Yay Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Yay burcu için her Aralık önemlidir ancak Aralık 2014 epey farklı: hareketli, dinamik, değişken, belki biraz da sert..2015 yılı bitmeden önce, yay burcuna göre yazacağım 3 önemli konu başlığım olacak:

 1. 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 2. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesinin etkileri
 3. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Aralık ayı kesinlikle sıra dışı olacak, yaşayıp göreceğiz. Bu yazıda, 2015 bitmeden hemen önce gerilemesi sona erip direk hareketine başlayacak Uranüs’ün, bu süreçte yapacağı etkileri bulacaksınız.

URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

Uranüs, Temmuz ayında gerilemeye başlamıştı, o tarihten bu yana bilinç altınıza çekilmiş durumda. Daha özgür/güçlü olmanız için sizi keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi henüz ortalıkta/görünür değil. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç 4 Aralık’a kadar devam edecek.

4 Aralık’ta zihninizde bir hareketlenme başlayacak: Bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği..Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Yay burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkileri, en az birini yaşayacaksınız:

 1. sizin herkesten bir farkınız var, işte onu ortaya koyacaksınız
 2. mutluluğunuzu kısıtlayan durumu/kişiyi artık biliyorsunuz, gerekeni yapacaksınız
 3. bir proje üzerinde çalışıyorsanız, büyük bir hamle yapacaksınız
 4. aşk hayatınızı değiştirecek çok önemli bir karar vereceksiniz
 5. çocuklarınızla/çocuk sahibi olmakla ilgili bir gelişme yaşayacaksınız
 6. coşkuyla spora başlayacaksınız, mutlu olmaya ihtiyacınız var
 7. cinsel isteğiniz patlama yapacak

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Yay Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde, son yıllarda hayatımızdaki büyük değişimlerin temel dinamiklerinden biri olan bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

1 yorum

 1. Sergio

  25/11/2014

  15 Aralık ıyı bır tarıh mı kotu mu anlayamadım? :S