Yay burcu, nisan ve mayıs aylarında hayatında önemli olan ve olmayan şeyleri ve geçmişini sorguladıığı, zaman zaman cesaretini kaybedip endişelendiği bir dönem yaşadı ancak bu dönem sona erdi. Özellikle 23 Nisan’la başlayan süreçte, gündeminizin en ön sırasında geçmişte aldığınız kararların ne kadar doğru olduğunu, size faydası olup olmadığını düşündünüz ve hatalarınız olduğuna kanaat getirdiyseniz pişmanlıklar yaşadınız. Güneş tutulmasıyla birlikte, iyice kendinizle başbaşa kalıp yalnızlaşmış olduğunuz için, kendinize kızmak için bol bol zamanınız oldu. Bazı yay burcu arkadaşlar, bu dönemde görevleri ve sorumluluklarına yaklaşımları ile ilgili yeni bir bakış açısı kazanarak bu dönem daha güçlü ve hazır girdiler. Yay burcu için son birkaç yıl zaten kolay geçmiyor. Sizin tarzınıza ve hayat anlayışınıza uygun olmayan bir biçimde, iyice içe döndünüz. Geçtiğimiz ay, her zamankinden daha zorlu bir psikolojik baskı yaşamış olabilirsiniz. Bu nedenle, önemli kararlar aldığınızı düşünüyorum. Bu konuları oğlak burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, bu nedenle uzun uzadıya yeniden yazmayacağım. Yay burcu olarak, mayıs ayıyla birlikte sizin hayatınızda da yeni bir dönem başladı. Mayıs ayında çok önemli bir değişim enerjisi ortalığı kasıp kavurdu ve beraberinde baskı ve fırsatlar getirdi. Geçmişinizi değerlendirmek, hatalarınızı ele alıp bir daha tekrarlamamak üzere yeni kararlar almak için gereken değişim enerjisine sahiptiniz. Olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti. Uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Umarım doğru kararlar alacak kadar hayatınızı gözden geçirmişsinizdir çünkü bu dönem geride kaldı. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün yay burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Artık hayatınızda neleri yanlış neleri doğru yaptığınızı bildiğinize göre, dikkatinizi kendinize ve eşinize/sevgilinize vermenin zamanı geldi. Mayıs-Haziran 2014 boyunca, güneşin ışığı sizin için önemli insanlara, eşinize/sevgilinize dönük olacak. Bu konuda yaşanacak her şeye karşı daha hassas olacaksınız.
Yay burcuna ipucu:
  1. Eşiniz veya sevgiliniz varsa, onunla daha yakın olun, sizi mutlu edecek enerji oradan gelecek.,
  2. Hepimiz kendimizi daha iyi tanımak için, en yakınlarımızın görüşlerine muhtaç değil miyiz? Bu dönemde sevdiklerinizi dinleyin, onlarla ilişkilerinizden yola çıkarak, kendinizle ilgili önemli sonuçlar çıkarabilirsiniz.
  3. Yalnız kalmak için kötü bir dönem, bu nedenle güneş tutulması ve satürn enerjisi nedeniyle (satürn’ü daha sonra anlatacağım) yaşadığınız yalnızlıktan kurtulmak için harika bir fırsat.
  4. Sevdiklerinizin onayını almak, beğenilmek ve takdir edilmek isteğiniz artacak, bunu bir ihtiyaç olarak değerlendirin, ancak sorumluluklarınızı yerine getirerek buna kavuşabilirsiniz.
Yay burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca yalnızlıktan hoşlanmayacak, öncelikle eşiniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Bu dönem, popüler olma isteğiniz dorukta ancak diplomatik olamayacağınız anlar olacak. Bu nedenle, yoğun ilişkileriniz arasında sizi onaylamayan insanlara içerlemeyin. Sonuçta, herkes bizi sevmek ve beğenmek zorunda değil, öyle değil mi?Duygu, sen de dersine çalışmaya devam et canım, sınava az kaldı 🙂
]]>