Yay burcu son yıllarda yalnızlaşma süreci yaşıyor ve bu süreç hiç yay burcuna göre değil. Ama bu durum yakında değişecek. Yay Burcu Temmuz 2014 yazımda belirttiğim gibi, Temmuz ayı dün sona eren Dolunaya kadar keyifsiz geçti. Bugünden itibaren Dolunay enerjisi sona erdi, gergin enerji dağılmaya başladı. Her Dolunay, isteklerimiz ile duygularımız arasında bir çatışma oluşturur, etkilediği alanda bizleri değişim yapmaya sevk eder. 17 Temmuzda sona eren Dolunay, umarım tüm yay burcu okurlarım için iyi sonuçlanmıştır. Önümüzdeki günler yay burcunun hayatında çok güzel değişimler olacak, bunun sebebi yönetici gezegeniniz Jüpiter’in aslan burcuna geçmesi. Jüpiter’in burç değişimlerinden en çok siz etkileniyorsunuz. Bu seferki değişim, hayatınızı baştan aşağı yeniden şekillendirecek güzel etkiler getirecek 🙂 Sıkıntılı ve sıkıcı geçen birkaç yıldan sonra buna ihtiyacınız vardı. Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Mars etkisini şimdi tek tek anlatacağım. Öncesinde, hepinize bir teşekkür borcum var, ayrıca bir de önerim olacak: BurcunaGöre ailesi olarak 2,5 ayda 17.000 kişi olduk, hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum, var olun. Burada birlikte gerçek astroloji konuşuyoruz, ihtimalleri değerlendiriyoruz, bugünün ve yarının enerjisini/ruhunu analiz ediyoruz; kendimizle ve sevdiklerimizle barışık olmanın yollarını arıyor, bilgi üretiyoruz. Sonuçta aydınlanma yaşıyoruz, farkındalık kazanıyoruz…Kısaca, benzersiz ve özenli bir yerdesiniz, en doğru yerdesiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki bizimlesiniz:) Önerime gelince: Facebook yayın politikası nedeniyle, bazı paylaşımlarımı hiç görmüyorsunuz. Bu nedenle zaman zaman çok önemli yazıları kaçırıyorsunuz. Özenle yazdığım yazıları okuyamıyor olmanızı istemiyorum, bu nedenle 2 farklı çözüm ürettim, dilediğinizi seçin 🙂

 1. Facebook gönderilerimin birinde sağ üstte yer alan “Bildirimleri Al” değişikliğini yapın. Böylece istisnasız tüm gönderileri alacaksınız, yazılarınızı kaçırmayacaksınız.
 2. Ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi takip etmek istiyorum, diğer burçların gönderilerini görmek istemiyorum diyorsanız, onun da çözümü var 🙂 Artık, “Akrep Burcuna Göre” – “Boğa Burcuna Göre” gibi tüm burçların kendi Facebook sayfaları var. Örneğin, yay burcusunuz ve yükselen burcunuz ikizlerse, yapmanız gereken Facebook’ta “Yay Burcuna Göre” ve “İkizler Burcuna Göre” sayfalarını beğenmek/takip etmek, sonra gönderilerimden birinde “Bildirimleri Al” seçeneğini işaretlemek. Bu durumda, sadece yay ve ikizler burcunun gönderilerini alacaksınız.
Bugünden itibaren yay burcunun gönderilerini hem “Burcuna Göre” hem de “Yay Burcuna Göre” sayfalarında paylaşacağım, her ikisinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bir sürprizim var, yakında günlük/haftalık astroloji ipuçları paylaşacağım ve size özgü ipuçlarını sadece “Yay Burcuna Göre” sayfasında yayınlayacağım. Sizleri sıkmadan, yormadan daha fazla bilgi paylaşmak için en doğru/etkin yolun bu olduğunu düşünüyorum, bence çok güzel olacak 🙂 Deneyelim, hoşunuza giderse devam ederiz. Görüşlerinizi bekliyor olacağım. Hadi şimdi Temmuzu analiz edelim 🙂

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA: 16 TEMMUZ

Jüpiter, yılda bir burç değiştirerek hayatımızın bir alanına şans ve mutluluk getirir ancak 2013 Temmuz-2014 Temmuz arasındaki bir yıl, Jüpiter ile Mars, Uranüs ve Pluto arasında oluşan olumsuz etkileşim nedeniyle Jüpiter etkisini yaşayamadınız. Ancak durum değişiyor, artık Jüpiter aslan burcunda!! Bütün olumsuz etkileşimlerden kurtuldu ve yay burcunun hayatını değiştirmeye geliyor. Gözünüz uzaklarda olsun, artık erişemeyeceğiniz bir şey olmayacak. İşte detaylar:
 1. eskiden olduğunuz gibi iyimser olacaksınız.
 2. sorunlar/aksaklıklar yaşamayacaksınız.
 3. hayatınızı olumlu yönde değiştirecek bir gelişme yaşayacaksınız.
 4. çok seveceğiniz yeni insanlarla tanışacaksınız.
 5. eğer istiyorsanız, başka bir ülkeye yerleşeceksiniz.
 6. KPSS sınavından aldığınız sonuç, sizi öğretmen yapmaya yetecek.
 7. üniversite sınavını kazanacaksınız.
 8. okumak, öğrenmek, öğretmek, yeni yerler görmek zevk verecek.
 9. bir projeniz varsa, daha çok insan tarafından tanınacaksınız (blog vs.)
 10. maaşlı çalışıyorsanız işinizden keyif alacaksınız.
 11. kendi işiniz varsa büyüteceksiniz, daha zengin olacaksınız.
 12. kısaca, hayatınızın ne yönde gelişmesini istiyorsanız, o yönde geliştiğini göreceksiniz.
Jüpiter, etkilediği alanda şanslı karşılaşmalar, mutluluk ve rahatlık getirir. Bu yıl geçen yıla kıyasla çok farklı bir yıl olacak, engellenmiş hissetmeyeceksiniz. Hatırlatma: Jüpiter; emek etmeyene, çaba göstermeyene, arayış içinde olmayana yardım edemez. Jüpiter desteğini tam olarak alabilmek için bir hedefiniz olmalı çünkü siz yerinizde otururken isteklerinizi önünüze getirmez. Fakat, isteklerinize ulaşmak için çabalarken, Jüpiter’in yolunuzu açacağına emin olabilirsiniz.

SATÜRN RETROSU BİTİYOR: 21 TEMMUZ

Satürn 2012 Ekim ayından bu yana akrep burcunda, 2015 yılı başlarında önce yay burcuna geçecek, sonra gerileyerek (Retro) tekrar akrep burcuna dönecek, 2015 sonlarında tam olarak yay burcuna geçmiş olacak. Satürn’ün yay burcuna geçmesine hala 1 yıldan fazla zaman var. Bu süreçte geçmişi değerlendiriyorsunuz, yanlışları/doğruları ayırt ediyorsunuz ve bunu yaparken yalnız kalmak istiyorsunuz ya da bir sebeple yalnız kalmaya zorlanıyorsunuz. Satürn, 2014 Mart ayında retro sürecine girdi. 1 Temmuza kadar, yaklaşık 4,5 ay kendinizi yalnız ve çaresiz hissettiniz, belki sağlık sorunları yaşadınız, yolunuz bir sebepten hastanelere düştü. Geçmişte yaptıklarınızı düşündünüz, zaman zaman pişmanlık duygusu altında ezildiniz. Bir çıkış yolu bulmak için sürekli çalışmak istediniz, zihninizi hep meşgul tutmaya çalıştınız. Satürn Retrosu, bir şeylerin eksik olduğunu hissetmemize neden olur, kendimizi yetersiz hissederiz. Bu süreçte yaşadığımız olaylar/duygular nedeniyle, elimiz kolumuz bağlanır, dilimiz tutulur, çözüm üretemeyiz, sıkıntıların içinde öylece kıvranırız. Yay burcu da bu duyguları yaşadı ama bilin ki hepimiz yaşadık, hayat bu yönüyle adil. 1 Temmuz hepimiz için bir dönüm noktasıydı çünkü artık rahatlamış hissediyoruz, çözümsüzlük ve çaresizlik hissi sona erdi. Her geçen gün, yaşadığınız baskı azalarak kaybolacak. Satürn Retrosu bittiğinde, retro sırasında gözümüze çarpan sorunları aşmak, çözüm üretmek için adım atmak isteriz. Siz de artık ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz. Harekete geçme zamanının geldiğinin farkındasınız ama önce şu yazıyı okuyun, çok keskin kararlar almak istiyorsanız eğer, öncelikle duygularınızdan emin olun, sonra harekete geçin: Satürn Retrosu

URANÜS RETROSU: 22 TEMMUZ

Uranüs 2011 Mart ayından bu yana koç burcunda ve yay burcunun aşka bakış açısını değiştirmeye kararlı. Uranüs hayatımızda hangi alanı etkisi altında alırsa, o alanda şimşek hızında ve güçlü bir aydınlanma yaşarız, ayrıca direnmek/karşı koymak imkansızdır. Uranüs enerjisini tarihten bir olayla anlatayım: Yunan düşünür Arşimet’e (Archimedes) banyo yapmak için küvete girdiğinde, vücudunun suya girdiği ölçüde suyun yükseldiğini fark etmiş. Uzun zamandır cisimlerin hacmini ölçmek için çare arayan Arşimet, hiç beklemediği bir anda çözümün su olduğunu fark etmiş, büyük bir aydınlanma yaşamış, içi heyecan ve coşkuyla dolmuş. Öyle heyecanlanmış ki, “buldum” diye bağırarak (Eureka!) yeni bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşma hevesiyle çıplak şekilde sokağa fırlamış. Uranüs etkisi böyle bir şey işte 🙂 Yay burcu, 2011 yılından bu yana, eşine/sevgilisine gösterdiği ve ondan gördüğü aşkı/sevgiyi artık farklı değerlendiriyor. Uranüs’ün yarattığı farklındalık, eşinizin/sevgilinizin eskiden düşündüğünüzden farklı görmenize neden olabilir. Aşkla bağlı olduğunuz eşiniz/sevgiliniz artık sıkıcı gelebilir, ya da tersine, eşinize/sevgilinize daha büyük bir aşkla bağlanabilirsiniz. Ayrıca, çocuk sahibi olma isteğinizde bir değişim, yeni bir bakış açısı olabilir. Örneğin, Uranüs etkisiyle birlikte “çocuk istiyorum” diyebilirsiniz. Varsa çocuklarınıza bakış açınız değişebilir, sevgi patlaması yaşayabilirsiniz, tersi de olabilir, çocuklarınızın sizi çok yorduğunu, artık kendi başlarına ayakta kalmaları gerektiğini düşünebilirsiniz. Yukarıda saydıklarımı Uranüs normal seyrindeyken yaşadınız, 22 Temmuzda başlayacak retroda ise, bugüne kadar yaşadığınız “aydınlanma sürecini” kabulleneceksiniz. Retro sona erdiğinde, zapt etmesi kolay olmayan enerjiye alışmış olacaksınız, yeni bakış açınızı kabulleneceksiniz. Uranüs retrosu büyük bir coşku ya da aynı oranda büyük bir huzursuzluk getirebilir, hangisini getireceği ise Uranüsle birlikte gelen yeni bakış açısına nasıl tepki vereceğinize bağlıdır. Uranüs retrosundan en çok 5 -10 Aralık arasında doğan yay burcu etkilenecek.

MARS AKREP BURCUNDA: 26 TEMMUZ

Mars, 8 aydır hayatımızda sert rüzgarlar esmesine neden oldu ancak 26 Temmuz’da terazi burcundan çıkacak. Mars’ın terazi burcundan çıkışı çok önemli çünkü Uranüs ve Pluto ile olumsuz etkileşimi bitiyor, sonunda!! Mars, 14 Eylül’e kadar akrep burcunda olacak, bu süreçte Marsın coşkulu enerjisi bilinç altınıza yönelecek, yalnız kalmak isteğiniz artabilir çünkü herkesin gözü önünde olmaktan hoşlanmayacaksınız. Mars, uyku düzeninizin değişmesine neden olabilir, böyle bir şey olursa normal karşılayın, zihniniz geçmişinizi sorguluyor. Unutmayın, 8 aydır terazi burcunda olan Mars’ın akrep burcuna geçişiyle birlikte zamanın ruhu da değişecek, ayrıca Jüpiter de olumlu etkisiyle size destek olacak. Artık hedeflerinizin peşinde koşmak değil, bugüne kadar yaptıklarınızı değerlendirmek en doğru yol. Mars, 15 Eylülde yay burcuna geçtiğinde, geçmişten kalan bir meseleniz olmasın. O zaman kadar geçmişle hesaplaşın, doğrularınızı ve yanlışlarını tespit edin, geleceğe dönük kararlar alın. 15 Eylül’den sonra hayatınız hareketlenecek.

YENİ AY: 27 TEMMUZ

Yay burcu, Yeni Ay’da mutlaka seyahate çıkma planları yapmalı…Gezip eğlenmek, görmediğiniz yerleri görmek, imkanınız varsa yurt dışına çıkmak için en doğru zaman. Yeni Ay harika bir enerji getirecek, mutlu bir geleceğin başlangıcı olacak…Olumlu yönde değişen enerjinin ilk büyük işaretini Yeni Ay’da yaşayacaksınız. Seyahat planınız yoksa, ufkunuzu genişletecek bir eğitim programına başlayabilirsiniz. Üniversite eğitimi gibi ciddi bir şey olmak zorunda değil, latin dansı da olabilir, zumba kursu da…ama dil öğrenmek, hatta savunma sanatlarından birine başlamak harika olabilir 🙂 27 Temmuz sonrasındaki 5 gün boyunca zamanınız olacak. Yepyeni bir dönemin parlak enerjisini ilk defa Yeni Ay zamanı hissedeceksiniz. Hayatınıza yeni bir yön verecek, sizi mutlu edecek bir süreç başlıyor, Yeni Ay ise bu sürecin kapısı, zili çalmaya hazır olun 🙂 Sevgiler.]]>