Yay burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Mayıs ayları, yay burcunun iş yükünün ve sorumluluk hissinin arttığı dönemlerdir. Zaman zaman boğucu ve stresli olabilir. Özellikle çalışanlar için iş yerindeki görevler, iş arkadaşları ile ilişkiler gündemin merkezinde yer alır. Ayrıca, sağlık konuları ve zaman yönetimi de, Mayıs aylarının olası gündem maddeleri arasındadır. Yeni Ay, bu anlamda önemlidir çünkü artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyler. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum yazısında anlatmıştım. Yeni Ay, 18 Mayısta boğa burcu sahasında gerçekleşiyor.

18 Mayıs: Yeni Ay

Yay burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:
 1. iş bulmak veya iş değiştirmek
 2. iş ortamında yeni bir görev üstlenmek
 3. iş arkadaşlarına karşı farklı bir duruş sergilemek
 4. yeni bir uğraş/hobi edinmek
 5. spora/diyete başlamak
 6. yetersiz hissettiğiniz konuda bir çözüm bulmak, harekete geçmek
 7. eşinizden/sevgilinizden destek istemek
 8. evliliğiniz/ilişkiniz ile ilgili bir adım atmak
 9. sağlıkla ilgili bir mesele varsa, gerekeni yapmak
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, iş değiştirmek için görüşme yapmaya karar verecek olursanız, zamanlamasını Haziran ayı olarak belirleyin, başvurularınızı gerileme sonrasına göre planlayın. Tek istisna sağlık. Elbette ertelemenin manası yok ancak bildiğiniz hastane/doktor en iyisi..Yeni tedavi yöntemleri de iyi fikir sayılmaz. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>