Yay burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. En hafifinden “ne biçim yılmış, şöyle rahat bir nefes alamadık” şikayetleri ile geçen 2016 yılının ilk yarısını bitirdik değerli dostlar. Bitti ve biz de bittik. “Tatile gidecek halim yok” diyenleri de duydum 😀 Neyse ki Mars gerilemesi sona erdi birkaç gün önce, enerjiniz toparlanmaya başlayacaktır. Hiç olmadığı kadar yorgun, bitkin, umutsuz ve karanlık zamanlar sona eriyor. Fakat eski halinize dönmeniz için Ağustos ayının gelmesi gerekecek.. Mart ayında başlayan bu zorlu süreci bizlere tattıran gezegenler Satürn ve Marstı, eş zamanlı olarak sizin burcunuzda gerilemeye başladıkları için değişim kaçınılmaz oldu. Mars normale döndü fakat Satürn hala geriliyor; 13 Ağustosta normal seyrine geçecek. Kısacası, Eylülden sonra tam olarak bu süreç bitiyor. Şöyle doyasıya bir tatile de imkan olmayabilir yani. Yoğun ve düşünceli olabileceğinizi düşünüyorum bu aralar. Umarım ki sağlık sorunlarıyla uğraşmıyorsunuzdur. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Yay Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda Yeniay ve Dolunay dışında 3 önemli astroloji olayı var. Birincisi ve en önemlisi Mars gerilemesinin bitmesi. Mars enerjisinin geldiğini anlayacaksınız tabi fakat asıl enerji Ağustosun başında geliyor. Göreceksiniz! Mars gerilemesi önümüzdeki 2 yıl yaşanmayacak, yapacağını yapıp gitti. İkincisi, 13-20 Temmuz arasındadaki Uranüs etkisi. Üçüncüsü ise, Yeniay sırasında etkin olacak Pluto enerjisi, ki bu etkinin sonuçları ile Dolunay gündemi paralel olacaktır. Temmuzun ilk yarısındaki olasılıklardan bahsedelim şimdi:
  1. sağlıkla ilgili girişimler
  2. gizli saklı bazı adımlar atma ihtiyacı, perde arkası iletişim
  3. birinin agresif tavırlarına muhatap olma durumu
2016 yılında hayatınızda büyük değişimler olacaktır. Şimdiye kadar zaten kaderin planı bir şekilde ortaya çıkmış olmalı. Artık yeni duruma uyum sağlamanız gerekiyor. Bu çerçevede atacağınız adımlar arasında yaşadığınız şehirde değişimler yapmak, ev satın almak/değiştirmek, anne/babanız ve kardeşlerinizden destek almak varsa, bu konularda şanslı olacaksınız. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs enerjisini mutlu olmak, hayatın tadını alabilmek, çocuk sahibi olmak, cinsellik, spor/eğlence alanlarında yaşıyorsunuz. 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, bu saydığım konularda bir gündem oluşturacaktır. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Yay burcuna özel gündem maddeleri şunlar:
  1. finansal/maddi bir konuda adımlar
  2. kredi kullanma, para ihtiyacı
  3. bir satın alma girişimi, yatırım
Yeniayın gerçekleştiği alanda yaşanacak gelişmeler çoğu zaman finansal/maddi konularda olur. Fakat aynı alandaki gelişmeler, bir ilişkinin başlamasına veya cinsel hayatınızı etkileyecek olaylara da neden olabilir. 4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Bu durum; gelirinizi, harcamalarınızı veya iş hayatınızı etkileyen ve bir süredir devam eden gündemin netleşmesine vesile olacaktır.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
  1. işe girme, iş değiştirme süreci netleşir
  2. Pluto etkisiyle Temmuz ortasında netleşen gündeminiz, bir farklı aşamaya gelir
  3. bir harcama yapmanız gerekir
  4. gayrimenkulle ilgili konu sonuçlanır
Yay burcu Temmuz 2016  yorumunu, yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>