Yay burcu Nisan 2015 yorumunda 4 Nisan ay tutulmasının etkisini anlatıyorum. En güzeli haberi en başta vereyim:) Jüpiter gerilemesi 8 Nisanda sona erecek. “Oh be, yetti artık”. Ben aynen böyle diyorum, siz çok daha fazlasını diyor olmalısınız, Jüpiter yay burcunun yönetici gezegeni sonuçta, çok yoruldunuz 3,5 aydır. Hakikaten de, Aralık ayından bu yana günlerimizi “Nisan 2015 gelsin” diyerek geçirdik. Neyse ki geldi 🙂 Yay burcu için Jüpiter’in konumu herkesten çok önemli olduğu için, en başta bu güzel haberi verdim, şimdi Nisan ayının tamamına geçeyim. Nisan 2015 astroloji gündeminde şunlar var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının yay burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Biliyorsunuz ay tutulması 4 Nisan’da, öğle saatlerinde terazi burcunda olacak. Bu nedenle, etkilerinin başladığını ama gündeminizin 9-10 Nisan gibi sonuçlanacağını bilmenizi istiyorum. Peki ay tutulmasının bizleri nasıl etkiler? Anlatayım efendim, burası önemli:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tariften anlaşıldığı gibi, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir gündeminiz vardır ve o gündem sonuçlanır, artık gündemden düşer veya yepyeni bir gündeme kapı açar. Yay burcunun nasıl etkileneceğini anlatmadan önce son bir hatırlatma: 4 Nisan ay tutulması, geçen ay yaşadığımız güneş tutulmasından daha önemli sonuçlar getirecek diye düşünüyorum çünkü işin içinde Uranüs ve Pluto olacak. Birazdan bu konuya da değineceğim ama öncesinde… Yay burcu tutulmadan nasıl etkilenecek? İşte bazı olasılıklar:
 1. iş arkadaşlarınızla aranızda bir mesele var mı? sonuçlanacak
 2. arkadaş çevrenizde bazı sorunlar yaşanıyorsa, bir şekilde sona erecek
 3. uzunca bir süredir emek harcadığınız girişiminiz artık sonuca yakın, bir haber gelecektir
 4. geçmişten gelen sağlık sorununuz artık sona erecek, aşmak üzeresiniz
 5. bir tanıdıktan gelen yardımla sorununuz çözülecek
 6. sevdiğiniz birine destek olduğunuz konu tamamlanacak
 7. çocuklarınızla ilgili gündeminiz sonuçlanacak
 8. görüştüğünüz kişiyle ya sevgili olacaksınız, ya da bitecek
 9. eşiniz/sevgiliniz size değer vermiyorsa; “konuşma zamanı geldi” diyeceksiniz
 10. ünlü olmak, tanınmak için uğraşıyorsanız, bu ara olabilirsiniz
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (arkadaşınıza sert çıkmak gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (biri size destek olur gibi)  Peki sizin açınızdan iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu soru çok sorulsa da, astroloji bu soruyu “kesin bir şekilde” cevaplayamaz çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Gelelim en önemli bölüme! 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak. Özellikle, Uranüs etkisiyle hayatınızda yaşanan gelişmelerin sona ermesi daha yüksek ihtimal. Daha önce üzerinde çok yazdığım için bu etkilerin neler olduğunu tekrarlamayacağım. Zaten yukarıda saydığım maddeler arasına dahil ettim, siz geçmiş yazıları okuma zahmetine girmeyin diye 🙂 Diğer yandan,  8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor, güzel enerji yeniden geliyor. Dediğim gibi, bu en çok sizi etkiliyor: rahatlayacaksınız, yorgunluk/keyifsizlik bitecek. Ay tutulmasının gündemi 9-10 Nisanda sonuçlanacağı için, Jüpiter gelmiş olacak. Bu nedenle, güzel haberler alma ihtimalimiz, rahatlama ihtimalimiz aslında daha yüksek. Diğer yandan, eğer gündeminizde gergin bir mesele, bir çatışma ortamı varsa, iş/sosyal ortamdaki biriyle çatışma ortamı gibi, sert geçecek günlere hazır olun çünkü siz de gergin olacaksınız, karşınızdaki insanlar da. Gökte ne olursa olsun, yerde en güzeli gelsin sizi bulsun 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>