• 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 • 15 Aralık Uranüs-Pluto karesinin etkileri
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Aralık ayı kesinlikle sıra dışı olacak, yaşayıp göreceğiz. Bu yazıda, 2015 bitmeden hemen önce gerilemesi sona erip direk hareketine başlayacak Uranüs’ün, bu süreçte yapacağı etkileri bulacaksınız.

  URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

  Uranüs, Temmuz ayında gerilemeye başlamıştı, o tarihten bu yana bilinç altınıza çekilmiş durumda. Daha özgür/güçlü olmanız için sizi keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi henüz ortalıkta/görünür değil. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç 4 Aralık’a kadar devam edecek. 4 Aralık’ta zihninizde bir hareketlenme başlayacak: Bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği..Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Yay burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkileri, en az birini yaşayacaksınız:
  1. sizin herkesten bir farkınız var, işte onu ortaya koyacaksınız
  2. mutluluğunuzu kısıtlayan durumu/kişiyi artık biliyorsunuz, gerekeni yapacaksınız
  3. bir proje üzerinde çalışıyorsanız, büyük bir hamle yapacaksınız
  4. aşk hayatınızı değiştirecek çok önemli bir karar vereceksiniz
  5. çocuklarınızla/çocuk sahibi olmakla ilgili bir gelişme yaşayacaksınız
  6. coşkuyla spora başlayacaksınız, mutlu olmaya ihtiyacınız var
  7. cinsel isteğiniz patlama yapacak
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Yay Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde, son yıllarda hayatımızdaki büyük değişimlerin temel dinamiklerinden biri olan bu önemli olayı da yazacağım.]]>