Yay Burcu Temmuz 2015 Yorumu

Yazar 

Yay burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor.

Temmuz burç yorumları önceki yazılarımdan farklı olacak çünkü Temmuz farklı bir ay.

Temmuz 2015’te karşılaşma ihtimaliniz olan riskleri ve fırsatları, lafı hiç uzatmadan, madde madde anlatacağım.

Hadi başlayalım.

Temmuz iş hayatınızı, gelirinizi ve giderinizi temsil eden alanda yaşanacak Dolunay ile başlıyor. Bu konuda bir gelişme/beklenti varsa, haber Temmuzun ilk haftasında şekillenecektir. Aynı konunun 15-16 Temmuz gibi yeniden gündeme gelebileceğini hatırlatayım.

Ay boyunca gezegenler arasında sert etkileşimler olacağı için temkinli olmak, riskten uzak durmak yerinde olur. Normalde almaktan çekinmediğiniz riskleri bu ay almayın.

Temmuz’da yay, koç ve aslanlar için risk diğer burçlardan daha fazla. Mesela uykulu araba kullanmayın, denizde çok açılmayın, çocuklarınız varsa havuzda yalnız bırakmayın gibi. Tedbirli olun işte, Temmuzda tersliklerin yaşanma ihtimali biraz daha fazla olacak. Evet bu riskler her zaman var, bu ay bir çentik yukarıda.

Temmuz 2015 astroloji gündeminin önemli bölümleri şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay

Hadi şimdi bunların ne anlama geldiğini anlayalım.

Yay Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuzu anlatmak için 4 etkiden bahsetmem gerekiyor: Mars, Satürn, Neptün ve Pluto.

Öncesinde bir hatırlatma: Hayatınızda önemli bir değişim söz konusuysa, bu değişimin 1 Temmuzda olması mümkün. 1 Temmuzda alacağınız haberleri not edin, önemli bir gün çünkü.

Eğer tarihi siz belirleyebiliyorsanız, 1 Temmuzu seçin. Mesela, birisi ile ilk kez buluşacaksanız, rezervasyonu 1 Temmuz için yapın.

Temmuzda Satürn etkisi

Satürn 2015 yılı boyunca sizin burcunuzdaydı ama geçen hafta akrep burcuna geri döndü!

Şimdi Satürn etkisini doğru bilmeyenler “ohhh be kurtulduk” diyecek ama hiç de öyle değil. Satürn’ün akrep burcunda olduğu 2013-2014 yıllarını bir düşünün: sıkıcı bir his, yalnızlık, sağlık sorunları, hapsedilmiş gibi hissetmek, kimseyle konuşmak istememek vs..

Satürn akrepte iken yayları hayattan soğuttu desek yeridir 🙂 Neyse ki Satürn yıkıcı bir etki değil, kalıcı hasarlar bırakmadan geçip gidiyor. Gitmişti, yine geldi…

Satürn, Eylül ayının ortasına kadar yaklaşık 3 ay yeniden akrepte olacak. Son günlerde yine -garip bir şekilde- hiçbir şey yapmak istemiyorsanız, yalnız kalmak, işten sorumluluktan uzak olmak istiyorsanız kendinizi yadırgamayın, Eylüle kadar sabır.

Tatil yapacaksanız, dinlenmeye yönelik bir plan yapın; bol bol okuyun/yazın, kendi sesinizi dinleyin, kalabalıklar işinizi kolaylaştırmayacaktır.

Ayrıca, eşiniz/sevgilinize karşı mesafeli hissedebilirsiniz, şartlar gereği ayrı düşebilirsiniz. Tersine o size uzak davranabilir, iletişim kurmak istemeyebilir. Ne olursa olsun, bu sürecin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin, Eylül ortasında bitiyor, son!

Temmuzda Mars etkisi

Mars, küçük bir çocuğun neşeli ve bazen de huysuz enerjisine benzer. İstediğini aldıysa gözleri ışıl ışıl olur, neşeyle güler oynar ama tersi olduğunda kızar, huysuzlanır ve ortalığı ayağa kaldırır.

Mars, Temmuz ayının tamamında yengeçte olacak. Yengeç burcu sizler için şunları temsil eder:

 1. cinselliği
 2. paylaşımı ve birlikte hareket etmeyi
 3. hırsı, güç tutkusunu ve kıskançlıkları
 4. finansal ihtiyaçları, özetle parayı
 5. korkuyu ve bir şeyin sona ermesini (ölüm dahil)

Gördüğünüz gibi Mars’ın etki edebileceği alanlar epey farklı. Aslında işin içinde Satürn ve Pluto etkileşimleri olmasaydı, heyecan dolu bir ay sizi bekliyor derdim ama ben olumsuz alternatifleri hatırlatmak zorunda hissediyorum.

Dediğim gibi, risklerden uzak olmakta fayda var. Bu ay maddi ve manevi kayıplar yaşanma ihtimali daha fazla çünkü.

Ayrıca, gizli saklı işlerden uzak durun, yasak olana meyletmeyin, bırakın bu ay tüm tabular yerinde kalsın.

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün 2011 yılından beri evinizi, ailenizi, aile büyüklerinizi ve yatırımlarınızı temsil eden alanda bulunuyor.

Bu gezegenin çok ilginç bir etkisi vardır: Tesiri altında giren alan, hayatımızın hem gelişim alanı olur hem de sorunlu alanı olur.

En büyük ilerlemeler bu alanda olur ancak bir türlü işler istediğimiz gibi gitmez, mutlu olmakta, tatmin olmakta zorlanır.

Son yıllarda bir aile kurma isteğiniz arttı mı? Çocuk sahibi olmak, hayalinizdeki güzel evde eşiniz/çocuklarınızla mutlu bir şekilde yaşamak istiyorsunuz.

Belki de zaten bunlara sahipsiniz ama bir türlü istediğiniz gibi olmuyor mu? Neptün böyle bir gezegen işte.

Diğer yandan aile büyükleriniz, evinizle ve eşinizle ilgili meselelerde çok şey isteyip elde etmekte çaresiz kalmış olabilirsiniz.

Aile, ev ve yatırımlarınızla ilgili bu gelişmeler, Güneş-Neptün etkileşimi nedeniyle, Temmuzun ilk 10 günü, özellikle Dolunay sırasında öne çıkacaktır.

Temmuzda Pluto etkisi

Dolunay, Pluto’nun bulunduğu oğlak burcunda gerçekliyor.

Oğlak burcundaki gelişemler her zaman iş hayatınızdaki gelişmelere işaret eder, ayrıca kazanç/harcamalarınızla da ilişkilidir.

Pluto etkisi şöyle yaşanır: saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu!

Bu etkinin hayatınızda nasıl yaşandığını anlamak için Nisan ayına dönelim mi?

Bir düşünün lütfen, Nisan-Mayıs aylarında isteyerek veya istemeden soluksuz odaklandığınız mesele ne oldu?

 1. işe girmek, iş değiştirmek, işle ilgili bir mesele
 2. iş yerindeki insanlar veya konumunuzla ilgili bir mesele
 3. kazancınız ve/veya harcamalar
 4. rahat etme ihtiyacınız, keyif ve zevk, cinsellik

Pluto gerilemesi devam ediyor ancak Temmuz ayında önemli bir gelişme olacak Güneş-Pluto karşıtlık yaparak, Nisandan bu yana devam edecek konunun çözülmesini sağlayacak. Yeni bir safha geliyor.

Mars, Satürn, Neptün ve Pluto etkileri bir araya geldiğinde, Temmuzdaki gündeminizi şöyle özetleyebiliriz:

 1. iş hayatınız ve parayla ilgili diğer meseleler
 2. önemli harcamalar veya büyük kazançlar
 3. aile hayatınız, eviniz veya aile büyükleriniz

Dolunaya geçmeden son olarak bir hatırlatma:

Tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs. Yani aklınızda olsun, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkatli olun, tedbirli olun.

Şimdi gönül rahatlığıyla Dolunay ve Yeniay gündemini yazabilirim 🙂

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz.

Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur.

Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:

 1. iş hayatınızla ilgili mesele sonuçlanacak
 2. gelirinizi ilgilendiren bir konu varsa netleşecektir
 3. harcama yapmanız gerekebilir, bir şey satın alınabilir

Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacak. Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, ev ve aile hayatınızı temsil eden sonuçları olma ihtimali yüksek.

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz. Peki gündeminizde neler olacak?

Bazı olasılıklar:

 1. daha çok para kazanmak için bir girişim
 2. büyük bir odaklanma ile yeni bir hedef
 3. finansal/sosyal işbirlikleri, stratejik ortaklık kurma isteği
 4. cinsel hayatınızı etkileyecek bir gelişme

Bu arada bir dipnot ilave edeyim. Dolunayda aldığınız sonuçlar, Yeniay gündeminizin de bir parçası olacaktır. Bu nedenle, finansal bir mesele olması daha muhtemel görünüyor.

Aslında benim açımdan bakıldığında, ihtimaller sınırsız 🙂 Olası gündeminize göre aradaki bağlantıyı ancak siz tahmin edebilirsiniz.

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin!

Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak.

19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur.

Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin.

Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir.

İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂

Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir.

Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları.

31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım.

Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

64 Yorum

 1. Firdevs Yüksel

  20/07/2015

  Kızım yay burcu,yeni bir kişi ile tanıştı,oğlak burcu.18 temmuzda tanıştılar,nasıl hareket edelim,

  • Zafer Ceyhun

   20/07/2015

   Firdevs hanım sorunuza cevap verebilmek için hem kızınızın hem de arkadaşının haritasını analiz etmem gerekiyor ancak analizlere Ekimde başlamayı planlıyorum.
   sevgiler, Ceyhun

 2. gizem ttt

  20/07/2015

  hayatımın en iğrenç gününü yaşıyorum gündemimde ne varsa bugun patlak verdi her gittiğim yere uğursuzluk götürdüm bu neyin kafası derler ya bu neyin etkisi 🙁

  • Zafer Ceyhun

   20/07/2015

   15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığının sonucu Gizem hanım…

 3. Gizem ttt

  20/07/2015

  Yaktı beni zafer bey son günlerde sağlıktada kötü durumdaydım tam iyileşti diye düşünütken bugun tekrar nüksetti 🙁

  • Zafer Ceyhun

   21/07/2015

   Eylül sonrası sağlık sorunlarınız azalır Gizem hanım, belki de tamamen biter. Satürn akrepteyken sorunların yeniden oluşması normal, üzülmeyin…
   Sevgiler, Ceyhun

  • Gizem ttt

   22/07/2015

   Teşekkür ederim ceyhun bey 🙂 inşallah sona erer 🙂

 4. Hatice

  21/07/2015

  Ceyhun bey bu burc sevgilimin bende kovayim ama biz bayramin ikinci gunu ayrildik aramadi aramadimda siz iki burctada ayriliktan bahsetmemissiniz hic butun yorumlariniz birebir tutmustu evlilik karari almistik cok cok ani oldu bu is

 5. Burcu

  23/07/2015

  Merhabalar,
  Venüs gerilemesi 9 Eylül’de bitiyor diye biliyorum, doğru mu? 10 Eylül’de estetik müdahale için randevu aldım çünkü.

  • Zafer Ceyhun

   23/07/2015

   6 Eylül Burcu hanım, gerileme bitmiş oluyor..
   şimdiden geçmiş olsun.

 6. SEREN

  23/07/2015

  Ben 28.11.1972 saat 23,45 bir yay yükseleni Başak bir kadınım..çin astrolojisinde bir fare 🙂 ve yorumlarınızı ilgiyle merakla hayranlıkla takipteyim…teşekkürederim …

  • Zafer Ceyhun

   23/07/2015

   Seren hanım merhaba,
   teşekkür etmek için zaman ayırmanız büyük incelik, ben de size tşk ederim 🙂
   hep aramızda olun..
   sevgilerimle, Ceyhun

 7. tugba

  26/07/2015

  Ceyhun bey burcum yay yukselenm ikizler bugun evlilik teklifi aldim zaten kabul edicektim ama Venus gerilerken evet dedim bu sorun olurmu nikah icin saturun yaydayken hazirliklara basliycam ama retroda evet dedigim icin pisman olurmuyum

  • Zafer Ceyhun

   27/07/2015

   Tugba hanım merhaba,
   zaten evliliğe giden güzel bir ilişkiniz olduğunu anlıyorum yorumdan, doğru mudur?

 8. tuğba

  27/07/2015

  Ceyhun bey merhaba,doğru öyle gözükmekte ama ilk buluşmamız yılın ılk merkur gerılemesinde oldu ve yıne o merkur gerılmesınde ayrıldık ve yılın 2.merkür gerılmesınde tekrar devam kararı aldık ve şu zamana kadar çok iyi gidiyo evlılık teklıfınide Venüs gerılerken aldığım için üzüldüm doğrusu hep gerilmelere denk geldıgı için..şimdiden çok teşekkür ederim Ceyhun bey ilginize iyiki varsınız.

  • Zafer Ceyhun

   27/07/2015

   Tuğba hanım ilişkinizin dönüm noktaları Merkür ve Venüs gerilemelerinde gerçekleşmiş. Malesef iyiye işaret değil..
   Siz ne düşünüyorsunuz peki, doğru bir evlilik olacak mı? her şeyiyle içinize siniyor mu?

 9. tuğba

  27/07/2015

  Ceyhun bey,ocak ayı merkur gerılemesınden 2-3 gun once telde gorusup merkur gerılerken 2 kez cıkıp ayrıldık zaten o zaman kafam çok karısıktı merkurden dıye dusundum daha sonra 2 hazıran yay dolunay yakınlarda çıktık yine Merkür gerılıyordu benım burcum yay yukselen ıkızler daha önceden kaçırılmış bı fırsat ılışkı tekrar başlayabılır dıyordu tamamlanma olur gıbi yorumlar vardı dolunayda..şu ana kadarda gayet iyi giden bi ilişki evlılık uzerıne konustuk çok kez sadece evlılık teklıfı dun geldı yanı venus gerılmesınde ama aılelerle tanışma yada söz nişan saturun yaydayken ve hiçbir gerılme yokken olcak inş.çok çekmiş bir yay burcu olarak yanlış karar vermek istemem tabıkı yorumunuzu merakla beklıyorum şimdiden tesekkur ederim..

  • Zafer Ceyhun

   27/07/2015

   Doğrusu siz karar vermekte zorlanıyorken ben haritalarınızı incelemeden net yorumlar yapmak istemem…harita analizlerine de Ekim gibi başlayacağım..
   En doğru kararı vermenizi diliyorum.
   Sevgiler, Ceyhun

 10. tugba

  27/07/2015

  Tesekkur ederim ceyhun bey bende haritami yorumlatmak isterim..astrolojiyle cok yakindan ilgileiyorum faydasinida gormusumdur hep,cok tesekkur ederim ilginize .

 11. ilk.ay

  28/07/2015

  Zafer bey yil 2010un 6 ekimi venus akrepte gerilerken bir iliskiye adim attim. Toplamda 1 sene surdu. Ama bu 1sene boyunca cok ayrilip baristik. 2011 yili kasim ayindada tamamen bitti. Ama ben hala unutamadim. O baskalariyla oldu ama ben unutamadigim icin kimseyle olamadim. 08.07.1981 saat 4 ile 6.30 arasi dogmusum. O ise 25.11.1981de. Unutamama nedenim ve barisma ihtimali varmidir merak ediyorum

 12. ŞENOL

  29/07/2015

  Ceyhun bey , iş ortağım 5 mart , ben 5 aralık doğumluyum . 31 temmuz dolunay günü işyerim MERKEZ tarafından denetlenecek . Denetlemede oldukça başarısız bulunursak iş akit lerimizin feshi bile gündemde . RİSK ne kadar ?. aytaşı kullansak olumlu yönde faydası olurmu ? teşekkür ederim.