Yay burcu Şubat 2016 yorumu, Şubat ayındaki gelişmeleri Yeniay ve Dolunay etkileri üzerinden anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. 2016 yıllık yorumlarınızda, bu yılın önemli olaylarından birinin Mars gerilemesi olacağından bahsetmiş, Şubat ayında bu konuya değineceğimi söylemiştim. 17 Nisanda başlayacak Mars gerilemesini neden Şubatta gündeme getiriyorum biliyor musunuz? Çünkü Mars gerilemesinin gündemi Şubatta şekillenmeye, bazı boyutları ile oluşmaya başlayacak. Zaten Şubattaki enerjinin Ocaktakinden çok daha farklı olduğunu fark etmiş olduğunuza eminim, 2016 yılının gündemi kendini göstermeye başladı. Şubat 2016 önemli çünkü bizleri yılın kalan günlerine hazırlıyor.

Yay Burcuna Göre Jüpiter Gerilemesinin Anlamı

Dediğim gibi, Şubatın ruhu geçen aykinden çok farklı. Özellikle yılın ilk günlerinde eş zamanlı başlayan Merkür ve Jüpiter gerilemeleri nedeniyle hepimiz içe dönük bir enerjiye hapsolduk. Merkür gerilemesi sona erdi, Jüpiter gerilemesi ise devam ediyor. Peki yay burcuna etkileri neler? Jüpiter etkisini; somut/maddi kazanımlar, unvan, itibar ve saygınlık arayışını temsil eden alanda yaşıyorsunuz. Kariyeriniz, uzun vadeli hedefleriniz, etki alanınızı ve saygınlığınızı genişletme isteğiniz.. Gerileme varken sorgulama vardır. Geçmişte yapılanların ışığında, gelecekte yapılacaklara yeni bir ayar/dokunuş gerekir.
 1. hangi alanda/kurumda çalışmak istiyorum?
 2. neler başarabilirim?
 3. mevcut işimde mutlu muyum?
 4. kazancımı ve itibarımı nasıl artırabilirim?
 5. yeni bir unvan edinmemin zamanı geldi mi?
Son maddede bahsettiğim “unvanın” geniş bir çerçevesi var. Mesela, iş yerinde daha iyi bir konuma geçmek de bu kapsamda, “eş” olmak ve hatta “anne/baba” olmak da.. Gerileme Mayısta sona erecek fakat Martta önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz. Zamanı geldiğinde bahsedeceğim için yay burcu Şubat 2016 yorumunda bu konuya ben bir virgül koyuyorum. Fakat siz iç sesinizi dinleyin, Jüpiter size ne diyor? 😊

8 Şubat Yeniay yay burcunu nasıl etkiler?

Yeniay 8 Şubatta gerçekleşiyor değerli dostlar. Her zaman olduğu gibi, taze bir enerji, başlangıç imkanı oluşturacaktır. Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcına zemin olur, açığa çıkan enerji ile yeni kapılar aralanır. Etkilerini 8-14 Şubat aralığında yoğun yaşayacaksınız. Peki yay burcu için etkileri ne olacak? Öncelikle; Yeniay sırasında Mars, Satürn ve Uranüs’ün etkin olacağını belirteyim. Hepsi de olumlu etkiler getirdiği için Yeniay’dan beklentim de olumlu. 😊 Yeniay gündeminiz şöyle:
 1. bir seyahat/ziyaret
 2. eğitim hayatınızla ilgili yeni bir adım, yeni dönem
 3. ulaşımla ilgili yeni koşulların oluşması, ehliyet dahil
 4. araba alım/satım
 5. taşınma/iş değişimi gibi nedenlerle yeni bir güzergah
 6. hareketli ve yoğun yepyeni bir dönemin başlaması
Yeniay ile birlikte, hayatınızın hız kazanacağını, yeni bir dönemin güçlü bir şekilde başlayacağını söylemek mümkün değerli dostlar. Diğer yandan, Yeniay sırasında oluşan Mars etkisinden bahsetmemek olmaz. Mars şu anda akrepte, yani 2013-2014 yıllarında Satürn’ün bulunduğu burçta. Biliyorum, çok da hatırlamak isteyeceğiniz yıllar değildi.. Zor geçmiş de olsa, Satürn etkisi nedeniyle 2013-2014’te önemli kazanımlar elde ettiniz. Şimdi bir fırsat daha var! Geçmişte attığınız adımlar sizi geleceğe götürürken, son kez “yolunuzu” değerlendirme imkanınız var. Doğru yolda olduğunuza inanıyor musunuz? Bugün gittiğiniz yoldan sapmadan ilerlerseniz, 3 yıl sonra varacağınız yer sizi tatmin edecek mi? Mars, geçmişi sorgulayıp geleceğinize yön vermenize yardımcı olmaya çalışıyor. Üstelik şu alanlarda da gündem oluşturabilir:
 1. geçmişte verdiğiniz kararlar, tercihleriniz
 2. pişmanlık ve suçluluk hissi
 3. kayıplar, çaresiz kalınan durumlar
 4. hayatınızdaki insanlar (kötü niyetli tavırlar, düşmanlıklar)
 5. sağlık sorunları
Nisanda yaşanacak Mars gerilemesine doğru ilerlerken, doğrusu ve yanlışıyla geçmişi referans alarak geleceğinizi kurgulamanız gerekecektir. Bu süreçte kendi iç sesinizi dinlemek için fırsatlar yaratmanızı öneriyorum, yalnız kalmak iyi gelecektir. Her ne kadar Yeniay sizi hareketli bir ortama dahil edecekse de, kendinizi ihmal etmeyin derim.

22 Şubat Dolunay yay burcunu nasıl etkiler?

Dolunay başlatan değil bitiren enerjidir, bu nedenle yeni gündem oluşturmaz. Tersine, Dolunay ile birlikte süregelen bir gündem netleşir. 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşen Dolunay, gündeminizin 26-27 Şubat civarında netleşmesine vesile olacaktır. Peki yay burcu için Dolunayın etkileri ne olabilir?
 1. iş yerindeki gündemin netleşmesi
 2. işe girme/işten ayrılma kararı
 3. nişan/evlilik yolunda önemli bir karar
 4. anne/baba olma
Bu saydığım alanlarda yaşanacak gelişmelerin Şubatın son günlerinde netleşmesiyle birlikte, aslında bir gündem/bekleyiş sona erecek ve beraberinde bir diğeri başlamış olacak. Bunun nedeni, Dolunay sırasında yaşanacak olan Güneş-Neptün etkileşimi.. Neptün kapsamındaki gündeminiz şöyle:
 1. eşiniz, çocuklarınız
 2. aile büyükleriniz, kardeşleriniz
 3. aile kurma girişimleriniz
 4. eviniz ilgili konular
Yay burcu Şubat 2016 yorumunun, yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>