Yengeç burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Yeni bir ay, yeni bir dönem…Temmuz’la başlayan yeni dönem, Ağustos ayında Jüpiter’in başak burcuna geçişi, Eylül ayında Satürn’ün yay burcuna yeniden ilerlemesiyle birlikte devam ediyor. Hayatın akışı devam ediyor, zamanın ruhu sürekli değişiyor. Bizlere düşen, yeni dönemi doğru anlayarak hayatımızı güzelleştirmek, fırsatları değerlendirmek, olumsuz etkilerden uzak durmak. Bu noktada Burcuna Göre üzerine düşeni yaparak sizi bilgilendirmeye devam edecek. Ağustos yengeç burcu yorumu detaylarına geçmeden önce, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Son birkaç ayda yaptığım gibi Ağustos ayında “zamanın ruhunu” tarif edeceğim. Sonrasında Yeniay ve Dolunay gündeminizi detaylı olarak paylaşacağım. Bonus olarak Jüpiter’in yeni konumunun yengeç burcuna etkileri var 🙂

 Yengeç Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının tamamında tüm burçları etkisi altına alacak konu, Venüs’ün gerilemesi olacak. Zaten bir süredir ruh halimizde belirgin, gözlemlenebilir bir değişim yaşanıyor, fark etmemek imkansız. Ben fark göremiyorum diyenler ülke gündemine bakabilir çünkü Venüs gerilemesi ülkeler arası diplomatik ilişkileri de etkiler: yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar iptal ediliyor. Venüs gerilemesi hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi yengeç burcuna göre Ağustos 2015 ne anlama geliyor, ondan bahsedelim.

Satürn gerilemesi bitiyor

Bu aralar hem Venüs hem Satürn gökyüzünde hareketsizler, duruyorlar diyebiliriz. Bu iki önemli gezegenin durmasının elbette iç dünyamızda önemli yansımaları var, yaşadığınız farklı hissiyatın nedeni bu. İyi haber, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesinin bitiyor olması, yani Satürn normal/ileri seyrine devam edecek. Bunun yengeç burcu için anlamı şu: Haziran ayından bu yana devam eden Satürn gündeminizde bir rahatlama olacak. Gündem neydi?
 1. çocuklarınız ve onlarla ilgili gelişmeler
 2. aşk hayatınızda yaşananlar, eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz
 3. cinsel hayatınızla ilişkili gündeminiz
 4. değerli hissetme, sevme/sevilme isteğiniz
 5. güzel yaşama, mutlu olma ihtiyacınız
Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana bu alanlardan en az birinde “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu veya zaten eksikti. Bu nedenle baskı altında kaldınız, bir şekilde bu konularla ilgilendiniz. Ağustos’un ilk haftasından itibaren belirgin şekilde rahatlama yaşayacaksınız. Satürn gerilemesinin bitmesi, üzerindeki yükü bir daha gelmemek üzere azaltacak, Eylül ortasından itibaren yükünüz tamamen yok olacak. Satürn’ün yay burcuna geçmesiyle birlikte (Eylül ortası) bu konularla ilgilenmek mümkün olmayacak çünkü Satürn başka bir alana geçiyor. Ağustos boyunca elinizden gelenin en iyisini yapın. Diğer yandan, geçmişte gündemde olmayan bir adım atma ihtiyacı hissederseniz (nişan/evlilik gibi), öncelikle Venüs gerilemesi yazımı okumanızın çok faydalı olacağını bir kez daha hatırlatayım.

Mars aslan burcunda

Mars şu anda sizin burcunuzda ve bu sayede kendinizi gayet iyi hissediyorsunuz. Mars’ın varlığı harikadır, Temmuz yorumunuzda bahsetmiştim. Mars 9 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor ve Ağustos boyunca aslanda kalacak. Mars’ın varlığının iyi ve kötü yanları vardır. İyi olan, etkilediği alanda enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir. Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda. Mars sizleri şu alanda etkileyecek:
 1. iş hayatınız
 2. kazanma ve harcama
 3. rahatlık ve konfor
 4. gayrimenkul, araba vb mülkler
Bu alanlar Venüs’ün kontrolündeki alanlardır ve Venüs geriliyor. Bu nedenle, Mars’ın varlığı ile harcama yapma, iş değiştirme gibi istekler oluşması halinde, Ağustos-Eylül boyunca ağırdan almanızı öneriyorum. Keskin kararlar almamakta fayda var. Diğer yandan, 10 Ağustos ve takip eden günlerde iş yerinde siz gergin olabilirsiniz ya da size agresif davranılabilir. Kendinize ve başkalarına agresiflik yapma imkanı vermeyin. Son olarak, Venüs gerilemesi yazımda okuyacaklarınızı da dikkate alarak, bir süredir gündeminizde olan tamamlanmamış finansal meseleler varsa, onlarla ilgilenerek harikalar yaratabilirsiniz. Mars atak, cesur ve dinamik enerjidir, elinizi güçlendirecektir. Venüs gerilemesini yine hatırlatıyorum, gerekirse birkaç defa okuyun.

31 Temmuz Dolunay

Dolunay’la birlikte, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlandığını, karara bağlandığını ve bir şekilde gündemden düştüğünü artık Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor. 31 Temmuz Dolunayı da istisna değil! Olası gündeme geçmeden önce söyleyeyim, Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle, Dolunayla ilgili olumsuz bir etki yok. Diğer yandan, ilişkileri ve finansal meseleleri temsil eden Venüs gerilediği için, yine de yaşadıklarınızı dikkatlice değerlendirmenizde fayda var çünkü gündeminizin parayla ilgili olma ihtimali yüksek. En iyi siz biliyorsunuz! Yengeç burcu Ağustos Dolunay gündemi şöyle olacak:
 1. finansal gündeminiz, para ihtiyacınız bir şekilde sona erecek
 2. bir satın alma yapmanız gerekiyorsa sonuçlanacak
 3. süregelen bir korkunuz varsa aşacaksınız veya gerçekleşebilir
 4. bir çatışma yaşıyorsanız (iş/sosyal) bitecek
 5. stratejik bir kazanım için bir şeyi feda etmeniz gerekebilir

14 Ağustos Yeniay

Dolunaydan farklı olarak Yeniay bir başlangıca vesile olur. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmelidir. Yeniay yazılarıma bu gözle bakmanızı önemsiyorum. Yengeç burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar, Mars’ın desteği de aynı alanda olacak:
 1. iş hayatınızı ilgilendiren bir karar alabilirsiniz, gelirinizi etkileyebilir
 2. iş yerinde bir düzen değişimi olabilir, konumunuz değişebilir
 3. iş arkadaşlarınızla yeni bir gündem oluşabilir, yeni durum çalışma hayatınızı etkileyebilir
 4. işte ve özel hayatınızda daha rahat etmek için bir harcama yapabilirsiniz, lükse yönelik
 5. gayrimenkul alım-satımı olabilir
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Eğer Venüs gerileme sürecinde olmasaydı, “daha iyisi olamaz” derdim ama durum öyle olmayabilir. Önerim şu: Yeniay ile aldığınız kararları hayata geçirmek için acele etmeyin, bu enerjiyi kontrol edin. Eğer gündem sizin dışınızda gelişirse yapacak bir şey yok zaten, bu durum Yeniay’da olabiliyor.. Yok gündem sizin atacağınız adımlara bağlıysa, yeni fikirlere/düşüncelere ihtiyatlı yaklaşın. Özellikle Temmuz sonrasında ortaya çıkan bir konuyla ilgili harekete geçmek için Ekim’i beklemekte fayda var. Yeniay’ın ruhunda yeni adımlar atmak var ama Venüs gerilemesi varken yeni fikirlere tedbirli yaklaşmak şart! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Yengeç Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için önemli bir gün çünkü bir dönem bitiyor, yepyeni bir dönem başlıyor. Jüpiter 1 yıldır iş hayatınızda attığınız adımlarla ilgili olumlu sonuçlar almanızı kolaylaştırdı. Belki beklenmedik fırsatlar da oluştu: Güzel bir ev aldınız, yatırımlar yaptınız, varlığınız arttı gibi… Jüpiter’in başak burcuna geçişinin size etkilerini daha sonra detaylı yazacağım için şimdilik kısaca potansiyel Jüpiter güzelliklerinden ve fırsatlardan bahsedeceğim:
 1. hayatınıza neşe gelecek, her gününüz güzelleşecek
 2. belki aileye yeni biri katılacak
 3. günlük rutininiz hareket kazanacak, seyahatler artacak
 4. sohbet ve iletişim zevk verecek, yakınlarınızla ilişkileriniz güçlenecek
 5. geçtiğimiz dönemde yaptığınız harcamaların hayatınıza değer kattığını göreceksiniz
 6. özellikle araç satın almak için iyi bir yıl, içinize sinecek
 7. ticaretle uğraşanlar daha çok kazanacak, yeni bağlantılar kuracak
 8. bir sebepten çok okuyup öğreneceksiniz, bu da sizi geliştirecek
Bu dönem Jüpiter’in en keyifli etkilerinden birini yaşayacaksınız. Yaşarken sevecek, yıllar sonra güzel hatırlayacaksınız. Ağustos’ta başlayacak ama öyle kısaca sürüp bitmeyecek, tam 1 yılınız var.. En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>