Temmuzu Sevmek için 5 Sebep BurcunaGöre’yi ilk kurduğum günden bu yana takip eden okurlarım (23 Nisan 2014) çok iyi bilirler; şimdiye kadar burç yorumlarımda “Merkür de şu burca geçti, helal olsun kendisine” veya “Venüs’ün aslan burcuna geldiği çok iyi oldu, hadi gençler eller havaya” tarzında bir yazı yazmadığımı çok iyi biliyorlar. Geçtiğimiz aylarda öyle önemli/güçlü astrolojik etkiler vardı ki, Merkür’ü Venüs’ü anlatmak yersizdi ancak Ağustos’ta biraz gevşeyelim, bu ay Merkür de yazacağım, Venüs de! Tabi ki yine benzersiz olacak. Uzatmayayım, hepinizi seviyorum, mutlu olmanın bir yolunu bulun mutlaka 🙂

10 AĞUSTOS DOLUNAY

Yengeç burcu, 10 Ağustos’ta yaşanacak dolunayda, şu çelişkiyi/karşıtlığı yaşayacak:
  1. sahip olduğum beceri/para ile istediğim hayatı yaşarım, hoşuma gideni satın alabilirim, rahat yaşayabilirim
  2. tek başıma her istediğimi elde edemem, param/gücüm istediğim evi almaya yetmiyor, kredi çekmek zorundayım, gibi
Yengeç burcu, dolunayın 15 Ağustos’a kadar sürecek çatışma enerjisiyle birlikte, “ben istediğimi elde etmek için kendime güveniyorum, benim yeteneklerim, güzelliğim, çalışkanlığım, bilgim, becerim vs bana yeter. Kendi başıma hedeflerime ulaşabilirim” diyecek, bu şekilde hareket etmek isteyecek. Diğer taraftan hisleri tamamen farklı olacak çünkü şunu hissedecek: “her istediğime kendi başıma ulaşamam ki, desteğe ihtiyacım var, bana yardım edebilecek birini/bir şeyi bulayım” Yengeç burcu, dolunayda güç tutkusuyla dolacak, daha çok para ve güç sahibi olmadığı için mutsuz olacak, diğer taraftan hırslanıp, “daha çok çalışacağım” diyecek. 10 Ağustos dolunayı, her dolunayda olduğu gibi, bir dönemin sonu olacak; böylece yeni ayda başlayan yeni dönemin yerleşmesini/kesinleşmesini sağlayacaktır.

SATÜRN ETKİSİ

2014 yılının büyük bölümünü etkisi altına alan Satürn Retrosunu daha önce anlattım, son olarak Satürn Retrosunun bitişi üzerine yazdığım yazıda her burç için detay vermemiştim, şimdi bu etkiyi yaşıyoruz, bu nedenle detay vereyim. Satürn Retrosu yazımda (okumak için tıklayın: Satürn Retrosu) 1 Temmuzda sona eren çaresizlik, çözümsüzlük hissimizden bahsetmiştim. Temmuz ayını başından beri çözüm üretme gücümüz var. Bunun 2 sonucu oldu:
  1. hayatımızda değişiklik yapmadan olumlu bir çözüm üretmek mümkündü, sorunları çözdük
  2. çözüm üretmenin tek yolunun değişim olduğuna karar verdik, adım attık, ya da planlıyoruz
Yengeç burcu; aşk hayatı, eşi/evliliği ve hayattan aldığı zevk konularında artık baskı yaşamıyor, çözüm üretme iradesine sahip, eğer şartlar uygunsa bunu kimseyi üzmeden yapacak, ancak uygun değilse, değişim zamanı geldi demekten de çekinmeyecektir. Eşi/sevgilisi olan yengeç burcu, ilişkisinin hatta hayatının sıkıcı ve cansız olduğuna karar verdi, bunu ya eşine/sevgilisine bağladı, ya da çocuklarına ayırdığı zaman çok fazla olduğu için kendi hayatını yaşayamadığını düşünmeye başladı. Bunun yanında, hamile olan veya çocuk yapmak isteyen yengeç burcu, bu süreçte sıkıntılar yaşadı ancak 1 Temmuz sonrasında kara bulutlar dağıldı, çözüm yolu göründü. Yalnız olan yengeç burcu ise, bugüne kadar hayatının aşkını bulamadığı için baskı altındaydı, şimdi ne yapması gerektiğini biliyor, ya da en azından adım atmaya hazır. Belki kusuru kendinde görmeye başladı belki hayat tarzında, ailesinde veya arkadaş çevresinde. Sonuçta bir çıkış yolu aramak için güçlü bir iradesi var artık. Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür 1-15 Ağustos arasında aslan burcunda olacak, 16 Ağustos’ta başak burcuna geçip 2 Eylül’e kadar başak burcunda kalacak. Merkür’ün aslan burcunda olduğu 15 Ağustos’a kadar, zihniniz işinize/para konularına kayacaktır. Eğer işinizle ve gayrimenkulle ilgili süregelen bir konu varsa, 12-15 Ağustos arası 3 gün en ideal günler; çözüm üretmek için odaklanmanız kolaylaşacak. Venüs başlığını okuyunca, tarih aralığını neden 12-15 Ağustos verdiğimi daha iyi anlayacaksınız. 16 Ağustos sonrasında ise, evde oturmak istemeyeceksiniz, tatil zamanlarına çok uygun bir düşünce tarzınız olacak. Arkadaşlarla bir araya gelmek, gülüp eğlenmek, güzel bir tatil yapmak, gezip tozmak ihtiyacınız artacak, bunun planlarını yapacak ve uygulayacaksınız. Hatırlatma: Merkür zihnimizdir, iletişim kurma isteğimizdir; bu nedenle bizi hangi alanda etkiliyorsa, zihnimiz o alana yönelmek ister.

VENÜS ETKİSİ

Venüs, 12 Ağustos’a kadar sizin burcunuzda, 12 Ağustos sonrasında ise ay boyunca aslan burcunda olacak. Venüs burcunuza geçtiğinden bu yana uzlaşmak istiyorsunuz, insanlarla kavga etmek yerine -gerekirse taviz verip- anlaşma yoluna gitmeyi tercih ediyorsunuz. Bu nedenle, kararlı durmanızı gerektiren konularda zorlanmış olmalısınız. Diğer taraftan, çok çekici ve şık olduğunuz bir dönemdi, Venüs yengeç burcunda sonuçta 🙂 12 Ağustos’ta sona erecek. 13 Ağustos ile birlikte, Venüs geliriniz/kazancınızla ilgili olarak etkilemeye başlayacak. Venüs, finans konularının yönetici gezegeni olduğu için, 13 Ağustos sonrası için harika bir dönem diyebiliriz. Bu dönemde, sosyal ilişkileriniz ile kazancınız arasında sebep-sonuç bağı kurma eğiliminiz artacak. İşinizde konumunuzu artırmak, daha fazla kazanmak için tanıdıklarınızın desteğini almak isteyeceksiniz ve bunu kolayca başaracaksınız. Diplomasi ve zeki manevralar, kazancınızı artırmak için en doğru yol olacak, aklınızda olsun. Diğer yandan, güzel/konforlu bir tatilden çok ama çok keyif alacaksınız. Emin olun, para harcarken de rahat olacaksınız ve aldıklarınız da isabetli olacaktır. Ev/araba dahil, her tür harcama sizi mutlu edecektir. Sevgiler.]]>