Yay Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. En güzel haberler size değerli dostlar, sizin gezegeniniz Jüpiter geri geldi 🙂 Zor geçen 4 ayın sonrasında, Nisan 2015 tüm zorlukların azalmaya başladığı bir dönem olacak. Zamanla kendinizi daha iyi hissedecek, daha kolay ilerleyebileceksiniz. Ayrıca, Uranüs-Pluto etkileşimi de sona eriyor ki, en güzeli de bu. Nisan 2015 yazınızda bu konudan bahsetmiştim (okumak için: Yay Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Yay Burcuna Etkisi

Şu anda gökyüzü karanlık çünkü Yeni Ay yaşanıyor ancak gelecek aydınlık olacak. Yeni Ay, güzel başlangıçlar zamanıdır, bakmayın havada ay ışığı olmadığına.. 18-23 Nisan arasında Yeni Ay etkilerini 5 gün boyunca hissedeceğiz ve enerjisi 23 Nisan’a kadar devam edecek. Peki Yeni Ay nedir, neden önemlidir ve bizleri nasıl etkiler? Bu sorulara geçmişte cevap verdiğim yazıyı Facebook ve Twitter sayfalarında paylaştım, henüz okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz: Yeni Ay Nasıl Etkiler Yeni Ay koç burcunda gerçekleştiği için Güneş ve Ay koç burcunda olacak. Koç burcunda gerçekleşen olaylar, sizin için mutluluk ve neşe ile alakalıdır, özgüven yüksek, ışığınız da bol olur. Derler ya “yıldızı yüksek” diye, o durum işte 🙂 Yeni Ay enerjisi, istekler ile ihtiyaçları bir araya getirdiği için odaklanmayı kolaylaştıran, hızlı yol almak için somut adımlar atmayı mümkün kılan türden bir enerjidir. Yeni Ay, yeni başlangıçlar için ideal bir zamandır. Peki sizin için önemi nedir? Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. enerjiniz yüksek, neşeniz bol olacaktır
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde sorunlar varsa, düzeltmek için harekete geçilebilir
 3. kendinizi göstermeniz/ispat etmeniz gerekiyorsa, hiç durmayın, tam zamanıdır
 4. çocuk sahibi olmak isteyenler için en ideal dönemdir
 5. çocuğunuzla ilgili bir meseleyi halletmek için harekete geçilebilir
 6. güzel bir haber alabilirsiniz, sizi mutlu eden türden bir haber
 7. spora başlamak isteyebilirsiniz, yeniden, kaldığınız yerden
 8. bir projeye başlamak için en doğru zamandır, özellikle içinizdeki güzel enerjiyi yansıtacak türden bir projeyse çok daha iyidir
 9. hayatınızın aşkı olacak kişi ile tanışabilirsiniz
 10. uzun süredir görüştüğünüz/beğendiğiniz kişi ile yakınlaşabilirsiniz, belki de çok mutlu olacağınız bir ilişki başlar
Bazı olasılıkları yazdım, tabi dahası da var ancak hepsini tahmin etmem ve yazmam imkansız. Temel olarak bu yazdığım ana başlıklar çerçevesinde bir gelişme beklenebilir, ki zaten bir şeyler belirmeye başlamıştır. Eğer gündeminizde belirgin bir konu yoksa, ki olmayabiliyor, içinizdeki enerjiyi dışa vurabileceğiniz eğlenceli bir şeyler yapın, sevdiklerinizle bir arada olmak, gülüp eğlenmek en iyisi. Ayrıca, “seni seviyorum” demek ve romantik bir atmosfer yaratmak için de ideal bir enerjiniz var.

Jüpiter’in Yay Burcuna Etkisi

Jüpiter Temmuz ayından bu yana aslan burcunda, ki sizin için daha iyisi olamazdı. Bir kere Jüpiter sizin için çok önemli, herkes için önemli olduğundan çok ama çok daha önemli. Yay burcunun hayatta diğerlerinden daha başarılı/şanslı olmasının nedeni Jüpiter olduğu için, onun hangi alanda sizi etkilediğini bilmeniz her zaman faydalı olur. Jüpiter, şans ve güzellik getiren enerjisiyle birlikte Ağustos 2015’e kadar 4 ay boyunca, sizi yeni insanlarla bir araya getiriyor ve hiç aşina olmadığınız yeni ortamlara girmenizi sağlıyor. Belki başka bir şehirde/ülkede, belki de yeni bir iş ortamında yeni şeyler öğreniyorsunuz. Eğer Jüpiter hayatınızı bu şekilde değiştirmediyse, değiştirmek istiyorsunuz. Mevcut tanıdıklarınız sıkıcı geliyor, hayatınız ise dar sınırlardan ibaret gibi görünüyor olabilir. Peki önümüzdeki 4 aylık süreçte bu etki size neler getirecek? Bazı olasılıklar:
 1. hayatınız tamamen değişecek, olumlu yönde tabi
 2. işe girmek, iş değiştirmek olabileceği gibi şehir değişikliği de olabilir
 3. eğitim nedeniyle de şehir/ülke değiştirebilirsiniz
 4. hayata bakışınız değişebilir, özgür/mutlu hissetmenize katkı sağlayacak fırsatlar çıkabilir
 5. daha çok kazanabilir, daha çok gezebilir, büyük başarılar elde edebilirsiniz
Jüpiter, hayatınızı çok daha anlamlı, sizin isteklerinize daha uygun, daha zengin yapmak üzere geldi. Değer verdiğiniz konu her ne ise, o konuda başarılı olmanız için size destek olacaktır. Bunu yaparken, size yeni kapılar açacak, hayatınızın mevcut sınırlarını genişletmenize yardım olacaktır. Beklentiyi bile aşan fırsatlar ve iyi değerlendirilmeyi hak eden 4 aylık bir dönem sizi bekliyor. Yazılarıma yeni bir bölüm eklemeye karar verdim, gündemle alakalı olan ve hayatınızı güzelleştirecek öneriler getireceğim. Önümüzdeki 4 ay için işte önerilerim:
 1. hayatınıza yeni değerler katın: dil öğrenmek, dans edebilmek, bir site kurup yazmak gibi
 2. imkanınız varsa bol bol seyahat edin
 3. seyahat imkanınız yoksa, yaşadığınız yerde hiç gitmediğiniz yerlere gidin, ezberinizi bozun
 4. kitaplar alın ve sürekli okuyun; okumak size çok iyi gelecek
 5. büyük bir hedefiniz varsa, maceradan korkmayın, işleriniz rast gidecektir
Ağustos ayına kadar 4 aylık bir fırsat dönemi sizleri bekliyor, doğru adımları cesurca atıp hayatınızı değiştirmeyi başardığınızda, eski hayatınız size garip gelmeye başlayacak 🙂 Yay Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde, en nihayet sizlere güzel haberler verebildiğim için çok mutluyum : ) Her şey gönlünüze göre olsun.. Sevgilerimle, Ceyhun]]>