Yükselen YayYay Burcu: Ocak 2015

Ocak 5, 2015by Zafer Ceyhun13

5-10 OCAK 2015 5 Ocak’ta yaşadığımız Dolunay hassas bir dönemi işaret ediyor. Bazılarınız, iç dünyasında endişeler/korkular yaşayacak, ilişkisinin yolunda gitmediğini düşündürecek olaylar yaşayacak, bazılarınız ise işiyle ve finansal meselelerle ilgilenmek zorunda kalacak. Alternatif olarak, cinsel hayatınızı ilgilendiren bir konu da gündeminize girebilir, süregelen bir mesele sonuçlanabilir. Dolunay, cinsel hayatınızı da temsil eden 8. evde/alanda yaşanıyor. Hatırlatmak istiyorum: Dolunay, güneş ve ay arasında yaşanan bir karşıtlıktır, her karşıtlıkta olduğu içsel bir gerginlik yaratır. Dolunay’da açığa çıkan enerji, geçmiş günlerde yaşadıklarınız nedeniyle iç dünyanızda yükselen bir öfke olabileceği gibi, bir yanlışı düzeltmek veya düzeni iyi yönde değiştirmek için harekete geçme isteği de olabilir. Dolunay yengeç burcunda, tam olarak 5 Ocak sabahı gerçekleşti. Enerjisi, 10 Ocak’a kadar artarak devam edecek ve 9-10 Ocak’ta yaşadığınız bir gelişme veya verdiğiniz bir kararla sona erecek. Dolunay sırasında yaşanma ihtimali olan bazı olaylardan bahsedeyim:

 1. sevgilinizle/eşinizle yakınlaşabilirsiniz, aranızdaki bağ güçlenebilir
 2. tersine, yaşanan olaylar, aranızın soğumasına neden olabilir
 3. aldatılmak, terk edilmek gibi korkular yaşayabilirsiniz (dayanaksız korku olabilir)
 4. işinizle/kazancınızla ilgili bir mesele gündeminizi meşgul edebilir
 5. kredi kullanmak veya borç/destek almak zorunda kalabilirsiniz
 6. daha fazla paraya ihtiyacınız olduğunu hissedebilirsiniz
 7. cinsel hayatınız/sağlığınızla ilgili bir gelişme de olabilir
Dolunay, bir dönemin sona ermesini temsil eder, her Dolunay’da geçmişten gelen bir düşünce veya mesele, bir şekilde sonuçlanır. Tabi bu durum, yeni bir dönemin de başlangıcı olur. 5 Ocak Dolunay’ına Uranüs ve Pluto da eşlik ettiği için huzursuz olacağınızı hatırlatmak istiyorum. Beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz, ayrıca keyfinizi kaçıran gelişmeler de olabilir. Bu nedenle, bu süreçte olası aksiliklere (sorunun nereden çıkabileceğini siz biliyorsunuz) hazırlıksız yakalanmamak en iyisi.. Uranüs sizin iletişim, anlaşmalar ve ulaşım alanınızı temsil eden gezegendir. Bu gezegen, Dolunay gündeminize, işinizle ilgili konularda iletişim veya ulaşım sorunları yaşamanıza neden olarak dahil olabilir. Diğer taraftan, kredi çekmek gibi bir niyetiniz varsa, birinden destek bekliyorsanız, ya da finansal bir gündeminiz varsa, her şeyin doğru anlaşıldığına emin olmanızı öneriyorum. Beklenmedik zamanda olmadık şeylerle karşılaşma ihtimalinizi de düşünerek tedbirli olun. Pluto ise ihtiyacı olana yardım etme, birinden yardım alma ve ayrıca bir konuda tıbbi destek arayışı (doktora gitmek gibi) konularınızı temsil eden gezegendir. Dolunay enerjisine dahil olması nedeniyle, bir endişenizden kurtulmak veya cinselliği ilgilendiren bir konuda destek almak için (mesela çocuk sahibi olmak) doktora gitmeniz gerekebilir.

11-21 OCAK 2015

Ocak ayının ikinci bölümünde; çocuk sahibi olma, kendinizi ispat etme/gösterme ve iş kurma konularınızı temsil eden Mars etkin olacak. 13-17 Ocak arasında, balık burcundaki Mars ile sizin burcunuzdaki Satürn arasındaki etkileşim nedeniyle, yine sağlığınızla ilgili ya da ev/aile hayatınızla ilgili bir konuda baskı altında hissedeceksiniz. Sağlığınızla ilgili konu, yine çocuk sahibi olmak veya çocuğunuzun sağlığı olabilir. Bu etkileşimi olumsuz/negatif algılamayın, yapılması gerekeni vakit geçirmeden yapmak için büyük bir enerji hissedeceksiniz. Mars-Satürn etkileşimleri ciddiyetle, sorumluluğu elden bırakmadan ilerlemeye neden olur. Ancak, 19 Ocak’taki Mars-Neptün etkileşimi, hayallerinizin gerçekleşmesi için harekete geçme isteğinizi artıracaktır. Bu etki sayesinde, eviniz ve ailenizle ilgili bütün güzel planlarınızı hayata geçirmek isteyeceksiniz. Bununla birlikte, bir uyarı yapmalıyım: hem Mars, hem de Neptün burcunuza kare açı yaptığı için, 18-20 Ocak’ta kazadan-beladan uzak durun, yani riskli işlere girişmeyin. Ayrıca, sağlığınıza ekstra özen gösterin, biliyorsunuz havalar gün geçtikçe soğuyacak. 19 Ocak başka bir açıdan da önemli: sizi her zaman umut dolu harika insanlar yapan Venüs ile sizi diğer tüm burçlardan ayıran yönetici gezegeniniz Jüpiter arasında karşıtlık yaşanacak. Bu nedenle, 18-20 Ocak arasında hayallerinize ulaşmak için harika bir enerji olacak. Konu her ne ise (iş, çocuk, aile, ev) ki muhtemelen Dolunay’da yaşayacağınız konunun devamı olur, güzel bir şekilde sonuçlanacaktır.

22-31 OCAK 2015

Ocak ayının son 10 gününe Merkür gerilemesinin olumsuz havası hakim olacak. Merkür; karşıt burcunuzun yöneticisidir, bu nedenle gerileme sırasında her türlü iletişim konusu sorunlu olacaktır ama ilk önce, eşiniz/sevgilinizle ilişkilerinizde gerilim artabilir. Merkür gerilemesi süresince, eşinize/sevgilinize karşı normalden daha sert davranma ihtimaliniz var. Ayrıca, alınganlık yapabilir, normalde söylemediğiniz şeyler söyleyebilirsiniz. İletişiminiz anlamsız şekilde bozulursa, bilin ki aslında bunun tek nedeni, Merkür’ün gerilemesi sonucunda bu gezegenin her türlü iletişimi bozması.. Diğer taraftan, eşiniz de sebepsiz yere sorunlar çıkarabilir, anlayışsız ve ilgisiz olabilir. Olmadık konularda tartışmalar yaşama ihtimali olduğunu aklınızda tutun. Hele ki geçmişten gelen sorunlu konuları yeniden gündeme getirmek, bu konuları “çözmek için” konuşmak faydasız, hatta zararlı olacaktır. Merkür gerilemesi 11 Şubat’a kadar devam edecek ancak siz etkilerinin 20 Şubat’a kadar süreceğini değerlendirerek karar verin. Bu süreçte, herhangi bir konuda gündeme gelen bir konuda harekete geçmek yanlıştır. Merkür gerilemesi, bilgi akışının bozulmasına neden olarak, yetersiz bilgi yüzünden yanlış kararlar almanıza neden olabilir. Hatırlatayım, Merkür gerilemesinin tüm burçlar için ortak etkileri de vardır. Bu etkilerden haberdar değilseniz, mutlaka okumalısınız. Bu konuda daha önce yazdığım bir yazı size harika bir rehber olacak: Merkür Gerilemesi Sevgilerimle, Ceyhun  ]]>

13 comments

 • İpek

  Ocak 6, 2015 at 8:46 am

  Gerçekten de yüzde 90 oldu dediğim iş süpriz bir şekilde 5 Ocak’ta gelen haberle olmadı 🙁 Kesin dediğim bir tanesi de Kasım’da sönmüştü. bu iş arayışım Temmuz’dan beri sürüyor, ne zaman bitecek?

  Reply

  • İpek

   Ocak 6, 2015 at 8:47 am

   Yükselen ve ay Akrep’te, doğum yay sonu. Yıl 76.

 • dilek

  Ocak 11, 2015 at 9:13 pm

  Değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşıp, bizleri aydınlattığınız için teşekkür ediyorum. Tespitleriniz çok iyi başarılarınızın devamını diliyorum.

  Reply

 • iclal

  Ocak 14, 2015 at 4:15 pm

  Merhaba, ben 20 temmuz 1985 doğumluyum, yükselen burcum da yay. Merak ettiğim şey şu, bugüne kadar yengeç burcunun neredeyse hiç bir özelliğini taşımadım ya da hissetmedim. Siz de 30 yaşınıza kadar yükselen burç dikkate alınır demişsiniz. 30 u dahil edebiliyormuyuz :)) yani şuan neyi nasıl değerlendireyim bilemedim. Yılın yarısına kadar yay sonrası yengeç mi olsun ne olsun, nasıl olsun 🙂

  Reply

 • iclal

  Ocak 14, 2015 at 4:53 pm

  yengeç burcundaki cevabınızı yeni gördüm 🙂 Çok tşk ederim.

  Reply

 • emel

  Ocak 20, 2015 at 4:46 pm

  Yay burcundaki olumsuzluk ne zaman son bulur acaba ???

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 4:51 pm

   Emel hanım merhaba,
   8 Nisan’dan sonra, yorgunluk ve isteksizlik de geçer, olumsuz hissiyat da..
   sevgiler, Ceyhun

 • demet

  Ocak 24, 2015 at 4:18 pm

  29 Kasım 1976 doğumluyum Yay Burcu için is imkanı ne zaman başlar

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 24, 2015 at 6:51 pm

   Demet hanım merhaba,
   2015 Ağustos, kariyer atılımları için şanslı bir dönemin başlangıcı olacak.
   Buyrunuz detaylar: https://burcunagore.com/yay-burcu-2015-yili/
   sevgiler, Ceyhun

 • cicek

  Ocak 25, 2015 at 6:48 pm

  Merhaba.subat yorumunu heyecanla bekliyorum.24kasim 1985 yay burcu biri olarak iyi seyler olmasini umid ediyorum.satürn yay burcunda ya,genel olarak agustos gibi is degisikligi cok calismak ama sonunda emeklerinin karsiligini almak var diyor yorumlarda.agustosta tayinciyim.insallah istedigim yere verirler beni.bu satürn nedense beni hic korkutmuyor ama ceyhun bey soyle bir sey var genel.bir yorgunluk hali var hep uyuklama hali saturnle bir ilgisi var mi ki?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 25, 2015 at 8:58 pm

   Merhaba,
   halsizliğinizin nedeni, yönetici gezegeniniz Jüpiter!in geriliyor olması..
   inşallah atama dilediğiniz gibi olur 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • öznur

  Ocak 25, 2015 at 8:17 pm

  Mrb 12 12 1989 dogumluyum yükselenm yengec zor günler atlattm ve hala içimde bi moral bozuklugu hc bisiden memnun olmama duygusu var bu duygudan ne zaman kurtulcm acaba:(

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 25, 2015 at 8:50 pm

   Öznur hanım merhaba,
   Bu hislerinizde yalnız değilsiniz, Nisan sonrası hep birlikte daha iyi olacağız inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin