Yay Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Dönüşüm Süreci Başlıyor

Yazar 

Yay burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını yay burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor.

2016 yılının yay burcu için tarihi dönüm noktalarından biri olacağını söylemek zor değil değerli okurlarım, sonuçta bu yılın en önemli gezegen hareketleri yay burcunda gerçekleşiyor.

Bildiğiniz gibi Satürn yay burcunda ve Mart sonunda gerilemeye başladı. Ayrıca Mars da Nisan ayından beri yay burcunda ve Nisan ortasında gerilemeye başladı.

Mars’ın 2016 yılındaki seyri şöyle: Haziran ayı boyunca akrep burcunda geriliyor, Haziran sonunda ileri harekete geçip Temmuz boyunca akrepte ilerliyor ve Ağustos/Eylül aylarında yeniden yay burcunda devam ediyor.

Bunun sizler için anlamı, Temmuz sonuna kadar, bu aralar yaşadığınız yorgunluk ve isteksizlik hissinin devam edeceği…Şu anda önemli bir değerlendirme ve geçiş süreci içindesiniz. Eminim ki yaşadıklarınız bunun en iyi kanıtı..

Neler yaşadığınızı merak ediyorum, sizin adınıza da çok heyecanlıyım. 👏 Umarım ki olumlu bir gündeminiz vardır.

Önemli bir değişim öncesinde hissediyor musunuz kendinizi? Bir çeşit hazırlık içinde misiniz? Kendinizi yeni bir hayata hazırlıyor olma ihtimaliniz çok yüksek, gezegenler böyle söylüyor. 2016 yılının son aylarında artık farklı bir süreç başlamış olacak.

Yay burcu Mayıs 2016 yorumunuzda 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konuları olacak.

Hadi başlayalım. 😊

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Yay Burcuna Etkileri

Jüpiter gerilemesi 9 Mayısta nihayet sona eriyor. 🍀 ♃

9 Mayıstan itibaren şansın ve fırsatların gezegeni normal seyrinde ilerleyecek, ta ki Eylül ayına kadar..

Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:

 1. iş hayatınızdaki başarılar ve kariyeriniz
 2. imajınız ve tanınırlığınız
 3. yeni unvanlar edindiğiniz gelişmeler (evlilik, anne/baba olmak vb)
 4. finansal rahatlık, maddi kazanç

Bu saydığım konular, geçen yıl Ağustos ayından beri Jüpiter desteği alıyordu, birçok yay burcu önemli kazanımlar elde etti. Ocak ayında gerilemeye başladığında ise Jüpiter kaynaklı olumlu enerji azaldı, yerini bir sorgulamaya bıraktı.

Doğru işi yapıyor muyum, nasıl bir kariyer hedefim var, başarı için neler yapmalıyım, kazancımı nasıl artırırım gibi sorular zihninizi meşgul eder olmuştu.

Şimdi Jüpiter geri döndüğüne göre, geçtiğimiz 4 ayda verdiğiniz kararları hayata geçirmenin de zamanı geldi. Artık zorlukları aşmak, fırsatları değerlendirmek daha kolay olacak. Hayırlı olsun 😊

Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!

Bu noktada bir önerim olacak: Özellikle iş hayatınız ve maddi konularla ilgili hedeflerinizi Eylül ayına kadar sıkı bir şekilde takip edin. Kararlı olup azimle ilerleyin, gerektiğinde bedel ödemekten ve hesaplı riskler almaktan çekinmeyin. 💪 Jüpiter’in enerjisi kolay bulunur cinsten değildir, 12 yılda bir gelir.

Bu önemli hatırlatmanın ardından, yeni başlayan “gerilemeler dönemi” hakkında bilgiler vermenin zamanı geldi. 😊

Mayıs ayı boyunca Merkür boğa burcunda, Mars/Satürn yay burcunda,  Pluto ise oğlak burcunda geriliyor olacak değerli dostlar.

Yay burcu için Mayıs 2016’yı önemli yapan bir husus daha var: Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay da yay burcunda.❗️

Hatta bir erken bilgi vereyim: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda. 😊

Güneş sisteminin döngüsü diyor ki, yay burcu isen 2016 yılında hayatın değişecek. ‼️Tabi şöyle de bir durum var: Aslında değişim herkes için geçerli olacak bu yıl, elbette sizdeki durum daha çarpıcı. Bu arada, henüz sürecin başında olduğumuz için sonuçlarını yaşamadık, bu ayın sonlarında ise ilk işaretlerini göreceğiz.

Değişimin gerçek kaynağı, Mars/Satürn kaynaklı gündeminiz olacak. Peki neydi bu gündem? Detaylara bu bağlantıdan (yay burcu Nisan 2016 yorumu) ulaşıp -hemen şimdi- okuyun mutlaka. Sonra bu yazıyı okumaya devam edersiniz, en sağlıklısı bu olur.

Okuduysanız devam edelim.

Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var:

Birincisi, Jüpiter sayesinde Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum.

İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır.

Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim.

Dördüncüsü, Mars ve Satürn sizin burcunuzda gerilediği için fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Hastalıklara daha yatkın olmanız da mümkündür, bağışıklık zayıflar böyle dönemlerde. Aman dikkat!

Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. “Her zaman enerjik ve neşeli olan ben, neden böyle garip hissediyorum?” diye soruyorsanız kendinize, ben sizin adınıza cevap vereyim: Fiziksel enerjinin gezegeni Mars gerilerken, enerji çekilip gider. Herkes benzer durumda fakat sizdeki durum ekstra.

Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️

İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim.

Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin.

Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin!

Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor.😊 Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil.

Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Yay Burcuna Etkileri

Yeniay etkilerini şu konularda yaşıyorsunuz:

 1. çalışma hayatınızda, mesela iş arkadaşlarınızla ilgili, gelişmeler
 2. iş/konum değişimi, işe başlama/ayrılma
 3. çalışma ortamınızın değişimi, yeni sorumluluklar
 4. özel hayatınızda günlük rutini daha iyi yapma çabaları
 5. iş ve çalışma arasında denge kurma isteği
 6. zaman yönetimi ve daha verimli çalışmak için girişimler
 7. sağlıklı beslenmeye yönelik kararlar/adımlar
 8. sportif faaliyetlerle ilgili kararlar

Yeniay, ilerlemeye ve atılım yapmaya yönelik bir enerji getirir değerli okurlarım. Bu nedenle Yeniay için “başlangıçlar zamanı” diyebiliriz.

Mayıs 2016 Yeniayı tek başına değerlendirildiğinde yılın en güzel Yeniayı, harika bir enerjisi var. Fakat şöyle bir durum var:

Yazının başlarında bahsettiğim üzere, Mars/Satürn gerilemeleri nedeniyle, Mayıs ayında “zamanın ruhu” ilerlemeyi ve atılımlar yapmayı değil, düşünüp değerlendirmeyi teşvik ediyor.

Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirebilirsiniz.

Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Yay Burcuna Etkileri

Dolunay yay burcunda 22 Mayıs’ta gerçekleşiyor, oluşan gündem Mayısın son günlerinde netleşecektir. Biliyorsunuz değil mi, her Dolunay, var olan bir gündemin sonuçlanmasına ve karara bağlanmasına vesile olur.

Diğer yandan, 22 Mayıs Dolunayı sırasında gökyüzü son derece hareketli olacak:

 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor

Peki Dolunay gündeminiz ne olacak?

Nisan 2016 yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilişkili ilk sonucu alacaksınız.

Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonundaki gelişmeler Haziran ayında yeniden gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir.

Yay burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

En güzelini yaşamanız dileğimle..

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

92 Yorum

 1. Muge

  23/05/2016

  Zafer bey 25 kasim dogumluyum. Yukseleni aslan olan yay burclarinin ask hayati ne zaman duzelecek acaba? 2013 den beri kara bulutlar geziyor. Ay burcumda yengec , cevabinizi bekliyoruum. tesekkurler

 2. laddyhappy

  26/05/2016

  merhaba

  8 ocakta işe girdim. merkür retrosunda… 8 nisanda tanıstıgım kişiyle 28 nisanda bir beraberlik başladı… 23 kasım 1975 yay burcu yukselenim ikizler… işim ve ilişkim …seçimlerim ve hedeflerimle paralel…ama müthiş etkiler var gökyüzünden sis bulutu içinde yurumek gibi…kariyer olarak iki iş … özel hayatta da ikilemler, yaşıyorum… bir düzen bir ev bir evlilik… daha cok var mı yolum…
  :))))

 3. Anteras

  27/05/2016

  Zafer bey oncelikle basarilarinizin devamini diliyorum. Sizi taniyali 1 yili askin bir sure oldu ve keske saturn 12. Evimden gecerken tanimis olsaydim sizi:( bir yay burcu olarak pozitif enerjinizi cok seviyorum. Soruma gelince 9 nisan da 5 yillik suregelen erkek arkadasimla nisanlandik ve 1 ay sonra nisanimiz bitti ikimizde hic beklemiyorduk hani severek ayrilanlar var ya aynen severek ayrilmak zorunda kaldik. Yay yukselenim akrep erkek arkdsim ikizler yukseleni yengeç..9 nisana kadar hersey cok guzel ilerledi ocak ayinda subat ayinda mart ayinda hersey cok guzel ilerlerken bir anda bitti.. Siz bu ise ne diyorsunuz gezegenler ne diyor cok merak ediyrum. Not( 01.12.1989&05.10 01.06.1988 08.00)

  • Anteras

   27/05/2016

   Bu arada 23 mayisda nisani attik merkur retrosunda

 4. şengül

  01/06/2016

  ceyhunnnnn beyyy nerdesinizzz ayol yine kaıpsınız 🙁 lütfen biraz yorum bir kaç cevap piliss

 5. şengül

  01/06/2016

  ceyhunnnnn beyyy nerdesinizzz ayol yine kayıpsınız 🙁 lütfen biraz yorum bir kaç cevap piliss

 6. ilvenur

  10/07/2016

  Zafer abicim merhaba ben 18 yasındayım üniversite sınavına girdim acaba benim için sonuclar nasıl gelir egitim hakkında beni neler bekliyor yorumlarınızı cok merak ediyorum cevaplarsanız cok sevinirim…