Mars-Satürn Kesişimi: 25 Ağustos Yengeç burcu, 2012 Ekiminde başlayan Satürn etkisi nedeniyle aşk hayatında ilerleme sağlamakta zorlanıyor, hatta bazılarınızın eşi/sevgilisi ile sorunlar yaşadığını söylemek isabetsiz olmaz. Satürn, her zaman dışarıdan gelen sorunlar çıkarmaz; bazen, hayatınızda hiçbir değişim olmadığı halde, sanki sorunlar varmış gibi hissetmenize neden olur. Tek değişen algınız olur ki bu da her şeyi değiştirmek için yeterlidir. Satürn, 2015 sonunda kesintisiz olarak yay burcunda ilerlemeye başlayacak, o zamana kadar aşk hayatınız, hayattan aldığınız zevk sizi tatmin etmeye yetmeyecek. Mars ise, 26 Temmuz’da akrep burcuna geçti ve 25 Ağustos akşam saatlerinde Satürn ile kesişecek, yani iki güçlü enerji bir arada olacak. Peki hangisini hissedeceğiz? Hayatı yavaşlatıp her sorunu gözümüze sokan Satürn mü yoksa hayatın pırıltısını artıran güçlü bir enerji getiren Mars mı? 25 Ağustos’ta inisiyatif Mars enerjisinde olacak, bu iyi haber aslında ancak bazı istisnalar da olacaktır. Tüm okurlarımın bu önemli enerjiyi doğru anlaması için öncelikle Satürn etkisini hangi alanlarda yaşadığınıza dair birkaç örnek vereyim, sonra Mars gelince ne olacak, onu ekleyeceğim:

  1. eşinizle/sevgilinizle yaşadığınız sorunlar arttı, ilişkinizin heyecanı azaldı
  2. eşiniz/sevgilinizden ayrıldınız çünkü işler ters gitmeye başlamıştı
  3. yalnızsanız, bir ilişkiye başlamak kolay olmuyor, başlayan bitiyor; doğru insanı bulamıyorsunuz
  4. cinsel hayatınızda sorunlar var veya yavaşlama oldu
  5. çocuk yapmak istiyorsunuz ancak bu ya zor oldu ya da olmuyor
  6. çocuklarınız var ve sizi bir sebepten çok yoruyorlar
  7. hayattan zevk almanızı engelleyen, cesaretinizi kıran gelişmeler yaşandı/yaşanıyor
Satürn etkisi güçlüdür, 2014 yılının büyük bölümünde Satürn’ün ne denli etkili bir enerjisi olduğunu hep birlikte gördük, özellikle 2 Mart-1 Temmuz arasında devam eden Satürn Retrosu bizi çok yordu. Yukarıda saydığım konularda büyük bir çaresizlik ve engellenmişlik hissi yaşamanıza neden oldu. Satürn, etkilediği alanda engellerin sayısını artırır, bu engellerin üstünden atlamadan ilerlememizi imkansız kılar ve sonra ayaklarımıza pranga vurup “hadi şimdi zıpla” der. Tabi ki çok üzülürüz, mutsuz ve kaygılı oluruz, zamanla umutsuzluğa kapılırız ve sonuçta öfkeleniriz. İşte Satürn etkisinin en kritik olduğu dönem öfke oluşumu dönemidir. 1 Temmuz dönüm noktasıydı, aylar boyu biriken olumsuz enerji ve öfke, birdenbire serbest kalmasına neden oldu. Bu dönemde, enerjisini kontrollü şekilde açığa vuranlar şanslıydılar çünkü Mars’ın akrep burcuna girişiyle birlikte, ama özellikle 25 Ağustos ve civarındaki günlerde, durum biraz daha ciddileşecek. Satürn’ün kısıtlayan enerjisi nedeniyle biriken öfke, Mars’ın kızgın enerjisi ile buluşacak. Bunun sonucunda yengeç burcu özellikle 2014 yılında yaşadıklarına göre 2 farklı tepkiden birini verecek:
  1. engellenmiş iradesi sonucu biriken öfkesini dönem dönem açığa vurup kısmen rahatlama sağlayanlar, Mars enerjisini istediği yöne aktararak kendine yeni bir alan açacak. Bir örnek vereyim: yalnız olanlar, umutsuzluğa veya şikayet etmeye son verip “doğru insanı bulmak için doğru adımları atmanın” yollarını arayacak; veya eşiyle/sevgilisiyle sorunlar yaşayanlar Marsın benzersiz enerjisini pozitif kullanarak sorunları aşacaklar.
  2. bugüne kadar öfkesini atamamış, içinde tuttuğu için biriktirmiş olanlar ise bir patlama yaşayabilir çünkü Satürn kaynaklı köşeye sıkışmışlık hissinin üzerine gelen Mars enerjisi, çözüm üretmek için şiddetli tepkiler vermeye neden olur. Örnek olarak, eşiyle/sevgilisiyle sorunu olanlar, ilişkiyi bitirme konusunda tereddüt dahi etmeyecektir, bir anda her şeyi silip atacaktır; gibi.
Son olarak ekleyeceğim bir konuda var ki, 25 Ağustos’un önemini daha da vurguluyor çünkü 25 Ağustosta başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ayın enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin etkilerini önemli ölçüde artırır. Bu nedenle, Mars-Satürn kesişiminin/kavuşumunun çok güçlü bir enerjisi olacak, bu nedenle de hepimize bu enerjiyi doğru yönetme görevi düşüyor. Benim görüşüm, Mars-Satürn kesişimi mükemmel bir enerjidir, son yıllarda yürüdüğümüz sarp kayalıklardan çıkış yoludur, çözüme giden benzersiz bir geçittir. Bununla birlikte, doğru kullanılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir, dediğim gibi, birikmiş çaresizlik ve öfkenin bir anda açığa çıkması, doğadan iki örnekle, bir yanardağın lav püskürtmeye başlaması veya bir depreme benzetilebilir. Son olarak, belki siz bu enerjiyi doğru yöneteceksiniz ancak hayatınızdaki herkes doğru yönetemeyebilir, bu nedenle tatsızlıklardan uzak durmanın elinizde olduğunu bilin, sorunlu insanlar varsa en az 15 gün muhatap olmayın. Sevgilerimle.]]>