Yay burcu Temmuz 2018 yorumu, Temmuz ayında neler yaşayacağınıza dair çok önemli detaylar içeriyor. Değerli dostlar yay burcu Temmuz ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinde, her ay hayatınıza ışık tutacak somut bilgiler bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuz yay ise, bu yazıda doğum haritanıza özgü benzersiz detaylar bulacaksınız. Bu kapsamlı analizi yükselen burcunuza/derecesine göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

TEMMUZ ÖZETİ

2018 yılının kilit günlerini Temmuzda yaşayacağız kıymetli okurlarım.
 1. Temmuzun ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konularda işler yoluna girecek, şans kapıları sonuna kadar açılacak, fırsatlar görünür olacak.
 2. Temmuz ortasında bir Güneş tutulması olacak.
 3. Temmuzun son haftasında Ay tutulması ile eş zamanlı olarak Mars aktif olacak.
 4. Temmuzun son haftasında Uranüs bu yıl ilk kez görünür olacak.
 5. Temmuzun son haftasından itibaren 2 ay boyunca dertler derya olacak, biz de sandal.. tabi ki Satürn!
Temmuz’da çoğunlukla olumlu gelişmeler olacak fakat Temmuz biterken, Ağustosa girerken baskı oluşacak. Şöyle bir gerçek var ki, kötü giden şeylerin yarattığı stres varken, iyi olanı görmezden gelebiliyoruz. Sonra zaman içinde dönüp bakıyoruz ki, aslında çok güzel şeyler de olmuş. Uzun lafın kısası, Temmuzdan itibaren bol bol şans ve güzellik de olacak, stres de.. Sıra dışı önemde bir dönem bizleri bekliyor! Zamanın enerjisi öylesine yoğun ki, ay sonunda boyutları bizleri aşan olaylar olmasın yeter diyorum! Her ne yaşayacaksak, kendi hayatımızla sınırlı olsun, onları bir şekilde aşarız! Ama ülke çapında tesiri olan olayları aşmak bizim elimizde olmaz. Biz güzellikleri konuşarak başlayalım en iyisi..

Jüpiter Etkisi: 5 Temmuz – 7 Ağustos

Jüpiter gibi uzak gezegenlerin yıllık döngüsü vardır değerli okurlarım. Jüpiterin yıllık döngüsünün ilk 2 bölümünü Temmuz başında tamamlamış oluyoruz. Artık üçüncü ve en güzel bölüm başlıyor. Gökten güzellikler yağsa şaşırmamak lazım! Temmuzun başından itibaren büyük fırsatlar ve önemli gelişmeler bekleyin. Güzel hayaller ve iddialı adımlar için şartlar ideal olacak. Peki Jüpiter sizi hangi konularda etkiliyor? Kadersel güzelliklerin ve fırsatların hangi konulardan geleceğini biliyor olmak son derece değerli. Bu nedenle sık sık hatırlatacağım, ki hangi konulara iyimser bakabileceğinizi bilin. Ayrıca şimdi bahsedeceğim ihtimaller zaten bir süredir hayatınızın parçası olduğu için ne gibi gelişmeler olacağını tahmin edeceğinizi düşünüyorum. 0-7 derece yükselen yay için somut örnekler:
 1. sonucu hayırlı olacak ayrılıklar & kayıplar yaşayacaksınız
 2. bırakmanız gerekeni bırakacaksınız
 3. sessizce içinize dönüp duygusal temizlik yapacaksınız
 4. varsa sağlık sorunlarınızı aşacaksınız
 5. aileden/geçmişten gelen çaresizlik hissinden kurtulacaksınız
 6. sorunlu aile ilişkilerinizi sona erdirecek veya tamir edeceksiniz
 7. gizli veya yasadışı bir şeylerin içinde yer alıp çıkacaksınız
 8. tek başınıza yürütmeniz gereken işler olacak, ileride herkese duyuracaksınız
8-29 derece yükselen yay için somut örnekler:
 1. sosyal ilişkileriniz canlanacak
 2. hayatınıza farklı insanlar ve yeni uğraşlar girecek
 3. kendinizi önemli hissedeceksiniz, popüler olacaksınız
 4. önemli kişilerle tanışacak, onların desteğini alacaksınız
 5. kendi alanında uzman kişilerin desteğiyle hayatınız güzelleşecek
 6. sosyal çevreniz değişecek, farklı kültür/tarzdan insanlarla birlikte hareket edeceksiniz
 7. profesyonel hizmet aldığınız kişi/kurumlardan memnun olacaksınız
 8. çocuk sahibi olacaksınız

Özellikle 3-7 Temmuz arasında bu konulardaki duyguları & olayları önemseyin lütfen. 12 yılda bir kez yaşadığınız Jüpiter etkisinin en önemli günleri olacak. Elbette tam olarak bu tarihlerde somut bir şey olmak zorunda değil. Temmuzun ilk haftasında somut bir gelişme olmazsa dahi, ilerleyen haftalarda olacaktır. İçiniz rahat olsun, kaderden kaçış yok! Hem zaten Jüpiter’den neden kaçmak isteyelim ki? O bizim canımız, fırsatlar getiren bir tanecik gezegenimiz! ❤

Güneş Tutulması: 13 Temmuz – 19 Temmuz

Güneş tutulması aslında bir yeniaydır değerli okurlarım, şunlara neden olur:
 • bir ihtiyacımızı gidermek için harekete geçeriz
 • mevcut durumu değiştiren bir gelişme olur
 • yeni bir dönemi başlatan bilgi, haber, karar alırız
 • önceki haftalarda netleşen bir konu fiilen başlar
Diyelim ki, bir ilişkiniz yok ve olmasını istiyorsunuz. Güneş tutulması ile birlikte 2 farklı şey gerçekleşebilir. Örneğin, tutulmayı takip eden günlerde sizinle ilgilendiğini bildiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilişki başlar. İkinci olasılık, bir tanışma gerçekleşir, takip eden aylarda flört edersiniz. 6 ay sonraki dolunayda ilişki başlar veya olmayacağına karar verirsiniz. Tutulmanın işleyişi böyledir. Peki 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizi hangi konularda etkiliyor? Birkaç somut örnek verelim! 0-15 derece yükselen yay:  
 1. gelir-gider dengenizi değiştiren bir gelişme olabilir
 2. bir yatırım yapmaya karar verebilirsiniz, mesela ev alırsınız
 3. nakit ihtiyacı oluşabilir, borç/kredi işleriyle ilgilenirsiniz
 4. kazancınızı artırmak & harcamalarınızı kısmak için planlar yapabilirsiniz
 5. iş hayatınızla ilgili bir gelişme olabilir, geliriniz değişir
 6. bir anlaşmazlık mahkemeye taşınabilir
 7. cinsel hayatınızı etkileyecek bir gelişme/karar alabilirsiniz
16-29 derece yükselen yay:
 1. bir tanışma/flört olabilir
 2. flört aşamasından ilişki aşamasına geçilebilir
 3. mevcut ilişkinizin geleceğiye ilgili kararlar alabilirsiniz
 4. evlilik tarihiniz yeniayın ertesine denk gelebilir
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir gelişme olabilir
 6. bir arkadaşınızla ortak projeye girişebilirsiniz, güçlerinizi birleştirirsiniz

Güneş tutulması gerçekleştikten sonraki 5 gün içinde gündem belirgin hale gelecektir. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri, yaşadığınız olayları bu gözle inceleyin lütfen. Ayrıca bugünlerde aldığınız kararların 6 aylık bir süreç oluşturacağını ve 6 ayın sonunda sonuç üreteceğini hatırlayın!

Ay Tutulması & Mars Etkileşimi: 26 Temmuz – 15 Ekim

Mars döngüsü 2 yılda bir başlar ve önemli başlangıçları tetikler değerli okurlarım! Şu anda yaşadığımız Mars döngüsü 27 Temmuz 2017’de başladığında etkilerinden bahsetmiştik. Geçen yıl Temmuz sonunda yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen. Aradan bir yıl geçti, Mars gerilemeye başladı. Marsın 2 yıllık döngüsünde önemli bir safhaya geldik! Temmuzun son haftasında Mars aktif olacak, eş zamanlı olarak Ay tutulması gerçekleşecek. Peki sizin hayatınızdaki sonuçları nasıl olur?  Temmuz sonundaki Ay tutulması ve Mars etkileşimi, geçen yıldan bu yana kaynayan tenceredeki yemeği pişirecektir değerli dostlar. Mutlaka önemli sonuçları olacak! Marsın etkisi Ekim ortasına kadar devam edecek. Şimdi bahsedeceğimiz konulardaki gelişmelerin yankıları aylarca sürecektir. Somut örnekler vererek devam edelim. 0-26 derece yükselen yay:
 1. 6 aydır devam eden ve sonuçta gelirinizi etkileyecek olan konu netleşebilir
 2. iş hayatınızın seyrini değiştirecek olan kararı/haberi alabilirsiniz
 3. takip ettiğiniz satın alma süreci tamamlanabilir
 4. aylardır süren gelir-gider dengesi sona erebilir, artık bir yenisi başlayacaktır
27-29 derece yükselen yay:
 1. 6 ay önce başlayan süreç sizi yordu, şimdi kendinizi yormamaya karar verebilirsiniz
 2. 6 aydır bedel ödediğiniz süreç tamamlanabilir, meyvelerini toplamaya başlarsınız
 3. fiziksel görüntünüzle ilgili gündem netleşebilir, örneğin planlı bir estetik operasyon olur
 4. “önce ben” demenize neden olacak bir gelişme yaşayabilirsiniz
 5. yaşam alanınız değişebilir, ev/şehir değişikliği olur
 6. hayatınızın seyrini değiştirecek önemli gelişme tamamlanır
 7. eş/sevgiliyle ilişki yeni bir safhaya evrilebilir

Uranüs Etkileşimi: 23 Temmuz – 25 Ağustos

Uranüs hem heyecan hem de engel getiren bir gezegendir değerli dostlar. Öylesine bir heyecan getirir ki; zihnimizi kilitler, başka bir şey düşünemez oluruz. Aklımızı başımızdan alır! Diğer yandan, öylesine engeller çıkarır ki, elimiz kolumuz bağlı kalakalırız. Bu yönüyle Satürn’e benzerlikler gösteriyor. Her ikisi de haritamızda bulundukları alanda düzeni bozar, kaos yaratır. Sevimsiz gezegenler! 🤢 Uranüs ağır hareket eden bir gezegen dostlar! Geçtiğimiz 7 yıl boyunca koç burcundaydı, Mayıs ortasında boğa burcuna geçti. Kasımda yeniden koça gerileyecek, Mart 2019 ise tekrar boğaya geçecek. 2019 dan itibaren 7 yıl boğa burcunda kalacak. Uranüs koçtayken heyecan aradık; artık para, rahatlık ve imkan peşinde koşacağız. Diğer yandan, Uranüs’ün boğaya geçmesini anlatırken “bir dönem bitti 7 yıllık yeni bir dönem başladı” diyenlere bakmayın, öyle olmayacak. Gezegenler burç değiştirince enerjisi değişir, etkilediği konular değişmez. 25 Temmuzda aktif olacak Uranüs sizi hangi konularda etkiliyor? Şimdi konuşacağımız konuların bazılarında beklenmedik, öngörülemeyen olaylar yaşayacaksınız. Engellenecek ve hatta kilitleneceksiniz. Durumu değiştirmek için uğraşsanız da mümkün olmayacak, şartlar izin vermeyecek. Özetle kaos oluşacak. Diğer yandan, bazı konularda heyecan verici şeyler olacak: yeni bilgiler, yeni başlangıçlar ve farkındalıklar oluşacak. Bir süre kendinizi kaptıracaksınız, başka bir şey düşünemez olacaksınız. 0-14 derece yükselen yay:
 1. aşk, heyecan ve mutluluk arayışı
 2. spor, fiziksel aktivite
 3. çocuklarınız, çocuk sahibi olmak
 4. ego ve gurur, insanlar arasındaki yeriniz
 5. risk algınız, risk alma kapasiteniz
Mesela hayatınızın bir alanında kendinizi önemsiz hissettiren olaylar yaşarsınız, gururunuz incinir. Diğer taraftan, hayatınızın başka bir alanında harika zamanlar yaşarsınız. Belki aşık olursunuz ve ayaklarınız yerden kesilir, belki de çocuklarınızla geçirdiğiniz zamanlarda mutluluktan uçarsınız. 15-29 derece yükselen yay:
 1. eviniz
 2. yaşadığınız şehir/ülke
 3. aile bütünlüğünüz
 4. aile büyükleriniz, onlarla ilişkileriniz
 5. güvende ve huzurlu olma ihtiyacınız
Mesela evinizden, evinizdeki koşullardan bir türlü mutlu olamazsınız, evde olmak bile sizi geriyor olabilir. Diğer yandan, ülke değiştirmek için girişimleriniz olur. Bu yolda attığınız adımlar ve kazanımlarınız heyecan verici olur, gibi.
Özetle Uranüs enerjisi nedeniyle bir yandan engellenmişlik, bir yandan heyecan oluşur. Zaman zaman sıkışıp kalırsınız, sinir olursunuz! Temmuzun sonlarından itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dediğim gibi, geçen Temmuz da olmuştu! Gelelim Satürn’e! Bu yazıda ayrıntılarına değinmeden geçeceğiz. Haziran yorumunda, Satürn kaynaklı sorunların başlayacağını söylemiştik. Şu anda yaşıyor olmalısınız! Ağustos’la birlikte stres artacak, tahammül azalacak. Satürnün sizi hangi konularda etkilediğini bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, lütfen Haziran yorumunuzu bir kez daha okuyun. Ağustosta görüşmek üzere, böylesine önemli zamanlarda güzellikler ve bol bol şans diliyorum. ❤ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>