Yay burcu Mayıs 2017 yorumunda, 11 Mayıs Dolunay ve 25 Mayıs Yeniay etkileri ile önemli astrolojik olayların sonuçlarını konuşacağız. Değerli dostlar, Mayıs itibarı ile aylık yorumların tarzında bir değişiklik yapıyorum, görüşlerinize ihtiyacım var. 👍 Bundan sonra aylık yorumlarda yükselen burcunuza göre kapsamlı bilgiler bulacaksınız. Bu değişikliği yapıyorum çünkü her ay istikrarlı olarak doğru bilgi almanızı sağlamak istiyorum. Önerim şudur: yükselen burcunuza göre hazırladığım yorumu ana kaynak olarak kullanın, asıl gündeminizi her ay yakalayacaktır. Eğer yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Burç Hesaplama Elbette burcunuza göre de yazmaya devam edeceğim. Yorumlar 3 bölümden oluşuyor:

 1. Birinci bölümde kısaca zamanın ruhuna değineceğim, herkes için ortak yorum..
 2. İkinci bölümde burcunuza göre bilgiler olacak, fakat önerim yükselen yorumunu referans almanızdır.
 3. Üçüncü bölümde yükselen burcunuza özel kapsamlı yorumlar yapacağım, hem de derecesine göre ayrıştırarak.
Hatırlatma: Eğer Facebook hesabınız varsa, Burcuna Göre facebook sayfasını takip edin değerli dostlar ve bildirimleri açmayı da unutmayın; bunu yapmayan birçok okurum önemli paylaşımları kaçırıyor.

Zamanın Ruhu: Mayıs 2017

Zamanın ruhu/enerjisi değiştiğinde hepimiz eşit oranda etkileniyoruz kıymetli okurlarım, hepimiz aynı gemideyiz. Atmosferi saran enerji Nisanda değişmeye başladı, zaten Nisan yorumunuzda uzun uzun konuşmuştuk. İlk işareti 17 Nisan civarında almış olmalısınız. Bundan sonra Satürn kaynaklı baskı ve Pluto kaynaklı hırs gün geçtikçe yükselecek, Haziran-Temmuz’da zirve yapacak. Olumlu taraftan bakacak olursak, Jüpiter kaynaklı fırsatların Haziranda yeniden oluşacağını söyleyebiliriz. Mayısta hazırlıklarınızı yapın. Satürn hangi konuda baskı oluşturacak, Jüpiter hangi konuda fırsatlar getirecek? Nisanda konuşmuştuk, henüz okumadıysanız önce onu okumanızı öneriyorum; sonra bu yazıya devam edersiniz: Yay burcu nisan 2017 yorumu

Yay Burcu Yorumu

Bu bölüm burca göredir, yükselene göre yorum aşağıda..

11 Mayıs Dolunay

11 Mayıs’ta akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor kıymetli dostlar, öncelikle bunu konuşalım istiyorum. Akrepteki Dolunay, maalesef sizin için yılın en kötüsüdür. Peki neler olabilir?
 1. haftalar sürecek yorgunluk, sebepsiz hüzün, keyifsiz ruh hali
 2. sağlık sorunları, tedavi ihtiyacı
 3. ayrılık/kayıp ihtimali
 4. kötü insanlara denk gelmek (hırsızlık, dolandırıcılık dahil)
 5. gizli bir şeylerin ortaya çıkması, hayal kırıklığı
Dolunay gündemi 9 Mayıs gibi belirgin hale gelecek ve 17 Mayıs civarında sonuçlanacaktır fakat Hazirandaki Dolunaya kadar yorgunluk devam edecektir.

25 Mayıs Yeniay

Yeniay 25 Mayıs’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Yeniay olumlu bir enerjidir, heyecan duymamıza neden olur. Sonuç olarak yeni kararlar alır ve harekete geçeriz. Peki Yeniay’ın gündemi hangi konuda olacak?
 1. biriyle tanışırsınız, zaman içinde ilişki başlayacaktır
 2. bir ilişki başlar
 3. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşur
 4. ilişkiniz yeni bir yön alır (evlilik/ayrılık kararı gibi)
Yeniay ile birlikte, 25 Mayıs’ta bu konular etrafında bir gündem oluşur, sonucun alınması ise en geç 5 Haziran olacaktır.

Yükselen Yay Yorumu

Yükselen burcunuz yay değilse, bu bölümü okumanız gerekmiyor. Yükselen burcunuzun derecesini 3 aşağı 5 yukarı öğrenin mutlaka çünkü en tutarlı yorumlar yükselene göre yazdıklarım olacaktır. 

Dolunay

Yükselen burcun derecesine göre okunmalı. 1 – 10 derece Dolunay size iyi gelmeyebilir değerli okurlarım. Maalesef yılın en kötü Dolunayını yaşamak üzeresiniz. Peki neler olabilir? Eğer eşiniz/sevgiliniz varsa, başlıca konu ilişkileriniz olacak gibi görünüyor. İkizler burcundaki Mars nedeniyle kavga gürültü ihtimali de var. Üstelik birkaç haftadır Satürn kayaklı baskı da artmaya başladı! Mayıs ayına dikkat etmenizi öneriyorum. Yılın en ters gezegen dizilimlerinden birisini yaşayacaksınız. Üzerinizdeki baskı büyük olacak, hatalı/agresif tavır almamak için uzak durmanızı öneriyorum. Ayrıca olumsuz hislerinizi referans alarak ilişkinizle ilgili tereddüte düşmemeye çalışın; bu aralar zamanın enerjisi kötü, yapacak bir şey yok. Evlilik hazırlıkları yapıyorsanız ekstra dikkatli olun çünkü hazırlık süreci yorucu olabiliyor, bir de bu olumsuz enerji gelince işler sarpa sarabilir. Tabi bir de çizginin diğer tarafı var: gerginlik eşinizden/sevgilinizden kaynaklanabilir. Bu durumda ne yapmalı? Olabildiğince az iletişim kurmanızı öneriyorum. Biraz uzak durmak, kitap okuyup müzik dinlemek nasıl bir fikir? Biliyorum her zaman mümkün olmuyor ama denemek lazım. Kahve ve müzik, biraz yalnızlık iyidir. Olumsuz enerji Hazirana doğru azalır, Mayısta yoğun.. Eğer henüz bir ilişkiniz yoksa merak etmeyin, Temmuz/Ağustos’ta başlayacak. Aklınızda eski eşiniz/sevgiliniz varsa, Mayısta onu yeniden yanınızda isteyebilirsiniz. Böyle bir durum varsa, hüzünlü hissetmeniz normaldir. Referans tarih Temmuzdur, yeniden ilişkiye başlamak için şatlar olgunlaşabilir. İlişkiler dışında da ihtimaller var, keyifsiz ama bahsedelim:
 1. haftalar sürecek yorgunluk, sebepsiz hüzün, keyifsiz ruh hali
 2. sağlık sorunları, tedavi ihtiyacı
 3. sosyal/ekonomik kayıp, itibar zedelenmesi
 4. kötü insanlara denk gelmek (hırsızlık, dolandırıcılık dahil)
 5. gizli bir şeylerin ortaya çıkması, hayal kırıklığı
Dediğim gibi, Dolunay gündemi sizin için ters.. 11 – 29 derece 11 Mayıstaki Dolunayın etkileri şunlardan biri olacaktır değerli okurlarım: Eğer bir konuda bilgiye veya profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa, Dolunay sırasında bu konuyu çözmek istersiniz. Örneğin, doktor randevusu alabilirsiniz, bir tedavi başlayabilir veya bir avukata danışmanız gerekebilir. Ayrıca bir eğitim kurumuyla, spor stüdyosuyla veya yazılımcı ile görüşebilirsiniz. Temel olarak, gündeminizdeki konuyla ilgili profesyonel destek almak için harekete geçersiniz diyebiliriz. Öte yandan, iş/sosyal çevrenizde yer alan biriyle ilgili bir gündeminiz varsa, çözmeniz gerekebilir. Belki bir arkadaşınız destek ister veya işinizle ilgili bir konuyu çözmek için siz bir dostun/tanıdığın görüş ve yardımlarını alırsınız. Yakında taşınacak mısınız? Belki de taşınma öncesi işlemleri halletmek için firmalarla görüşeceksiniz, emlakçı arayacaksınız.

25 Mayıs Yeniay

1 – 5 derece 25 Mayıstaki Yeniay gündeminiz, ilişkiler olacak değerli okurlarım. Dolunay ile bağlantılı olabileceğini de söylemek mümkün. Eğer olumsuz seyreden bir ilişkiniz varsa, Dolunayda yaşadıklarınız sonucunda (veya bağlantısız olarak), eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde yeni bir dönemin başlayacağını söyleyebiliriz. İki ihtimal var:
 1. bu ilişki yürümüyor deyip bitirmeye meyilli olmak
 2. kurtarabiliriz deyip çözüm aramak
Satürn gerileme safhasında olduğu için, keyfinizin pek yerinde olmayabileceğini tahmin ediyorum. Bu nedenle, baskıdan kurtulmak için çabalamak zorunda kalabilirsiniz. Eğer ilişkiniz yolundaysa ama eşinizin/sevgilinizin hayatında bazı zorluklar varsa, bu durumda yanında olmanız gerekecek. Bunu yapın, desteğinizi hissetmeli.. Eğer yeni bir ilişkinin başladığının işaretlerini alıyorsanız, zamanın enerjisi gayet güzel. Yeni biriyle mi tanıştınız, tereddüt etmenize gerek yok! Yeni ilişkiler için harika zamanlama.. 6 – 29 derece 25 Mayıstaki Yeniay gündeminiz için 2 farklı ihtimalden bahsedebiliriz. Birincisi, iş hayatınızda bazı beklentileriniz mi var? Gelişmeler sizden yana olacak gibi görünüyor. İşe girmek, iş değiştirmek gibi ihtimaller kadar mevcut işinizde daha iyi bir görev üstlenmek de ihtimaller arasında yer alıyor. Kariyer hayatınızın aylar geçtikçe daha iyiye gidecek, emin olabilirsiniz. İkinci ihtimal ise fiziksel görüntünüz ve sağlığınızla ilgili.. Eğer sağlığınızı/görüntünüzü geliştirmek için planlar yapmaya başladıysanız doğru zamanlardasınız. Tek önerim, kendinizi fazla zorlamadan devam edin. Sakatlık ihtimaline açık olabilirsiniz çünkü acil olsun, hemen olsun diye hırs yapma ihtimaliniz var. Yeniay ile birlikte harekete geçmeyi planlayabilirsiniz. Spor salonu, diyet, bir uzmandan destek almak için Dolunayda zaten araştırmaya başlayacaktınız, değil mi? 😊 Yaza girerken zinde/fit olmak iyidir, sonuçta yükselen yay olan hemen herkes doğuştan sporcudur, öyle değil mi? Yay burcu Mayıs 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Eğer astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasındaysanız
 2. doğru kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsanız
 3. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 4. adımlarınızı doğru zamanda atmak önemli hale geldiyse
 5. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>