Yay Burcu Şubat 2015

Yazar 

Yay Burcu Şubat 2015 yorumunda, bu ayın önemli gün ve olaylarını anlattım..

Şubat ayları, yay burcunun hareketli olduğu dönemlerdir: öğrenme isteği/ihtiyacı ortaya çıkar, telefon trafiği artar veya hayat düzeninde (iş/yer gibi) değişiklikler olur.

Geçen ayın son haftasında yaşanan Yeni Ay, her ne kadar Merkür ve Jüpiter gerilemesine denk gelmiş olsa da, hayatınıza bir ivme/hız kazandırma potansiyeli taşıyordu.

20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Bu aralar okuma isteğiniz arttı mı? Yeni şeyler öğrenmek gibi bir niyetiniz varsa, bunu iyi değerlendirin çünkü Yeni Ay enerjisinden kaynaklanıyor.

20-25 Ocak arasında okumak/öğrenmek kadar; gezmek, arkadaşlarla buluşmak, hoşsohbet ortamlarda bulunmak da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak.

Merkür ve Jüpiter gerilemesi, ama özellikle Jüpiter gerilemesi, yay burcunu diğer burçlardan daha fazla etkiler çünkü Jüpiter yönetici gezegeniniz.

Geçtiğimiz günlerde acele ve hevesle kısa zamanda çok iş yapmanız gerektiyse, planladığınız kadar kolay olmamış olabilir çünkü zorluklar/engeller normalden daha fazlaydı. Gerilemelerin sizi yavaşlatma ihtimali yüksektir. Umarım ki, her attığınız adımın karşılığını alırsınız.

Hadi şimdi önümüze bakalım ve Şubat ayının analizini yapalım, neler olabileceğini anlamaya çalışalım 🙂

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının ilk 10 günü hareket dolu olacak. Öyle ki, hayatınızda çok ama çok önemli değişiklikler olabileceğini düşünüyorum.

Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum:

Şubat ayının ilk 10 günü önemli haberler bekleyen var mı?

Zaten bir süredir o haberi bekleyen okurlarım, “evet çok önemli bir haber bekliyorum” demişlerdi. Hevesle sonucunu bekledikleri bir gündemi olmayan okurlarım dahi Şubat ayında bazı fırsatlarla karşılaşacaklar.

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:

 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat

Dolunay ile Jüpiter enerjisi birbirine karışacağı için hareketli ve yoğun bir enerji sizi bekliyor. Peki, yay burcuna özel gündem neler getirecek?

Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim:

Her dolunay güneş ve ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, bir süredir o alanda yaşadığınız gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer.

Yay burcuna göre dolunay; dünya görüşünü, fikirleri (ve öğretmenliği) ve başka coğrafyaları temsil eden 9. evde gerçekleşecek. Bu nedenle, 4 Şubatta başlayıp 9 Şubatta sona erecek dolunay gündemi, bu konular etrafında gelişecektir:

 1. şehir/ülke değişikliği
 2. tamamen yabancısı olduğunuz bir ortamda yaşama/çalışma
 3. yüksek eğitim alanında bir gelişme
 4. bilgilerini paylaşma, öğretmenlik yapma
 5. bu saydıklarım dışında, hayatı baştan aşağı değiştirme gücü olan bir olay

4 Şubat aslan burcu dolunayı sizin için neden çok önemli? Çünkü dolunayın gerçekleştiği 9. evin temsilcisi yay burcudur. Ayrıca, 6 Şubatta gerçekleşecek önemli bir Jüpiter etkisi var, ki Jüpiter de sizin yönetici gezegeniniz.

Kısacası hayatınız değişmek üzere diye düşünüyorum 🙂 Zaten birçoğunuzun gündeminizde şimdiden önemli bir konu vardır.

Şubat ayını anlatmaya Jüpiter etkisinden devam edelim:

6 Şubat günü, 2 aydır gerileme sürecinde olan Jüpiter’in içinizde biriktirdiği enerji de açığa çıkmak için can atıyor olacak. Ya iç dünyanızda yanardağın ateş püskürtmesi gibi bir inanç/fikir patlaması olacaktır ya da bir olay yaşanacaktır. Ben her koşulda güzel olacağına inanıyorum.

Jüpiter etkisini daha iyi anlamak isteyen okurlarım, gerileme sürecinin etkilerini anlatmak için Aralıkta yazdığım bu yazıyı okumalı: Yay Burcu Jüpiter Gerilemesi

6 Şubat 2015, hayatınızı ya da hayata bakışınızı değiştirecek bir enerji açığa çıkarak. Eğer çözüm bekleyen bir sorununuz varsa, bir çıkış yolu bulmanızı da sağlayabilir çünkü karşınıza çözüm olanakları çıkarma ihtimali yüksek.

Diğer yandan işin başka bir boyutu var. 1 – 10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, işlerin sorunsuz gitmeyebileceğini, Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmeler ve sorunlarla karşılaşabileceğinizi aklınızda tutun lütfen ve mutlaka tedbirli olun.

Mesela; yurt dışında eğitim veya vize için başvuru yapacaksınız, tüm formaliteleri doğru öğrenin, her evrağı eksiksiz teslim edin. İşinizi şansa bırakmayın.

Eğer gündeminizde bu tarz bir olay yoksa, sadece mevcut hayatınızda bir değişiklik yapma arifesinde iseniz (belki evlilik ya da şehir değişimi) yine gerileme kaynaklı sorunlara karşı tedbirli olun.

Dolunay gündeminiz, 9 Şubat günü sonuçlanacak. Bazı olası olaylar ise şöyle:

 1. şehir hatta ülke değişikliği olabilir
 2. girdiğiniz yeni ortam hayatınızda yeni kapılar açabilir
 3. fark ettiğiniz/öğrendiğiniz bir şey, hayata bakışınızı tamamen değiştirebilir
 4. öğretmen/eğitmen olabilirsiniz
 5. eğitiminize devam etme konusunda önemli kararlar alabilirsiniz
 6. evlilik/işiniz gibi hayat değiştirebilecek bir konuda, önemli adımlar atabilirsiniz

Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız (ki muhtemelen yoktur), dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alanınız da yok demektir. Bu durumda, o tarihlerde çok gergin/sıkılgan olacağınızı söyleyebilirim.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak.

Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂

Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Var tabi 🙂

Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız.

11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Şubat ayında ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar güçlü bir enerji ile hedeflerinize odaklanmanıza yardım edecek.

Yeni Ay kova burcunda yaşanıyor, yani hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır:

Birincisi, yaşadığınız/çalıştığınız ortam, ulaşım, öğrenme ve iletişim alanınızı temsil eden 3. ev.

İkincisi, eviniz ve ailenizi temsil eden 4. ev.

Ben olası gündeminize bir örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: yeni bir şehre taşınıp (ulaşım) kendinize bir ev bulmanız (4. ev) gerekebilir .

Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak.

Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, hayallerinize çok yakın olacaksınız. Hep hayalini kurduğunuz hayata (şehir, ülke, iş, ev) kavuşabilirsiniz.

Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.

Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacağını hatırlatayım. Koç burcundaki Mars, bu hareketli dönemde tam da ihtiyacınız olan (pozitif) enerjiyi size verecektir.

Enerjiniz harika olacak değerli okurlarım, ayrıca capcanlı bir dönem de sizi bekliyor 🙂

Yay Burcu Şubat 2015 te büyük fırsatlar bulacaktır. Çok önemli bir ay olacağı kesin, doğru kullanmayı başaranlar için diyecek bir şeyim yok ancak enerji çok yoğun olacağı için doğru kullanmak söylendiği kadar da kolay olmayabilir 🙂

En iyisini diliyorum.

Ceyhun.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

31 Yorum

 1. su

  28/01/2015

  Ceyhun bey yine ben aslinda bekledigim haberler var devletle ilgili gecici de olsa is basvurusu yapacam acilirsa sizce olurmu 08.12.1985 mersin sabah 07.45 08.00 arasi bir saatte dogmusum bekledigim haber gelirmi sizce yukarida yazilanlar umutlandirdi beni ama kesin birsey yok olursa basvuracam hakkinizi helal edin cok cok tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   28/01/2015

   Su hanım kesin bir şey söylemek elbette mümkün değil,
   inşallah gönlünüze göre olur.
   sevgiler, Ceyhun

 2. sec

  28/01/2015

  Once sindirmem gerek yorumlarinizi sonra olan olamayan seyleri haber verecegim size. Gercekten cok heyecanli. Cok onemli hatta hayati onem tasiyan bekledigim seyler var yorumunuzu okuyunca daha da heyecanlandim. Sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   28/01/2015

   Hadi hayırlısı 🙂
   önümüzdeki hafta sonuçlanır muhtemelen, beni de haberdar edin mutlaka, güzel haberlerinizi bekliyor olacağım.
   sevgiler, Ceyhun

  • sec

   02/02/2015

   Merhaba
   bekledigim haberlerden biri cok olumlu bir sekilde geldi ve cok mutlu hissediyorum . Hayati onem tasiyan bir haber beklentim daha var umarim o da gelir ama hayatim bunalimlardan bunalim begen seklinde ilerliyor bugunlerde bakalim duzelmesini bekliyorum. Rehberliginiz ve olumlamalariniz icin tesekkurler cunku bazi sitelerde bayagi kotu seyler yaziuor yay burclari icin. oyle bile olsa her zaman olumlu dusunmekten yanayim (bir yay olarak 🙂 )
   Sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   02/02/2015

   Merhaba Sec,
   güzel haberler almak beni de mutlu ediyor 🙂
   siz diğer siteleri boş verin, “Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesi” diye boşuna mı diyorum 😉
   sevgiler, Ceyhun

 3. su

  28/01/2015

  Nekadar iyisiniz tesekkurler her sorumuza cevap veriyosunuz bikmadan sevgiyle

 4. Gül

  28/01/2015

  Zafer Bey, eşimin burcu ve muhtemel yükselen burcu yay, iş değiştirmek istiyor bir süredir.Herhalde güzel haberler kapıda 😀

 5. büsra

  28/01/2015

  Yazın benim icin önemli bi yurt dısı gezisi olacak ve buna gidip gidemeyecegim subat ayında belli olacak 🙂 ya hadi insallahh 🙂

 6. su

  28/01/2015

  Hepimizin bu ay icinde bekledigi cok önemli haberler var heralde insallah en hayirlisi olur

 7. nil

  28/01/2015

  Benim de bekledigim haberler var, gelişmeleri ben de bildireceğim Ceyhun bey,harika bir rehbersiniz, doğru kullanabilmek için daha defalarca okuyacağım,çok çok teşekkürler..

  • Zafer Ceyhun

   28/01/2015

   Güzel haberlerinizi bekliyorum Nil hanım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 8. Selin

  30/01/2015

  Yazı için teşekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   30/01/2015

   Selin hanım ilginiz için ben de size teşekkür ederim.
   her zaman beklerim.
   sevgiler, saygılar, Ceyhun

 9. Melis

  30/01/2015

  Zafer Bey merhaba, sitenizi cok gec kesfettim ama birdaha kaybetmem sizi 🙂 Yazilarinizi gercekten cok begendim hepsi cok acik anlasilir ve eglenceli ellerinize saglik 🙂 Bir sorum var yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Oz burcum koc yukselenim yay, yeni is basvurusunda bulunmak icin merkur retrosunun bitmesini beklemeli miyim? Gokyuzu bu kadar kayniyorken yeni is basvurusu icin en dogru zaman sizce nedir? Simdiden tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   30/01/2015

   Melis hanım çok tşk 🙂
   siz yapabildiğiniz kadar çok başvuru yapın..
   önemli olan görüşmelerin ne zaman olacağı değil mi 🙂
   ama zamanım çok derseniz, gerileme sonrasını da bekleyebilirsiniz elbette.
   sevgiler, Ceyhun

 10. Melis

  30/01/2015

  Ceyhun Bey cok tesekkurler 🙂

 11. su

  31/01/2015

  Ceyhun bey diyete baslamak icin 4subat dolunayimi bekleyelim en uygun tarih sevgiyle

 12. sukran

  01/02/2015

  Ben 6/12/1978 saat 1.08 de belcikada dogdum. Benim kafam cok karisik. Ev konusu olsun is olsun es olsun… cikamiyorum isin icinden

 13. iclal

  03/02/2015

  Zafer Bey tekrar merhaba, yine ben 🙁
  Benim yükselen burcum yay, henüz 30 yaşını doldurmadığım için hep yay burcuna bakıyorum. Bir yazınızda böyle demişsiniz. Umarım hata yapmıyorumdur. Şöyle birşey sormak istiyorum, bu ayın çok önemli olduğunu söylemeniz sebebiyle.
  Aşık olduğum adamla ilgili cidi problem yaşıyorum, sanırım bunun iyi ya da kötü bir yol ayrımını bu ay yapacağım.
  İş konusunda ise, farklı bir alana yöneldim ama inanılmaz da tedbirli ilerliyorum, sizce hız katmalımıyım?
  Ek olarak aslında mevcut işimde çalışmaya devam ediyorum fakat ilerleyen dönemde aldığım eğitimi bitirdiğimde değiştirmek istiyorum işimi, fakat bitirmeden de deneme şansım var. çok çok çok teşekkür ederim şimdiden.

  • Zafer Ceyhun

   04/02/2015

   İclal hanım merhaba,
   yükselen sorunuza cevaben: 30 yaşına kadar yükselen burcumuz karakterimizin baskın yanıdır, yorumları öncelikle burcunuza göre okuyun.
   diğer sorularınıza cevaben: tümü için siz karar vermelisiniz.
   Hatırlatayım: astroloji sonuçları belirlemez, yani kaderimiz değildir ama nelerle karşılaşacağımızı belirler, bizleri belli bir şekilde düşünmeye/hissetmeye zorlar. Sonuçta, kaderimizi belirleyen, tüm bu kargaşa içinde kararları veren, seçimleri yapanlar olarak yine bizlerizdir.
   sevgilerimle, Ceyhun

 14. Tanar

  07/02/2015

  Merhaba,

  Yorumlarınz cok net ve yalın, cok sürüklenerek okudum. 9 aydır bekledigim bir terfim vardı bir cok iç mulakattan da gecmistim, Ocak basında tüm yönetim degisti ve terfimi onaylamadıkları gibi, yeni yönetimin tanıdıgı ve benden tecrube olarak genc birini yöneticim olarak atadıklarını ogrendim, cok hızla yeni iş arayışına girdim ve su ana kadar olumlu gitti, hic bilmedigim bir sektör oldugu icin karar vermem gerekirse diye cok bocalıyorum, sizce iş degisikligi icin subat/mart uygun bir dönem mi yoksa aceleye kapılmadan agustosu mu beklemeli ne önerirsini? Sevgilerimle

  • Zafer Ceyhun

   07/02/2015

   Merhaba Tanar hanım,
   Ağustos sonrası bence de daha mantıklı, Jüpiter kariyer alanında etkileyecek sizi..
   umarım gönlünüze göre olur.
   başarılar, Ceyhun

 15. Saggy

  08/02/2015

  Kendimi taniyamiyorum, ınanılmaz ıçe dönük bi tip oldum, yukardakı yorumlardan bırınde yazmışlar yay burcunu genelde olumsyz gorme hakkında, cok dogru, herkes sansın burcu desede benım hayattan yemedıgım sille kalmadı gibi 2011 den bu yana… Hayırlısı diyelim.

 16. su

  09/02/2015

  Subat ayinda bir kötü haber aldim hayatimin en kötü haberiydi ama iyi haberlerde bekliyorum olur insallah okadar isabetliki yorumlariniz sevgiyle

  • su

   14/02/2015

   Ceyhunbbey imdat nerdesiniz bizi bu günlerde yalniz birakmayin neolur negünlerdi bu şubat ya hayatindaki en kötü haberi aldim neolacak mart dahada fena dediniz napacaz

 17. su

  10/02/2015

  Ve bugunde egitiminle ilgili hayatimda aldigim en guzel haberi aldim mezun oluyorum sevgilerle

 18. Özlem tuana

  11/02/2015

  Merhaba zafer bey… Ben yükseleni yay olan bir oğlak kadınıyım hem burcumu hem de yükselenimi okudum harikasınız

 19. Esra Erbay

  14/02/2015

  ceyhun bey merhabalar

  merkür gerilemesini tamda anlattığınız gibi atlattım.çok bunaltıcıydı.yeni bir iş kurma aşamasındaydım yeni aldığım bilgisayar hiç bir neden yokken patladı ve taki düne kadar devam etti arızalar.şuan yeni yeni oturtmaya başladım sistemi..yükselenimde aslan bundan sonraki dönemde umarım daha şanslı olurumm..
  sevgilerle

 20. Zeynep Gürçay

  19/02/2015

  Merhaba Zafer bey , ben 08/12/1987 sabah saat 10.30 da istanbulda doğdum.Sizinle iletişime geçip yıldız haritamı çıkartmak isterim.size ulaşabileceğim iletişim telefonunuz varsa ve yazarsanız sevinirim.Yazdıklarınızdan çok etkinlendim.Yukarıda yazdığınız tarihlerde evet önemli olaylar oldu benimde hayatımda ve okudukça daha da şaşırdım.sizden haber bekliyorum Lütfen..

  • Zafer Ceyhun

   19/02/2015

   Zeynep hanım merhaba,
   ilginiz için tşk, Nisandan sonra başlayacağım, BurcunaGöre Facebook sayfasını takip edin olur mu, duyuruları oradan yapıyorum.
   sevgiler, Ceyhun