Yükselen YayYay Burcu Mayıs 2015 Yorumu

Mayıs 4, 2015by Zafer Ceyhun19

Yay burcu Mayıs 2015 yorumu, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini içeriyor, Merkür gerilemesine dikkat çekiyor. Bu ay iç dünyamızda yankılarını hissedeceğim etki Satürn gerilemesinden gelecek değerli okurlarım ve Satürn de sizin burcunuzda. Anlatacak birçok şey var. Öncesinde, bu ay 19 Mayıs – 11 Haziran arasında Merkür gerilemesi yaşayacağımızı hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz, Merkür gerilemesi varken işlerin ters gitme ihtimali artar, planlarda aksamalar olur ve bazı gecikmeler yaşanır. Merkür gerilemesi her zaman ciddiye alınmalı. Bu nedenle, size bir önerim olacak: Mayıs ayı içinde tamamlamanız gereken bir iş, almanız gereken bir şey veya yapmanız gereken önemli bir görüşme varsa, 12 Mayıs’a kadar yapmış olun. Eğer 12 Mayısa kadar yapamamış olursanız ve imkanınız varsa, gerileme sona erdikten sonra yapmak üzere erteleyin. Bir hatırlatma daha yapayım: 18 – 23 Mayıs arasında boğa burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay hakkında bir yazı yazacağım ama yine Merkür gerilemesine atıfta bulunmak istiyorum: Yeni Ay enerjisi, harekete geçme ve başlangıç yapma isteği getirdiği için, özellikle iş hayatınızı ilgilendiren bir konuda veya sosyal/iş arkadaşlarınızla ilgili bir meselede harekete geçme isteği oluşacaktır. Ancak Yeni Ay ile Merkür gerilemesi aynı tarihlere denk geliyor. Bu nedenle, Yeni Ay sırasında alacağınız kararları hemen uygulamayın. Önerim, karar vermiş olsanız bile sabredip gerileme sonrasında harekete geçmeniz olacak.

Satürn yay burcunu nasıl etkiliyor?

Satürn, geçtiğimiz 3 yıl boyunca yalnız kalmanıza neden olarak sizi bugünlere hazırladı. Şimdi geriye dönüp baktığınızda, oluşan baskıyı ve yalnız geçen günleri hoş hatırlamıyorsunuz belki ama gelişiminize büyük katkısı olduğunu da bir gerçek. Satürn şimdi sizin burcunuza geçti ve yepyeni bir dönem başladı, hayatınızda şimdiden bazı değişiklikler olmuş olabilir. Satürn etkisini 2,5 yıl boyunca yaşayacağınızı ve size büyük katkıları olacağını şimdiden söyleyeyim. Bu süreç bittiğinde, yani 2017 yılında, kendinizi çok daha iyi tanıyor olacaksınız. Güçlü ve zayıf yanlarınızın farkına varacak, olgunlaşacak ve hedeflerinize doğru ilerlemek için gerekli gücü bulacaksınız. Tabi bu şekilde söyleyince kulağa hoş geliyor ama yaşarken öyle olmayacağını biliyorsunuz. Bazen, okurlarım şöyle sitem ediyor: “Sen şu olacak dedin ama ben bunu yaşıyorum” 🙂 Biliyorum ama olgunlaşmak için zorlu yollardan geçmek gerekiyor, hayatın dinamikleri böyle işliyor. Sonuçta emek etmeden yemek olmuyor, öyle değil mi? Ben kazanımlarınızın  ne olacağını şimdiden söyleyeyim ki zorluklarla başa çıkarken ne elde edeceğinizi bilin ve her zaman dik durun. Satürn etkisi sayesinde, şunları başarmış olacaksınız:
 1. bedeninize ve sağlığınıza daha fazla özen gösteriyor olacaksınız, sınırlarınızı öğreneceksiniz
 2. imajınızın farkına varacaksınız, insanların sizi nasıl gördüğünü keşfedeceksiniz
 3. mutlu ve başarılı olmak için hazır hissedeceksiniz, hedef odaklı olacaksınız
 4. kendinize güveniniz ve inancınız zirve yapacak
 5. zinde ve capcanlı hissedeceksiniz
 6. gerçekçi olmayan hayalleriniz varsa onlardan vazgeçip, ulaşılabilir hedefler belirleyeceksiniz
Satürn enerjisi, etkilediği alanda kendimizi yetersiz hissetmemize neden olur. O alandaki kusur ve noksanlar gözümüze batar, görmezden gelemeyiz. Sorunları çözmeden rahat hissetmediğimiz için sorunlarla yüzleşmek ve çözüm bulmak zorunda hissederiz. Zorunda hissederiz çünkü Satürn bizi rahatsız eder, bir şekilde huzurumuzu kaçırır. Zaten öyle olmasaydı, önceden görmezden geldiğimiz sorunları çözmek için çaba sarf etmezdik, değil mi? Belki yıllarca umursamadığımız meseleleri neden şimdi dert edelim ki? Satürn varken, başka çare kalmaz. Satürn gerilemesi Mart ayının ortasında başladı ancak 23 Nisan’dan beri etkisini artırdı. Bu sürecin bazı önemli dönüm noktaları var. Birincisi 22-23 Mayıs, ikincisi 21-22 Haziran, üçüncüsü 21-22 Temmuz ve son olarak gerilemenin sona erdiği 2 Ağustos. Bu yazıda Mayıs gündemini anlattığım için sadece 22-23 Mayıs tarihlerine dikkatinizi çekmek istiyorum. O tarihlerde aksaklıklar gözünüzden kaçmayacak, “bir şeyler yapmalıyım, böyle olmaz” diyeceksiniz. 23 Nisan, Satürn gerilemesinin etkilerini güçlü bir şekilde hissetmeye başladığımız günlerin başlangıcıydı. Eğer 10 gündür daha alıngan ve gerginseniz veya sağlığınız uyarı sinyalleri veriyorsa, ne demek istediğimi zaten iyi biliyorsunuz. Bu dönem, egonuz olmadığı kadar hassas olacaktır. İnsanların söz ve tavırlarına karşı dikkat kesilmek yaygındır. Eskiden umursamadığınız bazı şeyler, şimdi sinirlerinizi bozar mesela. Saygısızlık olarak tanımladığınız davranışların sayısı da artar. Örneğin, eşiniz/sevgiliniz sizinle yeterince ilgilenmiyor gibi hissedebilirsiniz, en sevdiğiniz arkadaşınızın halleri sizi gıcık eder, sözünüzün kesilmesine bile tahammül etmek zorlaşır. Diğer seçenek, yaşınız kaç olursa olsun, yorgunluk belirtileridir. Her zaman spor yapan biriyseniz, şimdi dinlenmek daha iyi bir fikir gibi gelebilir mesela, ya da durduk yere sırtınız ağrımaya başlar gibi. Son olarak, hedeflerinizin çıtası yükselebilir veya hedef aynıysa bile ona ulaşmak daha zor olur/görünür. Sonuçta, Satürn sizin burcunuzda olduğu sürece, her gerileme sürecinde isteklerinize ulaşmak zorlaşacaktır. İstek tanımı içinde; saygı görmek, dinç hissetmek ve başarılı olmak var. Bu süreçte; istediğinizin her şeyin, istediğiniz anda ve istediğiniz şekilde olmayacağını öğreneceksiniz. Sonrasında, enerjinizi ve potansiyelinizi en doğru şekilde kullanacaksınız. Elbette bunun sonucu başarı ve mutluluktur. Evet Satürn etkisi yaşarken keyifsizdir ama nihayetinde en faydalı astrolojik etkidir.

Pluto yay burcunu nasıl etkiliyor?

Pluto, etkilediği alanda, gerçekçi olmayan ve işe yaramayan ne varsa yıkar, sonrasında modern ve güçlü olacak şekilde inşa eder. Bu süreci kentsel dönüşüm süreci gibi düşünün: gecekondu mahallesine önce iş makineleri girer ve yıkım başlar, akabinde mühendisler ve ustalar gelir ve günün şartlarına uygun, yaşanılası bir mahalle için çalışmaya başlar. Yıllar sonra o mahalleye gelenler, karşılaştıkları manzara karşısında şaşırırlar, değil mi? Aynı etkiyi bizler de yaşıyoruz. Pluto etkisine maruz kalan alanda öyle değişiyoruz ki, uzun süredir görmediğimiz insanlar bizi görünce şaşırıyor çünkü artık farklı bir şey görüyorlar. Diğer yandan, Pluto etkisi 1o yıldan uzun sürer ve bilinç altımızın derinlerine ağır ağır tesir eder. Bu nedenle, üzerine düşünmedikçe etkisini anlayamayız. Örneğin, Satürn etkisini nasıl yaşadığınızı çok iyi biliyorsunuz çünkü bütün konsantrasyonunuz ona yönelmiş durumda. Satürn 3 yıl içinde sizi değiştirmek için acele etmek zorundadır çünkü zamanı 3 yıl ile kısıtlıdır. Pluto’nun bol bol zamanı vardır. Peki siz bu etkiyi hangi alanlarda yaşıyorsunuz? Pluto 2008 yılından bu yana yay burcunu şu alanlarda etkiliyor:
 1. yetenekleriniz ve becerileriniz
 2. size mutluluk ve başarı getiren değerleriniz: belki güzel sesiniz, belki hırslı karakteriniz, belki de size her zaman destek olan aileniz
 3. sahip olduklarınız: ev, araba ve hatta kıyafetleriniz, kısaca size ait olan her şey
 4. kazancınız ve harcamalarınız
 5. işiniz ve çalışma azminiz
Pluto etkisi 2008 yılında başladı ve daha uzun yıllar devam edecek. Bu süreçte, emeğiniz ve imkanlarınız ile neleri başarabileceğinizi görüyor ve kendinizi yeniden yapılandırıyorsunuz. Pluto etkisi ağır ağır işler ama şok eden sarsıcı olaylar da getirebilir. Bu nedenle finansal zorluklar yaşamış olabilirsiniz, arkadaşlarınız rahat bir hayat yaşarken siz hep çalışmış olabilirsiniz. Hatta iş hayatınız tepetaklak olmuş da olabilir. Bu süreci yaşayan insanlar, çok çalışmak ve kazanmak zorunda olduklarını hissederler, sonuçta da başarırlar. Para kazanmakta ve doğru yere harcamakta ustalaşırlar. Kolay kazanmak, rahat ve lüks içinde yaşamak onların uzmanlık alanı olur. Pluto hakkında yazmaya devam edeceğim. Önerim
 1. her şeyi kendiniz başarmaya kalkmayın, kimlerden destek alabileceğinizi de hesaplayın
 2. çok kazanmak ve başarılı olmak için istikrarlı bir şekilde tek bir hedefin peşinde gitmenin önemini unutmayın
 3. fedakarlık yapmaktan çekinmeyin, “kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” sözü size söylenmiş olmalı
 4. kazanmayı öğrenmeden önce, kaybetmemeyi öğrenin, sağlamcı olun
Son olarak lütfen her zaman hatırlayın: Burcuna Göre ailesi olarak, gezegenlerin etkilerini öngörebilme ayrıcalığına sahibiz. Bu bilgileri kullanarak, güzel/zor günlerin nedenini anlayalım ve geleceğinin potansiyelini en iyi şekilde kullanalım. Bu sadece bizim elimizde çünkü iyinin de kötünün de kaynağında bizim tercihlerimiz ve bizim kararlarımız var. Yay Burcu Mayıs 2015 Yeni Ayının Etkileri yazınızda buluşmak üzere 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

19 comments

 • çiçek

  Mayıs 4, 2015 at 12:22 pm

  Yine muhteşem anlaşılır Ceyhunca bir yorum olmuş.:)
  Ellerinize sağlık…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 4, 2015 at 5:15 pm

   siz de sağ olun Çiçek hanım 🙂

 • Nurkan

  Mayıs 4, 2015 at 4:47 pm

  Zafer bey merhaba dün geceden beri her aklıma geldiğinde kontrol ediyorum terazi gelmiş mi diye ancak yok 1 sorum olacaktı terazi burcuyum yükselen oğlak.erkek arkadaşım yay yükselen boğa ama burcunun özelliklerini taşıyor ve yaşıyor.öngörülerinize göre uzun vadede birliktelik olurmu?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 4, 2015 at 5:22 pm

   temel uyumunuz gayet güzel Nurkan hanım..

 • Melek

  Mayıs 4, 2015 at 8:19 pm

  30 Nisan’da araba alıyordum bugün aksilik oldu kredide :(( alamadım offf…başak burcuyum 3 gündür sayfaya abone oldum lütfen bugün yayınlayın.araba almak için uygun bir dönem değil mi???

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 4, 2015 at 9:12 pm

   Melek hanım Mayıs yazınızda bu konu olmayacak ancak araba almak Dolunay gündeminizin bir parçası aslında..
   iletişim ve ulaşım alanında yaşıyorsunuz çünkü..
   9 Mayısa kadar sonuçlanır, vazgeçmeyin ama kredi şartlarını net öğrenin, sigortaydı falan bir sürü masraf alınacağını sonradan söylemesinler mesela..
   şimdiden hayırlı olsun.

 • Demet

  Mayıs 4, 2015 at 9:58 pm

  29 Kasım 1976 dogumluyum is konusunda benim için ne söyleyebilirsiniz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 4, 2015 at 10:08 pm

   yazıda anlattıklarım sizin için de geçerli Demet hanım, kendi hayatınıza uyarlayınca siz ne düşünüyorsunuz?

 • derin

  Mayıs 4, 2015 at 11:42 pm

  Ceyhun beyyyyy, diger burclar ne zaman yayinlanacak? Sabirsizim, cunku Başagim :)) Sayfalarini taciz ettigim icin tum yaylara selam ederim. Affola :))

  Reply

 • Tubik

  Mayıs 6, 2015 at 7:27 am

  4 mayıs gecesi mide rahatsızlığı geçirdim. İki gündür yataktan hiç çıkmadan yatıyorum. Bir yay burcu olarak yazdıklarınızı günü gününe yaşıyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 8, 2015 at 3:50 am

   geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
   Mayıs dolunayı yaylar için bir çeşit sağlık meselesini gündeme getirir genelde, sizinki keyifsiz olmuş.
   sevgiler

 • PINAR

  Mayıs 13, 2015 at 9:37 am

  Zafer Bey, yazılarınızı keyifle takıp ediyorum. Sizden bir yonlendirme almaya ihtiyacım var, su aralar bir iş degisikligi soz konusu 30 kasım 1979 ankara dogumluyum dogum saatim 11:45 civarı. Gezegenler bu degisikligi destekliyor mu yorumunuz benim icin onemli. Sevgiler, selamlar

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 13, 2015 at 2:46 pm

   Pınar hanım merhaba,
   kişisel haritaya göre analizler yapmıyorum henüz, fakat yay burcu için yazdıklarımı okuduğunuzda zaten gerekenleri söylediğimi göreceksiniz. yeniden dönüp okuyun olur mu?
   sevgiler

 • ece

  Mayıs 17, 2015 at 2:43 pm

  Merhaba, eğer doğum haritasında merkür retroysa o zaman merkürün geri gittiği bu dönemde, yeni ay enerjisiyle birlikte karar alıp uygulamaya geçilmesi mümkün müdür? yani yeni ayla birlikte harekete geçme isteği merkür retrosuyla ket vurulmuş gibi değil de tam tersi arkadan gaz verilmiş gibi mi olur 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 17, 2015 at 7:39 pm

   hayır, fark yok Ece hanım

 • Emre

  Mayıs 27, 2015 at 1:43 am

  Ceyhun abi merhaba öncelikle 5 aralık doğumlu akrep yukselenli yayım tıpkı anlattigin yol şeklinde olayları dizi dizi yaşamaktayız ve en doğrucu yorumlara sahip olduğunu da söyleyerek teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Benim aralıktan bu yana satürn etkisiyle yeni bir iş hayatı dönemim oldu tüm arkadaş sevgili dost ortam eğlence vs sosyal hayatım sanki yok oldu ama dediğim gibi etkilerden dolayı çalışmaya önem verdim yükselmek isteyen ve ulaşılabilir ama zor hedefleri olan biriyim bu ayın başlarında işimden ayrıldım ve irtifa kaybetmeye başladım biran önce yeni bir ise yönelip hem açığımı kapayıp hem de hedeflerime daha çabuk ulaşmak istiyorum bana ne tavsiye edersin cevabını merakla bekliyorum. Teşekkürler 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 27, 2015 at 1:53 am

   Emre bey merhaba, ilginiz için çok tşk 🙂
   “tavsiye vermek” bana göre değil ama bazı önerilerim var..
   Satürn yay burcunda olduğu için, bu dönemde “hızlı olmak” ve “hedeflere çabucak ulaşmak” doğru tercihler değil kesinlikle.
   çünkü Satürn şöyle der: kendinde/hayatında nelerin eksik olduğunu, nelerden hoşlanmadığını fark et, gerçekçi ol, ulaşılamaz hayaller kurma, sorumluluk al ve emin adımlarla ilerle!
   Satürn etkisi sürdükçe, yay burcu olarak acele ettikçe daha çok zorlanacaksın.
   emin ve sağlam adımlarla, planlı bir şekilde hayatı dönüştürmek bu dönem en akıllıca olanı. bu etki 2,5 yıl sürecek, zaman çok 🙂
   başarılar dilerim, Ceyhun

 • nazvol

  Temmuz 15, 2015 at 11:19 am

  offf ceyhun bey superdi ve bu kadar dogru olabilirmi ellerinize ve yüreyinize saglık..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Temmuz 15, 2015 at 4:58 pm

   Siz de sağ olun 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin