28 Eylül 2015 Ay tutulması yengeç burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız. Yengeç burcuna göre Eylül yorumlarımın ikinci yazısında, 28 Eylül Ay tutulmasının yengeç burcunu nasıl etkileyeceğini anlamaya çalışalım dostlar. Ve lafı uzatmadan konuya girelim 🙂 Ay tutulmasını şu alanlarda yaşayacaksınız:

 1. kariyerinizle ilişkili gündeminiz
 2. toplumdaki rolünüzü değiştirecek konu
 3. imajınız veya görüntünüzle ilgili gündem
 4. statünüzü ve itibarınızı etkileyecek gelişme
 5. aile büyüklerinizle alakalı süregelen mesele
 6. bir aile içi gündem
 7. akıl hocam dediğiniz kişiyle ilgili gündem
Bu konularda süregelen bir gündeminiz var mı? Şimdi size birkaç soru sormak istiyorum 🙂 Kim olduğunuzu anlatırken, nerede ve nasıl bir aile ortamında büyüdüğünüzü, hangi okullarda eğitim aldığınızı, çalıştığınız iş yerini, kazandığınız parayı, sahip olduğunuz şeyleri, sevgilinizi, eşinizi, çocuklarınızı, kıyafetlerinizi ve hatta takılarınızı, geçmiş başarılarınızı ve geleceğe dair potansiyelinizi referans göster misiniz? Yani sizi tanımayan birine kendinizi nasıl anlatırsınız? 5 yıl sonra kim olmayı planladığınızı mı anlatırsınız, bugün kim olduğunuzu mu? Bugün kim olduğunuz, geçmişten bugüne inşa ettiklerinizin sonucu mudur? Neler yaptınız da şimdiki hayatınızı yaşıyorsunuz? Saç modelinizi neye göre seçtiniz, neden başkalarından az kazanıyorsunuz? “Ne anlatıyorsun Zafer Ceyhun, ne alakası var şimdi” diye soruyor olabilirsiniz 🙂 Sorduğum soruların cevabı, astrolojide 10. ev kapsamında yer alan “sen kimsin, kendini nasıl tanımlarsın, insanlar seni nasıl tanımlar” sorularının cevabıdır. Ay tutulmasının etkilerini işte bu alanda yaşayacaksınız. Ay tutulmasının etkisi deyince aklınızda bazı sonuçlar kalmasını istiyorum. Şöyle ki, tutulmanın etkisi, süregelen/devam eden bir konuda hissedilir, yeni bir gündem yaratmaz. Bu nedenle tutulma başlamadan önce, siz zaten gündeminizi biliyor olursunuz ve tutulmayla birlikte gündeminizde şunlar olur:
 1. seçenekler varsa, birini seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır.

Ay tutulmasının yengeç burcuna etkileri

Ay tutulması sırasında Güneş terazide ve Ay koç burcunda olacak, yani tutulma koç burcunda gerçekleşiyor. Ay tutulması sırasında Satürn ve Merkür de etkin olacaklar. Bu nedenle onların etkilerini anlamak faydalı olacaktır. Satürn’le başlayalım. Yay burcundaki Satürn olumlu bir açı yapıyor olacak. Bu sayede Satürn etkisi olumsuz/zorlayıcı olmayacak. Yine de Satürn’den bahsederken ona Jüpiter muamelesi yapmak doğru olmaz 🙂 Sonuçta Satürn şunu der: Eksikleri gider, bedel öde, çok çalış, sabret; sonuçta başarılı olacaksın. Peki Satürn yengeç burcunu tutulma sırasında nasıl etkileyecek? Öncelikle etki alanını anlayalım:
 1. çalışma hayatınız, işiniz
 2. iş arkadaşlarınız
 3. görev ve sorumluluklarınız
 4. sağlığınız
 5. hayatınızın işleyişi/düzeni
 6. beslenme alışkanlıklarınız
Yazının başında bahsettiğim Ay tutulması gündeminiz ile Satürn gündeminiz arasında bir bağlantı olabileceğini söylemek mümkün. Örneğin, kariyerinizin yönünü değiştirmek veya mevcut işinizde farklı bir pozisyona geçmek/terfi etmek için adımlar attıysanız sonuçlanacak, sonrasında yeni bir çalışma düzeniniz ve yeni iş arkadaşlarınız olacak. Diğer bir örnek, evlilik veya çocuk sahibi olmak olabilir çünkü her ikisi de toplumdaki rolünüzü, sizi tanımlayan sıfatı değiştirir. Mesela artık anne/baba olursunuz veya birinin eşi olursunuz. Buna benzer bir gündeminiz varsa, sonucunda hayatınızın düzeninin tamamen değişeceğini, yeni sorumluluklarınızın olacağını söylememe gerek yok 🙂 Son olarak, eğer gündeminizde ailenizden birinin sağlığıyla ilgili bir konu varsa, Ay tutulmasının sonuç alınmasına vesile olacağını söyleyebiliriz. Benim verdiğim örnekler, Satürn etkisini de dahil eden özgül örnekler oldu. Buna benzer bir gündeminiz yoksa, yazının başında belirttiğim olasılıklara göre kendi gündeminizi değerlendirebilirsiniz 🙂 Son olarak, Merkür’ün etkilerinden de bahsedeyim. Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Peki Merkür gerilemesi nasıl sonuçlar doğurur? En önemlisi şu: Merkür etkisi, sonucun kesin/kalıcı olmasını engelleyebilir. Yani, Ay tutulması gündemin netleşmesini sağlayacak ancak bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerekebilir. Örneğin, evlenirsiniz ancak eşiniz farklı bir şehirde çalışıyordur, bir süre sonra bir araya gelirsiniz veya tersi olur, mesela, evlendikten sonra öğretmen olarak başka bir şehre atanır gibi.. Yengeç burcuna göre Ay tutulmasının etkileri bunlar olacak fakat detaylı bilgiler almak isterseniz, bir önerim var. Ay tutulması koç burcunda olacağı için, 2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs ile ilişkisi olacaktır. Bu nedenle, Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl yengeç burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs yengeç burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>