Yay burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar yay burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz yay ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatabilme çabasıdır değerli dostlar. Aylar içinde zamanın ruhu değişir, belli zamanlarda değişim kaçınılmaz olur. Bunun nedeni, Güneş sisteminde gezegenlerin sürekli olarak kendilerine özgü hızlarda dönüyor olmalarıdır. Biliyorsunuz astroloji, aslında Güneş sisteminin (yani astronominin) etkilerini anlamlandırma çabasıdır. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre bu konuda en iddialı astroloji sitesi olarak okurlarına en doğru bilgiyi veriyor, vermeye devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. İlk olarak sizleri etkilediği konulardan bahsedelim, burcunuza göre mi yükselene göre mi okuyorsunuz? Her ikisine de değineceğim. Burcunuza göre mi okuyorsunuz? Yay burcu için konu başlıkları şöyle:
 1. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 2. sosyal çevreniz
 3. profesyonel hizmet ihtiyacı (doktor, bakıcı vb)
Hatırlatayım: Dolunay var olan bir konuyla ilgili sonuçlar getirir. Bu nedene Dolunayla birlikte arkadaş ortamınızda var olan bir gelişme netleşebilir mesela. Yeni bir sosyal ortama girmeniz de mümkündür. Diğer yandan, ihtiyacınız olan profesyonel hizmeti de Dolunayı takip eden günlerde alırsınız. Yükselen burcunuza göre mi okuyorsunuz? Öyleyse size özgü detaylar vereyim. 0-20 derece yükselen yay için gündem şu konu başlıklarıyla ilgili olacaktır:
 1. iş hayatınız
 2. yaşam alanınız (ev, şehir, ülke)
 3. ailenize destek olma ihtiyacı
Nisan başlarken, yükselen burcunuzun derecesine göre bu konulardan birinde bir gündem netleşecektir değerli dostlar. Eğer iş hayatınız ile yaşadığınız ev/şehir arasında bağlantılar varsa, bu konularda bir değişim rüzgarı esiyorsa, Nisanın ilk günlerindeki Dolunayla birlikte artık bu konu netleşir, karar alınır. Bu kararı alırken, ailenizin istek/ihtiyaçları da motivasyon kaynağı olarak işin içinde olabilir. Eğer yükselen burcunuz 21-29 derece arasında ise,
 1. çocuk sahibi olmak (doğum)
 2. eğitim hayatınız
 3. spor, hobileriniz
 4. tatil/eğlenme isteği, seyahatler
Diğer yandan, yükselen yay için spor ve hareket çok önemlidir. Dolunay tam olarak bu konuyla ilgili alanda gerçekleşiyor. Eğer spor yapıyorsanız, Dolunay ve takip eden 10 gün spora fazla yüklenmek doğru görünmüyor. Mars/Satürn kavuşumu fiziksel hasarlara neden olabilir. Bileğinizi incitmenizi istemeyiz, değil mi? ☺ Eğer eğitim hayatınızla ilgil gelişmeler varsa (yurt dışıyla alakalı olabilir) Dolunayla birlikte karar/haber alınacaktır. Doğum için gün sayan okurlarım için Dolunayla birlikte doğumun gerçekleşmesi olası görünüyor.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Yay burcu olan okurlarım için konu başlıkları şunlar:
 1. geliriniz, kazancınız
 2. para harcama gereksinimi
 3. iş hayatınız
Dolunayla eş zamanlı gerçekleşen bu olay, arkadaşlarınızla aranızda parasal bir meseleyi işaret edebilir. Diğer yandan, profesyonel hizmet karşılığında hatırı sayılır bir ödeme yapmanız gerekebilir. Sonuçta para girişi-çıkışıyla ilgili bir etkidir, mutlaka parasal sonuçları olacaktır. İş değiştirmek de potansiyel sonuçlardan birisidir. Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım için konu başlıklarını verelim: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-5 derece arasında ise, sizin gündeminiz yukarıdaki başlıklarla aynı. Bunun anlamı, geçen 3 yıldaki Satürn etkisi sona erdi, bir yenisi başladı. 2018 bir geçiş yılı olacak.. Yeni dönem konusu:
 1. işiniz, kazancınız
 2. gelir/gider dengesi
 3. bütçeniz, harcama kapasiteniz
Gelirlerinizi ve sahip olduğunuz mülkleri artırmaya çalışırken giderinizi de dengelemeye çalışacaksınız. Tabi Satürn etkisi anlattığım kadar hafif seyretmeyebiliyor, parasal baskı veya işle ilgili değişiklikler oluşturabiliyor. Bunun ilk örneklerinden birini yaşamak üzeresiniz, Mars/Satürn kavuşumuyla birlikte gelirinizi/giderinizi etkileyecek bir gelişme yaşanması muhtemeldir. Belki ev alıp borca giriyorsunuz belki de iş değiştiriyorsunuz. Eğer geçen aylarda boşanma/ortaktan ayrılma olduysa, bu durumda şimdi parasal mevzular gündem olmaya başlayacaktır. Eğer yükselen burcunuz 6-29 derece arasında ise gündeminiz farklı:
 1. bedeniniz, fiziksel enerjiniz
 2. istekleriniz, egonuz
 3. ilişkileriniz
Bu durumda Mars-Satürn kavuşumuyla birlikte, egonuzu test eden olaylar yaşanabilir veya önemli sorumluluklar alırsınız. Dolunayı anlatırken fiziksel olarak kendinizi çok yormayın dememin nedeni de bu etkiydi. Sanıyorum Satürn üzerine benim kadar kafa yoran bir astrolog yoktur kıymetli okurlarım. Hatta onun enerjisini anlamak için bir teori üretmiş durumdayım, literatüre önemli bir katkı sağlayacağım ileride. 😎 Üstelik Satürn anlama çabalarımın sonucunda, tüm gezegenleri enerjisini ve kendi aralarındaki bağlantıları ortaya koyan, bugüne kadar keşfedilmemiş bir sistem keşfetmiş durumdayım. O kadar çok düşündüm bu konuları.. 🤓 İlginç bir gezegenden bahsediyoruz. Başlangıçta heves/atılım enerjisi oluşturuyor sonra stres yaratıyor. Çoğu zaman, etkilediği alandaki gelişmelere karşı büyük bir mesafe oluşturuyor. Satürn olmasaydı, ilk gençlik yıllarındaki neşemiz ve rahatlığımız hep aynı kalırdı. Satürn zaman içinde bizleri soğuk ve mesafeli yapıyor! Bunun adına da olgunluk diyoruz ki beladan uzak durmak pahasına güzelliklerden de vazgeçmekten başka bir şey değil aslında olgunluk dediğimiz şey. Satürn eşittir tükenmişlik sendromu desek? 😊 Peki hakkında böyle olumsuz konuştuğumuz Satürn, Nisanda kötü etkiler mi getirecek? Bahsettiğim ölçüde değil! Satürn enerjisinin gerçek baskısını aylar sonra yaşayacağız hep birlikte. Nisanda yaşayacağımız şey ise hedeflerinizin peşinden giderken engellerle karşılamak olacaktır. Hızınız azalabilir ve tadınız kaçabilir çünkü biliyorsunuz önümüzde çıkan engeller hızımızı kesip moralimizi bozabiliyor. Bazı okurlarım da uzun vadeli büyük sorumluluklar alacaktır..

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Öncelikle 2018 yılında Jüpiter etkisini hangi konularda yaşadığınıza değinelim. Yay burcu okurlarım için:
 1. yalnızlaşma isteği, içe dönme motivasyonu belirir
 2. sağlık sorunlarını çözmeye niyetlenirsiniz
 3. işten/yoğunluktan kaçınma hali oluşur, dinlenmek istersiniz
 4. yanlış insanlardan ve yatırımlardan koparsınız
 5. sosyal/maddi kayıplar olabilir
 6. perde arkasında gizlenen işler hayatınızın parçası olabilir
 7. dine/mistisizme ilginiz artabilir
Yükselen burcu yay olan okurlarım için: Yükselen 0-12 derece yay için yukarıdaki  ihtimaller geçerli. Eğer yükselen burcunuz 13-29 derece yaysa, ihtimaller şöyle:
 1. sosyal çevreniz hareketlenir/pozitif değişir
 2. hayatınıza önemli insanlar girer
 3. kritik insanlarla tanışırsınız, onların desteğini de alırsınız ve yolunuz açılır
 4. anne/baba olursunuz
 5. profesyonel hizmet aldığınız kişi/kurumlar beklentinizi aşacak performans gösterir
Jüpiter etkisi geçen yılın son aylarında başlamıştı değerli okurlarım ve 2018 sonuna kadar devam ediyor. Jüpiterin enerjisi, 9 Martta Jüpiter gerilemeye başladığında değişti. Mart itibarı ile Jüpiter etkisi yaşadığınız alanda yeni bir durum oluşmuş olmalı. Bazılarımız için fırsatlar, bazılarımız için aşılması gereken engeller.. Her iki durumda da değerlendirme ve çaba sarf etmek durumda kalıyoruz. Henüz netlik yoksa, henüz sonuç yoksa dert etmeyin, zamanın enerjisi böyle zaten. Temmuzda gerileme sona erdiğinde artık meyveleri toplamaya başlarsınız. 11 Nisandaki etkileşim, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evreye taşıyacaktır.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Yay burcu okurlarım için:
 1. aşk, sevgi ve mutluluk
 2. değerli olmak, sevilmek
 3. çocuklar
 4. spor, eğlence, risk
Yükselen burcu yay olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-10 derece arasında ise yukarıdaki konularla aynı olacak. Bu durumda, epey heyecan verici bir Yeniay olacak gibi görünüyor: aşk birden kapıyı çalabilir. Fakat Jüpiterin konumu, bir süre bu aşkı gizli tutmanızı gerektirebilir. Bir ihtimal de, aşk vardır fakat farklı şehirdedir, bu nedenle bir araya gelmeniz zaman alacaktır mesela. Tabi çocuk sahibi olma gündemi de bu etkiyle birlikte her zaman vardır. Ayrıca, çocuklarla ilgili bir alanda iş yapmak da potansiyel sonuçlardan birisidir. Belki öğretmenlik veya çocuklara yönelik spor eğitmenliği gibi.. İşin içinde çocuklar olmasa bile, sporla ilgili alanda yeni girişimler tam bu dönemin olayıdır, gündem buysa zamanlama şahane.. İşle ilgili avantajlı zamanlar diyebiliriz, zamanın ruhu sizden yana! Eğer yükselen burcunuzun derecesi 11-29 arasında ise, bu durumda konular şunlar:
 1. evle ilgili bir konuda adım atılır, eşyalar almak, evi değiştirmek gibi
 2. yaşam alanınız değişir, şehir değiştirme kararı hayata geçer
 3. ailenizden ayrı eve/şehre gidersiniz
 4. evlilik için harekete geçersiniz
 5. çocuk zamanı gelmiş olabilir, artık aileye yeni bir bebek gelsin dersiniz
Yeniay, 2018 yılının Uranüs döngüsünü de başlatıyor değerli dostlar. Uranüs’ün etkilediği konularda hemen her zaman yeni farkındalıklar oluşur. Bunun sonucunda coşku ve heves dalgası benliğimizin kıyılarını dövmeye başlar. Farklı şeyler deneyeme aç hissederiz, yerimizde duramayız. Bu etkinin bir ürünü yeni olana heves oluştururken, eski ve köhnemiş olana, heyecan vermeyene karşı da mesafe oluşturur. Kısaca sıkılırız, soğuruz. Yukarıdan verdiğim konulardan hangisi sizin hayatınızla örtüşüyor?

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Yay burcu olan okurlarım için:
 1. enerji düşüklüğü, sağlık sorunları
 2. eş/sevgili veya aile büyükleriyle sorunlar
 3. gizlenen bir konunun açığa çıkması
 4. birilerinin düşmanca tavrına maruz kalmak (iftira, agresiflik gibi)
 5. sevdiklerinize yardımcı olmanız gerekebilir, sizden destek isterler
Biliyorsunuz değerli dostlar, akrepteki Dolunay yay burcuna iyi gelmez. 30 Nisandaki Dolunay da akrep burcunda gerçekleşiyor ve etkileri keyifli sayılmaz. Yükselen burcu yay olan okurlarım içinse gündem farklı: Eğer yükselen burcunuz 0-20 arasında ise,
 1. bir arkadaşlarınızla aranızdaki konu netleşir
 2. sosyal/iş çevreniz değişir
 3. sağlıkla ilgili yolunuz doktora düşebilir
 4. profesyonel destek alırsınız (bakıcı, yazılımcı, danışman gibi)
 5. bir arkadaşın aracılığı ile bir tanışma gerçekleşir
 6. geçmişten tanıdığınız birisiyle aranızda etkileşim olabilir
Fakat eğer yükselen burcunuz 21-29 derece arasında ise,
 1. iş hayatınızda beklediğiniz güzel haber gelir
Dolunay akrepte oluyor ve aynı zamanda akrebin yöneticisi olan Pluto ile Mars oğlak burcunda kavuşum halinde olacak. Akrep enerjisinin yoğun olduğu günler… Bu kavuşumun etkisi ile Dolunayın etkisi farklı alanlarda olacak ama hayatta her şey bağlantılı, biliyorsunuz. Olabildiğince temkinli ve dikkatli olmalı.. Özellikle şu 2 konuda:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla yok.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa işte öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Yay burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>