Yay burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların yay burcuna özel etkilerini içeriyor. Ocak 2017 yorumları ile yeni yılın açılışını da yapmış oluyoruz değerli dostlar. Kurdeleler hazır, makasını alan gelsin! Gerçi 2017 yıllık yorumunuz ile 2017 yılına dair fikirler edinmeye başlamış olmalısınız ama aylık yorumların tadı başka oluyor sanki 😊 Ocak 2017 de gerçekleşecek önemli astrolojik olayları sıralayarak başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Ocak hareketli bir ay olacak! Önümüzdeki 4 ay önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu yazıda, Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara, yay burcuna özel ihtimaller üzerinden ışık tutmaya çalışalım. Görünüşe göre önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki yay burcu bu olaylardan nasıl etkilenir? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim:
 1. yeni bir eve taşınırsınız, belki ev satın alırsınız
 2. evinizde tadilat/yenileme olur
 3. yaşadığınız şehir/ülke değişir
 4. evlenirsiniz, kötü giden evlilik biter
 5. anne/babanızla ilgili bir gelişme olur
 6. birlikte yaşadığınız insanlar değişir
Bu konular Ocak 2017’de olumlu bir seyirle başlayacak çünkü işin içinde Mars/Venüs gibi olumlu enerji taşıyan gezegenler var. Lütfen unutmayın! Bahsettiğim konular çerçevesinde Ocakta yaşadığınız gelişmeler, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! İkinci gündeminize değinelim! Başlamadan önce, gezegenlerin etkileşimleri ile yaşadıklarımız arasındaki bağlantıyı tarif etmek için geçmişten bazı örnekler vermek istiyorum. Temmuz 2016 yorumunuzdan alıntı:
15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs enerjisini mutlu olmak, hayatın tadını alabilmek, çocuk sahibi olmak, cinsellik, spor/eğlence alanlarında yaşıyorsunuz. 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, bu saydığım konularda bir gündem oluşturacaktır. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.
Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var.
Hayatı, peşi sıra yaşanan kesintisiz olaylar silsilesi gibi algılıyor olsak da, birbiri ile ilişkili döngüler var. ♺ 2017 yılının özellikle ilk 5 ayında bu döngüyü net olarak göreceğimizi düşünüyorum. Temmuz 2016 ve Ekim 2016 ile başlayıp olgunlaşan bir gündem var hepimizin hayatında! Bahsettiğim gündem, Ocak 2017 ve Venüs gerilemesinin gerçekleşeceği Mart-Nisan 2017 ile sona erecek. Sonrasında yeni gündem, yeni döngü 💪 Konu başlıkları mı? Temmuz 2016’da bahsettiğimiz konular:
 1. mutlu olabilmenin yeni yöntemlerini arıyorsunuz
 2. aşık oldunuz, belki de mutluluktan uçuyorsunuz
 3. çocuk sahibi oldunuz, yakında olacaksınız
 4. spor çılgınlığına tutuldunuz, veya belki dans ediyorsunuz
 5. kendinizi ispat etmekle meşgulsunuz
 6. keyifli bir hayat kurmaya çalışıyorsunuz
 7. cinsel deneyimler heyecan verici ve farklı
2017 yılındaki gelişmelerin iyi bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum, sebeplerini bu yazıda anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Yazıda belirttiğim gibi 2017 yılı sona erdiğinde düze çıkacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle 2017 yıllık yorumunuzda <2017 yılına güveniyorum> demiştim. Henüz okumayanlar için: Yay Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Bu konuştuklarımız, Ocak 2017 ile sınırlı olmayacaktır. Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar gündeminizin omurgasını teşkil edeceğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Fakat hayatınızda bu konulardan başka meseleler de olacak: Dolunay ve Yeniay

12 Ocak Dolunay: Yay burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz, Dolunay ertesinde bir gündem sonuca bağlanır/netleşir. Tahmini tarih ise 17 Ocak civarı.. Peki Dolunay gündeminiz ne olabilir?
 1. borç/alacak gibi parayla ilişkili gündeminiz sonuçlanır
 2. satın alacağınız mülk için kredi kullanırsınız
 3. işle ilgili beklediğinizi haber gelir
 4. işten ayrılırsınız, elbette terfi de edebilirsiniz
 5. tedirgin olduğunuz bir konu varsa sonuçlanır
Dolunay sırasında gökyüzü hareketli olacağı için eşzamanlı olarak birçok konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Güneş, 3 önemli gezegen ile temas halinde olacak: Jüpiter, Uranüs ve Pluto.

28 Ocak Yeniay: Yay burcuna etkileri

Yeniay 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.👍 Adından da anlaşılacağı üzere Yeniay ile birlikte yeni bir ay/gündem başlar! 😊 Burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. hayatınıza hareket getirecek bir şey başlar: bir iş/proje
 2. eğitime başlarsınız, sınava girersiniz
 3. ulaşımla ilgili bir konu olur: ehliyet/araba almak gibi
 4. kendinizi yeni insanların ve işlerin arasında bulursunuz
 5. sürekli okumanızı veya konuşmanızı gerektirecek bir süreç başlar
Yay burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada bitirmek zorundayım kıymetli okurlarım. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa…🍀🍀 Bu yazıyı yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. 😇 Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil. 📞📞 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>