemiz Merkür gerilemesi olsun. Bir gezegen ne kadar hızlı hareket ediyorsa, o gezegenin etkisi o kadar az olur. Merkür, Aydan sonra en hızlı hareket eden gezegen. Yengeç burcu için Yeniay gündemine değinelim öncelikle:
 1. yeni bir ilişki başlayabilir
 2. eşinizle/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşabilir
 3. aranızda bir mesele olur veya geçmişte kalan bir konu yeniden gündeme gelebilir
Yeniay sırasında Merkür gerilemesi hariç astrolojik enerji son derece iyi olacak. Yine de temkinli olalım ve diyelim ki: İlişkilerde oluşacak yeni bir gündeme ihtiyatlı olun, içinizden geçeni hemen hayata geçirmeyin. Acele etmemek gerektiğini düşünüyorum, Ocak ortasına kadar beklemek yerinde olur. Bu önerim, Aralık sonu/Ocak başı beliren fikirlerle ilişkilidir. Eğer daha önceden planlanmış bir durumsa sorun yok.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız. Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır. Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍 Yengeç Burcu Aralık 2016 yorumunu, yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır. Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️ Zafer Ceyhun  ]]>