Burç YorumlarıYükselen YayYay Burcu: Mayıs 2014

Mayıs 3, 2014by Zafer Ceyhun0

Yay burcu, hiç alışık olmadığı bir yıl geçiriyor. Hep daha iyisini yaşamak için tükenmeyen iyimserliğiniz ve pozitif enerjinizle arayış içinde olan, kabına sığamayan siz yay burçları, hayatınızın izolasyon dönemindesiniz. Bir odaya kapanıp geçmişi değerlendiriyor, belki pişmanlıklar yaşıyorsunuz. Hayatınızın geniş sınırlarının nasıl olup da böyle daraldığını düşünüyorsunuz. Yaşamınızın sınırları eskisi gibi geniş de olsa, size yetmiyor olabilir.

Yay burcunun bilinçaltının derinlerinde, birkaç yıldır süregelen bir hareketlilik var. Geçmişte verdiğiniz kararlarınızdan pişmanlık duyuyor, yaptıklarınız ve yapmadıklarınız yüzünden kendinizi suçlu hissediyor olabilirsiniz. Kendinize baskı yapmayın, bu suçluluk hissi, tamamen başka kararlar vermiş olsanız da bu dönemde gündeminizde olacak, peşinizi bırakmayacaktı. Yine de, bu dönemi iyi bir fırsat olarak değerlendirip geçmişinizin sağlamasını yapın. Gelecekte vereceğiniz kararlarınızın, size daha renkli bir hayatın kapılarını sonuna kadar açacağından emin olmak için, belki keyifsiz ama kıymetli bir dönemdesiniz.

Boğa burcunda güneş tutulması

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
 
  1. yalnızlık 
  2. bağışıklığın zayıflaması, sağlık sorunları
  3. “ben bunu nasıl göremedim” dediğiniz bir şeyin açığa çıkması
  4. görevleriniz, çalışma ve planlarınız 
  5. diyet vb. bedeninizle ilgi konular 
Geçtiğimiz yıllarda arkadaş çevrenizde bazı değişiklikler oldu, belki çevrenizdeki insanlar azaldı belki de siz az olduğunu düşünüp artırmak istediniz. Şehir, işyeri hatta ülke değiştirmiş, bambaşka bir çevreye girmiş de olabilirsiniz.
O dönem sona erdi ve yeni döneme girdiniz, sebep ne olursa olsun, ya yaşadığınız ortamda ya da zihninizde yalnızlaştınız, kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Yay burcu olarak bu hissiyatı hiç bir şekilde özümseyemeyeceğinizi çok iyi anlıyorum, size çok zor geliyor olmalı, her ne yapıyorsanız bırakıp gitmek, uzaklaşmak istiyor olabilirsiniz. Aklınız, güneşin ışıl ışıl parladığı, insanların neşeyle dolaştığı bir yerlere gidiyor olmalı. Umarım bu dönemin sonunda istediğiniz yerde olursunuz ancak daha bir süre bu durumda kalacaksınız, zor da olsa bu fikre alışsanız iyi olur. Mevcut durumun kaderinizin olağan bir parçası olduğunu kabullenirsen -ki öyle- daha rahat atlatacağınızı düşünüyorum. Güneş tutulması, görevleriniz ve sorumluluklarınıza bakışınızı da etkilemiş olmalı. Örneğin, sorumluluklarınızı yeterince üstlenmediğiniz için kendinizi işe yaramaz hissetmiş olabilir, yeni bir tutum sergilemek için yepyeni bir enerji ile dolmuş olabilirsiniz. Bu enerji, olumlu veya olumsuz olabilir, bunu geçmişte verdiğiniz kararlar belirleyecektir. Alternatif olarak, uranus ve plutonun konumunun gündeminize olası etkilerinden çok kısa bahsedeyim, çünkü zihninizde önemli yer ettiklerini düşünüyorum: Gündeminizde parayla, evinizle veya işinizle ilgili bir konunun olduğunu düşünüyorum, ki bu konu her neyse üzerinde titizlikle durduğunuzu, çok önemsediğinizi, başarmak için çabaladığınızı ve başardıktan sonra çok daha güçlü olacağınızı hissettiğinizi düşünüyorum. Ayrıca 2011 yılından bu yana, hangi tarihte olduğunu en iyi siz biliyorsunuz, varsa çocuğunuz/çocuklarınız yoksa çocuk sahibi olma düşüncesi gündeminizde yükseliyor olabilir. Geçen yıl 7 Mayıs’ta gerçekleşen güneş tutulması sonrasında nasıl bir olay oldu hatırlamaya çalışın. Mayıs 2014 güneş tutulması ile onun gündemi birbirini tamamlıyor çünkü.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay.
Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olur diye tahmin ediyorum, özellikle suçlu hissetmenize neden olan bir konu sonrasında sorumluluk almak, hayatınızın bundan sonraki yönünü değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin, birden ortaya çıkan sağlık sorununuz sonrasında, diyete veya farklı bir beslenme programına veya spora başlamak isteyebilir, günlük yeme alışkanlıklarınızı ve düzenini değiştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, dolunayla birlikte açığa çıkan güçlü enerji, günlük sorumluluklarınızın yükünü daha ağır hissetmenize neden olabilir. Bu nedenle kendinizde yeterli gücü bulamayabilirsiniz, ancak jüpiter’in etkisiyle, bu dolunayın sizin için olumlu sonuçlanacağını, gündeminizi oluşturan konuda yeni ve daha güzel bir dönem başlatacağınızı düşünüyorum. Şunu hatırlatayım: Ben özellikle olumsuz olasılıkları sıralıyorum ki önlem alabilesiniz. Zaten iyi bir şeyler olacaksa, ki inşallah öyle olur, bırakalım da olsun. Olumlu gelişmelerin önleme ihtiyacı yok 🙂
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kendinizi yalnız ve yorgun hissettiğinizde bu yazıyı okuyun lütfen, gündeminizin sadece ve sadece size özel olmadığını, tüm yay burcunun aynı gündemi paylaştığını görecek, durumunuzu kabullenecek ve rahatlayacaksınız 🙂
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin